RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 19 - - -

 


Zakończenie roku szkolnego

 
Aż trudno uwierzyć, że w tę sbotę zakończymy kolejny rok szkolny i rozjedziemy się na wakacje! Uroczystość planowana jest na parkingu górnym, zaproszone są też rodziny. Po wręczeniu nagród wyróżnionym uczniom, zabiorę dzieci do klasy, gdzie wręczę im świadectwa. W tym czasie rodzice proszeni są o powkładane do szopy krzesełek :) Proszę, aby rodzice czekali na dzieci na parkingu dolnym (przy szkole) o godz. 12 po południu.
Kilka informacji organizacyjnych:
* Zajęcia w tę sobotę od 9:30 do 12:00. Dzieci przychodzą do klasy i razem przechodzimy na boisko górne.
** Strój galowy, czyli odświętny. Dziewczynki rozmawiały o nałożeniu sukienek lub spódniczek, do czego zachęcam - cały rok przebiegany był w spodniach lub legginsach, ejst w końcu okazja, aby się wystroić :)
*** Biwak w Palmer w tym roku odwołany.
**** Msza pożegnalna ósmoklasistów w niedzielę 13 czerwca o godz. 11 rano.

 

 

 

2021-06-09 13:36:48 ET
Małgorzata Momot
12 czerwca 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Lektura "Ten obcy".

 
Na ostatnch zajęciach rozmawialiśmy o położeniu Polski na mapie Europy, klimacie, krainach geograficznych, uczniowie zapoznali sie z terminami rónik, równalożniki, południk, zwrotniki Raka i Koziorożca, bieguny, wspomniałam o długości i szerokości geograficznej. Wspólnie głośno przeczytaliśmy i przeanalizowaliśmy czytankę "Miłość do milczącego stworzenia" (s. 328-332).
Bardzo proszę o zapoznanie się z dwoma kolejnymi, tj. XIII i XIV rozdziałami lektury. W klasie wysłuchamy ostatni rozdział i podsumujemy najważniejsze wątki powieści. Druga część zajęć poświęcona będzie obchodom Dnia Dziecka. Dzieci otrzymają pizzę, ale wciąż polecam zaopatrzenie dzieci w coś małego na ząb.
Z okazji święta wszystkim dzieciom, dużym i małym, życzę radości i zdrowia.
Ponadto, każdy uczeń, który chce wziąć udział w klasowym śpiewaniu karaoke, proszony jest o wyselekcjonowanie piosenki. Oczywiści piosenek może być kilka.
Proszę o przyniesienie do szkoły książki - podręczniki zostaną wykorzystane przez inne klasy w nadchodzących latach.

 

 

 

2021-06-01 10:24:55 ET
Małgorzata Momot
15 czerwca 2021

 


Bociany zawsze wracają do swych gniazd czyli o roli domu w życiu człowieka.

 
(c.d. tematu): Następcy Władysława Jagiełły.
W klasie uczniowie zapoznali się z tekstem literackim opisującym powrót do domu psa Dżeka (s. 320-326) i rozszerzoną historię wieności, lojalności i powrotu do miejsca bliskiego sercu (ronda Grunwaldzkeigo w Krakowie) psa Dźoka (krótka informacj a psie na s. 327). Ponadto rozmawialiśmy o postaci Kopernika, wskazaliśmy miejsca jego zamieszkania i najważniejsze osiągnięcia związane z tymi miejscami, zrobiliśmy notatkę z tego zagadnienia w zeszycie. Powiedzieliśmy, co to znaczy być człowiekiem renesansu (wszechstronnie uzdolnionym i wykształconym), wykonaliśmy wspólnie ćwiczenia utwalające wiedzę o stylu gotyckim i renesansowym , a także o kolejnych władcach z dynastii Jagiellonów.
W domu:
W miarę możliwości uzupełnij kartę pracy otrzymaną w klasie, przynieś ją do szkoły do sprawdzenia (bez oceny) i ewentualnego uzupełnienia.
Przeczytaj dwunasty rozdział lektury "Ten obcy". Przygotuj się do jego omówienia, najlepiej glośno streść jego treść komuś z rodziny lub koleżance/koledze z klasy.
Przepisz do zeszytu notatkę:
Mikołąj Koernik żył w latach 1473-1543. W momencie jego przyjścia na świat królem Polski był Kazimierz Jagiellończyk, syn Włądysława Jagiełły. Kazimierz Jagiellończyk rządził państwem aż przez 45 lat, a odziedziczył tron po swoim bracie, Wladysławie Warneńczyku, który w bardzo młodym wieku poległ w bitwie pod Warną. Az trzech synów Kazimierza Jagiellończyka rzadziło Polską, dodatkowo jeden syn objął tron węgierski i czeski. Gdy Kopernik umierał, państwem polskim rządził Zygmunt Stary: syn Kazimierza Jagiellończyka.
Przesyłam w załaczniku drzewo genealogiczne dynastii Jagellonów, wzrokowcy mogą łatwiej przeanalizować powiażania rodzinne.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-05-18 10:40:20 ET
Małgorzata Momot
22 maja 2021

 


Początki panowania dynastii Jagiellonów. Wyprawa we wszechswiat.

 
W domu: wykonaj w zeszycie ćwiczenie 6 ze s. 311.
Przynieś fotografię zwierzątka, które masz lub miałaś/eś, albo które posiadali Twoi rodzice, dziadkowie lub przyjaciele. Jeśli niewiele pamiętasz o tym zwierzęciu, porozmawiaj na jego temat i dowiedz się kilku ciekawych szczegółów. Będziemy dzielić się wspomnieniami, tak więc przygotuj się na "występ" przed klasą.
Przynieś zaległe prace domowe. Niestety, dużo dzieci nie miało czym się pochwalić w ostatnim tygodniu. Wciąż jest okazja, by zaległości nadrobić :)

 

 

 

2021-05-11 13:58:08 ET
Małgorzata Momot
15 maja 2021

 


Święta majowe. Magia wszechświata.

 
Na ostatnich zdjęciach omówiliśmy trzy święta majowe, dziewczynki zagrały w grę pod tymże tytułem na learningapps. Przeczytaliśmy ciekawostki związane z kosmosem i mikrokosmosem - światem człowieka (s. 303-305), zastanawialiśmy się nad podobieństwami w budowie mikrokosmosu i makrokosmosu.
W domu:
Uczniowie pracują nad wypracowaniem zadanym w poprzednim tygodniu i czytają 11 rozdział lektury "Ten obcy". W klasie sprawdzimy prace domowe: o pomnikah (ci, ktorzy nie mieli lub ich nie było w szkole), o związkach frazeologicznych ( z poprzedniego tygodnia), no i oczywiście wypracowanie. Przejrzę też zeszyty.

 

 

 

2021-05-05 15:35:25 ET
Małgorzata Momot
8 maja 2021

 


Kim jestem? - lekcja filozofii na podstawie opwiadania "Świat Zofii". Kazimier

 
(c.d. tematu:) Wielki, ostatni Piast na tronie polskim.

Przede wszystkim przepraszam za późne zamieszzenie informcji o lekcji i pracy domowej.
Pokrótce, opowiedziałam dzieciom o osiągnięciach gospodarczych (budowa wielu kościołow, zamków i murów obornnych, politycznych (ujednolicenie kodeksu karnego; zdobycze i straty terytorialne; polityka układów i traktatów)i óswiatowych (utworzenie Akademii Krakowskiej) cgstatniego Piasta. Dzieci ćwiczyły ciche czytanie ze zrozumieniem (tekst na s.293-294 "Już nigdy nie będę się kłócił z Piotrkiem"). Wspólnie odpowiedzieliśmy na pytania 1-4 pod czytanka, po przeczytaniu ćwiczenia 6 s. 295 przyporządkowaliśmy wytłumaczenie zwiazku frazeologicznego "szarpać sobie nerwy" (podpunkt a), wykorzystując odpowiedzi z ramki (pod podpunktem e). Na karteczkach dzieci zapisały, czego dorośli mogliby nauczyć się od dzieci. Wspólnie przeczytaliśmy głośno opowiadanie "Świat Zofii. Cudowan podróż...." s. 299-230. Rozmawialiśmy na temat wyoobraźni, która czyni dzieci filozofami. Przeanalizowaliśmy pytania dzieci i dorosłych (rys. ćwiczenie 1 s. 301). Wykorzystując podane sformułowania, dzieci wybierały określenia, które im się podobają/charakteryzują dziecko (ćw. 4 s. 301)
W domu:
Jeśli nie napisałaś/napisałes o wybranym przez siebie pomniku (poprzednia praca domową), nadrób zaległości, gdyż będziemy czytać informacje na ocenę (w razie nieobecności, proszę o przesłanie zdjęcia lub zeskanowanej pracy na mój email).
Przeczytaj kolejny, dziesiąty rozdział lektury. Polecam robić notatki, ostatnio nie było zbyt dużej aktywności przy omawianiu lektury i w większości to ja, a nie dzieci, streściłam wydarzenia.
W zeszycie wykonaj ćwiczenie 6 ze s. 295, naucz się znaczenia tych związków frazeologicznych.
Praca na sobotę 9 maja: W klasie rozmawialiśmy nad znaczeniem metafory "potknąć się o siebie samego". W zeszycie opisz sytuację (może być kilka sytuacji), w których dowiedziałaś/dowiedziałeś się o sobie czegoś nowego. Praca powinna być przemyślana i ciekawa, a więc więcej czasu na zastanowienie się i ładne opracowanie tematu.

 

 

 

2021-04-28 16:54:47 ET
Małgorzata Momot
1 marca 2021

 


- - - Strona 1 z 19 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs