ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 22 - - -

 


RODZINA ! TATA MOIM PRZYJACIELEM JEST!

 
Różne znaczenia słowa OJCIEC, wspólne tworzenie grafu. "Pokaż jak mnie kochasz" Paweł Beręsewicz, głośne czytanie tekstu przez uczniów, analiza niezrozumiałych wyrazów . Swobodne indywidualne wypowiedzi :Kim jest dla mnie mój Tata? . (ćw.6 str.100). Tworzymy tabelkę określeń cech taty za pomocą przymiotników . Wykonanie ćwiczeń : 2,str.102,4, str.103. Tata to mój przyjaciel, dlaczego? indywidualne , samodzielne wypowiedzi.
Zwiedzamy wirtualnie Wrocław, miasto leżące nad Odrą, które warto odwiedzić będąc w Polsce.

Zadanie domowe: naucz się czytać czytankę :Pokaż jak mnie kochasz str.98-99, uzasadnij , dlaczego Tata moim przyjacielem jest? - praca stylistyczna.
Wybierz w dogodnych ci źródłach wiersz polskich autorów na konkurs recytatorski pod hasłem " Z kamerą wśród zwierząt", wydrukuj , naucz się go czytać. Przynieś go do szkoły.
https://www.youtube.com/watch?v=lUC1Vf60h58

 

 

 

 

 

2024-02-20 07:57:15 ET
Alina Kozak
2 marca 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

WALENTYNKOWA POCZTA!

 
" Walentynki" , kiedy i dlaczego obchodzimy to święto? Postać św. Walentego, patrona zakochanych, oraz chorych na epilepsję i nerwice. Jak świętowano Walentynki kiedyś? Poczt walentynkowa - pisanie miłych liścików do koleżanki, kolegi ,cioci, wujka , brata , siostry itp.
Próbne dyktando z pisowni - nie- z różnymi częściami mowy, oraz z "rz,ż,ó,u,.
Obejrzenie filmików " Zaczarowane drzewo"
Zadanie domowe: przygotuj się do dyktanda - ( zadanie z poprzedniego tygodnia) zapamiętaj pisownię wyrazów ze str.60 ćw. 4 i pisownię "nie" str.75,65.Dyktando będzie za tydzień, czyli 17 lutego.
Wykonaj ćwiczenie str. 101 " Mój Tata "
10 lutego, zajęcia z wami poprowadzi p. Iwonka, w tym dniu przewidziana jest dyskoteka walentynkowa i poczęstunek.
Osoby nieobecne w ubiegłą sobotę , proszę się zgłosić do Olivii po karteczki na liściki poczty walentynkowej, Olivia powie wam co macie zrobić.

 

 

 

2024-02-07 12:54:09 ET
Alina Kozak
10 lutego 2024

 


RODZINA - MOI DZIADKOWIE !

 
RODZINA - członkowie, relacje, więzi, na podstawie czytanki Anny Witowskiej " Nie tylko kochają". Dowolne wypowiedzi uczniów na temat członków rodziny ze szczególnym uwzględnieniem dziadków. Opis ilustracji str.77, samodzielne rozwiązanie krzyżówki. Głośne czytanie czytanki. Dziadkowie dawniej , a dziś? Wykonanie ćwiczeń:7,8 str.80. Pisownia NIE z różnymi częściami mowy, powtórzenie wiadomości o częściach mowy. wykonanie ćwiczeń: 2,3,4 str.75.
Warszawa stolicą Polski - co warto zwiedzić będąc w stolicy. ( filmik o Warszawie) , legenda o Warsie i Sawie.
Zadanie domowe: Przygotuj się do dyktanda : pisownia z NIE, oraz z " rz, ż, ó, u, " str. 60 , wykonaj ćwiczenia: 5,6.7 str. 76. ćwiczenie 1,2 str.81, przeczytaj tekst WARTO WIEDZIEĆ str. 82.
https://www.youtube.com/watch?v=cZiGWjZugbs

 

 

 

 

 

2024-01-31 09:16:06 ET
Alina Kozak
3 lutego 2024

 


PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA !

 
Rola psa w życiu człowieka - samodzielne wypowiedzi uczniów . Przedstaw swoje ulubione zwierzątko jakie posiadasz lub chciałbyś mieć. Ćwiczenie w mówieniu, poszerzanie słownictwa. Czytanka " Gdzie jest mój pies?" Ewa Nowak. Głośne czytanie tekstu- doskonalenie techniki czytania. Jak Jacek opiekował się Morusem? Ocena postępowania Jacka - dyskusja. Wykonanie ćwiczenia 7 str.70. Ćw.2 str.71.
Idiomy o psach, wylosuj idiom i znajdź jego znaczenie - praca samodzielna.
Obejrzenie filmiku " Mój przyjaciel Rex"
Zadanie domowe: Wykonaj pisemnie ćwiczenie 3 str.71, ćwiczenie 8 str.70 - ustnie. Przeczytaj tekst WARTO WIEDZIEĆ str.73

 

 

 

2024-01-22 19:51:47 ET
Alina Kozak
27 stycznia 2024

 


PISZEMY ŻYCZENIA !

 
Dokończenie zadań z poprzedniej lekcji str.59 oraz str.61 Warto Wiedzieć.
Rozmowa na temat " Co to są życzenia ? Jak należy je pisać ( str.62.) i z jakiej okazji? Piszemy przykładowe życzenia indywidualnie w/g określonych zasad str.62.
Samodzielne wykonanie ćwiczeń str.63 i 64.
Zasady pisowni wyrazów z rz, ż, ó, u, ćwiczenie str.60. Oraz zadanie z ksero- doskonalenie pisowni wyrazów - tekst luk.

Zadanie domowe: przeczytaj czytankę str 68-70 " Gdzie jest mój pies" , wykonaj zadanie str.69 "odpowiedz na pytania i wykonaj polecenia" - ustnie.

 

 

 

2024-01-16 20:44:24 ET
Alina Kozak
20 stycznia 2024

 


BIAŁA LASKA - SYMBOL NIEWIDOMYCH !

 
Rozmowa na temat ludzi niepełnosprawnych. Rodzaje niepełnosprawności. Dowolne wypowiedzi uczniów. Formy pomocy ludziom kalekim. Alfabet Brailla.
"Spotkanie z niewidomą koleżanką" Dorota Nosowska. Głośne czytanie czytanki str.56-57. Analiza niezrozumiałych wyrazów i zwrotów. Samodzielne wykonanie ćwiczeń: 1 str.57, II i III str.58. Doskonalenie umiejętności językowych - ustne ćwiczenie : ODPOWIEDZ NA PYTANIA str.58.

Zadanie domowe: Przeczytaj czytankę - płynne czytanie, wykonaj pisemnie ćwiczenie7 str.58 (100słów)

 

 

 

2024-01-09 20:26:25 ET
Alina Kozak
13 stycznia 2024

 


- - - Strona 1 z 22 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs