ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 23 - - -

 


"Koszulka z numerem sześć" - o przezwyciężaniu uprzedzeń, trudności i uło

 
Sprawdziliśmy, co uczniowie pamiętają z życia i dokonań Tadeusza Kościuszki, czy potrafią wymienić obiekty nazwane jego imieniem. Omówiliśmy czytankę "Koszulka z numerem sześć", str. 202-203. Dzieci wykonały ćwiczenia doskonalące umiejętności językowe1-3 str. 204-205.
W domu:
* Ćwiczenia 4 i 5 str. 205.
** Wszystkie dzieci z wyjątkiem Adriana : Naucz się czytać rolę redaktora czyli pytania do papieża (w załączniku). Adriana proszę o nauczenie się czytania roli Ojca Świętego.
*** W najbliższą sobotę przeprowadzimy drugą sesją zdjęciową.
**** Wysłałąm do byłych uczących nauczycieli i Pana Dyrektora prośbę o napisanie paru słów do albumu, co spotkało się z pozytywnem oddźwiękiem. Optymistycznie myślę, że będziemy mieć komplet dedykacji na tę sobotę.

 

 

 

2024-05-07 23:02:09 ET
Małgorzata Momot
11 maja 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

"Sprawa honorowa" - końcowe trzy strony czytanki w załączniku

 
Przypominam o zdjęciach w tę sobotę - przychodzimy do szkły punktualnie, bierzemy togi i czapki i dajemy się na górny parking. Rodziców zaangażowanych w robienie zdjęć proszę o wzięcie sprzętu.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2024-05-02 09:54:35 ET
Małgorzata Momot
4 maja 2024

 


"Sprawa honorowa"- jak nie pogubić się w ocenie innych ludzi. Tadeusz Kościus

 
W klasie dzieci zapoznały się z czytanką (niestety, nie mogę zamieścić tekstu w załączniku, wyślę na text message). Zdefiniowaliśmy słowo "honor" i wyrażenie "sprawa honorowa", użyliśmy je w zdaniach, podaliśmy wyrazy bliskoznaczne takie jak godność, ambicja, duma. W zeszytach (w tabelce) dzieci porównały sytuację życiową Joli i Ewy, bohaterek opwiadania "Sprawa honorowa" (kategorie: kontakty z rówieśnikami; wyniki w nauce; status materialny; wsparcie ze strony bliskich osób). Określiły postępek Ewy i jego przyczyny. Przeczytały różne oceny postępowania Ewy, wybrały im najbliższą. Lekcja historii poświęcona była Tadeuszowi Kościuszce ze zwróceniem uwagi na następujące fakty: czas, w którym żył, sytuacja chłopów, wykształcenie Kościuszki, organizacja powstania kościuszkowskiego (1794), ogłoszenie "Uniwersału połanieckiego", udział w Ameryce w wojnie z Anglikami o uzyskanie niepodległości, przyjaźń z prezydentami Stanów Zjednoczonych.
Praca domowa:
Wyszukaj 6 informacji o Tadeuszu Kościuszcze i zapisz je w zeszycie.
Znajdź 6 obiektów, które noszą jego imię (gdziekolwiek na świecie). Zapisz w zeszycie: co to jest, gdzie się znajduje. Zadanie dla chętnych: możesz wydrukować i wkleić do zeszytu zdjęcie wybranego obiektu.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2024-05-02 09:50:41 ET
Małgorzata Momot
4 maja 2024

 


Relacje Marty, jej mamy i Wiktora, bohaterami opwiadania "Jestem niepotrzebna".

 
(c.d. tematu) Końcówki -ja, -ia, -ji, -ii rzeczowników.
podczas ostatnich zajęć dzieci poznały i ćwiczyły użycie związków frazeologicznych takich jak "umierać ze zdenerwowania", mówić jak do słupa, robić łaskę" i inne (str. 193). Samodzielnie układały i zapisały w zeszycie zdania z tymi wyrażeniami. Omówiliśmy problemy poruszone w czytance (str. 194-195), wykonaliśmy ćwiczenia związane z tekstem (str. 195-198: Uwaga: ćwiczenia 1-8 na str. 196 ustnie). Przeanalizowaliśmy zasady ortograficzne zapisu końcówek rzeczowników -ja, -ia, -ji, -ii (str. 199).
W domu:
Ćwicz. 3 str. 198. Dokończ ćwiczenie 2 str. 199.
Przeczytaj ciekawostki, wybierz jedną i wpisz do zeszytu str. 200).
Bardzo proszę, by dzieci przyniosły na tę sobotę czerwone podręczniki "Czarowanie słowem". Będziemy mieć zajęcia łączone z klasą siódmą i do pracy na lekcji użyjemy tekstu literackiego z tej książki.
UWAGA:
Spotykamy się o 8:30 w klasopracowni na górze z wybranym przez Was zdjęciami. MUSIMY RUSZYĆ Z ALBUMEM. Mile widziany laptop.

 

 

 

2024-04-23 09:34:38 ET
Małgorzata Momot
27 kwietnia 2024

 


Powstanie warszawskie na podst. opowiadania "Czy to jest muzeum?"

 
(c.d. tematu) Jak napisać rozprawkę?
Wysłałąm Wam na telefony informacje o temacie lekcji i zadaniach. Dzieci zapoznały się z tekstem (str. 182-183), przeczytały ciekawostki (188), wykonaliśmy ćwiczenia na str. 181 i po czytance. Przeanalizowaliśmy formę i słownictwo często wykorzystywane przy pisaniu rozprawki (str. 189, ćwicz. 1 str. 190).
W domu:
Uzupełnij brakujące ćwiczenia pod i przed czytanką. Ćwicz. 3 str. 191.

 

 

 

2024-04-23 09:10:53 ET
Małgorzata Momot
20 kwietnia 2024

 


Iga - gwiazda polskiego tenisa. Konkurs recytatorski.

 
Podczas ostatnich zajęć dzieci ćwiczyły czytanie i interpretację wiersza. Dzieci dowiedziały się nie tylko tego, że osoba grająca w tenisa to nie "tenisówka" ale "tenisistka", ale także wielu ciekawych informacji nt. kariery Igi i jej życia prywatnego (wywiad z Igą str.170-171). Rozmawialiśmy o strukturze wywiadu, tworzyliśmy pytania i odpowiedzi.
W domu:
* Naucz się pięknie deklamować wiersz - w tę sobotę odbędą się przesłuchania klasowe. Osoby, które nie przyniosły kopii wiersza, proszę o jej dostarczenie
** W podręczniku wykonaj ćwiczenia ze str. 172 i 173.
Przebieg następnej soboty:
* Po pierwszych dwóch godzinach, podczas których odbędą się przesłuchania klasowe do szkolnego konkursu recytatorskiego, dzieci zjedzą lunch, po czym wyjedziemy samochodami do Bostonu w celu zwiedzenia MIT. Dzieci odwieziemy na parking szkolny (na ten moment przewidywany czas zwiedzania to ok. 2 godziny, zaczniemy zwiedzanie ok. 12:30). Proszę o wysłanie w jak najszybszym terminie informacji, kto nie może przyjść do szkoły w tę sobotę - zakładam, że wszystkie osoby uczestniczące w tym dniu w zajęciach pojadą zwiedzać MIT - okazja wyjątkowa, warto skorzystać!
** Dzieci nieobecne w tę sobotę w szkole, a które opanowały pamięciowo wiersz, proszone są o połaczenie się ze mną poprzez FaceTime w czasie pierwszych dwóch godzin lekcyjnych w celu recytacji wiersza. Jeśli nie będzie dobrego połączenia, proszę o kontakt po 16:00 (niestety, nie mogę zagwarantować o tej porze komisji).

 

 

 

2024-03-12 23:21:32 ET
Małgorzata Momot
16 marca 2024

 


- - - Strona 1 z 23 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs