"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: 1 | Następna
Z historii Polski - o Lwie Lechistanu czyli pogromcy Turków, Jana III Sobieskim  
Witam serdecznie!
Zacznę od podziękowań za niespodziankę "walentynkę" od Komitetu Rodzicielskiego - zapytajcie dzieci, co otrzymały (na Laurę i Serenę upominek czeka w klasie). Brawa dla dziewczyn z Komitetu, dziękujemy Aniu ❤️
Lekcja była trochę historyczna, bo mówiliśmy o potędze Polski za czasów Jana III Sobieskiego- przeczytaliśmy ciekawostki (str. 134), opowiadanie "Z wizytą w Wilanowie" (str. 128-129), tłumaczyliśmy zwroty i opisywaliśmy obrazki (str. 127). Mapisaliśmy dyktanda (bardzo dobrze 👍).
Spora część dzieci ma już wiersz na szkolny konkurs recytatorski, niektóre z dzieci były już gotowe go odczytać głośno w klasie. Na następny tydzień proszę, aby każdy miał już wiersz. Mogę pomóc w wyborze, tylko proszę do mnie napisać. Pamiętajcie, aby wiersze były dostosowane do wieku dziecka, aby dzieci te wiersze rozumiały.
Praca domowa:
* Przynieś wydrukowany wiersz, naucz się go czytać.
** Dyktando z wyrazów ZAPAMIĘTAJ na str. 133.
*** Ćwicz. str. 130, 131, 133.
O roli ojca w życiu rodziny. Deklinacja rzeczowników “ojciec” I “ojczym
Przesyłam informace o pracy na lekcjach i zadaniu someway- jest to ta sama wiadomość, którą wysłałam na telefony, niestety bez dodatkowych informacji nt. tematu konkursu. Prawdopodobnie jutro coś się wyjaśni.
Muszę pochwalić dzieciaki, bo ostatnie dyktando po raz kolejny napisane zostało na 6 👍, czytanie też wychodzi im coraz lepiej:)
W klasie przeczytaliśmy opowiadanie “Pokaż, jak mnie kochasz” str. 98-99 i ciekawostki ze str. 104.
Ćwiczyliśmy odmianę wyrazów ojciec I ojczym przez przypadki, ćwicz. 3 str. 103. Dzieci zapoznały się z różnymi znaczeniami słowa "ojciec", ćwicz.1 str 102, rolami ojca (ćwicz. 6 str. 100).
W domu:
* Dyktando z wyrazów w sekcji "Zapamiętaj" str. 103.
** Ćwicz. 7-9 str. 100-102, ćwicz. 2 str. 102, ćwicz. 4 str. 103.
***. Naucz się czytać dwie ciekawostki, str. 104.
**** Przypominam, że w tę sobotę odbędzie się ❤️ zabawa walentynkowa i otwarta będzie ❤️❤️ walentynkowa poczta- można będzie przesłać komuś ze szkoły kartkę - "walentynkę", oczywiście po odpowiednim jej zaadresowaniu (klasa, imię, czasami potrzebne będzie nazwisko bo w klasie mogą być no. dwie Anie).
Miłego dnia 😀
 
Sprzedam rower czyli jak napisać ogłoszenie. “Najlepszy kumpel ”
* Ostatnie dyktando było mapisane przez wszystkie dzieci na 6! Gratulacje!👍
** W klasie omówiliśmy czytankę “Najlepszy kumpel”, str. 88-89, poszerzając słownictwo nazywające przeżycia (ćwicz. str. 87, 89, 1 str. 90). Odczytaliśmy mądre powiedzenia I żarty nt. ojca, wspomnieliśmy o postaciach ojca w literaturze (Warto Wiedzieć, str. 92). Przeanalizowaliśmy, co powinno zawierać ogłoszenie (forma, słownictwo, cel) - str. 92, wykonaliśmy ćwiczenia dotyczące redagowania ogłoszenia , str. 93.
*** W tę sobotę będzie wystawione walentynkowe pudełko, do którego będzie można wrzucić odpiowiednio podpisaną kartkę-walentynkę (imię, nazwisko, klasa). Więcej szczegółów na ten temat w wiadomości wysłanej przez Anię Ż. (Komitet Rodzicielski)
W domu:
*. Ćwicz. 9 str. 90, ćwicz 3-5 str. 96.
** Naucz się pisowni wyrazów z sekcji “Zapamiętaj” str. 91 (dyktando).
*** Naucz się czytać dwie dłuższe ciekawostki, str. 92.
❤️ Możesz napisać kartkę - walentynkę i przynieść ją do szkoły.❤️
 
Uczymy się nazywać uczucia i przeżycia na podstawie opowiadania "Wypracowanie
(c.d. tematu) "Jeszcze Polska nie zginęła" czyli Polacy walczą u boku Napoleona.
W klasie dzieci przeczytały na oceny ciekawostki związane z tematem edukacji (str. 43) - były bardzo dobre i celujące stopnie :)
Dzieci tłumaczyły wyrazy i wyrażenia na str. 37 (zdecydowanie łatwiej im to robić z polskiego na angielski, więc pomęczyłam je trochę przestawiając polecenie i tłumaczyły z angielskiego. Po przeczytaniu czytanki str. 38-39 i jej analizie, wykonaliśmy ćwiczenia do str. 40 i ćwicz. 1-2 str. 42.
W domu:
* Ćwicz. 3 i 4 str. 41, ćwicz 3a i 3b str. 42.
** Przygotuj się do dyktanda: wyrazy i wyrażenia z sekcji ZAPAMIĘTAJ! str. 41.
*** W tę sobotę dzieci będą pracowały nad jubileuszowymi kartkami w ramach projektu "Życzliwa szkoła 2024". Jubilatem jest Centrala Polskich Szkół Dokształcających obchodząca 100 lat. Dzieci napiszą życzenia (to z pomocą nauczyciela) i będą je ozdabiać. Jednym z pomysłów jest naklejenie zdjęcia dziecka i innych elementów na kartkę wielkości 1/4 kartki ksero. Proszę, aby każdy przyniósł takie zdjęcie w odpowiednim rozmiarze. Kto nie przyniesie, będzie rysował szkołę, kwiaty, może siebie. Poradzimy sobie, ale ze zdjęciem może być ciekawiej i łatwiej. Oczywiście sami w domu możecie wymyślić własny projekt :), albo nam podsunąć wszystkim pomysł. Dziękuję!
 
Czy przedmioty mają duszę? “Kamizelka” Bolesława Prusa jako egzamin serc
W ostatnią sobotę dużo czytaliśmy:)
Połączone były klasy siódma i ósma, więc zamiast czytanki z podręcznika, uczniowie głośno odczytali fragmenty noweli B. Prusa “Kamizelka”. Streściliśmy ustnie wydarzenia, notatka z informacją o pracy domowej powinna być w zeszycie.
Poza tym całą szkołą odśpiewaliśmy hymn. Nagranie z tego wydarzenia znaleźć można na stronie szkolnej FB.
W domu:
Napisz przynajmniej 5 zdań, w których opowiesz się za tym, czy przedmioty mają (a może nie?) duszę. ALBO: napisz , czy masz jakąś rzecz, która jest Ci bliska (możesz zawrzeć informacje, dlaczego ta właśnie rzecz a nie inna, w jakich okolicznościach ją dostałeś, jak o nią dbasz).
 
"Harcerska poczta"
W nawiązaniu do akademii "Niepodległość nie jest nam dana na zawsze", przeczytaj opowiadanie "Harcerska poczta" (wysłane uprzednio na telefony jako sms), podkreśl w nim 10 wyrazów, których znaczenie nie jest Ci znane. Wyrazy te przepisz do zeszytu i albo podaj ich znaczenie w języku polskim, albo ich tłumaczenie na angielski.
 
Strona: 1 | Następna
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs