RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
15 maja 2021 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 25 - - -

 


Święta majowe. Magia wszechświata.

 
Na ostatnich zdjęciach omówiliśmy trzy święta majowe, dziewczynki zagrały w grę pod tymże tytułem na learningapps. Przeczytaliśmy ciekawostki związane z kosmosem i mikrokosmosem - światem człowieka (s. 303-305), zastanawialiśmy się nad podobieństwami w budowie mikrokosmosu i makrokosmosu.
W domu:
Uczniowie pracują nad wypracowaniem zadanym w poprzednim tygodniu i czytają 11 rozdział lektury "Ten obcy". W klasie sprawdzimy prace domowe: o pomnikah (ci, ktorzy nie mieli lub ich nie było w szkole), o związkach frazeologicznych ( z poprzedniego tygodnia), no i oczywiście wypracowanie. Przejrzę też zeszyty.

 

 

 

2021-05-05 15:35:25 ET
Małgorzata Momot
8 maja 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Kim jestem? - lekcja filozofii na podstawie opwiadania "Świat Zofii". Kazimier

 
(c.d. tematu:) Wielki, ostatni Piast na tronie polskim.

Przede wszystkim przepraszam za późne zamieszzenie informcji o lekcji i pracy domowej.
Pokrótce, opowiedziałam dzieciom o osiągnięciach gospodarczych (budowa wielu kościołow, zamków i murów obornnych, politycznych (ujednolicenie kodeksu karnego; zdobycze i straty terytorialne; polityka układów i traktatów)i óswiatowych (utworzenie Akademii Krakowskiej) cgstatniego Piasta. Dzieci ćwiczyły ciche czytanie ze zrozumieniem (tekst na s.293-294 "Już nigdy nie będę się kłócił z Piotrkiem"). Wspólnie odpowiedzieliśmy na pytania 1-4 pod czytanka, po przeczytaniu ćwiczenia 6 s. 295 przyporządkowaliśmy wytłumaczenie zwiazku frazeologicznego "szarpać sobie nerwy" (podpunkt a), wykorzystując odpowiedzi z ramki (pod podpunktem e). Na karteczkach dzieci zapisały, czego dorośli mogliby nauczyć się od dzieci. Wspólnie przeczytaliśmy głośno opowiadanie "Świat Zofii. Cudowan podróż...." s. 299-230. Rozmawialiśmy na temat wyoobraźni, która czyni dzieci filozofami. Przeanalizowaliśmy pytania dzieci i dorosłych (rys. ćwiczenie 1 s. 301). Wykorzystując podane sformułowania, dzieci wybierały określenia, które im się podobają/charakteryzują dziecko (ćw. 4 s. 301)
W domu:
Jeśli nie napisałaś/napisałes o wybranym przez siebie pomniku (poprzednia praca domową), nadrób zaległości, gdyż będziemy czytać informacje na ocenę (w razie nieobecności, proszę o przesłanie zdjęcia lub zeskanowanej pracy na mój email).
Przeczytaj kolejny, dziesiąty rozdział lektury. Polecam robić notatki, ostatnio nie było zbyt dużej aktywności przy omawianiu lektury i w większości to ja, a nie dzieci, streściłam wydarzenia.
W zeszycie wykonaj ćwiczenie 6 ze s. 295, naucz się znaczenia tych związków frazeologicznych.
Praca na sobotę 9 maja: W klasie rozmawialiśmy nad znaczeniem metafory "potknąć się o siebie samego". W zeszycie opisz sytuację (może być kilka sytuacji), w których dowiedziałaś/dowiedziałeś się o sobie czegoś nowego. Praca powinna być przemyślana i ciekawa, a więc więcej czasu na zastanowienie się i ładne opracowanie tematu.

 

 

 

2021-04-28 16:54:47 ET
Małgorzata Momot
1 marca 2021

 


Pamiętamy o Katyniu. Polska za Władysława łokietka. Lektura "Ten obcy".

 
Podczas ostatnich zajęć uczniowie poznali Polskę z okresu rozbica dzielnicowego i za czasów Łokietka. Na podstawie dwóch filmów (linki poniżej) omówiłam historie zbrodni katyńskiej i prób fałszowania jej historii przez władze radzieckie. Omówiliśmy także wydarzenia i postępowanie bohaterów lektury "Ten obcy" (do rozdziału ósmego). Zastanawialiśmy się nad problemem zaufania na przykłądzie losu psa Dunaja i Zenka.
W domu:
Przeczytaj kolejny dziewiąty rozdział lektury.
Wykorzaj internet do wyszukania wiadomości o jednym z wielu pomników upamiętniających zbrodnię katyńską, napisz kilka zdań na jego temat (np. historia i czas wybudowania pomnika, miejsce, co przedstawia, znaczenie). Byłoby świetnie, gdyby dzieci wkleiły wydrukowane zdjęcie pomnika, moglibyśmy pokazać je koledze i koleżankom z klasy. Dzieci głośno odczytają zebrane informacje. Praca na ocenę.

UWAGA: ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ tak jak jest to ujęte w kalendarzu szkolnym.

https://www.youtube.com/watch?v=417QavvOLa8

https://mail.google.com/mail/u/0/?ogbl#inbox/QgrcJHrjBQlktqBkHcRglcPGQqvHZTVXrVB?projector=1

 

 

 

 

 

2021-04-18 14:15:52 ET
Małgorzata Momot
24 kwietnia 2021

 


O relacjach międzyludzkich na podst. fragmentu powieści "Chata wuja Toma".

 
dokończenie tematu: Wiersz "Wędrówka" Danuty Wawiłow.
Podczas sobotnich uczniowie głośno czyltali fragment ww. tekstu (s. 256-259) i relacjonowali treść wydarzeń. Wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie na czym polega używanie stereotypów w postrzeganiu świata (definicja na str. 261). Dzieci samodzielnie utworzyły podpisy pod obrazkami do wiersza D. Wawiłow (praca cicha indiwidualna, s. 290-291), głośno je odczytały, a nasepnie wysłuchały i interpretowały wiersz "Wędrówka".
W domu:
Na następnych zajęciach omówimy przeczytane do tej pory rozdziały lektury "Ten obcy"(I-VIII, czyli od pierwszego do ósmego włacznie). Nie zadaję więc kolejnego rozdziału do przeczytania, ale proszę o nadrobienie zaległości tych, którzy nie mieli czasu zapoznać się z lekturą.
Na podstawie ćw. 5 s. 261: Napisz w zeszycie dwie kategorie: 1. Postawy warte naśladowania. po czym wypisz z ramki pasujące określenia, a nastepnie napisz druga kategorię: 2. Postawy niegodne naśladowania i podobnie wypisz odpowiednie określenia z tegoż ćwiczenia 5 s. 261.
1. Postawy warte naśladowania
.....
.....
.....
2. Postawy niegodne naśladowania
.....
.....
.....
Dodatkowo podaj trzy sytuacje z bardzo krótkim objaśnieniem, kiedy uciekamy się w świat marzeń (praca w zeszycie).

 

 

 

2021-04-11 14:45:10 ET
Małgorzata Momot
17 kwietnia 2021

 


Ważne sprawy dziewcząt i chłopców. "Podaj dalej" ważne uczynki.

 
Na ostatnich zajęciach dzieci narysowały schemat przedstawiający ich, ważne im osoby i świat, ćwiczyły swobodne wypowiedzi poprzez interpretowanie rysunku. Na podstawie przeczytanego tekstu "Ważne sprawy dziewcząt i chłopców" (s. 231) zapisaliśmy na tablicy i w zeszytach pytania nurtujące nastolatków. Zabawiliśmy się w "Przekazywanie dalej" uśmiechu, a następnie przeczytaliśmy głośno i omówiliśmy wydarzenia opowiadania "Podaj dalej" (239-244). Ustnie wykonaliśmy ćwicz. 1.
W domu, tak jak wspominałam w wysłanej uprzenio wiadomości na telefon, proszę o przygotowanie informacji o jednym ze zwyczjów/tradycji wielkanocnych. Jeśli ktoś jeszcze ich nie napisał w zeszycie, podsune tematy i przyporządkuję do nich osoby: palemka wielkanocna (Zuzia), jajka (m.in. malowanie jajek) (Lia), święconka wielkanocna (Gabriel), śniadanie wielkanocne/potrawy (Lidia), msza rezurekcyjna (Victoria), mokry poniedziałek (Nicole). Oczywiście, jeśli ktoś już zrobił notatkę na wybrany przez siebie temat, nie musi trzymać się mojej propozycji i może zaprezentować w klasie zebrane informacje. Poza tym czytamy Osmy rozdział powieści "Ten obcy".
Wesołych Świąt i miłej soboty z Panią Ewą!

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-03-25 23:03:42 ET
Małgorzata Momot
27 marca 2021

 


Kartka z Biblii. Pisownia zakończeń -i, -ii, -ji.

 
Na podstawie tekstu "Kartka z Biblii" dzieci ćwiczyły ciche czytanie ze zrozumieniem, opowiadanie treści wydarzeń, chronologicznie odtworzyliśmy wydarzenia,, zastanawialiśmy się nad rolą losu i natchnieniu (wpływem sił wyższych), po czym wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia 1-6 i 8-9 (s. 223-226).
Omówiliśmy zasady pisowni zakończeń -i, -ii, -ji. W ostatnią sobotę odbyły się też zajęcia komputerowe.
W domu:
Zapoznaj się z siódmym rozdziałem lektury "Ten obcy". Zapisz w zeszycie temat i zapisz reguły ortograficzne, np. w formie schematu tak jak ja to zrobiłam w klasie (zdjęcie poniżej). Wydrukuj dwie strony załącznika z ćwiczeniami i oczywiście przynieś odrobione zadanie do szkoły. Jeśli nie wykonałaś/eś pracy domowej na ostatnią sobotę (zakończenie historii pana Tomasza i Zosi), nadrób zaległości.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-03-17 13:09:02 ET
Małgorzata Momot
20 marca 2021

 


- - - Strona 1 z 25 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs