ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 21 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Przez ostatnie dwie soboty zajmowaliśmy sie nauką liczebników i odczytywaniem dat. Musze przyznać, ze dzieciom całkiem nieźle to poszło, a ci, którzy jeszcze mają z tym trochę problemów proszę, aby również rodzice z nimi troszkę poćwiczyli i wytłumaczyli co niejasne.
Przeczytaliśmy również czytankę o Jasiu Meli ze str 123, rozmawialiśmy o najzimniejszych miejscach na ziemi i wykonaliśmy ćwiczenia ze str 127-129.
Na 24 lutego mamy zaplanowane kolejne dyktando (str 126). Proszę sie zacząć przygotowywać.
W najbliższa sobotę odbedzie sie w naszej szkole poczta walentynkowa (powinni Państwo dostać już email w tej sprawie). Nie polega ona na tym, że dla wszystkich dzieci przygotowuje sie walentynki tak, jak w amerykańskich szkołach (chociaż jeśli ktoś chce, to może je przygotowac). Poczta walentynkowa polega na tym, ze każdy chętny uczen przygotowuje kartkę walentynkową dla kolegi/koleżanki ze swojej lub innej klasy. Kartkę wkładamy do koperty, na której ma byc napisane imię, nazwisko i klasa, do której uczęszcza odbiorca walentynki. Kartka może, ale nie musi byc anonimowa. Podkreślam, ze wszystkie walentynki ograniczamy do kartek (mogą byc zakupione albo wykonane własnoręcznie). Nie władamy żadnych słodyczy ani innych dodatkowych rzeczy. Pod koniec dnia wszystkie walentynki zostaną rozdane adresatom.

Na zadanie domowe proszę (najlepiej samodzielnie) napisać słownie poniższe liczebniki i daty:

1. 1486
2. 947
3. 2539
4. 6834
5. 10,243

1. 3 luty 2024
2. 8 sierpień 2001
3. 15 marzec 1998
4. 22 styczeń 1584
5. 31 październik 1251

Na koniec chciałam bardzo podziękować trójce uczniów, którzy wzięli czynny udział w naszej comiesięcznej szkolnej mszy i pięknie przeczytali czytania i modlitwę wiernych. Podziękowania dla Mai, Jenny i Kamila. Super robota! Szóstki juz wpadły do dziennika😀.

Dziekuje i do zobaczenia w sobote.
Magda

P.S.
Na ostatnich zajęciach poinformowałam dzieci, ze w najbliższa sobotę mnie nie będzie w szkole, ale sytuacja sie zmieniła i wszystko pozostaje bez zmian.

 

 

 

2024-02-07 10:57:48 ET
Magdalena Kasperkiewicz
11 lutego 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy V

 
Dziś zajmowaliśmy sie przymiotnikiem i wykonaliśmy ćwiczenia z rozdziału 15 ze str 112-115. Wróciliśmy również do tekstu „Jak ksiądz Karol stał na zielonej ławce”. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła.
Dzieci napisały również dyktando. Uczniowie nieobecni napiszą je za tydzień.
Na zadanie domowe proszę odpowiedzieć pisemnie w zeszycie (pełnymi zdaniami) na następujące pytania:
1. Gdzie i w którym roku urodził się Karol Wojtyła?
2. Ile miał rodzeństwa (podaj imiona)?
3. Ile miał lat, gdy zmarła jego mama?
4. Czy Karol lubił sporty i który był jego ulubiony?
5. W którym roku został księdzem?
6. Jakim był człowiekiem? (podaj 5 cech jego charakteru).
7. Ile znał języków? (Wymień przynajmniej 4).
8. W którym roku został Papieżem i jakie przybrał imię?
9. Ile krajów odwiedził będąc Papieżem?
10. Jaka jest data jego śmierci?

Życzę dobrego tygodnia!
Magda

 

 

 

2024-01-20 12:51:39 ET
Magdalena Kasperkiewicz
27 stycznia 2024

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Kochani,
Przypominam, że w najbliższą sobotę piszemy dyktando i obowiązuje zadanie z zeszłego tygodnia, które przez większość dzieci było niewykonane.
Do zobaczenia,
Magda

 

 

 

2024-01-18 22:16:21 ET
Magdalena Kasperkiewicz
20 stycznia 2024

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Witajcie kochani! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zwyczajach noworocznych w rożnych krajach świata. Wykonaliśmy w książce cały rozdział 14 (włącznie z ćwiczeniami). Poznaliśmy nazwy najważniejszych szczytów polskich gór i jeziora. Obejrzeliśmy filmy na ten temat.
Na zadanie domowe prosze zacząć przygotowywać sie do dyktanda ze str 107, które napiszemy za dwa tygodnie (13-go). Proszę przypomnieć sobie i dokładnie zapamiętać (na ocenę) nazwy miesięcy (dzieci niestety wszystko od zeszłego roku zapomniały) i na podstawie obejrzanych dziś filmów napisać w zeszycie 10 zdań na temat „Który z filmów (lub które miejsce w nim przedstawione) zaciekawił mnie najbardziej i dlaczego?”
Dziękuję i dobrego tygodnia.
Magda

 

 

 

2024-01-06 13:56:47 ET
Magdalena Kasperkiewicz
13 stycznia 2024

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na zadanie domowe proszę nauczyć sie na pamięć jednej zwrotki z wybranej kolędy, których uczyliśmy sie w ostatnią sobotę (lub zwrotki i refrenu - jeśli kolęda posiada refren).
W najbliższa sobotę podczas pierwszych dwóch godzin odbędą sie normalne zajęcia. O 11:30 zejdziemy do sali Jana Pawła II na kukiełkowe Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Po Jasełkach od 12:30 do 1:30 odbędą sie klasowe wigilijki i do grzecznych uczniów moze również zajrzy Mikołaj. Proszę o przyniesienie niewielkiego świątecznego poczęstunku dla dzieci (i rodziców) na wspólny stół.
Dziękuję i do zobaczenia!
Magda

 

 

 

2023-12-12 13:26:03 ET
Magdalena Kasperkiewicz
17 grudnia 2023

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Dziś rozpoczęliśmy tematykę świąteczno - noworoczną tekstem „Mały, święty Mikołaj”. Zapoznaliśmy się z nowym słownictwem i odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu.
Z gramatyki wykonaliśmy ćwiczenie 4 ze str 91 oraz ćwiczenia 5 - 8 ze str. 92 - 93. Na zadanie domowe proszę przygotować się na następną sobotę do dyktanda ze str 73.
Dziękuję i życzę wszystkim udanego tygodnia.
Magda

 

 

 

2023-12-02 12:52:45 ET
Magdalena Kasperkiewicz
9 grudnia 2023

 


- - - Strona 1 z 21 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs