ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
3 grudnia 2022 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 18 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy sie stopniowaniem przymiotników. Wykonaliśmy ćwiczenia 1, 2 i 3 ze str 46 - 48. W czytance przeczytaliśmy tekst ze str 61 „Samolubny Filip”.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 4 ze sr 49 w ćwiczeniach oraz zadanie domowe ze str 64 w czytance.
Przypominam dzieciom, które nie nauczyły sie wiersza na ostatnią sobotę i na dzisiaj, ze ostatnią szansę na zaliczenie go maja na następnych zajęciach. W przeciwnym razie będę musiała wpisać ocenę niedostateczną.
Za tydzień zajęć lekcyjnych nie ma. Spotykamy sie dopiero 3 grudnia.
Życzę Państwu dobrego rodzinnego odpoczynku i udanego Święta Dziękczynienia.
Do zobaczenia!
Magda

 

 

 

2022-11-19 13:30:44 ET
Magdalena Kasperkiewicz
3 grudnia 2023

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie czytanką „O bramce z kluską”, a w ćwiczeniach wykonaliśmy cw. 1 ze str 39, cw. 2 ze str 40, cw 3 i 4 ze str 41 oraz 5 i 6 ze str 42.
Dzieci napisały również dyktando, które wypadło całkiem niezle. Prawie wszyscy zaliczyli - jedynie dwie osoby beda musiały napisać je jeszcze raz w najbliższa sobotę.
Jeśli sa uczniowie, którzy chcieliby poprawić swoją ocenę na wyższą, również beda mogli je napisać jeszcze raz w sobotę.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćw. 7 ze str 42 oraz ćw. 9 ze str 43. Przypominam również, ze w najbliższa sobotę uczniowie beda recytować wiersz „Dla tych, którzy odeszli” ze str 59 (na pamięć).
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2022-11-08 19:46:21 ET
Magdalena Kasperkiewicz
12 listopada 2022

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym zajmowaliśmy sie pisownią z dużej litery. Omówiliśmy zasady oraz różnice w języku polskim i angielskim. Przeczytaliśmy czytankę „Dla tych, którzy odeszli” i rozmawialiśmy o dniu Wszystkich Świętych, o tym co to za święto, jak wyglądają cmentarze w tym dniu, jak pielęgnujemy pamięć o zmarłych. Obejrzeliśmy krotki film na ten temat.
W ćwiczeniach wykonaliśmy cw 2 i 3 ze str 51, cw 5 ze str 52, cw 6 ze str 53. Rozmawialiśmy tez o przyimkach i wykonaliśmy cw 8 i 9 ze str 55.
Na zadanie domowe prosze wykonać cw 4 ze str 52 (cwiczenia) oraz nauczyc sie na pamięć wiersza ze str 59 w czytance (na za 2 tygodnie). Przypominam, ze w sobotę napiszemy nasze pierwsze odkładane dyktando (str 18). Proszę sie solidnie przygotować.
Kochani, ponawiam prośbę o uregulowanie opłat za podręczniki. Sa wciąż jeszcze dwie osoby na które czekamy. Pani księgowa czeka na nasza klasę, bo również musi się rozliczyć i zamknąć w końcu temat. Jeśli kogoś nie będzie w najbliższa sobotę, proszę podajcie pieniążki przez innych jeśli to możliwe.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2022-11-01 17:12:35 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 listopada 2022

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na ostatnich zajeciach czytalismy tekst "O poznanskich koziolkach", wyszukiwalismy wyrazy, ktorych nie znamy i probowalismy wytlumaczyc ich znaczenie. Z gramatyki zajmowalismy sie tworzeniem liczby mnogiej rzeczownikow - wykonalismy cwiczenia 1 - 5 ze str 28 - 30. Obejrzelismy rowniez fragment filmu o Krolu Maciusiu I.
Na zadanie domowe prosze wykonac cw 6 ze str 30 w cwiczeniach oraz cw 3 ze str 35 w czytance. Dla chetnych uczniow - na ocene celujaca - prosze napisc 8 zdan na temat obejrzanego filmu (o czym byl, co mi sie najbardziej podobalo, co najmniej, dlaczego, itd...). Dla dzieci, ktorych nie bylo, a chcialyby obejrzec film ponizej zalaczam link:

https://www.youtube.com/watch?v=MbXdgpi3TZc

Dziekuje,
Magda

 

 

 

 

 

2022-10-18 20:23:34 ET
Magdalena Kasperkiewicz
22 października 2022

 


Zadanie domowe dla klasy 4

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem „O królewnie Juracie”. Czytaliśmy opowiadanie i omawialiśmy trudne/nieznane słowa. W ćwiczeniach wykonaliśmy ćw. 1 ze str 22, ćwiczenia ze str 22 - 25 oraz ćwiczenie 5 ze str 26.
Prawie wszystkie dzieci (z małymi wyjątkami) bardzo ładnie sie przygotowały do czytania tekstu o Królu Maciusiu i dostały bardzo dobre oceny.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 6 ze str 26 oraz napisać w zeszycie po 3 przykłady rzeczowników rodzaju męskiego, żeńskiego i nijakiego (w sumie 9).
29 października napiszemy nasze pierwsze dyktando. Bardzo proszę, aby dzieci zaczęły się już do niego przygotowywać. Dyktando znajduje sie na str 18 w czytance. Mamy prawie 3 tygodnie, dlatego mam nadzieje ze wszystkie dzieci pięknie je napiszą.
Kochani, na koniec mała uwaga: wszystkie dzieci, bez względu na to czy uczestniczyły w poprzednich zajęciach czy nie, zobowiązane sa do nadrobienia materiału i przyjścia do szkoły z odrobionym zadaniem domowym. Wszystkie zadania sa do wglądu na naszej stronie wiec nie ma tu problemu, ze ktoś czegoś nie wiedział. Przypomnijcie tez proszę dzieciom o zabieraniu do szkoły książki, ćwiczeń i zeszytu oraz czegoś do pisania.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2022-10-12 23:10:18 ET
Magdalena Kasperkiewicz
15 października 2022

 


Klasa IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy się tekstem „Wrzesień 1939 roku” ze str 15. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje o II wojnie światowej. Obejrzeliśmy również krotki film o tej samej tematyce.
W ćwiczeniach wykonaliśmy cw od 1 do 8 (pomyłkowo wpisane jest ćwiczenie nr 4 zamiast nr 8) ze str 16 - 19. Rozwiązaliśmy również krzyżówkę.
Proszę nieobecne dzieci o uzupełnienie ćwiczeń i krzyżówki.
Na zadanie domowe proszę nauczyć sie czytać (na oceny) tekst „Król Maciuś I”, przy pomocy rodziców znaleźć rozwiazanie dla hasła nr 16 w krzyżówce oraz rozwiązać tekst z rebusami.
Rebusy i krzyżówkę (rozwiązane) proszę wkleić do zeszytu. Zostały one rozdane na lekcji, ale dla nieobecnych załączam je także poniżej.
Dziękuję.
Magda

P.s.
Proszę uregulować opłaty za podręczniki.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2022-10-03 09:07:19 ET
Magdalena Kasperkiewicz
8 października 2022

 


- - - Strona 1 z 18 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs