https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
6 marca 2021 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 23 - - -

 


O zagadce dwoistoci natury ludzkiej - rozdziay I-IV powieci Jurgielewiczowej

 
(dokończenie tematu) "Ten obcy". "Podwórkowy happening " jako przykład dramatu.

Dzięki temu, że dzieci zapoznały się z pierwszymi czterema rozdziałąmi lektury, pracowało nam się bardzo dobrze i mogliśmy sprawnie omówić kolejne wydarzenia zastanowić się na tematem lekcji, który a propos jest cytatem (przemyślenia Uli). Notatka z rozmowy poniżej w załączniku. Na podstawie wiersza Jercey Liebert (s.184) rozmawialiśmy o uczeniu się samego siebie i innych. Zastanawialiśmy się, ajak postawa wobec innych pomaga zrozumieć drugiego człowieka, wykonaliśmy ćwicz. 3 s. 185. Wytłumaczyłam, co to jest dramat, jakie są jego rodzaje i z czego składa się sztuka teatralna. Uczniowie zgadywali, po podanych przez inną osbę rekwizytach, jaką rolę odgrywają. Nasępnie z podziałem na role czytaliśmy sztukę podwórkowy happening".
W domu:
Doczytaj do końca dramat "Podwórkowy happening" (podrecznik s.188-194). W zeszycie napisz, jaka akcję Ty chciałbyś/chciałąbyś przeprowadzić i krótko (kilka zdań) uzasadnij dlaczego. Proszę o przeczytanie/wysłuchanie piątego rozdziału powieści "Ten obcy". W załączniku nr. 1 znajduje się zgoda na udziął w wycieczce samochodowej, m.in. moim samochodem, do South Boston pod pomnik "Żołnierzy Wyklętych", aby złóżyć kwiaty. Osoby, które chca brać udział w tej wycieczce, proszone są o wypełnienie formularza.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-28 13:22:00 ET
Małgorzata Momot
6 marca 2021

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

"Otoczony miłością Kopciuszek pięknieje" - o wartości uczuć. Klasowe wale

 
Na lekcji zapoznaliśmy się z dwoma tekstami literackimi. Pierwszym z nim było opowiadanie "Kopciuszek" (s. 177-182). Na jego podstawie omówiliśmy przedstawione wydarzenia, opisywaliśmy bohaterów i ocenialiśmy ich postępowanie i decyzje. Następnie pokazałąm na ekranie tekst lektury "Ten obcy", wykorzystałąm narrację audiobooka. Rozmawialiśmy nt. miejsca wydarzeń, poznaliśmy czterech bohaterów powieści. Ponadto, dzieci zagrały W walentynkowe bingo, odrobina słodkości uprzyjemniła trud zdowbywania wiedzy i zawodów :) Przy tej okazji bardzo dziękuję za przepiękne tulipany i czekoladki - mam nadzieję, że każdy miło spędził walentynkowy weekend. Przypominam, że w najbliższą sobotę tj. 20 lutego zajęc w szkole nie ma i spotykamy się dopiero 27 lutego.
Pracą domową na okres ferii będzie:
1. Zapisanie tematu w zeszycie.
2. Ćw. 8 s. 183 (w zeszycie proszę zapisać tylko hasło, reszta to myślenie:))
3. Zapoznanie się z pierwszymi czterema rozdziałąmi lektury "Ten obcy". Zachęcam do czytania, ale można podeprzeć się audiobookiem. W klasie dzieci śledziły tekst wyświetlony na ekranie, a ja nadzorowałam audiobook, zatrzymując nagranie i wyjaśniając słownictwo. W ten sposób zapoznaliśmy sie z ponad 30 minutami nagrania (większość rozdziału I). Po feriach będziemy omawiać te cztery rozdziały, więc proszę, aby każdy przyszedł przygotowany do zajęć. Poniżej linki do lektury i audiobooka, bezpłatne użytkowanie.

Życzę miłego odpoczynku i do zobaczenia po feriach!

Lektura online
https://docplayer.pl/10634664-Ten-obcy-irena-jurgielewiczowa.html

Rozdział pierwszy audiobooka, kolejne pojawiają się automatycznie po prawej stronie ekranu
https://www.youtube.com/watch?v=UsT_fRrEtng&list=PLIRwF5qFgXr-heTEMBqbip1dh--e0rpfm

 

 

 

 

 

2021-02-16 13:06:27 ET
Małgorzata Momot
27 lutego 2021

 


Relacje w rodzinie na podst. opowiadania "Piotrek zgubil dziadka oko...". Auto

 
Na lekcji kazdy uczen zamienil sie w redaktora sportowego i - przy fragmencie filmu - relacjonowal wybrana przez siebie dyscypline sportowa. Odczytalismy z rozna intonacja glosu fragment relacji z meczy pilki noznej (podr. s. 156). Przeanalizowalismy opis postaci, w punkatach zapisalimy kolejnosc opisu sporzadzonego przez piotrka (tekst s. 154, cwicz. 1 s. 155). Cwiczylismy glosne czytanie ze zrozumieniem, charakteryzowalismy bohaterow opowiadania Lucyny Legut "Piotrek zgubil dziadka oko..." (podr. s. 163-167), i ocenilismy ich zachowanie. Ustnie wykonalismy cwicz. 2 s. 168.
W domu: wykonaj cwiczenia. z kartek rozdanych w klasie,(skopiuje w domu i przesle wieczorem).

 

 

 

2021-02-06 14:15:45 ET
Małgorzata Momot
13 lutego 2021

 


Droga do sukcesu K. Baranowskiego i N. Caban. "Pomysł". W. Szymborskiej

 
Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy napisaniem na karteczkach swoich marzenia, pozostałe dzieci próbowały odgadnąć autora pisemnej wypowiedzi. Odczytaliśmy pragnienia młodych ludzi (rys. s. 143) i zinterpretowaliśmy wiersz "Pomysł" Wisławy Szymborskiej (s. 144). Ustnie ustaliliśmy, co należ zrobić, by osiągnąć sukces. Opierając się na treści wiersza zrobiliśmy notatkę, w jaki sposób ktoś rezygnuję z wcielania pomysłu w życie.
Dzieci zapoznały się z informacjami o Szkole pod Żaglami (s. 146-147), obejrzały film pokazujący młodzież podczas rejsu na Pogorii czyli statku Szkoly pod Żaglami (link poniżej). Odczytaliśmy wywiad z Krzysztofem Baranowskim pt. "Navigare necesse est" ("Żeglowanie jest koniecznościa", s.148-149).
W domu:
Przeczytaj informacje o Nataszy Caban, cała strona 150 (tekst nad i pod fotografią czyli na białym i niebieskim tle). Ustnie wykonaj ćwiczenie 1 i postaraj się zapamiętać ich pisownię (dyktanda nie będzie tylko zabawa). Przeprowadż WYWIAD Z NATALIĄ: napisz przynajmniej 7 pytań do przeczytanego tekstu, zapisz odpowiedzi Natalii.

https://www.youtube.com/watch?v=CNKXdj2IuGY

 

 

 

 

 

2021-02-03 10:22:10 ET
Małgorzata Momot
6 lutego 2021

 


"Z Tomkiem i Moniką w pustyni i w puszczy". Bolesłąw Chrobry. Zabawy karnawa

 
Witam serdecznie! Aż trudno uwierzyć, że najbliższasobota będzie ostatnią w tym miesiącu i prawie zakończy pierwszy miesiąc roku 2021! Czas szybko leci...
Na lekcji dzieci zapoznały się z oiągnięciami pierwszego króla Polski Bolesłąwa Chrobrego, historią św. Wojciecha i zjazdu gnieżnieńskiego (spotkaniem z cesarzem Ottonem III). ustnie wykonaliśmy ćwiczenia 1-4 (karta pracy w załączniku). Opowiedziałąm o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, a także historii powstania filmu "W pustyni i w puszczy", m.in. ciekawostkach związanych z dwiema wersjami filmu. Obejrzeliśmy parę minut filmu z 1973 roku. Uczniowie przeczytali na głos opowiadanie "Z Tomkiem i Moniką w pustyni i w puszczy" s. 159-162. Po wykonaniu ćwiczeń 3 i 5 otrzymaliśmy pizzę i bawiliśmy się w gry przygotowane przez Lidię i Zuzię, za co bardzo dziękuję. Myślę, że wszyscy mieli udany dzień :)
W domu: W zeszycie napisz temat lekcji (powyżej) i przepisz do zeszytu krótka notatkę o Henryku Sienkiewiczu (załącznik nr 2). Aby utrwalić lekcję historii, wykonaj ćwiczenia - tyle, ile dasz radę na tę sobotę, możesz je robić przez kilka tygodni (karta pracy w załączniku nr 1; rodzice mogą pomóc w czytaniu tekstów do ćwiczeń - były już one czytane w klasie).

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-01-27 10:00:09 ET
Małgorzata Momot
30 stycznia 2021

 


Lekcja patriotyzmu - Legiony. Ciche i głośne czytanie ze zrozumieniem. Karnaw

 
Witam! Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy informacją o Legionach Polskich. Uczniowie wysłuchali a nasepnie śiewali pieśń "Piechota" (s.132), wyjaśniliśmy, dlaczego stała się ona jedną z najpopularniejszych pieśni patritotycznych (analiza utworu). Obejrzeliśmy zwiastun filmu "Legiony". Następnie, po głośnym odczytaniu pytań 1-6, uczniowie samodzielnie przeczytali tekst "Sprężyna" (s. 136-136, ciche czytanie ze zrozumieniem). Nie było to łatwe zadanie, więc przeczytliśmy tekst ponownie, tym razem głośno, interpretując wydarzenia i tłumacząc trudne zwroty. Ostatnią godzinę spędziłam na ćwiczeniu głośnego czytania.

Następne zajęcia: W sobotę odbędzie się zabawa karnawałowa. Komitet funduje pizzę (ok. godz 12, więc nie zapomnijcie zapakować dzieciom czegoś na ząb, na pewno będą głodne wcześniej), szkoła zapewni wodę do picia. Uczniowie mogą, ale NIE MUSZĄ mieć przebrania. Pozostawiam Wam i Waszym dzieciom wolną rękę, jeśli ktoś chce się przebrać i poszaleć - bardzo proszę, jeśli nie, też dobrze :) Najważniejsze, aby dzieci czuły się komfortowo i dobrze się bawiły :) Aby to się stało, proszę, aby każde dziecko przygotowało jedna grę interakcyjną, oczywiście po polsku. Można niezbędne rekwizyty/grę przynieść, będziemy dezynfekować co konieczne. Proszę pamiętać, że tylko te zabawy są odpowiednie, które pozwolą zachować distans pomiędzy dziećmi.

Praca domowa:
Ćwiczenie 17 s. 133: napisz krótki list do Ignasia. Naucz się czytać (na oceny) wypowiedzi pięciu sławnych ludzi nt. patriotyzmu (teksty w kolorowych ramkach). Przygotuj grę na zabawę karnawałową.

Link do zwiastuna filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=yBpeM1kJN14

 

 

 

 

 

2021-01-20 12:54:38 ET
Małgorzata Momot
23 stycznia 2021

 


- - - Strona 1 z 23 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs