https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
5 grudnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 18 - - -

 


JAN KOCHANOWSKI - PRZEDSTAWICIEL POLSKIEGO RENESANSU

 
Jan Kochanowski , życiorys i jego dzieła (fraszki, pieśni, treny) Tren jako gatunek literacki. Liryka funeralna wyrażająca żal z powodu czyjejś śmierci.Należy do liryki osobistej i zawiera elementy biograficzne. Tragedia osobista Jana Kochanowskiego - śmieć ukochanej córeczki Urszulki . Ciche czytanie tekstu str70.

 

 

 

2020-12-02 22:40:03 ET
Alina Kozak
5 grudnia 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI !

 
Drogi do Niepodległości Polski. Rozbiory Polski :1772,1793.1795. Zaborcze państwa : Rosja, Prusy, Austria. Powstania narodowo-wyzwoleńcze : Kościuszkowskie, Listopadowe i Styczniowe. Dyskusja o sytuacji Polski w tym okresie. Obejrzenie krótkiego filmu o tematyce niepodległości Polski. I Wojna Światowa, Postać marszałka Piłsudskiego. Formy aktywizujace przyswajanie tresci : krzyżówki, tekst luk, układanie zwrotek hymnu polskiego (puzle) itd.
ZADANIE DOMOWE: Przeczytaj tekst o Józefie Piłsudskim ,( ktory otrzymaliście w klasie) , oraz rozwiąż test.
Przypominam ,że Zuzia , Zosia R i Konrad idą w poczcie sztandarowym na uroczystośc ślubowania pierwszaków,pamiętajcie o galowych strojach.

 

 

 

2020-11-17 18:38:06 ET
Alina Kozak
21 listopada 2020

 


RENESANS

 
Ogólna charakterystyka Odrodzenia, główne hasła epoki, człowiek w centrum zaintaresowań. Epoka ważnych odkryc i dokonań: Jan Gutenberg,Krzysztof Kolumb, Mikołaj Kopernik. Sztuka renesansu i jego główni przedstawiciele: Leonardo da Vinci, Michał Anioł.
Jan Kochanowski - ukazanie się drukiem Trenów.
ZADANIE DOMOWE: Przygotować notatkę na temat : Polska pod zaborami , powstania narodowo- wyzwoleńcze ( Listopadowe, Styczniowe i Kościuszkowskie)
W tym dniu będziemy celebrować Polskie Święto Odzyskania Niepodległości, mile widziane ubrania w barwach narodowych Polski, może to być szalik, koszulka, czapeczka itp.

 

 

 

2020-11-10 11:58:28 ET
Alina Kozak
14 listopada 2020

 


"ODPOWIEDZIALNOŚC ZA DRUGIEGO CZŁOWIEKA" 'MAŁY KSIĄŻĘ" .DE SAINT-EXUPER

 
Spotkanie z Lisem. Analiza cytatu : Dobrze widzi się tylko sercem.Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. Relacja Małego Księcia z Lisem. Na czym polega " oswojenie" , zawiązywanie więzi , rodzenie się przyjaźni. Altruizm przeciwieństwo egoizmu.Charakteryzujemy postać Małego Księcia, wygląd zewnętrzny, cechy charakteru, ocena własna bohatera.
ZADANIE DOMOWE: Praca pisemna: napisz charakterystykę Małego Ksiecia lub Róży. Przygotuj się do testu z przeczytanej lektury.

 

 

 

2020-11-04 17:02:52 ET
Alina Kozak
7 listopada 2020

 


"RÓŻA MAŁEGO KSIĘCIA "

 
Odnalezienie fragmentów opiusu Róży Małego Księcia na podstawie " Mały Książę" A. De Saint-Exupery. Dopisanie punktów wydarzeń z przeczytanych rozdziałów. Określenie relacji między Różą , a Księciem. Charakterystyka Róży, opis jej wyglądu i cech charakteru. Test ogólnej wiedzy o Polsce.
ZADANIE DOMOWE: przeczytaj rozdział XXI do XXVI, zastanów się nad słowami LIsa " Musisz mnie oswoić " (XXI). Przygotuj informacje na temat Święta 1Listopada w Polsce.

 

 

 

2020-10-28 09:26:53 ET
Alina Kozak
31 października 2020

 


ORTOGRAFIA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

 
Pisownia partykuły "nie" z odmiennymi częściami mowy. Przypomnienie podstawowych części mowy (rzeczownik, czasownik,przymiotnik, przysłówek,zaimek, liczebnik)
Zasady pisowni, ćwiczenia z podręcznika doskonalące pisownię. Ogólne wiadomosci o Polsce, przygotowanie do testu. Krótka wzmianka o pierwszym władcy polski Mieszku I, o Chrzcie Polski 966, pierwszym królu Bolesławie Chrobrym.
Dalszy ciąg lektury " Mały Książę"
Zadanie domowe: Przeczytaj następne rozdziały " Mały Książę" do XXI.
Wykonaj pisemnie ćwiczenie 9 strona 48 podręcznik " Nowe słowa na start"

 

 

 

2020-10-19 12:03:48 ET
Alina Kozak
24 października 2020

 


- - - Strona 1 z 18 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs