ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
3 grudnia 2022 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 21 - - -

 


Wszystkiego najlepszego!

 
Kochani, w Dniu Święta Dziękczynienia, wszystkim życzę miłego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, życzę Wam pokoju, miłości, zdrowia i wszelkich dobrodziejstw.
W klasie dzieci uczyły się pisać życzenia (str. 62-65, granatowy podręcznik), wykonały kartkę bożonarodzeniową z zamiarem wysłania do Polski. Przeczytaliśmy czytankę "Gdzie jest mój pies?" (str. 68-69 granatowy podręcznik) , wykonaliśmy ćwizcenia 1-3 str. 67 i 7 str. 70.
W domu: Wykonaj ćwicz. 8 str. 66 i 2-3 str. 71 (granatowy podręcznik). Obejrzyj filmik przedstawiający bohatera mitu greckiego Orfeusza (link poniżej), a następnie przeczytaj tekst z książki "Czarowanie słowem" pt. "Ośmielając Orfeusza", str. 29-35. Jest to długi fragment, więc nie odkładaj czytania na ostatnią chwilę.
Do miłego zobaczenia w grudniu!

https://www.youtube.com/watch?v=TVa8ekO0P0Y

 

 

 

 

 

2022-11-24 19:30:06 ET
Małgorzata Momot
3 grudnia 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

W rocznicę odzyskania niepodległości - symbole narodowe. W państwie Mieszka

 
W klasie: Okazało się, że dzieci potrafią wymienić wszystkie symbole narodowe, poszerzyliśmy informacje o historii hymnu m.in, odczytując 14 zwrotek tej pieśni patriotycznej i omawiając pokrótce bohaterów i wydarzenia. W auli z całą szkołą odśpiewaliśmy hymn, Pan Dyrektor opowiedział o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Temat lekcji historii to państwo Bolesłąwa Chrobrego i jego misji chrystianizacji Polski. Dzieci śledziły losy życia i męczeństwa św. Wojciecha oglądając Drzwi Gnieźnieńskie. Dzieci otrzymały karty pracy, prosze o wykonanie w domu ćwiczeń 4, 5 i 6 (bez ostatniego zdania).

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2022-11-17 07:59:29 ET
Małgorzata Momot
19 listopada 2022

 


"Spotkanie z niewidomą koleżanką". Pasowanie I klasy.

 
Wszystkim dzieciom gratuluję bardzo udanego występu w przedstawieniu "Rzepka"! Otrzymałam wiele podziękowań i pochwał od obecnych na sali nauczycieli, spisaliście się na szóstki i je otrzymacie!
W klasie udało nam się wykonać ćwiczenia przed czytanką "Spotkanie z niewidomą koleżanką" (str.55, granatowy podręcznik), przeczytać i omówić tekst, a także wykonać ćwiczenia I str. 57 1,2 i 4 str. 59-60, a także odpowiedzieć na pytania 1-7 str. 58.
W domu: Przygotouj się do dyktanda (ćwicz. 4 str. 60), które napiszemy 19 listopada - w klasie uzupełniliśmy luki w wyrazach. Ponadto ćwicz. I i II str. 58 i ćwicz. 3 str. 60.

 

 

 

2022-11-10 11:02:35 ET
Małgorzata Momot
12 listopada 2022

 


"Lekcja Anielki" - fragment noweli Bolesława Prusa. Poznajemy autora czytanki.

 
Dziękuję Wam za przybycie na spotkanie z Rodzicami. Wybraliśmy Radę Rodziców, omówiliśmy najpilniejsze sprawy organizacyjne i dydaktyczne.
Zajęcia w klasie objęły komputery i próbę generalną pasowania pierwszaków - dzieci wypadły bardzo dobrze, będzie dużo piątek za nauczenie się tekstów na pamięć i zaangażowanie w imprezy szkolne :)
Ponadto przedstawiłam postać Bolesława Prusa na tle epoki pozytywizmu. Dzieci wykonały ćwicz. ze str. 47, zapoznały się z czytanką, i także zrobiły ćwicz. pod czytanką do str. 51. W domu tylko ćwicz. 2 i 3, str. 57, a także utrwalenie roli. Można uzupełniac zaległe ćwiczenia. Niech dzieci przeczytaja jeszcze raz z książki "Czarowanie słowem" opwiadanie "Oskar i pani Róża, str. 25-27, bo nie wiedziały, o co chodzi w tej historii. Czasami trzeba przeczytac coś kilkakrotnie.
Poprosiłam dzieci, by na tę sobotę zaplanowały strój galowy (w kolorach białym, czarnym, granatowym, szarym, czyli w barwach stonowanych), proszę dopilnujcie, by tak ubrały się :) Dziękuję!

 

 

 

2022-11-02 17:29:54 ET
Małgorzata Momot
5 listopada 2022

 


Nieosobowe formy czasownika. W kraju Mieszka I - początki państwa polskiego.

 
W klasie dzieci odczytały ciekawostki nt. szkoły w Polsce (granatowy podręcznik str. 43). Rozmawialiśmy o neosobowych formach czasownika, po czym dzieci wykonały ćwiczenia w podręczniku na str. 45. Opowiedziałam im o pierwszym historycznym władcy Polan Mieszku I i jego żony Dobrawie, o chrystianizacji Polski. Dzieci obejrzały portrety władcy i jego żony, starały się zinterpretować symbolizm przedmiotów przez nich trzymanych. Dzieci wysłuchały relacji o krainie Mieszka i wypełniły luki wyrazami (kartka ksero - ćwiczenia w pisaniu ze słuchu). Braliśmy udział w próbie pierwszaków, czytanie wypadło bardzo dobrze!
W domu:
* Naucz się na pamięć roli - fragmentu wiersza "Rzepka" lub przywitania.
* Wykonaj ćwicz. 4 i 5 str. 46 (granatowy podręcznik), a także korzystając z karty pracy (poniżej w załączniku) DWA ćwiczenia nr 1 - pierwsz z nich polega na przepisaniu definicji wyrazów do zeszytu, drugie na odczytaniu zdań i określeniu, czy są prawdziwe.
** Przypominam o zaległym ćwicz. 7 str. 36 (granatowy podręcznik) i przeczytaniu w domu tekstu "Oskar i pani Róża" (książka "Czarowanie słowem" str. 25-27).
*** W tę spbotę o godz. 9:30 w sali Jana Pawła II któtkie zebranie organizacyjne. Zapraszam!

 

 

 

2022-10-26 09:18:54 ET
Małgorzata Momot
29 października 2022

 


"Wypracowanie". Rocznica wyboru ...

 
c.d. tematu:
Karola Wojtyły na papieża.
W klasie dużo się działo! Uczestnictwo w próbie uroczystości ślubowania klasy pierwszej, komputery... a na lekcji prezentacja związana z wyborem papieża Polaka pt. "Jan Paweł II - pielgrzym". Poza tym omówiliśmy wydarzenia i oceniliśmy postępowanie bohaterek opowiadania "Wydarzenie" (granatowa książka str.38-39). Proszę o wykonanie ćwiczeń 2, 3 i 4 a także uzupełnienie karty pracy (str. 40-42). Ponadto, proszę o ćwiczenie czytania rozdanych tekstów - ponieważ podczas ostatniej proby wyszło niektórym to czytanie bardzo słabiutko, w najbliższą sobotę ocenię czytanie.tekstów. Zachęcam do uczenia się ich na pamięć - to będzie m. in. pracą domową na 29 pażdziernika.
W związku z tyloma zadaniami domowymi, wykonanie ćwiczenia 7 str. 36 przesuwamy na 29 pażdziernika!
Jeszcze raz dziękuję za kwiaty i życzenia!

 

 

 

2022-10-19 15:09:27 ET
Małgorzata Momot
22 października 2022

 


- - - Strona 1 z 21 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs