https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 13 - - -

 


Witamy w klasie czwartej!

 
Witam,
Wczoraj rozpoczęliśmy zajęcia w Polskiej Szkole. Jestem niesamowicie dumna z wszystkich dzieci, wspaniale dostosowały ( miałam grupę dziewczynek, chłopcy dołączą niebawem) się do nowych zasad. Miałam ogromną frajdę słuchając opowieści jak spędziły, tegoroczne "inne " wakacje (wnioskuje iż Cape Code i NH przeżywały prawdziwe oblężenie, bo każda uczennica odwiedziła to miejsce co najmniej raz). Opowiadaliśmy również o sobie (co lubimy, jak spędzamy wolny czas, wymienialiśmy 3 przymiotniki, które nas najlepiej opisują itp.)
- ustaliłyśmy, omówiłyśmy i zapisałyśmy KONTRAKT klasowy pod którym wszyscy się podpisali
- przypomnieliśmy nazwy pór roku, miesięcy i dni tygodnia (zapisaliśmy je dla przypomnienia w zeszycie)
- ponieważ klasa jest bardzo zdyscyplinowana ( dziękuje wam rodzice!) starczyło czasu na gry językowe i układanki (godło Polski)
Zadanie domowe:
1. W zeszycie napisz dokładną datę swoich urodzin, oraz daty urodzenia wszystkich członków swojej rodziny ( naucz się je płynnie czytać)
np. Urodziłam się 15 sierpnia 1985 roku.
Moja mama urodziła się ……
Mój tata urodził się...…..
Mój brat/ siostra urodził/ urodziła się ………
- ważne przy tym zadaniu, aby dzieci umiały poprawnie przeczytać datę (to sprawia problem nawet w klasach starszych)
2. Czytaj w języku polskim minimum 10 minut dziennie ( uwaga - prosiłam dzieci by nastawiały stopery, Alexa na 10 minut. W tym czasie mogą również czytać notatkę z lekcji- (dni tygodnia, miesiące), czytanki, lub dowolne książki, czasopisma - w języku polskim

Wszystkie obecne dzieci dostały 5 za aktywność, Maya B. dodatkowo +, bo "wyłapała" błąd z tablicy.
W następną sobotę 9/ 26 od godziny 1pm będzie możliwość odebrania świadectw i nabycia podręczników (osoby, które zrezygnowały ze szkoły, lub prowadzą homeschooling)
ps. Alana może przesłać mi zdjęcie z pracą domową na gosiagiel@wp.pl
Dziękuje bardzo za wczoraj, do zobaczenia w następną sobotę
Pozdrawiam Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2020-09-20 08:55:20 ET
Małgorzata Zieziulewicz
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Kochani,
W piatek byly nasze ostatnie zajecia. Zajelismy sie literka "ż", wykonalismy cw 4 ze str 164 oraz cw 7 i 8 ze str 166. Ostatnim zadaniem domowym jest: cw 6 str 165 i cw 8 str 171 ( w cwiczeniach). W najblizszy piątek zajęć juz nie będzie, ale zapraszam wszystkich uczniow i rodziców na wirtualne zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VIII w sobote, 13 czerwca o godzinie 11:30. Poniżej informacje:

SJP Boston is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Zakonczenie roku szkolnego
Time: Jun 13, 2020 11:30 AM Eastern Time (US and Canada)

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/86855099818?pwd=Q0M4enBwQUxNWFBDa0Nha2FGcHErQT09

Meeting ID: 868 5509 9818
Password: 729303

Do zobaczenia!
Magda

 

 

 

2020-06-08 15:02:59 ET
Magdalena Kasperkiewicz
12 czerwca 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Kochani,
Dzisiejsze zajecia w calosci poswiecilismy na rozmowe o Dniu Dziecka, o roznych zwyczajach zwiazanych z tym swietem w poszczegolnych krajach jak rowniez o tym, ze nie we wszystkich krajach to swieto jest obchodzone w tym samym dniu. Obejrzelismy kilka zdjec, posluchalismy piosenke. Z okazji Dnia Dziecka zadania dzis nie ma, ale prosze uzupelnic zalegle zadania, zwlaszcza na learningapps. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci! Do zobaczenia za tydzien! Beda to nasze przedostatnie zajecia.
Magda

 

 

 

2020-05-29 18:47:38 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 czerwca 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dzisiejszym dniu zaczelismy przypominac pisownie wyrazow z "ż". Ponadto wiekszosc zajec poswiecilismy na czytanie. Kazde dziecko dostalo ocene z czytania zadanego materialu. Niestety nie wszystkie dzieci potrafily przeczytac swoje zadanie domowe, a to tak jakby go nie odrobily...:-(( Oczywiscie byl wybor - napisac i przeczytac albo umiec opowiedziec i tu chcialam zaznaczyc, ze jesli dzieci maja problem z mowieniem w jezyku polskiem, o wiele latwieszym rozwiazaniem jest napisanie i nauczenie sie czytania napisanego tekstu.
Poza tym zaczelismy tez przypominac pisownie wyrazow z "ż".
Na zadanie domowe prosze wykonac zalegle cwiczenie z learningapps o papiezu. Prosze rowniez wykonac cwiczenie 1 ze str 162 (nie na pamiec. ale nauczyc sie czytac wierszyk) oraz cwiczenie 2 z tej samej strony. Prosze rowniez podpisac obrazki na stronie 163.
Kochani, chcialam Was prosic, aby podczas zajec babcie, ciocie ani mamy nie podpowiadaly dzieciom w odpowiedziach lub czytaniu, bo sa bardzo dobrze slyszalne tak mnie i jak i pozostalym uczniom. Jesli dziecko nie przygotowalo sie do zajec, nie odrobilo zadania lub nie nauczylo sie czytac, to nie ma szans zeby te wiedze nadrobilo podczas lekcji. Prosze, zmobilizujmy sie i pomozmy przygotowac sie dzieciom do lekcji wczesniej. Juz prawie koncowka, a wszystkim nam zalezy aby kazde z nich mialo ladne swiadectwo. Poza tym nie jest to tez zbyt dobry przyklad dla pozostalych uczniow.
Zycze wszystkim udanego weekendu i calego kolejnego tygodnia. Do zobaczenia w piatek.
Magda

 

 

 

2020-05-22 20:10:52 ET
Magdalena Kasperkiewicz
29 maja 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dzisiejszym dniu obejrzelismy 15 minutowy film o Janie Pawle II. Rozmawialiśmy o tym kim był, czym się interesował i co lubił robić, o Jego podróżach, jak również o jego smutnym dzieciństwie.
Poniżej załączam notatkę, którą dzieci mogą wydrukować i wkleić do zeszytu lub, jeśli ktoś chce, może ją przepisać. Pod notatką prosze wkleić zdjęcie Jana Pawła II (lub narysować jeśli ktoś woli).
Na zadanie domowe proszę, aby każde dziecko napisało w zeszycie jakąś ciekawostkę o Ojcu Świętym, którą podzieli sie z resztą klasy na następnych zajęciach (czyli trzeba ją umieć przeczytać) oraz nauczyło się czytać ze zrozumieniem załączoną notatkę (na oceny). Będzie również ćwiczenie na learningapps, którę podeślę w przyszłym tygodniu, gdyż do jutra mają trwać prace nad stroną. Wiem, ze niektóre dzieci nie zrobiły ćwiczeń z tego właśnie powodu, dlatego proszę uzupełnić kiedy to będzie możliwe.
Życzę wszystkim udanego weekendu i bezpiecznego kolejnego tygodnia.
Magda

 

 

 

2020-05-15 21:32:35 ET
Magdalena Kasperkiewicz
22 maja 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Dzis rozmawialismy o literce "h", poczytalismy wierszyki i podpisalismy obrazki ze str 150 - 151(cwiczenia). Przeczytalismy rowniez tekst o Henryku Wieniawskim "Dziekuje Ci Mamo" ze str 166 w czytance.
Na zadanie domowe prosze wykonac cwiczenie 2 ze str 152, cw 4 ze str 153, cw 6 ze str 155 oraz jedno cwiczenie z learningapps.org (https://learningapps.org/display?v=pifznxo3k19). Dzieci chetne moga wykonac na szostke cwiczenie 8 ze str 155.
Zauwazyłam, ze sa dzieci, ktore maja po kilka zaleglych zadan domowych - chcialam jeszcze raz przypomniec, ze zadania i obecnosc na lekcji to w obecnej sytuacji najwazniejsze wyznaczniki koncowej oceny na swiadectwo.
To wszystko, zycze wszystkim udanego weekndu i bezpiecznego tygodnia. Do zobaczenia w piatek.
Magda

P.S.
Meeting ID oraz password na Zoom co tydzien sa te same, ale przed lekcja bede sie starac wysylac email przypominajacy.

 

 

 

2020-05-08 19:01:51 ET
Magdalena Kasperkiewicz
15 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 13 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs