ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa III AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 22 - - -

 


Dzien dziecka/rodziny

 
Dzień Dobry!

W najbliższą sobotę zajęć w szkole nie będzie, spotykamy się na kręgielni w Dorchester. Adres : Boston Bowl
820 William T. Morrissey -Boston
617-825-3800
Zajęcia na kręgielni będą do 12:30. Przywóz i odbiór dzieci w gestii rodziców. Bardziej szczegółowe informacje są zamieszczone w ogłoszeniach Komitetu Rodzicielskiego na stronie szkoły w zakładce " ogłoszenia"
Do zobaczenia na kręgielni.
Pozdrawiam Sylwia Wadach-Kloczkowska

 

 

 

2024-05-31 12:51:17 ET
Sylwia Kloczkowska
1 czerwca 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Dzien Matki

 
Witam,
Nieuchronnie zblizamy sie do konca roku szkolnego...w ta sobote 18maja odbeda sie nasze ostatnie zajecia dydaktyczne, bedziemy rowniez swietowac Dzien Patrona Szkoly uroczysta akademia ktora dbedzie sie o godzinie 12:00 w sali JPII, serdecznie zapraszam rodzicow do wziecia udzialu w tej uroczystosci. Prosze aby dzieci tego dnia ubrane byly na galowo. Rano 8:30 w koscieke MBCZ bedzie odprawiona Msza sw. w intencji szkoly, a w dalszej czesci dnia o godzinie 6pm Dyrektor szkoly zaprasza na spotkanie z p. Monika Jablonska - Chodakiewicz, autorka ksiazki "Papiez oczami swiata", ktora mozna bedzie zakupic wraz z dedykacja.
25 maja nie ma zajec szkolnych. Natomiast 1 czerwca bedziemy swietowac Dzien Dziecka (Dzien Rodziny) w Boston Bowl, mam nadzieje ze wszyscy bedziemy sie dobrze bawic.
8 czerwca odbedzie sie uroczyste zakonczenie Roku Szkolnego 2023/2024 oraz nasze klasowe pozegnanie po owocnych trzech latach edukacji.
Na zadanie domowe prosze wykonac karte pracy w cwiczeniach s181 i nauczyc sie czytac tekst w podreczniku s. 179 cw. 5, 6, 7.
Dziekuje i pozdrawiam Sylwia Wadach -Kloczkowska

Przesylam ciekawy filmik o JPII
https://www.youtube.com/watch?v=MlUc4PBdP2I&t=294s

 

 

 

 

 

2024-05-15 20:43:31 ET
Sylwia Kloczkowska
18 maja 2024

 


Swieta Majowe

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach dzieci zapoznaly sie ze swietami majowymi w Polsce, rozmawialy o Konstytucji 3 Maja oraz odspiewaly Hymn Polski. Na zadanie domowe prosze nauczyc sie pieknie czytac tekst pt. Symbole narodowe s. 171 w podreczniku.
Napisz w zeszycie 4 zdania z wykorzystaniem trudnosci ortograficznych: u - ó, ż- rz, h - ch, ą - ę,

18 maja bedziemy obchodzic Dzien Patrona Szkoly, przesylam link do nauki piosenki o JPII, wiecej informaci i program uroczystosci bedzie przeslany niebawem.

https://www.youtube.com/watch?v=Nk9C7r3dtxI
Pozdrawiam Sylwia Wadach - Kloczkowska

 

 

 

 

 

2024-05-06 20:52:31 ET
Sylwia Kloczkowska
11 maja 2024

 


Nasze marzenia...

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach bylismy bardzo zajeci...wykonalismy piekne prace plastyczno - techniczne....ale o tym cicho sza...Rozmawialismy o naszych marzeniach. Pracowalismy nad dalsza czescia lektury. Na zadanie domowe prosze nauczyc sie pieknie czytac tekst w podreczniku s. 172
Chcialam przekazac ze 18 maja w naszej szkole odbedzie sie uroczystosc z okazji Dnia Patrona Szkoly, wiecej informacji przesle niebawem.
Pozdrawiam Sylwia Wadach - Kloczkowska

 

 

 

2024-05-01 22:49:53 ET
Sylwia Kloczkowska
4 maja 2024

 


Skad jestes?

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o tym skad jestesmy i skad pochodza nasi rodzice. Uczylismy sie rozpoznawac flagi narodowe innych panstw oraz czytalismy kolejny rozdzial lektury. Na zadanie domowe prosze wykonac prace pisemna na podstawie cwiczenia 5 z podrecznika na s.167, prosze napisac wg wzoru krotka notatke o sobie. Prosze nauczyc sie czytac tekst w podreczniku s. 167 oraz poczatek lektury na s. 168 (chetni uczniowie moga przeczytac calosc do czego goraco zachecam). W niedziele 28 kwietnia 2024r. nasza klasa obsluguje msze sw. w polskim kosciele, pierwsze czytanie bedzie mial Gabriel G., drugie Zosia V., modlitwe wiernych Youzef T. Jesli sa osoby chetne do niesienia darow prosze o kontakt ze mna - 8572212270, dziekuje i pozdrawiam.
Sylwia Wadach - Kloczkowska

PS. dzieci ktore byly nieobecne prosze aby uzupelnily strony w cwiczeniach i podreczniku do s. 169,

 

 

 

2024-04-23 21:42:59 ET
Sylwia Kloczkowska
27 kwietnia 2024

 


Wiosenne porzadki.

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o wiosennych porzadkach domowych, nazywalismy sprzety domowe i rozmawialismy jak pomagamy rodzicom w domu i ogrodzie. Do naszej klasy zawitala piekna "Pani Wiosna" i obdarowala dzieci breloczkami - biedronkami. Na zadanie domowe prosze uzupelnic krzyzowke ktora dzieci wkleily na zajeciach do zeszytu. Prosze napiasac prace pisemna "Jak pomagam moim rodzicom w domu i w ogrodzie", prosze nauczyc sie czytac tekst w podreczniku s.163.
Dla nieobecnych uczniow podaje ze przerobilismy w podreczniku temat 40 do s.165, a w cwiczeniach do s.164.
Pozdrawiam serdecznie

https://photos.app.goo.gl/mtN61gHdWUfT6B9X6

Sylwia Wadach - Kloczkowska

 

 

 

2024-04-14 20:29:19 ET
Sylwia Kloczkowska
20 kwietnia 2024

 


- - - Strona 1 z 22 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs