https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
6 marca 2021 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem „Jestem w krainie niedźwiedzi!”
ze str 130. Odpowiedzieliśmy na pytania pod tekstem, wykonaliśmy ćw 2 ze str 132-133 i wymienialiśmy swoją wiedzę na temat niedźwiedzi polarnych. Okazało sie, że dzieci sporo na ten temat wiedzą.
Wykonaliśmy również ćwiczenie 3 ze str 134. Dzieci napisały także półroczny test sprawdzający ze str 135-136. Test wraz z oceną powinien znajdować sie w zeszycie.
Na zadanie domowe proszę, aby każdy uczeń zrobił w zeszycie ciekawą notatkę o wybranym królu Polski i dołączył do niej zdjęcie. Będziemy prezentować ją przed klasą (proszę, aby każdy umiał przeczytać to, co napisał).
Dziękuję,
Magda

Poniżej notatka do lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-02-27 19:25:30 ET
Magdalena Kasperkiewicz
6 marca 2021

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy V

 
Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy się tekstem „Drzewko miłości” i rozmawialiśmy o funkcji króla i królowej we współczesnym świecie i o tym, czy taka w ogóle istnieje. Odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu. Przypomnieliśmy sobie odmianę czasownika i wykonaliśmy ćwiczenia od 3 do 6 ze stron 158 - 160.
Wykonaliśmy również laurki walentynkowe.
Dzieci przepięknie napisały dziś dyktando! Dziękuję za przygotowanie.
Zadania domowego dziś nie ma, ale bardzo proszę, aby każdy uczeń codziennie przez okres ferii przeczytał choć króciutki fragment tekstu w języku polskim (obojętne jakiego: może być polskie czasopismo, książka, polska strona internetowa). Za tydzień lekcji nie będzie. Spotykamy się dopiero 27-go lutego. W tym tez dniu osoby, które dziś były nieobecne napiszą dyktando.
Z dniem dzisiejszym zakończyliśmy pierwsze półrocze roku szkolnego, dlatego bardzo proszę, aby uczniowie, którzy uczą się na Zoom do końca tego tygodnia przesłali wszystkie zaległe zadania domowe. W przeciwnym razie nie bede mogła im tego półrocza zaliczyć. Sama musze zamknąć ten semestr do końca tygodnia.
Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych ferii. Do zobaczenia za dwa tygodnie!
Magda

Poniżej notatka do lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-13 13:05:41 ET
Magdalena Kasperkiewicz
27 lutego 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na dzisiejszych zajęciach, na podstawie tekstu „Nasz mały generał” (str. 169), poznawaliśmy postać Kazimierza Pułaskiego i odpowiedzieliśmy na pytania pod tekstem oraz wykonaliśmy ćwiczenie 3 ze str 172. Ponadto przypomnieliśmy sobie zasady pisowni wyrazów z „rz”. Wykonaliśmy ćwiczenia od 4 do 11 ze str 174 - 176.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 2 ze str 171 oraz ćwiczenia 12 - 14 ze str 177. Przypominam, ze za tydzień bedziemy rownież pisać dyktando (str 126).
Dziękuję i życzę udanego tygodnia.
Magda

Poniżej notatka do lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-06 12:47:19 ET
Magdalena Kasperkiewicz
13 lutego 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy się tekstem "Marzenie Jasia" ze str 123. Czytaliśmy tekst z podziałem na role. Wykonaliśmy ćwiczenie 2 ze str 125 oraz ćwiczenie ze str 126. W sekcji gramatycznej wykonaliśmy ćwiczenie 3 ze str 127 oraz ćwiczenia 4 - 8 ze str. 128 - 129.
Na zadanie domowe proszę zacząć się przygotowywać do dyktanda (str. 126), które napiszemy w następną sobotę, czyli 13-go lutego. Ponadto, na podstawie tekstu "Marzenie Jasia" proszę napisać wywiad z dowolną osobą na dowolny temat (mogą to być rodzice, rodzeństwo lub wywiad z kimś sławnym - na podstawie posiadanych wiadomości). Proszę, aby taki wywiad zawierał co najmniej 7 pytań i w miarę rozbudowane odpowiedzi.
Dziękuję,
Magda

Poniżej notatka do lekcji

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-02 19:51:45 ET
Magdalena Kasperkiewicz
13 lutego 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na dzisiejszych zajęciach przypomnieliśmy sobie kim był Ignacy Jan Paderewski i z czego zasłynął. Opowiadaliśmy o jego dzieciństwie i życiu dorosłym. Przeczytaliśmy tekst ze str 116 „Kochaj pajączki, zwłaszcza muzykalne” i odpowiedzieliśmy na pytania pod tekstem. Zajmowaliśmy się tez odmianą rzeczownika z przymiotnikiem, wykonaliśmy ćwiczenie 2 ze str 118, cw. 3, 4 i 5 ze str. 120 - 121.
Na zadanie domowe proszę wykonać cw. 6 i 7 ze str. 122 oraz napisać w zeszycie jedną ciekawostkę z życia Ignacego Paderewskiego (której nie było na lekcji).
Dziękuję,
Magda

P.S.
Poniżej notatka z lekcji.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-01-23 12:48:44 ET
Magdalena Kasperkiewicz
30 stycznia 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy się tekstem o księdzu Karolu ze str. 108 i pracowaliśmy nad charakterystyką postaci. Rozmawialiśmy o różnicy miedzy przymiotnikami opisującymi i oceniającymi.
Na zadanie domowe proszę wykonać cw. 6 i 7 ze str 115 oraz prosze nauczyć sie czytac ma ocenę tekst „O tym jak ksiadz Karol stał na zielonek ławce” ze str. 108. Proszę również, aby każdy uczeń wiedział kim był Ignacy Jan Paderewski i z czego zasłynął.
Dziękuję i życzę udanego weekendu.
Magda

P.S.
W załączniku notatka z lekcji oraz ćwiczenia do wykonania (robione na lekcji).

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-01-16 13:27:39 ET
Magdalena Kasperkiewicz
23 stycznia 2021

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs