https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
6 marca 2021 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


ETYKA WYPOWIEDZI !

 
Etyka wypowiedzi, perswazja, manipulacja - analiza i znaczenie określeń. Różnice między : komplementem a pochlebstwem.
Poznajemy zasady dobrej komunikacji - etyki językowej : ( szacunek dla rozmówcy,szczerośc i prawdomównośc, zrozumienie punktu widzenia odbiorcy,) Przykłady zachowań, które naruszają etykę językową ( kłamstwa,prowokowanie, narzucanie własnych przekonań, używanie wyrazów wulgarnych,, nieprzyjemny ton wypowiedzi)
Zapoznaj się z tekstem str. 280-281 - podręcznik.
Zadanie domowe: Przygotuj notatkę z dostępnych ci źródeł na temat: " Żołnierze Wyklęci"
Przynieście podpisane oświadczenia od rodziców pozwalajace na udział w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Partyzantów w południowym Bostonie.
Powtórzcie słowa hymnu polskiego.

 

 

 

2021-03-03 08:44:14 ET
Alina Kozak
6 marca 2021

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

"ŚWITEZIANKA" A.MICKIEWICZ

 
Jakie skutki może przynieść złamanie danego słowa ? na podstawie ballady "Świtezianka" A. Mickiewicza. Odczytanie ballady, analiza treści,plan wydarzeń.
Rodzaje literackie (epika, liryka,dramat). Ballada - gatunek synkretyczny zawiera elementy epiki, liryki i dramatu. Karta pracy - samodzielne wykonanie poleceń.
Kim są bohaterowie ballady ?, rola Świtezianki w kwestii nie dotrzymania przysięgi przez strzelca - dyskusja.

 

 

 

2021-02-24 15:11:41 ET
Alina Kozak
27 lutego 2021

 


EPOKA ROMANTYZMU W POLSCE!

 
Charakterystyka epoki. Najwybitniejsi przedstawiciele : Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki,Zygmunt Krasiński, Aleksander Fredro, Cyprian Kamil Norwid, Fryderyk Szopen. Hasła Romantyzmu: kult wolności jednostki i narodu,kult młodości, kult indywidualizmu - jednostka wazniejsza niz zbiorowośc, pochwała walki, spisku, buntu.
Bohater Romantyczny. Tło historyczne epoki: powstania - forma walki z zaborcami (listopadowe, styczniowe)
Zadanie domowe: przygotuj notatkę biograficzną o Adamie Mickiewiczu . Podręcznik str.196-200, oraz internetowe żródła. Doszlifować pamięciowe opanowanie nazw przypadków.

 

 

 

2021-02-10 21:05:19 ET
Alina Kozak
13 lutego 2021

 


O SIEDMIU PRZYPADKACH RZECZOWNIKA !

 
Przypomnienie o częściach mowy. Czym są przypadki rzeczownika ? Jak odmieniać rzeczownik przez przypadki?
Indywidualne i grupowe formy pracy. Tabele z nazawami przypadków i pytaniami przypadków, rozsypanka z nazawami i pytaniami. współzawodnictwo w grupach w odmianie rzeczownika.
Zadanie domowe: Naucz się na pamięc przypadki i ich pytania, odmień przez przypadki nastepujące rzeczowniki w liczbie pojedyńczej i w liczbie mnogiej:
szklanka ,uczeń,torebka,pies,piosenka,klasa.

 

 

 

2021-02-03 18:28:28 ET
Alina Kozak
6 lutego 2021

 


POLSKA W OKRESIE OŚWIECENIA!

 
Co się działo w Polsce w czasach Oświecenia: utrata niepodległosci, rozbiory, reforma szkolnictwa, powstaje pierwszy teatr, uchwalono Konstytucję 3maja - pierwsza w Europie. Przedstawiciele : Ignacy Krasicki,Król Stanisław August Poniatowski, Wojciech Bogusławski i inni.
Bajki Ignacego Krasickiego: Orzeł i sowa, Orzeł i jastrząb, Komar i mucha - analiza utworów, omówienie cech bohaterów oraz wyodrębnienie morału każdej bajki w/g wzoru: tytuł, bohaterowie i ich cechy, morał jaki wynika z bajki (zaczęlismy to robić w klasie).
Poczęstunek karnawałowy.
Zadanie domowe: wykonaj w/g podanego wyżej wzoru : Komar i mucha,Orzeł i jastrząb,Orzeł i sowa, czyli dokończyć to co zaczęlismy na lekcji. Naucz się czytać te bajki.
Uczniowie nieobecni powinni odszukać te bajki w internecie.

 

 

 

2021-01-27 18:06:59 ET
Alina Kozak
30 stycznia 2021

 


OKRES OŚWIECENIA!

 
Charakterystyka okresu Oświecenia . Najważniejsze wydarzenia w czasach Oswiecenia w Polsce. Ignacy Krasicki jeden z przedstawicieli tego okresu. Analiza bajek: Lis i osieł, Lis i wilk.
Zadanie domowe: Opracuj ustnie polecenia pod bajkami na str. 142
Zajęcia prowadził p.Tomasz Danicki.

 

 

 

2021-01-21 14:21:30 ET
Alina Kozak
23 stycznia 2021

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs