https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 16 - - -

 


PRZEWODNIK PO PODRĘCZNIKU " NOWE SŁOWA NA START"

 
Spotkanie z uczniami w klasie, omówienie zasad dotyczących bezpiecznego przebywania w budynku szkolnym w związku z pandemią. Nosimy maski i zachowujemy bezpieczny dystans. W tym roku pracujemy na podręczniku " Nowe słowa na start ". Analiza spisu treści oraz poszczególnych działów, krótka interpretacja zagadnień.
Wspomnienia z wakacji - dowolne wypowiedzi uczniów .Czytamy naszą obowiazującą lekturę na ten okres: " Mały Książę : Antoine De Saint-Exupery. Przeczytaliśmy I i II rozdział.
Zadanie domowe: Napisz pracę stylistyczną " Jak spedziłem tegoroczne wakacje?"

 

 

 

2020-09-21 20:18:38 ET
Alina Kozak
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Ważne daty! Ortografia w treningu pamięci.

 
WItam!
Prosze o odnotowanie zmian w kalendarzu:   
5 czerwca - ostanie zajęcia dydaktyczne (godz. 4:15 po południu)
13 czerwca - zakończenie roku szkolnego, uczniowie klas 4-8 godz. 11:30
Proszę zwrócić uwagę, że nie będzie zajęć lekcyjnych w piątek 12 czerwca. 
Na ostatnich zajęciach uczyliśmy się wykorzystując aplikacje kahoot!.  Poza tym pokazałam uczniom metodę nauki słów (w naszym przypadku zawierającymi JEDNĄ trudność ortograficzna, tylko wyrazy z "ż").  Metoda ta polega na wyodrębnianiu kategorii wyrazów, przedstawieniem ich za pomocą rysunku, ich przepisywaniu natychmiast po zapoznaniu się z wyrazami, zaleceniem sprawdzenia zapamiętanego słownictwa po 72 godzinach i tygodniu, wreszcie układaniu z tymi wyrazami historyjki.  Zaprezentowane przeze mnie teksty były krótkie i zabawne.  Taka praca z wyrazami rozwija poczucie humoru, pamięć i wyobraźnię.Z okazji Dnia Dziecka życze wszystkim dzieciom dużym i małym radości i zdrowia.  Mam nadzieję, że zbliżające się wakacje pozwolą Wam odpocząć, wrócimy do normalności i niedługo spotkamy się w szkole na oficjalnym pożegnaniu klasy ósmej.Przesyłam załącznik z tekstami zawierającymi problemy ortograficzne.  Chętnych rodziców proszę o włączenie się do zabawy.  Może staniecie do konkursu z Waszymi dziećmi na najszybciej napisane dyktando?  A może dziecko będzie czytało tekst (zabawne historyjki), a oboje rodzice będa pokazywać uprzednio przygotowane "lizaki" z literkami (np. "ch" i "h" do tekstu pt. "Hrabia i chińska herbatka")?   Życzę miłej zabawy!

 

 

 

2020-05-31 20:01:38 ET
Małgorzata Momot
5 czerwca 2020

 


Upadek I Rzeczpospolite

 
Na ostatnich zajęciach uczniowie zapoznali się z przyczynami osłabienie kraju w XVII-XVIII wieku, które ostatecznie doprowadziły do rozbiorów Polski. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o udziale Pułaskiego w Konfederacji barskiej. Lekcję zakończyliśmy opowiadając o nadziejach Polaków związanymi z wojnami Napoleona i utworzeniem Księstwa Warszawskiego. Chętnym i nieobecnym proponuję obejrzenie utrwalającego filmiku o Konstytucji 3 maja na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=_8vJzc4xfic

Na następnych zajęciach będziemy obchodzić Dzień Dziecka, w związku z czym bedziemy uczyć się ortografii (i nie tylko) bawiąc. W związku z tym nie ma pracy domowej. Oczywiście stare zaległe można wciąz odrabiać :)

 

 

 

 

 

2020-05-26 16:48:47 ET
Małgorzata Momot
29 maja 2020

 


Opis fotgrafii i rola Kalwarii Zebrzydowskiej w życiu Jana Pawła II

 
Podczas ostatnich zajęć uczniowie wyrecytowali swoje wiersze. Wypadli świetnie, zachęcam do ich czytania podczas wakacji i nauki na pamięć. W związku ze stulenią rocznicą urodzin polskiego papieża, przygotowałam prezentacę "Jan Paweł II (1920-2005) - pielgrzym". Pokrótce omówiłam kolejne wizyty (do szóstej włacznie, na tyle pozwolił czas :)), z bardziej szczegółowym omówieniem trzeciej pielgrzymki do Trójmiasta (wygląd ołtarza w Gdańsku). Uczniowie zapoznali się z myślą przewodnia każdej pielgrzymki.
W domu:
1. Przesłalam na prywatne emaile zdjęcie dokumentuujące wizytę Ojca Świętego na Placu Zwycięstwa w Warszawie, pierwsza pielgrzymka z dnia 2 czerwca 1979 roku. Niestety, nie mogę zamieścić tego zdjęcia na stronie szkoły.
To w warszawie Jan Paweł II powiedział słynne prorocze słowa: "Niech zstąpi Duch Twój!! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!"
Jeśli możęsz, wydrukuj to zdjęcie i wklej do zeszytu. Przepisz podany powyżej cytat Ojca Świętego. Opisz to zdjęcie. Jak myślisz, kim są ludzie na fotografii? Co robią? Zastanów się nad odległosciami pomiedzy postaciami. Jakie mogą być uczucia/emocje ukazanych osób?

2. Kalwaria Zebrzydowska była miejscem niezwykle ważnym w życiu Jana Pawła II. Prosze o otworzenie linku i zapoznanie się z krótkim tekstem. Daty dla ciekawych.
http://kalwaria.eu/strona/kard-karol-wojtyla-papiez-jan-pawel-ii-w-kalwarii#

Zainteresowanym polecam "Przemówienie do pielgrzymów" z pierwszej wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym Ojciec Święty opowiada, jak bliskie jest mu to miejsce.
http://kalwaria.eu/strona/przemowienie-do-pielgrzymow
W zakładce "Kalwaria Papieska" znajdziecie kazaniaprzemówienia ks. abpa Karola Wojtyły II i papieża do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

 

2020-05-16 10:11:47 ET
Małgorzata Momot
23 maja 2020

 


Pierwsze wolne elekcje.

 
Na ostatnich zajęciach - poza tematem Dnia Mamy :) - omówiliśmy pierwsze wolne elekcje. Proszę o zapisanie właśnie takiego tematu w zeszycie.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciu interaktywnym, które polegało na wyszukiwania negatywnych i pozytywnych cech obejmowania tronu w sposób dziedziczny i poprzez elekcję. Zapoznali się z najważniejszymi postulatami Artykułów henrykowskich. Dowiedzieli się o obronie Jasnej Góry podczas "potopu" szwedzkiego i postacią Jana III Sobieskiego(do tematu wróce).
Proszę o utrwalenie wiedzy i wykonanie ćwiczenia z podanego załacznika ("dobre i złe strony ....). Prosze o napisanie definicji pojęć "sukcesja tronu" i "wolna elekcja" - bardzo zwięźle, aby tylko zaakcentować ideę.
Ponadto, załaczam link zawierający listy Jana III Sobieskiego do Marii Kazimiery (Marysieńki). Są one przykładem nie tylko listów miłosnych, ale i doskonałym dokumentem tych czasów (coś dla rodziców, o ile interesują się historią). My zajmiemy sie tylko tym, w jaki sposób król Polski adresował je do ukochanej żony. Uczniowie proszeni są o napisanie kilku zwrotów grzecznościowych, które znajdą na początku każdego listu, czasami w jego zakończeniu (proszę nie więcej niz 4).

http://biblioteka.kijowski.pl/sobieski%20jan%20iii/listy%20do%20mar%20sie%F1ki.pdf

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-11 22:17:00 ET
Małgorzata Momot
15 maja 2020

 


Historia

 
Witam!
Maj jest miesiącem obfitym w w wiele rocznic państwowych, a także święta religijne i rodzinne, na co uczuliłam uczniów 8 klasy.  Do wielu z tych świat/rocznic wrócimy w ciągu najbliższych spotkań.Uprzednio poprosiłam uczniów, aby każdy napisał legendę i przesłał ja swemu koledze /koleżance, pragnąc tym samym, aby absolwent szkoły języka polskiego znał przynajmniej dwie polskie legendy.  Mam cichą nadzieję, ze każdy zna ich dużo więcej.  Poznawali je od klas najmłodszych.Temat dzisiejszych zajęć "Kształtowanie się państwa polskiego.  Pierwsze 600 lat Polski". W ekspresowym tempie omówiłam najważniejsze wydarzenia z czasów panowania dwóch dynastii: Piastów i Jagiellonów, rozpoczełam tematykę królów elekcyjnych.   Uczniowie obejrzeli portrety niektórych władców polkssch, uproszcze drzewa genealogicze (aby się nie pogubić, kto jest kim) i zapoznali sie z obrazami kilku wydarzeń historychncy (Matejko). 

Podstawowe daty i wydarzenia, które powinno się zapamiętać:
Piastowie - pierwsza dynastia rządząca Polską966 - Mieszko I przyjmuje chrzest (chrystianizacja Polski)1000 - zjazd w Gnieźnie (po męczeńskiej śmierci św. Wojciecha), umocnienie pozycji Polski w Europie1025 - Bolesław Chrobry zostaje  pierwszym królem PolskiPodział Polski na dzielnice (tzw. rozbicie dzielnicowe) (1138-132)Sprowadzenie Krzyżaków do Polski przez Konrada mazowieckiego (1226).  Konsekwencje - lata wojen z Krzyżakami Najazd Tatarów - bitwa pod Legnicą (1241)1320 - Władysław Łokietek jednoczy państwo - koronacja na króla, koniec rozbicia dzielnocowegoPokojowe Rządy Kazimierza Wielkiego  i jego osiągnięcia, m.in. utowrzenie Akademii Krakowskiej w 1364 roku; koniec rządów dynastii PiastówWładysław Jagiełło - pierwszy władca z dynastii Jagiellonoów, unia personalna polsko - litewska15 lipca 1410 - bitwa pod Grunwaldem pod dowództwem króla Jagiełły  
1525 hołd pruski (państwo zakonne zostaje świeckim lennikiem państwa polskiego) - czasy Zygmunta Starego1569 - Unia lubelska - Utworzenie Rzeczpospolitej Obojga Narodów z połaczenia Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego (za rządów Zygmunta Augusta II)

Na następne zajęcia prosze napisać daty rozbiorów, Sejmu Czteroletniego, Konstytucji 3 maja, powstanń kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego.  Przy nazwiskach Sobieskiego, Stanisława Augusta Poniatowskeigo, Hugo Kołłątaja, Pułaskiego i Koścuszki napisz po 2-3 informacje.  Niektórzy już wymienili niektóre z tych dat i postaci, prosze o uzupełnienie wiadomości. 

 

 

 

2020-05-01 22:44:10 ET
Małgorzata Momot
8 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 16 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs