RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2022/2023!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 17 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe, bardzo prosze, aby dzieci, ktore nie pisaly ostatniego dyktanda lub ktore go tym razem nie zaliczyly, przygotowaly sie do niego jeszcze raz i napisaly je w domu tak, jak to robimy w szkole - mama lub tata dyktuje, dziecko pisze ze sluchu. Prosze dyktando sfotografowac i przeslac do mnie na email lub text message do najblizszej soboty, 4go czerwca (jest to warunek zaliczenia drugiego semestru - niektore dzieci nie napisaly ani jednego dyktanda w tym semestrze)). Rodzice, licze na wasza szczerosc i przeslanie dyktanda w takiej formie, w jakiej zostalo napisane przez Wasze dziecko (bez poprawek po jego napisaniu). Niestety nie mamy juz mozliwosci napisania go jeszcze raz w szkole.
Dziekuje i do zobaczenia sobote.
Prosze uwaznie czytac emaile od dyrekcji w sprawie wycieczki.
Magda

 

 

 

2022-05-29 22:04:16 ET
Magdalena Kasperkiewicz
4 czerwca 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe proszę wybrać jednego z wielkich Polaków ze str 176 - 177 i napisać o nim ciekawą notatkę informacyjną (min. 10 zdań). Można
skorzystać z informacji w książce i internecie. Notatkę proszę napisać własnymi słowami (nie przepisywać zdań z internetu lub innych źródeł). Zdjęcie mile widziane. Wszystkie prace zostaną wywieszone w klasie i zostawione dla przyszłych szóstoklasistów. Proszę również, aby każdy uczeń potrafił swoją notatkę pięknie przeczytać. Oceny bedą postawione za przygotowanie projektu i za czytanie.
W międzyczasie proszę zacząć przygotowywać się do ostatniego w tym roku dyktanda - str. 180 („zadanie domowe”), które napiszemy 21 maja (za dwa tygodnie). Rodzice, proszę upewnijcie się, ze ćwiczenie jest prawidłowo uzupełnione (zanim dzieci zaczną się z niego przygotowywać).
Trudno w to uwierzyć, ale powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego. Wszystkich, którym zależy na otrzymaniu świadectwa ukończenia szóstej klasy, proszę o uzupełnienie zaległych zadań, projektów, wierszyków i nie zostawianie wszystkiego na ostatnia chwilę.
Dziekuję i udanego tygodnia, a wszystkim Mamom najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki.
Dziękuję,
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2022-05-07 13:32:36 ET
Magdalena Kasperkiewicz
14 maja 2022

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenia 7,8 i 9 ze str 173.
Proszę pamietać o nauczeniu sie i zaliczeniu wierszyka przez te dzieci, których dotąd nie było oraz o nadrobieniu zadań domowych uczniów nieobecnych.
Do zobaczenia za tydzień.
Magda

 

 

 

2022-04-30 13:02:12 ET
Magdalena Kasperkiewicz
7 maja 2022

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
W dniu dzisiejszym odbył sie szkolny konkurs recytatorski. Gratuluję wszystkim wygranym i tym, którzy wzięli w nim udział. Dzieci pięknie deklamowały swoje wiersze. Rodzice, możecie być z nich dumni. Serdecznie Wam gratuluję zdolnych dzieci. Bardzo brakowało nam tych, którzy nie dojechali.
Na zadanie domowe proszę wykonać wszystkie ćwiczenia z „zadania domowego” ze strony 165.
Dzieci, które jeszcze nie zaliczyły swojego wierszyka, proszę przygotować się na następną sobotę.
Dziękuję i do zobaczenia!
Magda

 

 

 

2022-04-23 14:19:40 ET
Magdalena Kasperkiewicz
30 kwietnia 2022

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
W dzisiejszym dniu odbył sie klasowy konkurs recytatorski. Gratuluję wszystkim dzieciom, które pięknie recytowały swoje wybrane wiersze. Do kolejnego, szkolnego etapu, zakwalifikowało sie 5 osób, które wezmą udział w konkursie szkolnym 23 kwietnia. Proszę, aby wszystkie wytypowane osoby utrwalały w dalszym ciągu swoje wiersze.
Osoby, których dzis nie było lub które wiersza sie nie nauczyły wyrecytują go również 23 kwietnia.

Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 8 i 9 ze str 157.

Za tydzień, 16 kwietnia, wypada Wielka Sobota i zajęć nie będzie. Zapraszam wszystkich w tym dniu do kościoła na poświęcenie pokarmów. Święconka dla dzieci zwykle odbywa sie o godzinie 12:00 pm, ale proszę sie upewnić na stronie kościoła, ze nic sie w tej kwestii nie zmieniło.
Wszystkim Uczniom i Rodzicom życzę spokojnych, rodzinnych i radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Do zobaczenia za dwa tygodnie
Magda

 

 

 

2022-04-09 13:20:32 ET
Magdalena Kasperkiewicz
23 kwietnia 2022

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe proszę dokończyć cw. 8 ze str 149.
Mam nadzieje, ze dzieci uczą sie wybranych wierszy o Janie Pawle II. W najbliższa sobotę odbedzie sie recytatorski konkurs klasowy. Nauka wiersza na pamięć jest częścią obowiązkowego materiału wymaganego do otrzymania świadectwa klasy VI. Bardzo prosze aby każde dziecko miało ze sobą wydrukowana kopie wiersza i umiało go zadeklamować.
Proszę poswięcić ten tydzień na powtarzanie swoich wierszy. Dzieci, które sie najlepiej zaprezentują wystąpią w konkursie szkolnym 23go kwietnia.
Powodzenia!
Magda

 

 

 

2022-04-02 16:27:06 ET
Magdalena Kasperkiewicz
9 kwietnia 2022

 


- - - Strona 1 z 17 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs