ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 22 - - -

 


Zdania w trybie rozkazującym. Film "Pan Tadeusz".

 
W klasie, po wysłuchaniu historii o Kopciuszku, ćwiczyliśmy tworzenie poleceń ("czego domagałyby się jej złe siostry od Kopciuszka?") a następnie dokończyliśmy oglądanie filmu "Pan Tadeusz" z wyjaśnieniem najważniejszych wątków.
W domu wykonaj ćwiczenia 1-7 str. 84-86 (granatowy podręcznik).

 

 

 

2023-02-01 17:29:41 ET
Małgorzata Momot
4 stycznia 2023

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

O roli dziadków w życiu rodziny na podst. opowiadania "Nie tylko kochają".

 
(c.d. tematu): Nad przepaścia krawężnika, czyli o wierszu Tadeusza Różewicza. Polska po śmierci Bolesława Chrobrego.

W związku z przypadającym na ostatnią sobotę świętem babci rozmawialiśmy o przemianach, jakie dokonują sie w rodzinie np. rzadko występujące rodziny wielopokoleniowe, aktywność zawodowa dziadków itd. Na podstawie tekstu "Nie tylko kochają" uczniowie opowiadali o roli dziadków w ich życiu, czego moga się od siebie nawzajem nauczyć. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-8 str. 79-80, przeczytaliśmy ciekawostki (str.82). Głośno odczytaliśmy i omówiliśmy przesłanie wiersza "Przepaść" Tadeusza Różewicza (tekst wiersza w załączniku nr 2). Podczas lekcji historii przypomniałam im najważniejsze wydarzenia z czasów panowania Bolesława Chrobrego, dzieci poznały skróconą wersję rządów jego następców, dowiedzieli się m.in. o rozbiciu dzielnicowy, przeniesieniu stolicy do Krakowa, sprowadzeniu Krzyżaków do Polski. Ćwiczyliśmy określanie wieku i jego połowy - pod koniec tego ćwiczenia wszyscy sobie z tym zadaniem świetnie radzili:) W załączniku podaję kartę pracy na ten temat.
W domu:
Krzyżówka (ćwicz. 2 str. 77), ćwicz 1-2 str. 81, a także ćwicz. 9 str. 80, czyli wypracowanie "Moja ukochana babcia" lub "Mój ukochany dziadek" - w zeszycie.

 

 

 

2023-01-25 14:13:58 ET
Małgorzata Momot
28 stycznia 2023

 


W czarnoleskim dworze Jana Kochanowskiego. "Pan Tadeusz".

 
W klasie dzieci poznały sielankowy (pogodny, spokojny) urok wiejskiego życia szlachcica Jana Kochanowskiego. Poznały głownych bohaterów i najważniejsze wątki epopei narodowej Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz", obejrzały fragment filmu (ok. 1 godz).
W domu: Czy reżyser filmu zamieścił w nim sceny lub elementy patriotyczne? W zeszycie wymień te, które zauważyłeś, możesz je krótko opisać.

 

 

 

2023-01-19 08:24:24 ET
Małgorzata Momot
21 stycznia 2023

 


O miłości rodzicielskiej na podstawie opowiadania "Pokaż, jak mnie kochasz".

 
(c.d.. tematu lekcji) Uczymy sie pisać ogłoszenie.

W klasie rozmawiałiśmy na temat struktury i celu pisania ogłoszeń ( wiadomości na str. 93 w granatowym podręczniku), wykonaliśmy ćwicz. 1 i 2, str. 94 czyli ćwiczyliśmy odmianę rzeczownika i tworzyliśmy formy nieosobowe czasownika zakończone na "-no" i "-to" - krótką notatkę na ten temat zapisaliśmy w zeszycie, prześlę zdjęcie na telefony. Odczytaliśmy glośno czytankę "Pokaż, jak mnie kochasz" (str. 98-99), ćwiczenia przed czytanką (str. 97) jak i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu (1-5 str. 99). Dzieci opowiadały, kim jest dla nich ich tata i co z nim robią (ćwicz. 1-2 str. 100). Rozmawialiśmy o różnym znaczeniu słowa "ojciec" (ćwicz. 1-2 str. 102), czytaliśmy ciekawostki nt. ojca (str. 104), a także ćwiczyliśmy odmianę rzeczowników "ojciec" i "ojczym" przez przypadki (ćwicz. 3-4 str. 103). Rozpoczęliśmy naukę piosenki "Stokrotka polna". Odbyły się też zajęcia komputerowe.
W domu: ćwicz. 3-5 str. 95-96, ćwicz. 8 str. 101 czyli ankieta na podstawie rozmowy z tatą (pamiętaj o wklejeniu zdjęcia taty lub go narysuj:)), a także życzenia (ćwicz. 9 str. 102).

 

 

 

2023-01-11 23:21:55 ET
Małgorzata Momot
14 stycznia 2023

 


Najlepszy kumpel. Idiomy z rzeczownikiem PIES.

 
W klasie dzieci zapoznały się ze znaczeniem powiedzeń z rzeczownikiem 'pies" (granatowy podręcznik str. 72). Wykonały ćwicz. 1 i 2 , str. 87 przygotowujące do zrozumienia czytanki "Najlepszy kumpel", str. 88-89, a także ćwicz. na str. 89-90. Na życzenie dzieci ubraliśmy choinkę i udekorowaliśmy salę, odbyły się też zajęcia komputerowe.
W domu wykonaj ćwiczenia 1, 2 str. 90 (granatowy podręcznik), a także ćwiczenie na learning apps (link poniżej).

https://learningapps.org/display?v=ptasimxpn22

 

 

 

2022-12-08 08:52:56 ET
Małgorzata Momot
10 grudnia 2022

 


Wszystkiego najlepszego!

 
Kochani, w Dniu Święta Dziękczynienia, wszystkim życzę miłego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, życzę Wam pokoju, miłości, zdrowia i wszelkich dobrodziejstw.
W klasie dzieci uczyły się pisać życzenia (str. 62-65, granatowy podręcznik), wykonały kartkę bożonarodzeniową z zamiarem wysłania do Polski. Przeczytaliśmy czytankę "Gdzie jest mój pies?" (str. 68-69 granatowy podręcznik) , wykonaliśmy ćwizcenia 1-3 str. 67 i 7 str. 70.
W domu: Wykonaj ćwicz. 8 str. 66 i 2-3 str. 71 (granatowy podręcznik). Obejrzyj filmik przedstawiający bohatera mitu greckiego Orfeusza (link poniżej), a następnie przeczytaj tekst z książki "Czarowanie słowem" pt. "Ośmielając Orfeusza", str. 29-35. Jest to długi fragment, więc nie odkładaj czytania na ostatnią chwilę.
Do miłego zobaczenia w grudniu!

https://www.youtube.com/watch?v=TVa8ekO0P0Y

 

 

 

 

 

2022-11-24 19:30:06 ET
Małgorzata Momot
3 grudnia 2022

 


- - - Strona 1 z 22 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs