ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 21 - - -

 


Ferie zimowe

 
Drodzy Rodzice!
Rozpoczęły się ferie zimowe. Mam nadzieję, że wszyscy miło spędzacie czas. Przypominam, że w najbliższą sobotę nie ma zajęć w naszej szkole. Spotykamy się 2 marca.
W poprzednią sobotę odbyły się zajęcia komputerowe. Pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, doskonaliliśmy wiadomości i umiejętności związane z czasownikiem.
Jako praca domowa: czytanie strona 107 podręcznik "Dzień Antka", ćwiczenie 3 strona 107 w ćwiczeniach.
W najbliższych dniach prześlę Państwu propozycje wierszy związanych z tematyką "z kamerą wśród zwierząt". Jest to hasło konkursu recytatorskiego w tym roku. Zachęcam też do samodzielnego lub z dzieckiem wyszukania utworu, w razie pytań i wątpliwości służę pomocą i zapraszam do kontaktu!
Życzę wspaniałej drugiej połowy ferii!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-02-21 08:45:25 ET
EWELINA OLSZEWSKA
2 marca 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

praca domowa

 
Witam serdecznie!
W minioną sobotę odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Dzieci bawiły się wspaniale, brały udział w zabawach i tańcach.
Kończyliśmy temat muzeum w książce i ćwiczeniach. Powtarzaliśmy zdobyte do tej pory wiadomości.
Jako praca domowa- ćwiczenie 9 strona 105 w ćwiczeniach.
Proszę także powtarzać alfabet, samogłoski, czasowniki i ich odmianę przez osoby.
Tegoroczny konkurs recytatorki odbędzie się pod hasłem: Z kamerą wśród zwierząt.
Przesłuchanie klasowe: 17 marca.
Przesłuchanie szkolne: 23 marca.
Przygotują zestaw tytułów wierszy, z których będzie można wybrać utwór do recytacji.
Zachęcam wszystkich do udziału :)

Dobrego Tygodnia!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-02-13 08:59:51 ET
EWELINA OLSZEWSKA
17 lutego 2024

 


Praca domowa

 
Miniona sobota to czas intensywnej pracy w książce, ćwiczeniach i w zeszycie. Omawiamy aktualnie temat "Świat Muzeum". Odbyły się zajęcia komputerowe. W odwiedziny przyszła do nas Pani Zima, która czytała wiersze i prowadziła dyskusję na temat aktualnej pory roku. Było to wspaniałe powtórzenie oznak zimy, zmian w przyrodzie, sportów zimowych oraz zimowej odzieży.
Praca domowa: ćwiczenie 3, 4, i 5 na stronie 103 w ćwiczeniach.
Bardzo proszę aby w tygodniu sporadycznie i wyrywkowo powtarzać alfabet, samogłoski. Pracujemy także nad rozróżnianiem głoski (którą słyszymy) i litery (którą piszemy). Proszę pytać dzieci w wolnej chwili na jakie pytanie odpowiada czasownik (co robi?), o przykłady czasownika i odmianę przez osoby.
Pięknie pracowaliście Państwo nad rzeczownikiem, wierzę, że uda nam się osiągnąć ten sam sukces z czasownikiem!
Pozdrawiam!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-02-06 11:11:21 ET
EWELINA OLSZEWSKA
10 lutego 2024

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie!
W poprzednią sobotę pracowaliśmy bardzo intensywnie nad czasownikiem. Opracowywaliśmy temat w książce i ćwiczeniach. Cieszę się jak szybko dzieci przyswajają nowe umiejętności, są także bardzo aktywni w trakcie zajęć. Dziękuję także za to, że dzieci są przygotowane do zajęć, praca domowa jest odrobiona. To Państwa zasługa!
Jako praca domowa- ćwiczenia strona 101. Proszę nauczyć się jakie mamy samogłoski w języku polskim (a, ą, e, ę, u, ó, o, i, y) oraz jakie są osoby w liczbie pojedynczej i mnogiej (ja, ty, on/ona/ono, my, wy, oni). Dzieci mają notatki dotyczące tych informacji w zeszycie. Dla chętnych: wybierz czasownik i odmień go przez osoby, np.: ja maluję, ty malujesz, ona maluje...itp.
Dobrego tygodnia!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-01-30 18:41:47 ET
EWELINA OLSZEWSKA
3 lutego 2024

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie:)
W poprzednią sobotę dzieci napisały test wiedzy o rzeczowniku, który wypadł wspaniale. Cieszę się i dziękuję za zaangażowanie w pomoc w przygotowaniu się do testu.
Odbyły się zajęcia komputerowe, pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, czytaliśmy naszą lekturę pt. "Psie Troski". Rozmawialiśmy o naszych zainteresowanych i wyjaśniliśmy sobie słowo "kolekcjonować". W następną sobotę będziemy kontynuować ten temat oraz rozmawiać o czasowniku.
Jako praca domowa: czytanie w podręczniku na stronie 99 oraz napisać w zeszycie co robiliście w tym tygodniu.
Bardzo proszę aby czytać wszystkie komunikaty i wiadomości płynące ze szkoły.
Pozdrawiam
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-01-22 17:02:57 ET
EWELINA OLSZEWSKA
27 stycznia 2024

 


Praca domowa

 
Witam!
W poprzednim tygodniu przypominaliśmy i utrwalaliśmy wiadomości związane z rzeczownikiem oraz rozpoczęliśmy naukę o czasowniku. Pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, układaliśmy zdania z wylosowanymi wyrazami oraz czytaliśmy naszą lekturę.
Jako praca domowa proszę przygotować się do testu. Zapraszam do kontaktu w razie pytań i wątpliwości.
Pozdrawiam
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-01-17 11:32:03 ET
EWELINA OLSZEWSKA
20 stycznia 2024

 


- - - Strona 1 z 21 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs