RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa V AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 19 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Przez pierwszą część ostatnich zajęć w dalszym ciagu ćwiczyliśmy deklinację rzeczownika. Wykonaliśmy szereg ćwiczeń gramatycznych obejmujących wiadomości z całego roku szkolnego (poniżej).
Drugą część tego upalnego dnia wypełniła nam pizza, lody oraz zabawy z okazji Dnia Dziecka.

Kochani, dobrnęliśmy do końca tego wyjątkowego i niełatwego roku szkolnego.
Dziekuję za Waszą wytrwałość i współpracę. W najbliższą sobotę zapraszam wszystkie dzieci (również uczniów zdalnych) do szkoły na godzinę 9:30. Stamtąd całą klasą przejdziemy na górny parking, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, rozdanie wyróżnień i dyplomów dla najlepszych uczniów oraz pożegnanie klasy ósmej (na tą cześć zapraszam rowniez rodziców). Po zakończeniu tej oficjalnej części przejdziemy z powrotem do klasy i tam nastąpi rozdanie świadectw. Około godziny 12:00 dzieci zostaną sprowadzone na dół (na szkolny parking) skąd będą odebrane przez rodziców. Mam nadzieję, że bedziemy mogli spotkać sie w najbliższa sobotę całą klasą po raz pierwszy i zarazem ostatni w tym roku.

Na koniec proszę o uzupełnienie i przesłanie zaległych zadań i ćwiczeń oraz uregulowanie opłat za szkołę.

Życzę udanego tygodnia i do zobaczenia w sobotę!
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-06-06 19:12:33 ET
Magdalena Kasperkiewicz
12 czerwca 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe C.d.

 
Załączniki z ćwiczeniami.
Proszę wyciąć prostokąty z nazwami przypadków i pytaniami i wkleić je do zeszytu (przypadek dopasowany do pytania) w dowolnej kolejności (nie według kolejności przypadków).
Prosze wybrać dowolny rzeczownik i wpisać go w wykropkowane miejsca w odpowiedniej formie (inny do każdego zadania). To samo zrobic z tabelką.
Dziekuje!

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-05-22 12:15:57 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 czerwca 2021

 


Zadanie domowe dla klasy B

 
Dzisiejsza lekcja była w całości poświęcona deklinacji rzeczownika. Próbowaliśmy zrozumieć czym jest i w jaki sposób odmieniamy rzeczownik. Wykonaliśmy szereg ćwiczeń, poznaliśmy nazwy przypadków i odpowiednie dla nich pytania.
Zadanie domowe dzieci napisały bardzo ładnie (niestety nie wszystkie☹️), jednak wielu uczniów znów nie umiało go przeczytać.
Za tydzień zajęć nie ma. Do zobaczenia 5 czerwca.
Prosze o uzupełnienie i przesłanie do mnie wszystkich zaległych zadań, w szczególności uczniów zdalnych i tych których nie było ostatnio na lekcjach.
Ponizej notatka i ćwiczenia do lekcji.
Dziękuję,
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-05-22 12:10:41 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 czerwca 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na dzisiejszej lekcji zajmowaliśmy sie tekstem „Moje ostatnie zadanie domowe”. Wyjaśniliśmy nieznane słownictwo. Przypomnieliśmy sobie co przedstawiają ilustracje ze str 227. Wykonaliśmy ćwiczenie ze str. 228.
Również dzisiaj przez dużą część zajęć pisaliśmy test podsumowujący wiadomości z klasy V. Muszę przyznać że wypadł bardzo dobrze. Proszę sprawdzić w książce oceny. Bardzo proszę aby dzieci uczestniczące w zajęciach na Zoom również napisały ten test i uzupełniony przysłały do mnie (str. 229 - 232).wa
Na zadanie domowe proszę krotko opisać 6 miejsc/postaci zapisanych w zeszycie. Co to jest? Gdzie sie znajduje? O co chodzi w legendzie. Proszę, aby wszystkie dzieci miały za tydzień zeszyty, a w nim wykonane zadanie. Jest to bardzo ważne, ostatnie zadanie pisemne w tym roku szkolnym, które może albo pomóc, albo zaszkodzić ocenie na koniec roku. Proszę także wykonać nowe ćwiczenia z learningapps oraz obejrzeć krótki film, a podczas niego również wykonać zadane ćwiczenia.
Nie trzeba juz przynosić na lekcje książki (ale zeszyty są obowiązkowe!).
Poniżej notatka do lekcji.
Dziękuję!
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-05-15 17:56:09 ET
Magdalena Kasperkiewicz
21 maja 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Notatka c.d.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-05-12 12:46:36 ET
Magdalena Kasperkiewicz
15 maja 2021

 


Zadanie domowe dla klasy V

 
Na ostatnich zajęciach przypomnieliśmy sobie postać misia Wojtka i zajmowaliśmy sie tekstem „Podróż do Włoch”. Rozmawialiśmy o wydarzeniach II wojny światowej, przypomnieliśmy kim był gen. Władysław Anders i jaką rolę odegrał w walce z okupantem.
Wykonaliśmy ćwiczenie 1 i 2 ze str 217 i 218 oraz ćwiczenia od 3 do 9 ze str 221 - 223.
Na zadanie domowe proszę dokończyć ćwiczenia z tej lekcji - ćw. 10 - 13 ze str. 222 - 224. Proszę przesłać zdjęcie dokończonej laurki dla mamy oraz obejrzeć poniższy film, o którym porozmawiamy na najbliższych zajęciach:

https://m.youtube.com/watch?v=6aJRk0FfuHU

Na platformie LearningApp proszę wykonać wszystkie ćwiczenia. Osoby, które dotąd nie korzystały z tej strony dostaną w osobnym emailu wszystkie potrzebne informacje.
Poniżej notatka do lekcji.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-05-12 12:45:40 ET
Magdalena Kasperkiewicz
15 maja 2023

 


- - - Strona 1 z 19 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs