ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Dzień Wolny
25 maja 2024 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 24 - - -

 


DROGI DO SUKCESU!

 
Marcin Gortat polski koszykarz - droga do sukcesu na podstawie czytanki " Do sukcesu nie ma drogi na skróty". Aktywność ruchowa w życiu człowieka i jej wpływ na zdrowie - otwarta dyskusja. Dyscypliny sportu.
Sukces -synonimy i wyrazy bliskoznaczne. Głośne czytanie wywiadu z Marcinem Gortatem z podziałem na role. Rozmowa kierowana " na czym polega sukces Gortata?
Zadania plastyczne .
Zadanie domowe : naucz się perfekcyjnie czytać humory Jana Pawła II na akademię. Przygotuj krótką informację na temat " jaki sport lubię najbardziej i kto jest moim ulubionym sportowcem"
Przypominam o galowym stroju na uroczystość naszego patrona szkoły Jana Pawła II. Akademia odbędzie się o godź.12:00 , zaproście swoich rodziców na tą uroczystość.

 

 

 

2024-05-15 09:05:21 ET
Alina Kozak
18 maja 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

MAJOWE ŚWIĘTA !

 
Miesiąc maj to czas narodowego świętowania dla wszystkich Polaków. W tych dniach wywieszamy biało-czerwone flagi, wspominamy wielkich polskich patriotów, świętujemy biorąc udział w uroczystościach państwowych, koncertach, pochodach i okolicznościowych przedstawieniach.
1 Maja - Święto Pracy !
2 Maja - Dzień Flagi, Dzień Polonii i Polaków Za Granicą !
3 Maja - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja !
3 Maja - Uroczystość NMP Królowej Polski !
Rozbiory Polski, uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Krótka pogadanka o sytuacji Polaków w zaborach.
Nazwy świąt i dni świątecznych zapisujemy wielką literą.
Zapamiętaj pisownię : konstytucja- konstytucji, edukacja- edukacji, policja- policji, Grecja- Grecji , wakacje- wakacji.
Poznań miasto koziołków w ratuszu i rogali marcińskich, filmik o Poznaniu.
Zadanie domowe: naucz się płynnie czytać żarty o Janie Pawle II, które macie na zdjeciu w telefonie.

https://www.youtube.com/watch?v=5JuHbU31S0Y

 

 

 

 

 

2024-05-08 12:12:13 ET
Alina Kozak
11 maja 2024

 


"Sprawa honorowa"- jak nie pogubić się w ocenie innych ludzi. Tadeusz Kościus

 
W klasie dzieci zapoznały się z czytanką (niestety, nie mogę zamieścić tekstu w załączniku, wyślę zdjęcia pani Ali, niech ona przekaże wiadomość). Zdefiniowaliśmy słowo "honor" i wyrażenie "sprawa honorowa", użyliśmy je w zdaniach, podaliśmy wyrazy bliskoznaczne takie jak godność, ambicja, duma. W zeszytach (w tabelce) dzieci porównały sytuację życiową Joli i Ewy, bohaterek opwiadania "Sprawa honorowa" (kategorie: kontakty z rówieśnikami; wyniki w nauce; status materialny; wsparcie ze strony bliskich osób). Określiły postępek Ewy i jego przyczyny. Przeczytały różne oceny postępowania Ewy, wybrały im najbliższą. Lekcja historii poświęcona była Tadeuszowi Kościuszce ze zwróceniem uwagi na następujące fakty: czas, w którym żył, sytuacja chłopów, wykształcenie Kościuszki, organizacja powstania kościuszkowskiego (1794), ogłoszenie "Uniwersału połanieckiego", udział w Ameryce w wojnie z Anglikami o uzyskanie niepodległości, przyjaźń z prezydentami Stanów Zjednoczonych.
Praca domowa:
Wyszukaj 6 informacji o Tadeuszu Kościuszcze i zapisz je w zeszycie.
Znajdź 6 obiektów, które noszą jego imię (gdziekolwiek na świecie). Zapisz w zeszycie: co to jest, gdzie się znajduje. Zadanie dla chętnych: możesz wydrukować i wkleić do zeszytu zdjęcie wybranego obiektu.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2024-05-02 09:47:37 ET
Małgorzata Momot
4 maja 2024

 


JAN KOCHANOWSKI !

 
Jeżeli pani Małgorzata Hurst nie zdała pracy domowej to obowiązuje praca domowa z ubiegłego tygodnia.

 

 

 

2024-05-01 21:56:25 ET
Alina Kozak
4 maja 2024

 


JAN KOCHANOWSKI FRASZKI !

 
Jan Kochanowski - odczytanie zgromadzonych informacji o poecie na podstawie pracy domowej. Kochanowski przedstawiciel Polskiego Renesansu. Krótka wzmianka o ostatnich królach dynastii Piastów - Kazimierza Wielkiego i ostatniego króla dynastii Jagiellonów - Zygmunta Augusta.
Życie w zgodzie z naturą na podstawie fraszki " Na lipę ". Wypowiedzi uczniów : co zyskujemy żyjąc w zgodzie z naturą? Co dostarcza nam lipa?
Głośne i ciche czytanie fraszki, archaizmy w utworze, znalezienie współczesnych odpowiedników : ćwiczenie 1 str.119
Co to jest fraszka i czym się charakteryzuje ?. Zapis notatki do zeszytu. Środki stylistyczne : podmiot liryczny, apostrofa (bezpośredni uroczysty zwrot do kogoś lub czegoś ) ,epitety , porównania, metafory.
Zadanie domowe: naucz się pięknie czytać fraszkę " Na zdrowie", wykonaj ćwiczenia : 7 str120, 1,2 str 121
W sobotę wchodzimy do szkoły głównym wejściem od ulicy Songin.

 

 

 

2024-04-24 21:44:02 ET
Alina Kozak
27 kwietnia 2024

 


PRZYPADKI !

 
Nazwa przypadków. . Odmiana rzeczowników przez przypadki - ćwiczenia indywidualne. Zadania w grupach - doskonalenie nazw przypadków oraz pytań.
Wspomnienie o Janie Kochanowskim przedstawicielu polskiego Odrodzenia, autorze fraszek i trenów.
Co warto zobaczyć w najmłodszym polskim porcie Gdyni. Położenie miasta na mapie Polski, obejrzenie krótkiego filmiku o atrakcjach Gdyni.
Zadanie domowe: przygotuj krótką notatkę o Janie Kochanowskim z dostępnych źródeł w języku polskim.
Naucz się na pamięć nazw przypadków i wykonaj ćwiczenia : 2,3 str.114

 

 

 

2024-04-17 07:46:17 ET
Alina Kozak
20 kwietnia 2024

 


- - - Strona 1 z 24 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs