"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 21 | Następna
Wesołych Świąt Załącznik nr 1:   Święta tuż tuż Pozdrawiamy   Mikołaj - Paradygmaty LA LO LU ... Dzień dobry Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:   Rodzina.Święto dziękczynienia. Stosunki Przestrzenne(z przodu, z tyłu, w śr Załącznik nr 1: Załącznik nr 2:   „Dzień niepodległości ”.Stosunki Przestrzenne: /w,na,nad,pod,obok/ Przypominamy 28 listopada 2020 - nie ma szkoły. Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:  
Dzień dobry
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, by te Święta upłynęły w zdrowiu i radości. Dzieciom dużo prezentów od Mikołaja.
Dziękujemy Wam wszystkim za cudowne upominki, karteczki i piękna klasową Wigilie. Zadania domowego nie ma - ćwiczymy poznane paradygmaty (LA..., SA...).
Do zobaczenia w Nowym Roku- wracamy 9 stycznia
Aneta & Małgorzata
Dzień dobry:)
Zadanie domowe: strona 98,99 oraz uzupełnić brakujące ćwiczenia z lekcji. Utrwalamy paradygmaty : AL, OL, UL, ÓL, EL, iL, ,YL oraz poznanie nowego paradygmatu: SA, SO, SU, SÓ, SE,Si,SY.
Przebieg ostatnich zajęć:
1.Przywitanie dzieci.
2. Ćwiczenia manualne. Kula śnieżna.
3. Dzieci dzielą się wiadomościami. Utrwalanie zadawania pytań i odpowiedzi. Tematyka w tym tygodniu : "Prezenty"
4. Zabawa "Ja mam_____, kto ma____?" wykorzystując zdjęcia uczniów naszej całej klasy, na przykład: "Ja mam Max, kto ma Zosie?"
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby.
Śpiewanie z pokazywaniem „ O dobry Świętym Mikołaju”.
5. Utrwalanie paradygmatu : AL, OL, UL, ÓL, EL, iL, ,YL – zawody pomiędzy zespołami.
6.Wprowadzenie paradygmatu : SA, SO, SU, SÓ, SE, Si, ,SY – pisanie sylab oraz ćwiczenia wzrokowe i słuchowe; utrwalanie w formie zabaw (znikające sylaby, najpierw jedna sylaba,później dwie sylaby na raz).
7. Wyszukiwanie liter S, s w zbiorach liter, pisanie po śladzie; praca z książką.
8.Próbna inscenizacja przygotowań do świąt; dramatyzacja wykonana przez dzieci.
Aneta & Małgorzata
MIKOŁAJ - PARADYGMATY LA LO LU ...
Zadanie domowe: strona 86, 90 ,91 oraz uzupełnić brakujące ćwiczenia do strony 91. Utrwalamy paradygmaty : LA, LO, LU, LÓ, LE, Li, ,LY (zabawa z Mikołajem – jaki to prezent) Załącznik na zabawy z paradygmatem poniżej.
Polecenie:
Dzieci czytają sylabę. Następnie wyszukują ją na pasku i zakreślają. Dzieci czytają sylaby, mogą przeczytać wszystkie sylaby napisane na pasku (zawsze czytamy od lewej strony do prawej ).
Przebieg ostatnich zajęć:
1. Przywitanie dzieci
2. Ćwiczenia manualne. Ćwiczenia pisowni samogłosek oraz kolorowanie Świętego Mikołaja według wzoru.
3. Zabawa "Ja mam_____, kto ma____?" wykorzystując zdjęcia uczniów naszej całej klasy, na przykład: "Ja mam Mia, kto ma Dominika?"
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby
4. Odwiedziny Świętego Mikołaja i Aniołków
5. Zapoznanie się z nową piosenką „ Świętym Mikołaju” ( https://www.youtube.com/watch?v=HKH1O6Q8bnw )
6. Występ dzieci dla Mikołaja - dzieci otrzymały słodkie upominki
7. Utrwalanie samogłosek : AA, AO, Ei, UÓ, iY (łączenie liter)
8. Wprowadzenie pierwszych paradygmatów : LA, LO, LU, LÓ, LE, Li, ,LY – pisanie oraz ćwiczenia słuchowe. Utrwalanie formie zabaw,np. jak nazywa się prezent?
Zabawy kierowane przez dzieci
9. Wyszukiwanie liter L,l w zbiorach liter, pisanie po śladzie; praca z książką
10. Praca plastyczna – Mikołaj
Zadanie domowe: strona 82 i 83 oraz uzupełnić brakujące ćwiczenia do strony 83. Prosimy o utrwalanie wszystkich samogłosek w domu.
Przebieg ostatnich zajęć:
1. Przywitanie dzieci piosenką -"Hej witam Was...", "Kolorowe listki", „Dni tygodnia.
2. Zabawa "Ja mam_____, kto ma____?" wykorzystując zdjęcia uczniów naszej całej klasy, na przyklad: "Ja mam Zosie, kto ma Maxa?"
3. Ćwiczenia manualne. Przystrajamy naszą klase. (Wycinanie jesiennych dekoracji - kolorowych serpentyn )
4. Poranne ćwiczenia, taniec z pokazywaniem "Ja gram na gitarze".
Dzieci dzielą się wiadomościami. Utrwalanie zadawania pytań i odpowiedzi.Tematyka w tym tygodniu: "Rodzina"
(Przedstawienie członków rodziny) Opowiadają o rodzicach, bracie, siostrze, kuzynkach, kuzynach, babci, dziadku. Utrwalanie pytań: jak ma na imię, gdzie mieszka, co lubi, ile ma lat.
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby
Powtórzenie zagadnień z poprzednich lekcji: co pamiętamy o Polsce?
5.Wprowadzenie do tematu lekcji. Święto Dziękczynienia. "Za co możemy dziękować?"/ "Za co jestem wdzięczna/y?"
Zabawy ruchowe przeskakiwanie przez linie na komendę "Prawa, lewa".
6. Pisanie oraz ćwiczenia słuchowe z samogłoską y,Y ( pisanie po sladzie, wykonanie liter plasteliną, pisanie na białych tablicach, demonstrowanie litery układem własnego ciała, zabawy słuchowe utrwalające liczbe mnoga np. kot-koty, balon-balony).
Utrwalanie samogłosek przez zabawy z kostka.
7. Stosunki przestrzenne /z przodu, z tyłu, w środku/ na przykładzie zabawy ustawiania się uczniów w "skład pociągu"- zabawa kierowana przez dzieci; praca z książką
8. Piknik jesienny.
9. Umiejętności motoryczne - owijanie prezentu dla rodziców, zawiązywanie wstążek.
Przypominamy 28 listopada 2020 - nie ma szkoły.
Życzymy spokojnych, rodzinnych Świąt Dziękczynienia!
Dzień dobry”
Zadanie domowe: Str. 72, 74,75
Uczymy się pierwszej zwrotki i refrenu Hymnu Polskiego (muzykę prześlemy emailem)
Przebieg ostatnich zajęć:
1. Przywitanie dzieci piosenką -"Hej witam Was...", "Kolorowe listki", „Dni tygodnia”
2. Ćwiczenia manualne. (Praca plastyczna - Godło Polski )
3. Poranne ćwiczenia
Dzieci dzielą się wiadomościami, przy tym odpowiadając i zadając pytania. Tematyka w tym tygodniu : Kto ma jakie zwierze w domu?, (np. Jak ma na imię?, Co lubi jeść?, Gdzie śpi?, Ile ma lat?, Jaki ma kolor?, Czy jest duży?, Czy jest mały?, Czy jest ciężki?, Czy jest lekki?, Czy jest szybki?, Czy jest wolny?.
Utrwalamy: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby
4. Powtórzenie zagadnień z poprzednich lekcji: Zabawa „ Prawa, lewa”, Części ciała
5.Wprowadzenie do tematu lekcji.. „Urodziny Polski – Dzień Niepodległości”. Śpiewamy Hymn Polski (zwracanie uwagi jaka jest postawa w trakcie Hymnu). Dzieci dowiedziały się jak nazywa się: Królowa Polskich rzek? Stolica Polski?, Jak nazywa się morze oraz góry w Polsce.? Dzieci kreśliły za pomocą wstążek kształ Polski.
6. Pisanie litery U,u., Ó, ó
7. Stosunki przestrzenne /w,na,nad,pod,obok/ - ćwiczenie na siatce 3x3
8. Obchodziliśmy urodziny Maxa oraz Camily – dziękujemy za pyszne lody. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
Pozdrawiamy
Aneta & Małgorzata
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs