ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
23 września 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 18 - - -

 

Z Tomkiem i Monika w pustyni i w puszczy. Ćwiczymy recytację wierszy.

 
W ostatnia sobotę przeczytałyśmy fragment opowaidania o kręceniu filmu w "Pustyni i w puszczy" (dodatkowy podręcznik "Czarowanie słowem" str. 159-161) i obejrzałyśmy zakończenie filmu, by porównać emocje opisane w tekście z obrazem filmowym. ĆwiczyLyśmy recytację wierszy, poza tym dziewczynki wzięły udział w próbie akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Praca domowa: ćwiczymy recytację wierszy i role.

 

 

 

2023-04-28 08:34:25 ET
Małgorzata Momot
29 kwietnia 2023

 


Spotkanie z Patrykiem. Jadwiga i Jagiełłó - unia Polski i Litwy.

 
W sobotę przed feriami mieliśmy przyjemnośc gościć mojego byłego ucznia, absolwenta SJP w Bostonie, a jednocześnie brata Mikołaja - Patryka Adolphus, absolwenta Uniwersytetu Harvarda. Było to bardzo serdeczne i ciekawe spotkanie, podczas którego Patryk opowiedział młodszym kolegom i koleżankom z klas siódmej i ósmej o swojej przygodzie z nauką języka polskiego i o tym, jak pokierować swoimi krokami, aby odnieść sukces w szkole. Patryk mówił m. in.o potrzebie inicjatywy, kreatywności, aktywności, wytrwałości i dążeniu do ealizacji marzeń. Jego zdaniem trzeba wyróżniać się n.p. znajomością języka, działalnością społeczną, by zostać wybranym do wymarzonej przez siebie szkoły. Zebrani uczniowie mieli wiele pytań do Patryka. Dziękujemy Patrykowi za to sympatyczne spotkanie!
No cóż, ferie dobiegają do końca, jutro SĄ ZAJĘCIA W SZKOLE.
Rozdałąm dzieciom pakiet historyczny, proszę nad nim pracować do soboty 29 kwoetnia. Zadaniem domowym jest praca nad opanowaniem pamięciowym wiersza na konkurs recytatorski. Ponadto osoby biorące w przedstawieniu z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja proszone sa o pracę nad rozdanym tekstem.

 

 

 

2023-04-21 12:38:03 ET
Małgorzata Momot
22 kwietnia 2023

 


Wielkanoc.

 
Wszystkiego naj w drugi dzień Swiat Wielkanocnych! Wielu łask i samych dobrodziejstw, a więc nie zapomnijcie dziś polać się wodą!
Bardzo dziękuję wszystkim za włączenie się w przyniesienie składników do przygotowania śniadania wielkanocnego. Dzieci spisały się fantystaycznie: co trzeba było pokroiły, podgrzały, pieknie ułożyły.. Mam nadzieję, że w taki sam sposób zaangażowały się w przygotowania świąteczne w domu :)
Tematem zajęć lekcyjnych były Święta Wielkanocne. Wykonaliśmy ćwiczenia związane z tym tematem na str. 222-228.
W domu: ćwicz. 1 str. 221 oraz 7-8 str. 226. Proszę przynieść tekst wybranego wiersza na konkurs recytatorski, będziemy czytać wiersz na ocenę. Przypominam, w tym roku szukamy wierszy autorstwa Marii Konopnickiej.

Poniżej link o dogoterapii.

https://1drv.ms/w/s!AnUgDGh9vdsYdnVWiJgiV50Xn_k

 

 

 

2023-04-10 19:39:44 ET
Małgorzata Momot
15 kwietnia 2023

 


Bursztyn - złoto Bałtyku. Idiomy z wyrazem "książka" i "czyta"

 
W klasie dzieci poznały historię bursztynu uzupełniały ćwiczeniado str. 199.
Rozmawialiśmy na temat nadchodzących wydarzeń: konkursu recytatorskiego (proszę o szukanie wierszy) i małej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W związku z tym proszę o sprawdzenie, czy dzieci i Państwo nie macie zobowiązań przypadających na dnie 6 i 7 maja. W te dni, tj. w sobotę podczas zajęć lekcyjnych, a także w niedzielę na (a raczej po) mszy o 11:00 w poslkim kościele wystawimy to przedstawienie. W związku z tym będą w nim mogły wystąpić tylko te osoby, które zobowiążą się przyjść w te dwa dni i do szkoły, i do kościoła. Proszę o przesłanie mi informacji, mam nadzieję, że już będę miałą przygotowany scenariusz na tę sobotę i rozdam role.
Najbliższa sobota jest ostatnią przed Wielkanocą, w związku z tym pytanie, czy checemy przygotować wielkanocne śniadanie w klasie ( w uproszczonej formie:)) Proszę o kontakt w tej sprawie na zbiorowy Text Message (telefon), dziękuję!
W domu:
Wykonaj ćwiczenia do str.199, cwicz. 3 str. 201, ćwicz. I-III str.203 i 204.

 

 

 

2023-03-30 08:52:20 ET
Małgorzata Momot
1 kwietnia 2023

 


Jadwiga Andegaweńska królem państwa polskiego. Historia książki.

 
(c.d. tematu) Budowa listu.
W klasie rozmawialiśmy o celu pisania listów. Dzieci zapoznały się z elemantami listu prywatnego i formalnego (podręcznik str. 189-190). Dzieci przeczytały informacje o historii książki i sprawdziły zrozumienie przeczytanego tekstu wykonując ćwicz. 1, str. 195. Mieliśmy lekcję historii poświęconą królowej Jadwidze i lekcję komputerów.
W domu:
Wykonaj ćwiczenia 1-5 str. 190-192. Dodatkowo na szóstkę ćwicz. 6 (nieobowiązkowe).
UWAGA: Otrzymaliśmy informację, że szkoła w Webster będzie organizatorem międzyszkolnego konkursu recytatorskiego w dniu 20 maja 2023 r. Powiedziałąm już o tym dzieciom w klasie, były bardzo podekscytowane :)) Tematem są ogólnie wiersze napisane przez Marię Konopnicką, patronkę szkoły w Webster. Recytacja wiersza nie może przekroczyć 3 minut. Proszę o szukanie wierszy i przynoszenie ich do szkoły.

 

 

 

2023-03-22 20:20:38 ET
Małgorzata Momot
25 marca 2023

 


- - - Strona 2 z 18 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs