RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Roland - średniowieczny rycerz.

 
Kochani! Przede wszystkim dziękuję za życzenia i prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jak zwykle zaskoczyliście mnie swoja pomysłowością :)
Jeśli chodzi o ostatnią sobotę, to dzieci po raz pierwszy w tym roku uczestniczyły w zajęciach komputerowych. Rozpoczęliśmy lekcję od odgadywania imion/przydomków superbohaterów (wykorzystaliśmy grę interaktywną Learningapps a także grę "Kim jestem?", po czym uczniowie zapoznały się z fragmentami "Pieśni o Rolandzie" (s. 43-47, srebrny podręcznik) czyli superbohaterem VIII wieku Rolandem. Poza głośnym czytaniem i omawianiem wydarzeń, przy okazji ćwiczyliśmy odczytywanie cyfr rzymskich.
W domu:
W zeszycie zapisz temat i datę lekcji. Sporządż listę cech, którymi – Twoim zdaniem – powinien charakteryzować się współczesny żołnierz. Uzupełnij tak jak najlepiej potrafisz zestaw ćwiczeń, który otrzymałeś/otrzymałaś w klasie (podam w załączniku dla tych, którzy zestaw zgubili). Naucz się czytać na ocenę tekst ze s. 2 zestawu pt. "Etos rycerski i jego odmiany".

 

 

 

2021-10-20 13:48:33 ET
Małgorzata Momot
23 października 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Porównanie tekstO literackich Biblii - przypowieści o siewcy" wg św. Łukasza

 
(dokończenie tematu) Mateusza. Nie szata zdobi człowieka - a więc co?

W klasie dzieci odczytały fragment Ewangelii wg św. Lukasza ("srebrny" podręcznik s. 26) i obejrzały fragment filmu zawierający "Przypowieść o siewcy" wg św. Matuesza (link poniżej). Wskazaliśmy różnice i podobieństwa. Zastanawialiśmy się, po co została opowiedziana przypowieść, kim jest naprawdę siewca, czym ziarno i gleba. Dzieci wykonały w zeszycie tabelkę zawierającą informacje: "Gdzie padło ziarno?" i " Co się z nim stało?" (zdjęcia nie zrobiłąm, niestety nie miałam telefonu). Zapisaliśmy w zeszytach definicję przypowieści. Wykorzystaliśmy ćwiczenia interaktywne do tej lekcji, sprawdzające zrozumienie tematu. Na koniec zapoznaliśmy się z tekstem "Nie szata zdobi człowieka" (podręcznik "Bliżej słowa").

https://www.youtube.com/watch?v=lmL_H-Z2DGw
W domu: W klasie czytaliśmy, że siewca próbiował zasiać ziarno kilkakrotnie i dopiero kolejna próba zakończyła się sukcesem. Napisz w zeszycie kilka zdań, w jaki sposób można to odnieść do naszych sukcesów i porażek. Może podasz przykład tkaiego zachowania? Naucz się czytać "Przypowieść o siewcy (s. 26) - na ocenę.

 

 

 

 

 

2021-10-12 07:54:13 ET
Małgorzata Momot
16 października 2021

 


Związki frazeologiczne. Pisownia państw, miast i ich mieszkańców.

 
Ze względu na małą i niestabilną frekwencję (nieobecność, spóżnienia, wcześniejsze wyjście) na ostatnich zajęiciach poznawaliśmy różne zwiazki frazeologiczne ("dać komuś popalić", "dać komuś szkołę", "przygwoździć spojrzeniem") - głośne czytanie nowego tekstu, w zeszycie zapisaliśmy te związki i ich znaczenie (z reguły w ostatnim lub przedostatnim akapicie tekstu, któy znajdziecie na podanych stronach).
Następnie ćwiczyliśmy ortografię, dzieci w zeszytach narysowały tabelkę jak do zabawy "Państwa-miasta, tylko ze kategoriami były państwa, ich stolice, mieszkańcy kraju i miasta, język i drużyna kraju i miasta (czasami różne). Było sporo śmiechu, gdy tworzyliśmy nazwy mieszkańców od nazw krajó na "A", które wybrały dzieci! Póżniej uzupełniliśmy tabelkę o dwie dodatkowe kategorie, m.in. Polskę. Ćwiczyliśmy w ten sposób umiejętność poprawnego zapisu nazw państw, miast i utowrzonych od nich przymiotników, a także pisownie nazw mieszkańcó państw i miast.

W domu:
W siódmej klasie poznałas/poznałeś państwa sąsiadujące z Polską. Zapisz w zeszycie ich nazwy, wybierz przynajmniej 3 państwa, a następnie, posługując się wzorem tabelki z klasy, uzupełnij wszystkie kolumny.

"Dać komuś popalić" i "Dać komuś szkołę"
https://www.empik.com/co-to-znaczy-kasdepke-grzegorz,prod59100456,ksiazka-p

"Przygwoździć spojrzeniem"
https://www.empik.com/co-to-znaczy-kasdepke-grzegorz,prod59100456,ksiazka-p

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-10-05 20:44:47 ET
Małgorzata Momot
9 października 2021

 


Stworzenie człowieka wg Starego Testamentu i na podst. malowidła Michała Anio

 
(dokończenie tematu): Ludzie miecza - rycerze.
Na lekcji historii opowiedzieliśmy sobie, w jaki sposób zostawało się rycerzem, co należało do wyposażenia i obowiąków rycerza, gdzie mieszkali i w jaki sposób ubierało się rycerstwo polskie. Jak zwykle było wiele obrazków i filmiki przybliżające temat.
Na lekcji dzieci zapoznały się z historią stworzenia człowieka opisanej w Księdze Rodzaju (podręcznik str. 21, dzieci dzieliły się wrażeniami po obejrzeniu dzieł "Ogrodu rozkoszy", "Pierwszy grzech" (str. 20-21) i "Stworzenie Adama" (str. 24 z krótka informacja o autorze i jego czasach). Dzieci zapoznały się z wierszem Brandstaettera "Stworzenie człowieka", dramą ilustrowały treść wiersza - kartka ksero (poniżej).
W domu:
1. Dokończ ćwicz. 8 (kartka ksero w załączniku), czyli dopasuj definicje do haseł. Następnie przepisz do zeszytu hasło i jego przenośne znaczenie np. apokalipsa - zagłada ludzkości, katastrofa dziejowa.
2. Napisz opowiadanie na temat: "Czasem marzę, aby być rycerzem. Dokonuję wtedy niezwykłych czynów. Oto jeden z nich."
Kochani Rodzice, chciałabym Was powiadomić, że w sobotę udało mi się porozmawiać tylko z Thomasem, czyli najkrócej rzecz ujmując, zebrania nie było. Proponuję, aby każda z rodzin wydelegowałą jedna osobę do Trójki Klasowej, czyli mamy Ulę, Marzenkę i Basię (aczkolwiek Lidzia wspominałą, że chyba Tata podejmie się tej roli, więc proszę zawiadomić mnie, jeśli przekazujecie pałęczkę, bo muszę zawiadomić "górę" ...:)) Teraz pozostaję tylko wyłonienie Delegata Klasowego, i tu proszę o dokonanie ustaleń pomiędzy sobą. Nie chciałąbym delegować nikogo, ale uważam, że ktoś powinien reprezentować interesy klasy, zwłaszcza, że jest to ostatni rok dzieci w szkole.
Klasa ósma zostałą poproszona o uczestnictwo w ślubowaniu pierwszej klasy, a mianowicie do wprowadzenia pocztu sztandarowego. Proszę dać mi znać, jeśli ktoś woli, by jego dziecko w tej kameralnej uroczystości (tylko klasa pierwsza, siódma i ósma, plus wychowawcy tych klas i rodzice klasy pierwszej) nie uczestniczyło. Impreza planowana jest na 6 listopada.
Do zobaczenia w sobote!

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-09-27 12:15:00 ET
Małgorzata Momot
2 października 2021

 


Wiersz "Podziękowanie" Jana Twardowskiego

 
Witam serdecznie!
Dopiero ochłonęłąm po wizycie w Konsulacie i spotkaniem z Pierwszą Dama Polski i Anitą Włodarczyk, gdzie odbyło sie III Narodowe Czytanie, w tym roku "Moralności Pani Dulskiej", a także wręczenie nagród i wyróżnień uczniom biorącym w konkursie recytatorskim pod patronatem Pierwszej Damy, w którym to brali udział moja córka i Gabriel z IV klasy, tak więc przepraszam z późniejsze niż zwykle wysłąnie pracy domowej (w załączniku). Na następnych zajęciach sprawdzę zadane na ubiegła sobotę czytanie, a więc proszę tych, co nie przećwiczyli, o przygotowanie czytania.
Dzieci otrzymały drugi podręcznik, któy proszę obłożyć w domu (w szkole pokazałąm dzieciom technikę obkładania książek: przydały się doświadczenia z podstawówki, gdy obkładało się ksiązki ze szkolnej biblioteki :)) Proszę o przyniesienie $12 ($8 za "Blisko..", $4 za "Świat...). Podręczniki będą zwrócone do szkoły pod koniec roku szkolnego, więc proszę o ich szanowanie. Istnieje szansa, że część sumy pozostanie zwrócona, pozostała pokrywa koszty przewozu z Polski (walizkę) i zużycie.
Z przyjemnością informuję, że łaczy się z nami z Polski Zuzia, tak więc choć inaczej, to jednak kontynuujemy naukę w tym samym składzie osobowym. UWAGA: musimy wybrać trójkę klasową. Może w tę sobotę zrobimy po lekcjach parominutowe zebranie na parkingu? W klasie przydałaby się woda:) Do zobaczenia po lekcjach w tę sobotę!

 

 

 

2021-09-23 09:49:11 ET
Małgorzata Momot
25 września 2021

 


Kampania polska czyli wrześniowa. Mit egipski o powstaniu świata.

 
Witam serdecznie po wakacjach! Rozpoczęliśmy zajęcia krótkimi historiami wspominającymi wakacje,po czym dzieci zapoznały się z tekstem "Orzeł krółewski" (tekst spoza podręcznika), piękną opowieścią o orle, któy nie wiedział, kim jest naprawdę i nie wykorzystał swojej wyjątkowości, gdyż nie odkrył własnej wartości. Zajęcia zasadniczo poświecone były kampani wreśniowej 1939r, rozmawialiśmy o układzie Ribbentrop-Mołotow, wykorzystywaliśmy wspomnienia z okresu napaści na Polskę, ilustracje i fotografie. Dzieci zaznaczały na mapie Polski miejsca potyczek. Okazało się, że niektórzy całkiem dobrze pamiętają kierunki geograficzne, które poznały w ubiegłym roku i potrafią określić położenie jednej miejscowości wobec drugiej! Brawo! Ponadto podporządkowaliśmy bohaterów wydarzeń do miejsca walki. Ostatnim punktem zajęć było zapoznanie się z egipskim mitem o początku świata, tekstem "Księga o poznaniu stworzenia Re i obalenia Apopa".
W DOMU: Dzieci otrzymały podręczniki, PROSZĘ O ICH OBŁOŻENIE albo przyniesienie papieru do szkoły, to obłozymy podręcznik w szkole. Mam nadzieję, że zgromadzimy wystarczającą liczbę innego podręcznika i będziemy korzystać z książek naprzemiennie. Wręczona w szkole KARTA PRACY zawiera akapit PRACA DOMOWA (pod ćwiczeniem 5), a w nim tekst Gen. Juliusza Rómmla „Rozkaz pożegnalny”. Proszę nauczyć się czytać na ocenę, podkreślic piękne myśli, rozkazy i podziękowania, przepisać do zeszytu dwie, które najbardziej się podabaja.

 

 

 

2021-09-13 11:15:20 ET
Małgorzata Momot
18 września 2021

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs