RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 22 - - -

 


Wpis do albumu

 
Bardzo proszę o przesyłanie prac domowych na moj prywatny email gosiamomot@gmail.com. Prace będa miały wpływ na ocenę końcowa.
Myślę, że warto zaczać pracować nad tradycyjnym już pamiatkowym albumem na zakończenie ósmej klasy. Proszę, aby każde dziecko i rodzice/opiekunowie zastanowili się nad kategoriami wpisu i przesłali mi te propozycje. Nie ma złych pomysłów :)
Ponadto proszę odpowiedzieć na następujace pytanie: Jakie wydarzenie (z okresu nauki w szkole polskiej oczywiście) utkwiło Ci w pamięci? Postarajcie się napisać to tak ładnie, jakby to miał być wpis do fotoalbumu.

 

 

 

2022-01-21 17:30:24 ET
Małgorzata Momot
29 stycznia 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

"Marcin Kozera"

 
Proszę o zapoznanie się z trzecim rozdziałęm lektury pt. "Dzieci uczą się jasełek". Zachęcam do robienia notatek, aby nie "pouciekały" nam wydarzenia.
Do zobaczenia w sobotę.

 

 

 

2022-01-09 18:33:20 ET
Małgorzata Momot
15 stycznia 2022

 


Luktura na czas świąteczny

 
Kochani, witam serdecznie po świętach i życzę wielu raodści i zdrowia w nadchodzącym roku! Bardzo proszę o rozpoczęcie czytania lektury Marii Dąbrowskiej "Marcin Kozera", rozdziału I "Nieznajomy chłopiec" i rozdziału II "Wyprawa z Krysią" (pierwszych 12 stron). Podaję poniżej linki do bezpłatnej ksiązki online i audiobooka. Przy okazji nadmienię, że w sobotę przed świętami czytaliśmy fragment "Opowieści wigilijnej" Dickensa, mieliśmy mała wigilijkę (dziękuję Basi za wafelki) i Yankee Swap. Dziękuję za życzenia i prezent :)
Oczywiście szkoła jest zamknięta w Nowy Rok, spotykamy się 8 stycznia. Jeśli ktoś ma czas, może zacznie przeglądać stare rolki filmowe/albumy/foldery/cokolwiek posiadacie i selekcjonować zdjęcia do fotoalbumu, który tradycyjnie przygotowują rodzice w ostatniej klasie SJP? Słyszałam, że jest to pracochłonny proces i lepiej zacząć wcześniej.
Do siego roku!

tekst
https://docplayer.pl/9722323-Marcin-kozera-maria-dabrowska-nieznajomy-chlopiec.html

audiobook
https://www.youtube.com/watch?v=GuueX358XqY

 

 

 

 

 

2021-12-29 08:49:35 ET
Małgorzata Momot
8 stycznia 2021

 


Przygotowania do 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wigilijka

 
Witam serdecznie!
W ostatnią sobotę na pierwszych dwóch godzinach w szkole odbywały się próby do jasełęk, tak więc zostałąm oddelegowana do klas młodszycg, póżniej uczestniczyłąm w próbie prowadziłąm próbę akademii z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Lia cały dzień pomagałą jako asystentka (świetna okazja do praktycznego użycia znajomości języka!). Nowego tematu więc nie było.
Nie wiem, jak wyglądają przygotowania do wigilijki, czy ktoś się tym zajmuje? Tydzień temu też nie było wszystkich dzieci, aby losować "Secret Santa"... Może użyjemy text messaging i ustalimy, kto komu organizuje prezent? A może ten sam wszystkim? Proszę o kontakt i do zobaczenia ostatni raz przed świętami!

 

 

 

2021-12-13 08:53:22 ET
Małgorzata Momot
18 grudnia 2021

 


"Podobne lecz podobnym" - o przemianie bohatera noweli "W górach" B. Prusa.

 
W niedzielę 5 grudnia w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Bostonie odbyło się bardzo wzruszające i pouczające przedstawienie o świętym Maksymilianie Kolbe. Szkoda, że nie wszyscy mogli w nim uczestniczyć, gdyż była to fantastyczna okazja do poznania historii życia polskiego męczennika. W następna niedzielę tj.12 grudnia w sali Jana Pawła II po mszy św. o godz. 11 odbędzie się uroczystość z okazji wprowadzenia stanu wojennego. Kolejna lekcja historii, już dziś zapraszam.
W ostatnią sobotę zajęcia do przerwy zdominowały prezentacje pracy domowej, a więc dzieci ćwiczyły trudną sztukę występu publicznego a także utrwalały i rozszerzały swą wiedzę. Następnie zapoznały się z fragmentami noweli "W górach" Bolesława Prusa, omówiliśmy przeżycia bohaterów i ich postawy w sytuacji zagrażającej życiu.
W domu:
Zapisz temat lekcji w zeszycie. Uzupełnij kartę pracy (w załaczniku). Na pewno trudności sprawi tabelka, a więc omówimy jej zagadnienia w klasie, ale proszę o jej wypełnienie bazując na tym, czego dzieci dowiedziały się o Prusie i jego twórczości w klasie i podczas odrabiania pracy domowej. Odnośnie ćwiczenia 2 karty pracy, przeczytaj fragment nowelki "Antek" i w zeszycie opisz szkołę, do której chodził chłopiec.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-12-07 08:21:13 ET
Małgorzata Momot
11 grudnia 2021

 


Po co jeździmy w góry? Biografia Bolesława Prusa.

 
Witam serdecznie po świętach, które mam nadzieję spędziliście w miłej atmosferze, a teraz jesteście gotowi wrócić do szkoły zdrowi i wypoczęci:)
W sobotę 20 listopada frekwencja była słabiutka, tak więc po zajęciach komuterowych, podczas których dzieci szukały informacji o wybranych przez siebie górach w Polsce, odpowiedzieliśmy na pytanie tematu ("Po co jeżdzimy w góry?"). Dziewczynki wykonały schemat w zeszycie, po czym zapoznały się z życiem i opisem twórczości Bolesława Prusa.
W najbliższą sobotę wylosujemy "secret Santa". W ten sposób 18 grudnia, czyli w ostatnia sobotę przed świętami, razem z wigilijką obchodzić będziemy mikołajki.
W domu: Prosiłam o dokończenie slajdu (prezentacji w pp) nt. wybranych gór. Osoby nieobecne, proszę zapoznać się z informacjami o pisarzu, podręcznik str. 94. Wszystkich proszę o zrobienie krótkiej notatki w zeszycie.

 

 

 

2021-12-02 08:09:25 ET
Małgorzata Momot
4 grudnia 2021

 


- - - Strona 1 z 22 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs