ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
20 kwietnia 2024 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 15 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dzisiejszym dniu zajmowaliśmy sie pisownią wyrazów z „ż”. Wykonaliśmy ćwiczenie ze str 161 oraz ćwiczenia 2 - 6 ze str 162 - 165. Przeczytaliśmy jeszcze raz czytankę o Pippi.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenia 7 i 8 ze str 166 (ćwiczenia) oraz nauczyć sie czytać na ocenę tekst ze str 163 w czytance.
Dziś zakończyliśmy klasowy konkurs. Wszystkie dzieci dostają szóstki za naukę wiersza. Do kolejnego etapu (szkolnego) przechodzą: Victoria i Gabriel Niejadlik, Jenna Kiełb i Kamil Malkinski. Prosze, aby dzieci popracowały jeszcze przez ten tydzień nad swoimi wierszami (prosze rodziców o pomoc). Zwróćcie uwagę na dykcję, ekspresję oraz na to, aby dzieci nie mówiły za szybko.
Dziękuję za współpracę!
Dobrego kolejnego tygodnia!
Magda

 

 

 

2023-05-06 12:41:50 ET
Magdalena Kasperkiewicz
13 maja 2023

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem ze str 154 w czytance „Dziewczyna z kraju na niby”. Wykonaliśmy ćwiczenie nr 2 ze str 155 (również w czytance) oraz krzyżówkę (załącznik).
Na zadanie domowe proszę wszystkich uczniów nieobecnych na ostatnich zajęciach uzupełnić powyższe ćwiczenie, krzyżówkę oraz przeczytać tekst (str 154). Proszę rownież, aby na sobotę wszyscy uczniowie umieli na pamięć swoje wierszyki - w sobotę odbędzie sie nasz klasowy konkurs recytatorski. Jego faworyci wezmą udział w konkursie szkolnym, który odbędzie się tydzień pózniej w sali Jana Pawła II.
Dziękuję,
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2023-04-26 20:12:47 ET
Magdalena Kasperkiewicz
29 kwietnia 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem ze str 139 „Dobry nos pana Jana”. Dowiedzieliśmy się kim był Jan Matejko i Stanisław Wyspiański. Rozwiązywaliśmy również krzyżówki.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 1 ze str 140 w czytance oraz ćw 6 i 7 ze str 148 w ćwiczeniach. Proszę również rozwiązać rozdaną krzyżówkę i wkleić do zeszytu (załącznik). Dla chętnych ma szóstkę, prosze pokolorować obrazki.
Przypominam, że za tydzień w sobotę odbędzie się nasz klasowy konkurs recytatorski, dlatego proszę utrwalać swoje wiersze. Uczniowie, których w tym dniu nie bedzie na zajęciach, bedą recytować swoje wierszyki w kolejną sobotę.
W ostatnią sobote zostały rozdane dzieciom pozwolenia na dogoterapię. Jezdna z naszych pań nauczycielek - pani Ewelina - jest właścicielka takiego pieska terapeuty i w każda sobotę poszczególne klasy maja zajęcia z pieskiem. Aby jednak mogło sie to odbyć, każdy uczeń musi dostarczyć wypełnioną i podpisaną przez rodziców zgodę. W przeciwnym razie takie dziecko nie bedzie mogło wziąć udziału w wymienionych zajęciach (załącznik).
Zapisy na Whale Watching zakończone. Prosze osoby towarzyszące o uregulowanie opłat.
Dziekuje i do zobaczenia!
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2023-04-19 23:54:16 ET
Magdalena Kasperkiewicz
22 kwietnia 2023

 


Zadanie domowe dla klasy. IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie liczebnikami we wszystkich trzech rodzajach. Wykonaliśmy ćwiczenia 1 - 4 ze stron 139 - 142. Pracowaliśmy również nad rozwiązywaniem krzyżówek, aby wzbogacać swoje słownictwo. Na zadanie domowe proszę rozwiązać krzyżówkę, którą dzieci dostały na ostatnich zajęciach,
pokolorować starannie pobrazki i wkleić ją do zeszytu. Tylko całkowicie i dokładnie wykonane zadanie domowe będzie nagrodzone naklejką.
Dziękuje,
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2023-03-30 23:35:58 ET
Magdalena Kasperkiewicz
1 kwietnia 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem o Mikołaju Koperniku „I kto by pomyślał…” ze str 135 w czytance.
W ćwiczeniach wykonaliśmy cw 1 - 4 ze str 133 - 137.
Na zadanie domowe proszę wykonać „Zadanie domowe” ze str 137 w czytance. W ćwiczeniach proszę wykonać ćw 5 ze str 138.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2023-03-22 21:39:03 ET
Magdalena Kasperkiewicz
25 marca 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie pisownią wyrazów z „u” i „ó”. W ćwiczeniach wykonaliśmy ćw 2 - 6 ze str 129 - 132. Przypomnieliśmy sobie rownież wszystkie „magiczne słowa”. Ponadto bawiliśmy sie językiem polskim i rozwiązywaliśmy krzyżówki i zagadki językowe. Proszę, aby wszystkie wypełnione kopie zostały wklejone do zeszytów.
Na zadanie domowe proszę rozwiązać otrzymaną w szkole krzyżówkę, pokolorować obrazki, wpisać hasło i wkleić do zeszytu. Jest to zadanie na ocenę. Dla nieobecnych załączam kopię poniżej.
Rodzice, zwracam sie do Was z prośbą o przypilnowanie dzieci przed wyjściem do szkoły i sprawdzenie czy mają spakowane wszystkie potrzebne rzeczy, czyli książkę, ćwiczenia, zeszyt i piórnik, a w nim zatemperowany ołówek (a najlepiej dwa), długopis, klej, nożyczki i kredki/flamastry). Zauważyłam, ze mamy w klasie dzieci, które notorycznie zapominają książek lub zeszytu, albo nie mają czym pisać. Jest to ogromne utrudnienie w lekcji, a dzieci większość czasu przesiedzą wtedy bezproduktywnie nudząc się i często przeszkadzając.
Rodzice! Sprawdzajcie dokładnie zadanie na naszej szkolnej stronie. Niejednokrotnie zdarza sie, ze dziecko ma tylko zrobioną część zadania (a umowę mamy taką, że tylko za kompletne zadanie uczniowie otrzymują naklejki), albo nie ma go wcale i zgadnijcie kto jest wtedy winien wg dziecka? Oczywiście mama albo tata, bo powiedzieli ze tylko to czy tamto było na zadanie, albo nie powiedzieli nic😁. Ja próbuje im tłumaczyć, że są już na tyle duzi, ze sami mogą sprawdzać co jest na zadanie (i wtedy już nie będzie na kogo zrzucić winy😁), ale nie zawsze to działa i nie wiem tez jakie zwyczaje panują w Waszych domach jeśli chodzi o dostęp do elektroniki, dlatego chyba najlepiej będzie jak sami z dziećmi na ten temat porozmawiacie.
Z góry dziękuję za współpracę.
Do zobaczenia w sobotę,
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2023-03-07 10:35:04 ET
Magdalena Kasperkiewicz
11 marca 2023

 


- - - Strona 1 z 15 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs