ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Ochrona środowiska. Zdanie bogate w informacje.

 
Za nami pierwsze zajęcia komputerowe! Podczas ostatnich zajęć rozmawialiśmy o ochronie środowiska w Polsce, dzieci zapoznały się z rodzajami lasów, później odszukiwały je na mapce używając kierunków geograficznych (zachód, pólnocny wschód itd. - będziemy do tego nazewnictwa wracać i je szlifować). Dzieci odczytały ciekawostki dotyczące lasu (podręcznik str. 10). Dowiedziały się, czym jest podmiot i orzeczenie w zdaniu, uczyły się odszukiwania tych części zdania wykonując ćwiczenia w książce. Pokazałam im krótki filmik o zagrożeniu cyberprzemocą z cyklu "Bądź z innej bajki", "Czerwony kapturek", na stronie gov.pl.
Praca domowa:
Cwiczenia 2, 5 , 6 str. 12-14, dla ambitnych 7 str. 14.
Korzystając z internetu, dokończ zdania i zapisz je w zeszycie:
Największym parkiem narodowym w Polsce jest ................. .
Najmniejszym parkiem narodowym w Polsce jest ................. .
Najstarszym parkiem narodowym w Polsce jest ............. .
Najmłodszym parkiem narodowym w Polsce jest ................. .
Zaznaz te parki na mapce, którą otrzymałeś /aś w klasie, przynieś do szkoły.
Przypominam o obłożeniu czytanki "Czarowanie słowem", oczywiści można obłożyć też podręcznik "Język polski". Ponadto proszę o rejestrację uczniów na stronie internetowej szkoły.
Dziękuję za wpłacanie pieniążków za podręczniki ($45), w miarę możliwości proszę o regulowanie opłat za szkołe u Pani Halinki.
W tę sobotę zrobimy coroczne zdjęcie szkoły, mam nadzieję, że nikogo nie zabraknie i dopisze nam pogoda!

 

 

 

2022-09-20 22:57:19 ET
Małgorzata Momot
24 września 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Sąsiedzi Polski. "Zgubieni w lesie".

 
Witam!
Dzieci otrzymały w klasie podręczniki: Cena nowego podręcznika 'Język polski" autorstwa Anny Siek i Anny Witowskiej wynosi $40 (ten podręcznik po rocznej nauce zostanie u Was w domu), natomiast za WYPOŻYCZENIE na rok podręcznika pt. "Czarowanie słowem" szkoła pobiera opłatę w wysokości $5. Bardzo proszę, by pięniądze zostały wpłacone tak szybko, jak to możliwe.
A oto streszczenie tego, co wydarzyło się podczas zajęć:
Uczniowie króciutko opowiadali o swych wakacjach i sobie :) Nastepnie zdefiniowali słowo "sąsiedzi", nazwali i odszukali na mapie sąsiadów Polski. Poznali flagi tych państw, pokolorowali w kolorach flag mapę Polski i państw ościennych. Wyjaśniony został związek frazeologiczny "rzut beretem", uczniowie w praktyce odkrywali co on oznacza rzucając beretem i mierząc dystans rzutu! Uczniowie głośno odczytali tekst "Zgubieni w lesie", wykonaliśmy ćwiczenia na str. 5 i 1-7 na str. 7.
W domu:
* Granatowy podręcznik: ćwiczenie 8 str. 7 i 8 (na stronie siódmej sa niechronologicznie podane wydarzenia, na stronie ósmej miejsce na ich zapis) oraz ćwicz. 2 str. 8 .
* Podręcznik "Czarowanie słowem" - do samodzielnego lub z pomocą przeczytanie tekstu "W poszukiwaniu najwazniejszego. Bajka trochę naukowa" (str. 14-16). W klasie odpowiemy na pytania w jaki sposób autor wyobraża sobie Wszechświat, kim jest Ktoś i inni bohaterowie. Oczywiście można robić notatki.

Zachęcam do wzięcia udziału w dożynkach, które odbędą się w niedzielę 18 września w godzinach 11:00-18:00. Proszę o pomoc panów w rozstawieniu/złożeiu stołów i ustawieniu "pajaca", proszę wyślijcie mi informacje, na czyją pomoc mogę liczyć (gosiamomot@gmail.com). Z góry dziękuję!
Wkrótce odbędzie się zebranie Rodziców klasy siódmej, termin ustalimy wkrótce.
Przydałaby się woda, niektórym dzieciam skończyły się napoje przyniesione z domu, niestety nie mogłam im nic zaofiarować ;( Może uda mi się coś przynieść w następną sobotę.

 

 

 

2022-09-11 22:30:25 ET
Małgorzata Momot
17 września 2022

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

 
W sobotę 11 czerwca przychodzimy do szkoły tak jak zwykle na goź. 9:30 , ubrani odświętnie. O godzinie 10:00 rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w sali Jana Pawła II. Po tej ceremonii przechodzimy do naszej klasy , gdzie będzie rozdanie świadectw. Zakonczenie zajęć w tym dniu jest o godź.12:00.
Rodzice mogą uczestniczyć w uroczystości.

 

 

 

2022-06-10 16:00:15 ET
Alina Kozak
11 czerwca 2022

 


JUBILEUSZ 55 LECIA NASZEJ SZKOŁY !

 
Udział w ceremonii jubileuszu.
Jak zapisywać i czytać liczebniki złożone. Podręcznik str.166.
Zadanie domowe: przeczytaj treści na str.166, 167. Wykonaj ćwiczenie 1 str.168.

 

 

 

2022-05-26 08:45:01 ET
Alina Kozak
4 czerwca 2022

 


POWTÓRZENIE!

 
Przypomnienie o podstawowych częściach mowy ( rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik, zaimek). Przypadki - powtórzenie, praca w grupach, nazwa przypadków, ich kolejność i pytania. Odmiana wskazanych rzeczowników w liczbie pojedyńczej i mnogiej.
Odmiana nietypowych rzeczowników: przyjaciel,ksiądz, pieniądz. W podręczniku str.179, 180.

ZADANIE DOMOWE: wykonaj ćwiczenia : 1,2,3, str 181, ćwiczenia:4,5 str.182.

Pamiętajcie, że w sobotę tj. 21 maja obchodzimy uroczystość 55 lecia naszej szkoły. Obchody odbędą się w naszym kosciele , rozpoczną się uroczystą mszą o godz. !2:00, zaproście swoich rodziców do udziału w tym wydarzeniu. Uczniów obowiazuje strój galowy.
Zajęcia rozpoczynamy jak zwykle o 9:30 i kończymy o 2:15, odbiór uczniów z parkingu w asyście nauczyciela.

 

 

 

2022-05-18 07:53:57 ET
Alina Kozak
21 maja 2022

 


DZIEŃ MATKI!

 
Tradycja obchodów Dnia Matki , początek w USA w 1914r. Praca samodzielna - wykonanie kartki dla mamy.
" Do sukcesu nie ma drogi na skróty" wywiad z Marcinem Gortatem. Analiza słowa " sukce" Dowolne wypowiedzi na temat: co jest dla mnie sukcesem?

Zadanie domowe: wykonaj ustnie ćwiczenie na str.185.( odpowiedz na pytania......) , wypełnij KWESTIONARIUSZ OSOBOWY na str.185 dotyczący Marcina Gortata, informacji szukaj w internecie polskim.

 

 

 

2022-05-11 13:04:00 ET
Alina Kozak
14 maja 2022

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs