https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 15 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Kochani,
Pierwszy dzień nauki w Polskiej Szkole okazał się sukcesem. Bardzo się cieszę że mogliśmy zobaczyć się po tak długiej przerwie! Mam nadzieje, ze dzieci, które nie uczęszczają narazie na zajęcia beda również pilnie wykonywać swoją pracę 😁.
Chciałam rownież powitać w naszej klasie nową koleżankę, Martynkę. Na ostatnich (pierwszych 😁) zajęciach Martynka bardzo szybko zaprzyjaźniła się z resztą klasy, z czego się bardzo cieszę.
W sobotę powtórzyliśmy sobie części mowy, wymyślaliśmy przykłady i zrobiliśmy dość solidną notatke w zeszycie. Proszę sobie uzupełnić, kto nie zdążył, a grupę zdalną proszę o przepisanie do zeszytu i przypomnienie wiadomości na ten temat.
Na zadanie domowe proszę napisać „Jak wyglądały w tym roku moje wakacje?”. Conajmniej 10 zdań.
W najbliższa sobotę zapraszam po odbiór książek ($32) i świadectw wszystkie osoby uczące sie online. Będzie to możliwe juz od godziny 1:00 pm w sali Jana Pawła II (wejście od strony parkingu).
Dziękuję,
Magda

P.S.
Ponieważ nie jestem w stanie załączyć do tego emaila całej notatki z zajęć, prześlę ją w osobnym emailu.

 

 

 

2020-09-22 23:42:34 ET
Magdalena Kasperkiewicz
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Koniec roku szkolnego

 
Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice!
Dziękuję za odrabianie zadań domowych oraz za Waszą całoroczną pracę. Zapraszam na nasze ostatnie podsumowujące spotkanie na Zoom w nadchodzącą sobotę na godzinę 11:30. Kody już Państwo dostali.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia.
Iwona Gajczak

 

 

 

2020-06-11 20:40:44 ET
Iwona Gajczak
14 czerwca 2020

 


Zadanie domowe klasa 5

 
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! :-)
Zadanie jest tylko jedno - przygotuj krótką wypowiedź (min. 10 zdań) dotyczącą Twojej ulubionej książki (książka może być po angielsku, ale wypowiedź musi być w języku polskim). Każdy uczeń/uczennica będzie prezentował/prezentowała swoją książkę.

 

 

 

2020-06-01 21:12:42 ET
Iwona Gajczak
6 czerwca 2020

 


Zadanie domowe klasa 5

 
1. Ćwicz czytanie (podręcznik str. 157-158).
2. Przetlumacz na język polski tekst z podręcznika str. 159 ćw. 9 (wyślij pani Iwonie to zadanie).
3. Przeczytaj teksty dotyczące ochrony środowiska z podręcznika str.171.

 

 

 

2020-05-25 20:09:18 ET
Iwona Gajczak
30 maja 2020

 


Zadanie domowe klasa 5

 
1. Przeczytaj ze zrozumieniem tekst z ćwiczeń ze str. 79, odpowiedz na pytania z ćwiczenia 2 - to na ocene 5. Na 6 zróbcie dodatkowo ćwiczenia 3 i 4 ze str.80.
2. Napisz e-mail do św. Jana Pawła II - napisz mu za co go podziwiasz, napisz też ze 3-4 zdania o sobie lub napisz wywiad ze św. Janem Pawłem II (na dowolny temat) - może to być wywiad z mamą lub tatą, jeśli oni np. byli na pielgrzymce i spotkali św. Jana Pawła II.

 

 

 

2020-05-18 20:10:16 ET
Iwona Gajczak
23 maja 2020

 


Zadanie domowe klasa 5

 
1. Przeczytaj czytankę pt."Dar rzeki Fly" - podręcznik str. 176-179.
2. Odpowiedz ustnie na pytania do tekstu str. 179.
3. Zrób ćwiczenia ze str. 180 (podręcznik) - zapisz je w książce i wyślij do p. Iwony emailem lub smsem.

 

 

 

2020-05-11 20:54:13 ET
Iwona Gajczak
16 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 15 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs