https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
5 grudnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 18 - - -

 


Klasa V

 
Załącznik z dodatkowymi ćwiczeniami z lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2020-11-25 18:54:31 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 grudnia 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy V

 
W ostatnią sobotę przypomnieliśmy sobie pisownię wyrazów z literką „ch”. Wykonaliśmy ćwiczenia od 4 do 9 ze str 61 - 63. W czytance przeczytaliśmy tekst o Arce Noego oraz rozmawialiśmy o dniu Wszystkich Świętych.
Na zadanie domowe proszę nauczyć sie na pamięć wiersza „Tym, co odeszli” oraz nauczyć sie czytać tekst „Mała Maniusia” ze str 71. Będziemy czytać na ocenę.
W najblizszą sobotę zajęć nie ma. Wszystkim Rodzicom i Uczniom życzę radosnego Święta Dziękczynienia, owocnego odpoczynku i do zobaczenia 5 grudnia.
Magda

Poniżej załączniki z notatką z lekcji. W osobnym emailu wysyłam dodatkowe ćwiczenia z lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2020-11-25 18:50:54 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 grudnia 2020

 


Załączniki do zadania domowego.

 
Poniżej załączniki do zadania domowego.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2020-11-16 09:03:08 ET
Magdalena Kasperkiewicz
21 listopada 2020

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy na temat niepodległości Polski i co ten dzień dla nas znaczy. Przypomnieliśmy sobie również jak wygląda godło Polski i jakie sa symbole narodowe. Ponadto przypomnieliśmy też zasady pisowni wyrazów z literką „h”.
Przeczytaliśmy tekst „Waleczny orzeł” i próbowaliśmy utworzyć tytuły do poszczególnych paragrafów z tekstu (załącznik).
W ćwiczeniach wykonaliśmy cw. 2 ze str 66 oraz ćwiczenia od 3 do 6 ze str. 69 - 70. Dodatkowo przeczytaliśmy tekst z załącznika (str 28) oraz odpowiedzieliśmy na pytania poniżej.
Na zadanie domowe, na podstawie przeczytanego tekstu z załącznika (str 28), prosze wykonać ćwiczenie 4 ze str 29 oraz ćw. 5 ze str 30 (rowniez załącznik).
Dzieci, które chcą mogą dodatkowo wykonać na ocenę celującą ćwiczenie 7 i 8 ze str 70.

Poniżej notatka do lekcji. Załączniki do zadania przesyłam w osobnym emailu.
Dziekuje i życzę udanego tygodnia!
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2020-11-16 08:59:11 ET
Magdalena Kasperkiewicz
21 listopada 2020

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem ze str 49 „Jesień 1608 roku”. Odpowiedzieliśmy na pytania ze str 51, wykonaliśmy ćwiczenia 2, 3 i 4 ze str 55 i 56.
Na zadanie domowe prosze wykonać zadanie domowe ze str 52 oraz ćwiczenie 5 i 6 ze str 56. Przepraszam za tak późne podanie zadanie (jednak dzieci powinny były mieć je zaznaczone w książkach).
Dziękuję,
Magda

P.S.
Notatka z lekcji w załączniku.

P.S.
Przepraszam za błąd ortograficzny w wyrazie „Indian”, ale dzieci miały za zadanie go znaleźć, a później zapomnieliśmy go poprawić.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2020-11-13 00:10:41 ET
Magdalena Kasperkiewicz
14 listopada 2020

 


Zadanie domowe dla kasy V

 
W ostatnia sobotę zamjowaliśmy się rzeczownikiem w formie biernika. Wykonaliśmy ćwiczenia od 2 do 9 ze str. 45 - 48. Czytalismy również czytankę pt."Historie niewymyślone" (str. 40). Dyskutowaliśmy o wyprawie Kolumba, o tym, co wydarzyło się podczas podróży i jakie "skarby" zostały przywiezione z dalekiego kraju (proszę poczytać na str. 43). Dowiedzieliśmy się również, że mimo iż Kolumbowi przypisywane jest odkrycie nowego lądu, to jednak najprawdopodobniej dokonał tego jako pierwszy Jan z Kolna, ale z powodu braku jakichkolwiek dowodów w postaci przywiezionych pamiątek czy skarbów (katastrofa statku) nigdy do końca nie uwierzono w prawdziwość jego wyprawy.
Na zadanie domowe proszę wybrać sobie jedno z trzech zagadnień z zadania domowego ze str. 42 i napisac na ten temat notatkę w formie opowiadania (min. 8 zdań). W pierwszym zagadnieniu proszę wytłumaczyć dlaczego właśnie te, a nie inne przedmioty. W drugim dodać trochę szczegółów np. dokąd wyprawa, jak długa, jaka zapłata, jakie obowiązki, itd....Trzecie zagadnienie jest w miarę jasne.
Na najbliższych zajęciach napiszemy również nasze przełożone dyktando (str 28). Na koniec bardzo proszę, aby wszystkie dzieci przypomniały sobie i umiały powiedzieć z pamięci wszystkie miesiące roku.
Dziękuję,
Magda

p.s.
Poniżej notatka z lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2020-11-04 11:26:19 ET
Magdalena Kasperkiewicz
7 listopada 2020

 


- - - Strona 1 z 18 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs