https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
5 grudnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 15 - - -

 


Swieto Dziekczynienia. Znaki przystankowe. Rodzaje zdan.

 
Witam serdecznie,
Spotykamy sie jutro 21 pazdziernika. Poniewaz musze wyjsc wczesniej, pani Ewa bedzie odprowadzala dzieci. Kozystajac z okazji zycze wszystkim wspanialego Swieta Dziekczynienia. To nie jest praca domowa na jutro, tylko na 5 grudnia.
Praca domowa na nastepne, grudniowe (!) zajecia (sobota 28 pazdziernika jest wolna) bedzie nastepujaca:
1. Czytaj w jezyku polskim co najmniej 10 minut dziennie
2. Pomoz rodzicom w przygotowaniach do Swieta Dziekczynienia (chociaz nie jest to typowo polskie swieto, idea jest wspaniala, a tradycja warta podtrzymania)
- zrob konkretna rzecz (przygotuj jedna potrawe, nakryj odswietnie stol, posprzataj po posilku, upiecz ciasto) Zapamietaj co zrobiles/ zrobilas, zapytam o to na nastepnych zajeciach
3. Przeczytaj (powiedz) rodzcom, rodzenstwu za co jestes wdzieczny/ wdzieczna (teksty bedziemy pisac jutro na lekcji)
Pozdrawiam Serdecznie Malgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2020-11-20 07:52:19 ET
Małgorzata Zieziulewicz
5 grudnia 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Skarby pani Jesieni. Podzial wyrazów na sylaby.

 
Witam,
Na ostatnich zajęciach czytaliśmy tekst str. 49 oraz zagadki na stronie 52. Wypisaliśmy do zeszytu trudne wyrazy ( ćw. 5 strona 51) oraz wypisaliśmy przykłady drzew iglastych i liściastych.
Uczniowie powinni mieć uzupełnione zadania do strony 34 (włącznie). Na ostatnich zajęciach wykonywaliśmy ćwiczenia ze stron od 36 do 40.
Udało nam się wyjść na zewnątrz oraz poczytać o przygodach Kazika w Afryce. Międzyczasie dzieci zrobiły piękne bukiety z liści.
Zadanie domowe:
Ćwiczenie 4 str. 37 oraz ćwiczenie 5 str. 39
Proszę również czytajcie w języku polskim, minimum 10 minut dziennie. Tekst strona 55 pt " Kiedy już wreszcie będę dorosły"
Pozdrawiam
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2020-11-16 17:37:04 ET
Małgorzata Zieziulewicz
21 listopada 2020

 


Listopadowe świeta ciąg dalszy- 11 listopada.

 
Witam serdecznie. Przepraszam, że nie mogłam być obecna na sobotnich zajęciach, wiem jednak, że pani Ewa świetnie mnie zastąpiła.
Notatka w zeszycie:
11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy.
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości.

Praca domowa: Pisemnie odpowiedz na pytania. Skorzystaj z dostępnych książek lub internetu.

a) Ile było rozbiorów Polski
b) Kiedy miał miejsce (w którym roku) i kto dokonał 1-wszego rozbioru Polski?
c) Kiedy nastąpił 2-gi Rozbiór Polski (data, kto dokonał)
d) Trzeci rozbiór Polski?(data, kto dokonał)
Czytać tekst strona 47 (czytanka)
pozdrawiam, do zobaczenia w najbliższą sobotę
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2020-11-09 08:43:56 ET
Małgorzata Zieziulewicz
14 listopada 2020

 


Tradycje listopadowych świat. Dzień Wszystkich Świetych, Zaduszki, Halloween

 
Witam serdecznie,
Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o Dniu Wszystkich Świętych, który przypada jutro 1 listopada oraz Zaduszkach (Dniu Zadusznym) - 2 listopada. Czytaliśmy teksty z podręcznika strona 43, 44 i 45, oraz tekst, który przyniosłam (wysyłam w załączniku dla Kuby i Alany). Oglądaliśmy krótki filmik pokazujący polskie cmentarze w tym szczególnym okresie. Wspomnieliśmy również o Halloween. Dzieci przyszły bardzo ładnie przebrane oraz przygotowały wspaniałe gry i zabawy na Halloween Myślę, że dzisiejszy dzień śmiało można uznać za udany.
Dziękuję Kasi za wspaniałe goody bags oraz książeczki z zadaniami, a Sylwii za pyszne ciasteczka. W następnym tygodniu będziemy kontynuować temat o listopadowych świętach i powiemy o Świecie 11 Listopada.
Praca domowa:
1. Czytać tekst str. 43 i 45
2. W ciągu najbliższego tygodnia odwiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych
3. Narysować lub wydrukować obrazek przedstawiający grób (groby) polskie w Okresie Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek. (można się zasugerować obrazkiem w czytance strona 42)
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Malgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2020-10-31 18:43:16 ET
Małgorzata Zieziulewicz
7 listopada 2020

 


Opowiem Ci O Janie Pawle II. Wielka Litera.

 
Witam,
Oto czym zajmowaliśmy się na ostatnich zajęciach :
- czytaliśmy i omawialiśmy wiersz "Leń" str. 35, oraz list str. 38
- uzupełnialiśmy zadania w ćwiczeniach od 26 do 29 strony
- w zeszycie wypisaliśmy przykłady kiedy piszemy wielką literę
- czytałam dzieciom książkę Joanny Majewskiej pt" Opowiem Ci o Janie Pawle II" (prześledziliśmy losy papieża od urodzenia aż po śmierć)

Praca domowa
Postać Jana Pawła II będzie utrwalana co roku. Nasza szkoła nosi jego imię, a to zobowiązuje. W załączniku zebrałam ważne wydarzenia z życia papieża. Proszę wydrukujcie załącznik, wklejcie do zeszytu i czytajcie sami lub z rodzicami przed snem. Przeczytajcie te wiadomości kilka razy (co najmniej 5, po razie każdego dnia)
Nie musicie "wkuwać" tych wiadomości na pamięć, ale warto je powtarzać i utrwalać, czytając książki czy biografie o Janie Pawle II.

Polecam również przedstawienie teatralne "Skarb Muzeum"- można je znaleźć na YouTube w odcinkach. Poświęćcie troche czasu i obejrzyjcie kilka odcinków, a będziecie milo zaskoczeni. W sobotę dostałam recenzję z owego przedstawienia od Isabelli. Osoby chętne (na dodatkową ocenę) mogą również taką recenzję napisać. Recenzować, czyli opisywać o czym jest przedstawienie. Można również napisać co was zaskoczyło, albo najbardziej się podobało.

W następną sobotę, zgodnie z obietnicą, można się przebrać. Pierwszą część zajęć poświęcimy na omówienie Święta Zmarłych, Wszystkich Świętych, krótką genezę Halloween. Drugą część zajęć zdominują zabawy i gry przygotowane przez uczniów. Można wziąć dodatkową słodką przekąskę.
Pozdrawiam Serdecznie
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2020-10-26 18:51:49 ET
Małgorzata Zieziulewicz
30 października 2020

 


Nasz Wielki papież. Jan Paweł II. Porządek alfabetyczny liter

 
Witam serdecznie,
Na dziesiejszych zajęciach wykonalismy zadania w ćwiczeniach do strony 24 wlącznie. Czytalismy i omawialiśmy tekst pt. "Telefon z Warszawy", teksty z podręcznika do strony 31.Rozpoczelismy rownież przypominanie i omawianie sylwetki naszego Wielkiego Polaka, papieża -Jana Pawła II.
Notatka (dzieci z nauczania domowego, prosze przepiszcie)
16 padziernika 1978, 42 lata temu kardynał Karol Wojtyła, metropolita krakowski, został wybrany podczas KONKLAWE na papieża- głowę Kościoła Katolickiego na świecie. Przybrał imię Jan Paweł II
Praca domowa:
1. Czytać tekst str. 27 pt. Telefon z warszawy"
2. Na oddzielnej kartce narysuj portret Jana Pawła II. (kredki, farby, wyklejanka)
3 Przygotuj jedną grę, zabawę ktorą przedstawisz klasie podczas zabawy Halloween w klasie za dwa tygodnie (wiecej informacji o tym wydarzeniu za tydzień)

P.S Serdecznie dziekuje wszystkim rodzicom. Dzieci były bardzo ładnie przygotowane do dyktanda, wszyscy czytali również bardzo ładnie , płynnie zadany tekst.
Wiem, że to wasza zasługa, dziękuje, pozdrawiam Małgorzata Zieziulewicz
P.S 2. Serdecznie dziękuje za piekne kwaity na Dzień Nauczyciela

 

 

 

2020-10-17 14:17:56 ET
Małgorzata Zieziulewicz
24 października 2020

 


- - - Strona 1 z 15 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs