https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Jesteśmypełni niespodzianek - poznajmy się. O Marcelinki w poszukiwaniu ....

 
(dokończenie tematu lekcji) Najważniejszego. Rzeczowniki.

Jakże miło było wczoraj zobaczyć dzieci! Po pierwszych zajęciach myślę, że będzie nam się bardzo dobrze pracowało. Proszę tylko, abyście dopasowali dzieciom maseczki, tak aby nie spadały im z nosków. Wiem, że kombinacja maseczki i okularów powoduje tych ostatnich zaparowywanie, słyszałam, że jest jakiś sposób, by temu zapobiec. Dowiem się i prześlę informacje w innym emailu.
Praca na lekcji skupiona była wobec kilku zagadnień:

1. Wspomnienia z wakacji - krótki opis najważniejszych zajęć z tegorocznych wakacji.
2. Poznajmy się. Dzieci próbowały dokończyć zdanie będące tematem lekcji ("Jestem pełen..."). Dokonaliśmy zapisu tematu w zeszycie. Cwiczyliśmy zadawanie pytań dotyczących przedstawiania się i udzielania włąściwej odpowiedzi (typu: Jak masz na imię Jak się nazywasz? Jakie jest Twoje nazwisko Gosiu?" Każdy z uczestników lekcji napisał dwa zdania o sobie - jedno prawdziwe, drugie fałszywe, próbowaliśmy odgadnąć, które charakteyzuje ucznia (i nauczyciela). Bawiliśmy się w integracyjne koło fortuny (link poniżej).
3. Rzeczowniki. Zapis w zeszycie i na tablicy podstawowych pytań, powtórka przypadków (nazw, pytań przypadka i pytań pomocniczych), zasygnalizowałąm, przez co odmienia się rzeczownik (wspomniane przypadki i liczbę).
4. Nasz nowy podręcznik "Czarowanie słowem"- budowa podręcznika, spis treści. Dzieci ćwiczyły umiejętność wyszukiwania odpowiednich tematów w podręczniku.
5. Dzieci odczytały głośno (na ocenę) opowiadanie J. Wiśniewskiego "W poszukiwaniu najważniejszego. Bajka trochę naukowa". (str.14-17), opowiadały treść wydarzeń. W zeszycie wykonaliśmy ćw. 1 ze str. 17.

W domu:
Opisz, co robiłeś w domu podczas wakacji (przynajmniej 5 zdań). Czy uda Ci się znaleźć w tych zdaniach rzeczowniki? Proszę, zakreśl je pętelką. Naucz się pięknie czytać wiersz ks. Jana Twardowskiego "O lasach", str. 13.

Proszę Rodziców o regulowanie opłat za szkołę. Koszt podręcznika wynosi $20, jak zwykle w formie gotówki. Agnieszko, możesz odebrać podręcznik i świadectwo dla Kimaniego w sobote 26 września w sali Jana Pawła II w godz. 1:00-1:15. Spróbuję wysłać Ci zdjęcia stron podręcznika na Twoj prywatny email.

https://wordwall.net/resource/3753616/godzina-wychowawcza/integracyjne-ko%c5%82o-fortuny

 

 

 

2020-09-20 09:35:13 ET
Małgorzata Momot
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

HISTORIA ANIMOWANA " WALKA O CIASTKA"

 
Prezentacja filmiku, wypowiedzi uczniów o porzebiegu akcji. Ćwiczenia w swobodnym wypowiadaniu się całymi zdaniami. Utrwalanie słownictwa. Mówimy o emocjach głównych bohaterów filmiku.
Zadanie domowe: Napisz plan wydarzeń, lub wykonaj to w formie komiksu z podpisami .
Dla przypomnienia wysyłam link : tytuł filmiku " Snack Attack" https://www.youtube.com/watch?v=38y_1EWIE9I

 

 

 

 

 

2020-06-02 14:51:03 ET
Alina Kozak
6 czerwca 2020

 


ŚWIETO PAMIĘCI NARODOWEJ W USA - MEMORIAL DAY!

 
Zadanie domowe: z okazji zbliżajacego Dnia Dziecka jest prezent - niespodzianka: nie ma pracy domowe!!!!
Do zobaczenia jutro o 11:00 na te same ID .

 

 

 

2020-05-29 16:47:43 ET
Alina Kozak
30 maja 2020

 


JAN PAWEŁ II - 100 ROCZNICA URODZIN !

 
Prezentacje uczniów o Janie Pawle II. Droga Karola Wojtyły do kapłaństwa i świętości.
Zadanie domowe: proszę przygotować wiadomości na temat historii i celebracji amerykańskiego święta "MEMORIAL DAY" w jezyku polskim. Przygotować proszę krótką notatkę do odczytania na lekcji.

 

 

 

2020-05-20 10:31:48 ET
Alina Kozak
23 maja 2020

 


POLSCY NOBLIŚCI W DZIEDZINIE LITERATURY!

 
Naucz się czytać wiersz " Kałuża" Wisława Szymborska I "Ojciec w bibliotece" Czesław Miłosz str. 346 podręcznik. Praca stylistyczna: napisz na podstawie wiersza "Ojciec w biblitece" jakim ojcem jest bohater tego wiersza widziany oczyma dziecka.
Pamietajcie o przygotowaniu prezentacji o papieżu Janie Pawle II.

 

 

 

2020-05-11 16:18:54 ET
Alina Kozak
16 maja 2020

 


sWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA!

 
Przeczytaj i zapamiętaj treści dotyczące Konstytucji 3 Maja, które są w załączniku, wysłane zostały z mego emaila do rodziców!
Spotykamy się jak zwykle jutro o 11:00. Do zobaczenia.

 

 

 

2020-05-08 19:21:36 ET
Alina Kozak
9 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs