RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 24 - - -

 


POWTÓRZENIE!

 
Przypomnienie o podstawowych częściach mowy ( rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik, zaimek). Przypadki - powtórzenie, praca w grupach, nazwa przypadków, ich kolejność i pytania. Odmiana wskazanych rzeczowników w liczbie pojedyńczej i mnogiej.
Odmiana nietypowych rzeczowników: przyjaciel,ksiądz, pieniądz. W podręczniku str.179, 180.

ZADANIE DOMOWE: wykonaj ćwiczenia : 1,2,3, str 181, ćwiczenia:4,5 str.182.

Pamiętajcie, że w sobotę tj. 21 maja obchodzimy uroczystość 55 lecia naszej szkoły. Obchody odbędą się w naszym kosciele , rozpoczną się uroczystą mszą o godz. !2:00, zaproście swoich rodziców do udziału w tym wydarzeniu. Uczniów obowiazuje strój galowy.
Zajęcia rozpoczynamy jak zwykle o 9:30 i kończymy o 2:15, odbiór uczniów z parkingu w asyście nauczyciela.

 

 

 

2022-05-18 07:53:57 ET
Alina Kozak
21 maja 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

DZIEŃ MATKI!

 
Tradycja obchodów Dnia Matki , początek w USA w 1914r. Praca samodzielna - wykonanie kartki dla mamy.
" Do sukcesu nie ma drogi na skróty" wywiad z Marcinem Gortatem. Analiza słowa " sukce" Dowolne wypowiedzi na temat: co jest dla mnie sukcesem?

Zadanie domowe: wykonaj ustnie ćwiczenie na str.185.( odpowiedz na pytania......) , wypełnij KWESTIONARIUSZ OSOBOWY na str.185 dotyczący Marcina Gortata, informacji szukaj w internecie polskim.

 

 

 

2022-05-11 13:04:00 ET
Alina Kozak
14 maja 2022

 


MAJOWE ŚWIĘTA !

 
Swięta majowe: dzień flagi 2 maja. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r. Tło historyczne Polski: ( król Stanisław August Poniatowski, Obiady Czwartkowe, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki , Stanisław Staszic , twórcy konstytucji pierwszej w Europie, drugiej na świecie)

Zadanie domowe: chłopcy przygotować proszę informacje do przedstawienia w klasie o Marcinie Gortacie lub Robercie Lewandowskim.
dziewczęta przygotują propozycję laurki dla mamy z życzeniami.

 

 

 

2022-05-04 10:48:32 ET
Alina Kozak
7 maja 2022

 


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 2021/2022

 
" Poezja Jana Pawła II i dla Jana Pawła II " - wiersze polskich autorów. Prezentacja wybranego wiersza na konkursie.
Zadanie domowe : uczniowie , którzy jeszcze nie nauczyli się swego wiersza na pamięc, proszę się nauczyć.

 

 

 

2022-04-27 17:58:10 ET
Alina Kozak
30 kwietnia 2022

 


WIELKANOC!

 
Polskie tradycje Świat Wielkanocnych! podręcznik str. 221 -228. Wiersz Feliksa Konarskiego " Hosanna" Analiza wiersza, główne przesłanie - miłość bliźniego, wypowiedzi uczniów.

Klasowy konkurs recytatorski " POEZJA JANA PAWŁA II, O JANIE PAWLE II I DLA JANA PAWŁA II.

Z naszej klasy zakwalifikowali się następujący uczniowie: Nicholas Sokołowski, Zuzanna Danicka,Jan Brucker,Jacob Fiedorczyk, Dominik Kasperkiewicz,Helena Win,Julia Kulakowska, Jakub Kowal. Proszę o douczenie się swoich wierszy, popracować nad deklamacją i koniecznie nauczyć się na pamięć.

ZADANIE DOMOWE: nauczyć się swego wiersza na pamięć.

 

 

 

2022-04-19 09:48:25 ET
Alina Kozak
23 kwietnia 2022

 


JAN KOCHANOWSKI !

 
Zalety lipy na przykładzie fraszki J. Kochanowskiego " Na lipę ". Krótka biografia Jana Kochanowskiego, dworek w Czarnolesie , Jan Kochanowski przedstawiciel polskiego Odrodzenia. Tło historyczne: król Zygmunt August , ostatni Jagiellon na tronie polskim.
Przeczytanie tekstu fraszki w orginalnym staropolskim języku przez nauczyciela i uczniów. Wyjaśnienie znaczenia słów zapisanych w staropolskim języku. (ćw. 1 str.119- 120)
"Korzyści dla ciała i duszy" opisane w wierszu (ćw1 str 117) samodzielne wypowiedzi uczniów, wykonanie ćwiczenia 1 str.121
Poprawa dyktanda.
Zadanie domowe: NAUCZ SIĘ NA PAMIĘC SWÓJ WYBRANY WIERSZ NA KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE POLSKIEGO PAPIEŻA JANA PAWŁA II.

 

 

 

2022-04-05 16:53:18 ET
Alina Kozak
9 kwietnia 2022

 


- - - Strona 1 z 24 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs