ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
3 grudnia 2022 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 18 - - -

 


Swieto Dziekczynienia

 
Witam serdecznie,
Na wstepie pragne bardzo serdecznie podziekowac uczniom, ktorzy czytali podczas niedzielnej Mszy Swietej o 11am. Niestety nie moglam byc obecna na Mszy, ale wiem, ze swietnie sobie poradziliscie. Marysia, Karolina, Konrad oraz Hanna Mudrewicz- Jestem z Was bardzo dumna
Bardzo prosze, abyscie na prace domowa opisali jak spedziliscie Swieto Dziekczynienia (minimum 6 zdan). Bedzie to praca na ocene.
Zycze wszystkim wspanialego Swieta Dziekczynienia
Pozdrawiam serdecznie,
Malgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2022-11-21 12:55:51 ET
Małgorzata Zieziulewicz
3 grudnia 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Rz wymienne, niewymienne i w zakończeniach arz, erz

 
Witam serdecznie,
Serdecznie proszę, aby dzieci przeczytały tekst na stronie 57 pt. "Chłopiec z pociągu" minimum 2 razy oraz wykonały zadanie 2 strona 58.
PROSZĘ, ABY WSZYSTKIE DZIECI PRZYNIOSŁY SWOJE LEGITYMAJE SZKOLNE Z UBIEGŁEGO ROKU!!!! TO BARDZO WAZNE!!!!

Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2022-11-07 14:48:55 ET
Małgorzata Zieziulewicz
12 listopada 2022

 


Smutne losy Janka Muzykanta- bohatera noweli Henryka Sienkiewicza

 
Witam serdecznie,
W dniu dzisiejszym czytaliśmy i omawialiśmy tekst o Jnaku Muzykanie strona 37. Wykonaliśmy ćwiczenia pod tekstem oraz wszystkie zadania odnośnie odmiany rzeczownika do strony 42 włącznie.
Zadanie domwe
- dzieci dostały dodatkowy tekst o Janku Muzykancie, ale przeczytaliśmy go wspólnie na zakończenie zajęć
W najbliższą sobotę uczniowie mogą przyjść przebrani. Zadaniem domowym jest przygotowanie ( i przeprowadzenie) ciekawej gry, zabawy w klasie. Planuje dekorowanie gofrów, ktore już zamówilam, oraz wykonanie pracy plastycznej. Porozmawiamy o Halloween, Zaduszkach, Wszystkich Świętych.
Kwote $ 10 od dziecka przeznacze na gofry, goracą czekoladę. Dokupiłam bitą śmietanę i kolorowe sprinkles. Nie zabraknie również słodkości, ktore dzieci zabiora do domu. Proszę nie wkładajcie juz im nic słodkiego na lunch.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2022-10-23 19:46:49 ET
Małgorzata Zieziulewicz
29 października 2022

 


Komputer - przyjaciel, czy wróg/ rozprawa sądowa

 
Witam serdecznie,
Dzisiaj nasza klasa zamieniła się w salę sądową. Prowadziliśmy debatę/ rozprawę na temat korzyści i zagrożeń wynikających z używania komputera (dostęp do internetu, gry etc). "Rozprawa" przebiegała bardzo sprawnie i padło wiele ciekawych argumentów (zarówno za jak i przeciw).
Wniiosek; W XXI wieku prawie niemozliwe wydaje się funkcjonowanie bez dostępu do komputera, ale niezwykle ważna jest świadomość - zarówno zagrożeń jak i korzyści. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zachowania balansu

 

 

 

2022-10-08 12:00:55 ET
Małgorzata Zieziulewicz
15 października 2022

 


Wspomnienia z dzieciństwa - przypomnienie zasad pisowni wyrazów ze spółgłos

 
Witam serdecznie,
- Zajęcia rozpoczelismy od rozmowy (pogadanki) na temat o minionego tygodnai- uczniowie bardzo ładnie opowiadalib o swoich czworonożnych domownikach i perypetiach związanych z ich posiadaniem.
- Czytaliśmy tekst strona 24, wyjaśnialiśmy niezrozumiałe wyrazy oraz pisemnie dokańczaliśmy zdania z ćwiczenai 1 na stronie 26
- wykonalismy zadania na stronach 27, 28,29
- Kontynujemy głośne czytanie lektury w klasie ("kolorowy szalik" B. Kosmowska
Praca domowa:
CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ - tekst strona 24 pt" Wspomnienie z dzieciństwa" (będę pytała na ocenę)
Przyznam, iż czytanie tekstu szło nam dość opornie, prosze więc o ćwiczenie w domu

Pozdrawiam,
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2022-10-01 12:01:45 ET
Małgorzata Zieziulewicz
5 listopada 2022

 


" Strugane ptaszki" - szukamy w sobie talentów

 
Witam serdecznie,
W dniu dzisiejszym wykonaliśmy zdjęcie szkolne oraz klasowe. Myślę, iz klasowe powtorzymy z powodu dzisiejszej małej frekfencji. Zebranie rodziców planuję również na koniec pazdziernika, gdy wszyscy uczniowie powrócą na zajęcia. Przypominam o opłacie za podręcznik ($40), oraz o konieczności rejestracji uczniow na stronie internetowej szkoły!

W dniu dzisiejszym, czytaliśmy tekst strona 16, pt "Strugane ptaszki" oraz str 18, Rozmawialiśmy o talentach, czyli szczególnych zdolnościach, czy też wrodzonym darze, który sprawia iż niektore osiągnięcia przychodzą nam z łatwością. Jesteśmy zgodni, iż każdy z nas ma jakiś talent (talenty), ale również sam talent nie wystarcza potrzebna jest ciężka praca.
- od dzisiejszej soboty, bedziemy co tydzień rano śpiewać Hymn Polski, który hjest dzieciom znany, ale chcę mieć pewność, ze wszystkie zwrotki utrwalą się i zostana na dłużej
- Zadanie 3 str 18 przeo]pisaliśmy w całości do zeszytu.
- Opracaowalismy tekst str 19 (kiedy wielka, a kiedy mała litera w wyrazach) Uczniowie podzielili się na dwie grupy i wykonywali plakaty zawierające zasady pisowni wielka i małą literą - później przedstawiali swoje prace reszcie kalsy.
- w klasiwe wykonaliśmy zadanie 4 str 20
Wspomnieliśmy również o zmarłym niedawno Franciszku Pieczka, ktory zasłyna rolą w " Czterej pancerni i pies". Urodzony na Śląsku aktor filmpwy i teatralny zmarł w wieku 94 lat
- ostatnie 15/20 min zajęć będziemy poświęcać na czytanie lektury - W tym roku postaramy się wspólnie przeczytać i omówić " kolorowy szlik" Barbary Kosmowskiej

Praca domowa
Zadanie 56,7 str 20 oraz 8, 9 i 10 str 21
pozdrawiam serdecznie
Do zobaczenia, w najbliższą sobotę
Małgorzata Zieziulewicz

 

 

 

2022-09-24 12:40:32 ET
Małgorzata Zieziulewicz
1 października 2022

 


- - - Strona 1 z 18 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs