ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Zadanie domowe klasa 6

 
Na zajęciach czytaliśmy czytankę ze stron 174-177. Mówiliśmy o Konstytucji 3 Maja i sławnych Polakach. Śpiewaliśmy także piosenkę "Lolek" Magdy Anioł, którą cała szkoła będzie śpiewała 18 maja w Dniu Patrona Szkoły. Już dzisiaj zapraszamy na obchody tego ważnego święta. Akademia odbędzie się w ciągu zajęć. Kto zdecyduje się uczestniczyć w obchodach, zaproszony jest na 12:00. Dzieci będzie można odbierać o regularnej porze (z parkingu- tam gdzie zawsze).
Mam też ogromną prośbę/ pytanie - czy któraś z Waszych Pociech nie chciałaby recytować wiersza o Papieżu Św. Janie Pawle lub jego autorstwa? Może pamiętają wiersz z konkursu recytatorskiego sprzed paru lat? Można się nauczyć nowego. Dzień Patrona Szkoły 18 maja. Zapraszamy!
Na zadanie domowe proszę ćwiczyć piosenkę "Lolek", napisać po 3 zdania za co kocham Mamę i za co kocham Tatę oraz napisać (najlepiej z pamięci) 5 zdań o Św. Janie Pawle II.

 

 

 

2024-05-06 18:53:11 ET
Iwona Gajczak
11 maja 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe klasa 6

 
W minioną sobotę kontynuowaliśmy oglądanie filmu "W pustyni i w puszczy". Na zadanie domowe proszę napisać minimum 10 zdań o tym, o czym jest ta lektura (na kartce, oodręcznie napisane).
Osoby, które nie pisały dyktanda, będą pisały w nadchodzącą sobotę.
Kolejne zadanie - napisz 4 zdania z przymiotnikami omawianymi na lekcji (dzieci mają wklejone do zeszytów).
Chcę także napisać, że dzieci zbierają 'naklejki' za dobre zachowanie i za 5 dostają 'homework pass'. Jest to karteczka z moim podpisem, którą mogą oddać w sobotę, w którą nie mają zrobionego zadania. Nie działa to w przypadku dyktand. Gdyby któreś z dzieci chciało to wykorzystać w nadchodzącą sobotę na wypracowanie o lekturze, mogą, ale wypracowanie będą musieli oddać za dwa tygodnie.
Zbliża się koniec roku i zależy mi na nazbieraniu ocen. To nasze ostatnie chwile w maju. W czerwcu będzie Dzień dziecka i zakończenie roku i wakacje...

 

 

 

2024-04-29 18:46:00 ET
Iwona Gajczak
4 maja 2024

 


Zadanie domowe klasa 6

 
1. Cwicz czytanie.
2. Zrob zalegle zadania domowe (plakat o wybranym kraju, przygotuj sie do dyktanda).
3. Zrob cw. 7 str. 148 oraz cw. 9 str. 149.
Dla osob nieobencnych w miniona sobote - przeczytaj czytanke pt. "Woz Drzymaly" - str. 144...

 

 

 

2024-04-23 22:12:35 ET
Iwona Gajczak
27 kwietnia 2024

 


Zadanie domowe klasa 6

 
W sobotę czytaliśmy czytankę "Daj się namówić" ze strony 151 i rozmawialiśmy o byciu asertywnym i mówieniu 'Nie'.Pisaliśmy także dyktando. Odwiedziła nas Pani Wiosna i rozmawialiśmy o wiośnie, budzącej się przyrodzie...
Na zadanie domowe:
1. Proszę ćwiczyć czytanie - str. 151-152.
2. Napisać w zeszycie 3 sposoby / sytuacje bycia asertywnym (indywidulanie do danej osoby - można zajrzeć na 'czerwony znak' na str. 152).
3. Osoby, które nie pisały dyktanda będą go pisały za trzy tygodnie.
W nadchodzącą sobotę uczymy się pomimo tygodnia feryjnego.

 

 

 

2024-04-16 21:05:43 ET
Iwona Gajczak
20 kwietnia 2024

 


Zadanie domowe klasa 6

 
1. Na lekcji rozmawialiśmy o książce pt."Ania z Zielonego Wzgórza". Czytaliśmy czytankę ze strony 129.... Na zadanie domowe proszę poćwiczyć czytanie czytanki (str. 129). Na podstawie tekstu czytanki ułożę dyktando, które dzieci napiszą. Nie podaję gotowego tekstu, gdyż chcę sprawdzić, jak dzieci piszą ze słuchu teksty, których nie ćwiczyły w domu.
2. Zrób ćwiczenie 2 str. 132.
Przypominam, że zajęcia odbywają się w każdą sobotę, niezależnie od 'spring brake'.
Jeżeli dzieci mają jakieś zaległe zadania (np. projekt o kraju lub nie powiedziały jeszcze wiersza), to teraz jest dobry czas, żeby to nadrobić. Zachęcam. Koniec roku szkolnego przyjdzie szybciej niż nam się wydaje.

 

 

 

2024-04-08 22:46:17 ET
Iwona Gajczak
13 kwietnia 2024

 


Zadanie domowe klasa 6

 
Gratulacje dla Wszystkich uczennic i uczniów klasy 6, którzy nauczyli się wiersza na pamięć! Wszyscy Ci dostali 6.
Kolejne gratulacje dla uczennic i uczniów, którzy wystąpili na scenie: Weroniki i Sary, Dominika, Dawida Ż., Gabriela i Olivera. Za wystep 6.
Ostatnie już gratulacje, ale BARDZO ważne dla Laureatów: Gabriela i Dominika!
Rodzice - jesteście wspaniali, że pracowaliście z dziećmi i je zmotywowaliście do nauczenia się wiersza. Dzieci podziwiam za pamięć, odwagę i chęci.
Obiecałam dzieciom, że nie będzie zadania domowego na Święta Wielkanocne. Ewentualnie dla chętnych, na ocenę 6 można napisać krótki esej / opowiadanie na wybrany temat (min. 10 zdań):
1. Jak spędziłeś / spędziłaś Swięta Wielkanocne?
2. Jakie znasz tradycje wielkanocne?
3. Czym dla Ciebie są Święta Wielkiej Nocy? Dlaczego są ważne?
Pragnę także życzyć Wam i Waszym Rodzinom zdrowych, błogosławionych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!
Iwona Gajczak
P.S. Dziękuję tym, którzy ofiarowali $$ na Dom Dziecka. Akcja nadal trwa. Można przynosić jeszcze $$$.

 

 

 

2024-03-28 17:25:36 ET
Iwona Gajczak
6 kwietnia 2024

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs