RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 20 - - -

 

Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na najbliższą sobotę obowiązuje zadanie domowe z zeszłego tygodnia. Proszę, aby wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane do czytania na oceny (będą na to dwa tygodnie) i aby miały uzupełnione wszystkie poprzednio zadane ćwiczenia.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2021-10-11 19:31:00 ET
Magdalena Kasperkiewicz
16 października 2021

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe proszę uzupełnić ćwiczenia z lekcji (3a - 3d - ci, ktorzy nie dokonczyli) oraz wykonac cwiczenia 4, 5 i 6. Proszę również nauczyć się czytać tekst ze
str 30 " Młodzież dziś" - będziemy czytać na oceny.
Bardzo dziękuję za dostarczoną do klasy wodę i flamastry.
Chciałam przypomniec, ze dzieciom zostaly rozdane w klasie wnioski o wydanie/przedluzenie polskich legitymacji szkolnych. Link z wnioskiem zostal rowniez wysłany w szkolnych ogłoszeniach. Legitymacje uprawniają młodzież polonijną do korzystania ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską, kolejową na terenie Polski, na ulgowe wejścia do muzeów i wszędzie tam, gdzie uczniowie polscy mogą korzystać z ulg. Termin składania wniosków upływa w najbliższą sobotę, 9go października. Wnioski mozna dostarczyć do mnie lub do pani sekretarki. Chcialam położyć duży nacisk na prawidłowe wypełnienie takiego wniosku (przykład wypełnionego wniosku również dostali Państwo w szkolnym emailu) ponieważ wniosek nieprawidłowo wypełniony nie będzie przyjęty! Wniosek na pomiętej lub poskładanej kartce rownież będzie odrzucony.

Dziękuję,
Magda

 

 

 

2021-10-04 17:54:16 ET
Magdalena Kasperkiewicz
9 października 2021

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Prosze na zadanie domowe wykonać cwiczenia: 9,10 i 11 oraz podać po 5 przykładów kiedy „nie” piszemy łącznie, a kiedy oddzielnie (z jakimi częściami mowy).
Dziekuje
Magda

 

 

 

2021-09-30 13:58:27 ET
Magdalena Kasperkiewicz
2 października 2021

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Witam Rodziców i Uczniów w nowym roku szkolnym! Aż trudno uwierzyć, ze już dwie soboty za nami. Rozpoczęliśmy pracę w dość małym gronie, ale mam nadzieję, że powoli wszyscy sportowcy do nas dołączą 😀. Tutaj prośba do rodziców - proszę tych wszystkich, którzy dotąd się nie odezwali o informację czy Wasze dzieci będą wracać w tym roku do szkoły. Tutaj chciałam przypomnieć, ze nieuczestniczenie w tegorocznych zajęciach powoduje, że ewentualny przyszłoroczny powrót wiąże się z powrotem do klasy szóstej. Ale myśle ze o tym wszyscy wiedzą.
Jak wiecie, maski w szkole dalej obowiązują (robimy sporo przerw), rodzice nie przebywają na terenie szkoły, a opłaty za szkołę można wciąż uiszczać u pani sekretarki, która z reguły urzęduje rano przy wejściu do szkoły, a popołudniu niejednokrotnie na zewnątrz przy odbiorze dzieci.
Wszystkie klasy zostały poproszone o utworzenie Trójek Klasowych i chciałam poinformować, ze potrzebujemy jeszcze jedną osobę do tej funkcji. Zgłosiły się już pani Małgosia Pezaris i pani Julita Kowal, którym bardzo dziękujemy. Czekamy na jeszcze jednego rodzica.
Na pierwszych dwóch zajęciach wyniknęły już pewne potrzeby jeśli chodzi o zaopatrzenie klasy. Dzieci często pytają o wodę, której nie mamy, druga rzecz to flamastry do naszej tablicy. Mieliśmy kilka sztuk, ale po wakacjach okazało się ze większość z nich jest całkowicie wyschnięta.
Na pierwszych zajęciach wszystkie obecne dzieci otrzymały książki do klasy szóstej, które wyglądają tak jak zeszłoroczne, do klasy piątej, tzn. czytanka i ćwiczenia połączone są w jedną książkę. Opłata za książkę to $34 - bardzo proszę o uregulowanie.
Sklepik jak narazie nie będzie działał, dlatego proszę pamietać o zapakowaniu dzieciom drugiego śniadania.

Na pierwszych i drugich zajęciach tradycyjnie przypominaliśmy sobie wiadomości z lat poprzednich. W książce uzupełniliśmy większość ćwiczeń z pierwszych dwóch rozdziałów, łącznie z czytanką „Warto wierzyć w siebie”.
Na zadanie domowe proszę aby dzieci dokładnie przypomniały sobie nazwy dni tygodnia i nazwy miesięcy.
Z książki proszę wykonać ćwiczenie 6 i 7 ze str 14, a w zeszycie napisać co najmniej 10 zdań na temat swoich wakacji (ci, którzy nie napisali).
W razie dodatkowych pytań prosze kontaktować się ze mną telefonicznie albo emailowo lub pod szkołą po zajęciach.
Dziękuję i mam nadzieję ze będzie to bardzo udany nasz ostatni wspólny rok🥲.
Udanego tygodnia,
Magda

 

 

 

2021-09-21 20:52:59 ET
Magdalena Kasperkiewicz
25 września 2021

 


Zadanie domowe klasa 6

 
1. Przygotuj notatkę / informację / mały projekt o dowolnym lub Twoim ulubionym zwierzęciu.
2. Proszę przynieść na lekcję kapsel (będziemy grać w grę). Można go delikatnie ozdobić.
Przypominam, że spotykamy się po długim weekendzie. Życzę miłego odpoczynku!
Zajęcia 5 czerwca planowane są następująco: dwie godziny zajęć (proszę, żeby dzieci miały zeszyty i podręczniki) oraz dwie godziny 'rozrywki' z okazji Dnia Dziecka. Będzie pizza :-)
Przypominam także, że do końca maja trwa rejestracja uczniów na nowy rok szkolny. Bardzo proszę o zapisanie dzieci, ponieważ w czerwcu zamawiane będą podręczniki
i osoby niezarejestrowane, nie zostaną policzone przy zamawianiu podręczników. Z góry dziękuję za współpracę!
Pozdrawiam.
Iwona Gajczak

 

 

 

2021-05-24 22:57:55 ET
Iwona Gajczak
5 czerwca 2021

 


- - - Strona 2 z 20 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs