https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
5 grudnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 21 - - -

 


Czarnoksiężmok ze Szmaragdowego Grodu. Pasownaie pierwszej klasy.

 
Podczas ostatnich zajęć dzieci nazywały zwierzęta na obrazkach a następnie starały się odgadnąć cechy ludzkie przypisywane tym zwierzetom, po czym budowały porówniporównania typu: "łagodny jak baranek" (załącznik). Krótko opowiedziałąm historię powstania filmu "Czarnoksiężnik z krainy Oz", odczytaliśmy tekst z podręcznika s. 80-83. Dzieci wskazywały jakimi cechami powinni charakteryzować się typowi predstawiciele gatunku (np. lew odwagą) i jacy są bohaterowie czytanki. Obejrzeliśmy fragmenty bajki Dorotka i Czarnoksiężnik z krainy Oz | Gdzie jest Toto? oraz Powrót Dorotki - Oficjalny zwiastun (linki poniżej), a także originalne wykonanie piosenki "Somwhere over the rainbow".
Dzieci z naszej klasy wystąpiły w ślubowaniu pierwszej klasy. Mam nadzieję, że film z tego przedstawienia będzie wkrótce zamieszczony na stronie szkolnej. Wszyscy wypadli świetnie, wszystkim gratuluję i dziękuję. Rodzice klasy pierwszej zaprosiły wszystkich uczniów na owoce, pizzę i ciasto. Dzieci otrzymały pamiątkowe kalendarze adwentowe od ojca Michała.
Na zadanie domowe proszę o przepisanie do zeszytu porównań z załącznika (strona 2, pomiń kropki). Ponadto proszę o napisanie kilku zdań, w którym porównasz się do jakiegoś zwierzęcia. Może odnajdziesz w sobie cechy kilku zwierząt? Uzasadnij swoje porównanie/a. Wykorzystaj porównania z załącznika, możesz dodać włąsne.
Przypominam, że w tę sobotę zajęć szkolnych nie ma. Spotykamy się 5 grudnia. Zyczę wszystkim zdrowych rodzinnych Swiąt Dziękczynienia, odpoczynku i zapału do pracy w końcówce tego i w następnym roku.

https://www.youtube.com/watch?v=sgVg_bHR8yk
https://www.youtube.com/watch?v=dEzrhxYIj_g&list=PLtGr8KN6JIiGNdRPh4tN1PAgidKmLXcmh&index=8

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-11-25 21:41:55 ET
Małgorzata Momot
5 grudnia 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Teatr życia Tomasza Lazara. Podsumowanie wiadomości.

 
W domu proszę o samodzielne przeczytanie opowiadania"Jabłko" s. 73 i wykonanie w zeszycie ćwiczeń 2 (przepisanie wg kolejności wydarzeń) i 8.
Jutro napiszę notatkę z lekcji.
Proszę o powtórzenie ról, w tę sobotę odbędzie się ślubowanie pierwszej klasy. Proszę pamiętać o przygotowaniu przebrań na przedstawienie z tej okazji.

 

 

 

2020-11-17 22:50:03 ET
Małgorzata Momot
21 listopada 2020

 


Jaki powinien być dobry władca? Rozważania na podstawie opowiadania H. Janisc

 
(cd. tematu) "Król i królowie". Poznajemy Polskę za panowania Mieszka I.
Każdy uczeń, po wykonaniu korony, mianował siebie królem jakiejś dziedziny, po czym ustnie uzasadnił swój wybór. Uczniowie zapoznali się z opowiadaniem "Król i królowie", s. 62, omówiliśmy ilustracje i zastanowiliśmy się nad przesłaniem opowiadania. Podczas lekcji historii opowiedziąlam dzieciom o panowaniu Mieszka I, przyjęciu chrześcijaństwa i roli Dobrawy. Pokazałąm dzieciom mapę plemion słówiańskich z olresu początku państwa poolskiego, ilustracje przedstawiające drużynę księcia, a także film pokazujący mieszkanie Mieszka I i Dobrawy. Uczniowie wysłuchali relacji Ibrahima Ibn Jakuba i wykonali cwicz. 1b (b umknęło:), a wiec drugie prawda/fałsz) z kartki ksero (wyślę w załączniku). Ponadto dzieci uczestniczyły w próbie do ślubowania pierwszej klasy i wykonaliśmy zdjęcie klasowe do żdjęcia szkoły (połączy sie zdjęcia klasowe).
W domu:
1. Przepisz do zeszytu wyrażenia z ramki (ćwicz. 3 s. 63).
2. Pisemnie ( w tylu zdaniach, ile wydaje Ci się odpowiednie) odpowiedz na pytanie z ćwicz. 6 str. 63.
3. na kartce ksero uzupełnij ćwicz. 2 (odpowiedzi podam w załączniku).

 

 

 

2020-11-11 05:25:52 ET
Małgorzata Momot
14 listopada 2020

 


Dekalog I Krzysztofa Kieślowskiego czyli o człowieku wobec sił przyrody.

 
W klasie, po wykonaniu zadań z "magiczną" liczbą, uczyliśmy się zapisu i czytania liczb. Zwróciłam uwagę na różnice pomiędzy zapisem tysięcy i liczb dziesiętnych w języku polskim i angielskim (odwrócone miejsce kropki i przecinka). Było to zadanie wstępne do rozmowy o dekalogu. Wyjaśniłam, co oznacza dekalog, krótko opowiedziałam o postaci Krzysztofa Kieślowskiego i cyklu filmów Dekalog. Określiliśmy, czym jest scenariusz i jaką rolę pełnią didaskalia. Odczytaliśmy z podziałem na role fragment scenariusza "Dekalog I" (podręcznik s. 46-50), streszczając wydarzenia i przewidując dalszy ciąg wydarzeń. Ponadto dzieci wzięły udział w próbie ślubowania pierwszoklasistów.
W domu proszę o wykonanie ćw. 2 s. 50 (przepisanie do zeszytu w kolejności chronologicznej planu wydarzeń), a następnie naucz się czytać ten plan na ocenę. Ponadto przeczytaj 10 wskazówk Matki Teresy dotyczących życia ("Przesłanie Matki Teresy" w załączniku). Wybierz jedno z przesłań i w 2-3 zdaniach napisz, jak to przesłanie rozumiesz, czyli co masz konkretnego w życiu robić.

 

 

 

2020-11-03 15:16:37 ET
Małgorzata Momot
7 listopada 2020

 


W brzuchu wielkiej ryby. Legendy o Piaście, Popielu i Kraku. Przymiotnik.

 
Rozpoczęliśmy lekcję od próby rozszyfrowania tajemniczego napisu "W.P." na kopercie z życzeniami z okazji Dnia Nauczyciela (przy okazji wszystkim dziękuję za życzenia, kwiaty i prezenty:)). Okazało się, że wcale nie oznacza to "wielka" czy "wzorowa pani", co proponowały dzieci albo, jak żartowałąm, "wszystkowiedząca pani" czy też "wariatka pani", co dzieciom się bardzo podobało, ale "wielmożna pani", wyjaśniłam znaczenie tego wyrażenia. Dziękuję Basiu za inspirację!
Każe dziecko wyobraziło sobie zwierzę, które urosło i połknęło wiele rzeczy. Dzieci zapisały zdanie "W żołądku .... widzę" i wymieniały rzeczowniki (użycie formy Biernika). Omawiliśmy dwie legendy: o Popielu i Piaście, a także o Kraku. Dzieci oglądały komiksy obrazujące te legendy, uzupełniały tekst z lukami (ksero w folderach). Obejrzały ilustrację Mysiej Wieży w Kruszynie . Głośno odczytaliśmy tekst "Jonasz w brzuchu ryby" (podręcznik s. 52-56), tłumaczyliśmy niezrozumiałe wyrażenia i zwroty. Uporządkowaliśmy chronologicznie wydarzenia (ćw. 1 s. 57), które pózniej uczniowie przepisali do zeszytów. Ponadto uczniowie zapisali w zeszycie odmianę przez przypadki w liczbach pojedyńczej i mnogiej wyrazu "bohater", odmieniając analogicznie wyraz "majtek" ("marynarz"). Przypomnieliśmy i zapisaliśmy w zeszycie pytania przymiotnika i jego rolę. Obejrzeliśmy pierwsze 23 min i 45 sec filmu "Jonasz w brzuchu ryby" (uwaga: powiedziałąm dzieciom, że w Starym Testamencie słowo "Jehowa" nazywa Boga).
W domu:
Uzupełnij kartkę ksero, którą wręczyłam w klasie. Napisz w zeszycie, co znaczy powiedzenie "siedzieć jak u Pana Bogiem za piecem". Obejrzyj do końca film (kolejne 22 min), zwracając uwagę na różnice pomiędzy wyglądem ludzi i miejscowości. Następnie w zeszycie porównasz wygląd osady Jonasza i Niniwy, a także ubrania/wygląd mieszkańców w następujący sposób: zapiszesz 4 kategorie: 1. miasto Niniwa; 2. osada Jonasza; 3. ubrania/wygląd mieszkańców Niniwy (przed pokutą i nawróceniem); 4. ubrania mieszkańców osady Jonasza. Do każdej kategorii napiszesz po dwa (lub wiecej) przymiotniki.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/historia-jonasza-odwaga-i-milosierdzie/

 

 

 

2020-10-24 19:52:51 ET
Małgorzata Momot
31 października 2020

 


Jan Paweł II - w 42 rocznicę wyboru na papieża

 
Lekcja w całości poświęcona była osobie Jana Pawła II i sytuacji politycznej Polski w okresie wyboru na papieża. Zadałam dzieciom pytania, dotyczące JPII, dzieci próbowały zgadnąć, o kim są te pytania (oczywiście papieżu). Pokazałąm dzieciom film dokumentarny przedstawiający wybór papieża, opowiedizłam im o czasach socjalizmu. Pan Tomek utrwalił ich wiedzę o pozycji papieża w kościele katolickim, Watykanie itd.
Proszę, aby dzieci zapisały w zeszycie temat lekcji i datę, tak jak to zwykle robimy w klasie. Następnie proszę o przepisanie przynajmniej 5 ciekawych informacji z Janie Pawle II z załącznika, i nauczenie się czytać przepisanych zdań. Porozmawiajcie w domu o Polaku papieżu, o aszych - lub aszych rodziców - przeżyciach związanych z tamtymi czasami. Wyobrażcie sobie, że dzieci nie pamiętały nazwiska paieża, nie wiedziały, jaką rolę pełni papież w Kościele, i kto jest obecnie papieżem. Wiem, że ta wiedza umyka, więc powtarzajmy bez końca te same informacje przy byle okazji :)

link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=g6ZpsLlII0c

 

 

 

 

 

2020-10-21 18:46:52 ET
Małgorzata Momot
24 października 2020

 


- - - Strona 1 z 21 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs