ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
23 września 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa I AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 19 - - -

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie!
Sobote rozpoczelismy od sprawdzenia pracy domowej. Dziekuje bardzo za piekne zdjecia wakacyjne, ktore przywolaly mnostwo wspomnien. Kazdy mial szanse opowiedziec cos o swoich wakacjach- byly szostki i naklejki. Tak trzymac pierwszaki! Nie mialam szansy sprawdzic cwiczen, ale zrobie to na nastepnych zajeciach. Rozmawialismy o regualaminie szkolnym, o tym co mozna, a czego nie mozna robic w klasie. Dzieci mialy ciekawe wnioski, ktore zapisalismy na tablicy. Dzieci obiecaly, ze beda przestrzegac regulaminu ucznia. Wykonalismy rowniez piekne plecaki pierwszaka, byla wiec okazja do cwiczenia sprawnosci manualnej koniecznej do przygotowania do pisania. Za tydzien poznamy pierwsze literki, prosze, by dzieci mialy i podrecznik i cwieczenia. Zauwazylam, ze niektore dzieci juz oblozyly ksiazki- bardzo dziekuje!
Pod koniec dnia rozmawialismy nieco o czekajacym nas pasowaniu na pierwszaka- co to tak naprawde jest? Dzieci otrzymaly i wkleily do zeszytu slowa Hymnu Polski. Wiem,ze p. Donatka duzo cwiczyla z dziecmi nauke Hymnu i wyszedl on naprawde niezle. Prosze, by na nastepna sobote dzieci nauczyly sie na pamiec 2 pierwszych zwrotek. Bedziemy go spiewac na naszym pasowaniu!
Zapoznalismy sie rowniez z legenda o Lechu, Czechu i Rusie, czyli o poczatkach panstwa polskiego.
Zapraszam na spotkanie z rodzicami w najblizsza sobote o godz. 9.40 rano, w sali na dole. Przepraszam za zmiany!
Jeszcze raz dziekuje z wode w butelkach!
Pozdrawiam i zycze milego tygodnia,
Asia
https://www.youtube.com/watch?v=mTx45S-dQmQ

 

 

 

 

 

2023-09-16 20:31:09 ET
Joanna Momot-Shulman
23 września 2023

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Praca domowa

 
Witam serdecznie!
Kochani, pierwsze koty za ploty! Za nami pierwsze zajecia w nowym roku szkolnym 2023/2024. Mysle, ze wszystkie pierwszaki spisaly sie swietnie,zwazywszy, ze byl to bardzo goracy, pierwszy dzien z nowa pania i w nowej klasie! W dniu dzisiejszym skoncentrowalismy sie na wzajemnym poznaniu sie. Wszystkie dzieci mialy okazje powiedziec co nieco o sobie, o tym co lubia, a czego nie oraz jakie maja zainteresowania. Uczylismy sie dostrzegac nasze podobienstwa i respektowac nasze roznice. Wszystkie dzieci wykonaly wlasne portrety i wkleily do zeszytu. Bardzo prosze, by na nastepne zajecia wszystkie dzieci mialy w plecaku zeszyt w linie- bedzie nam potrzebny na kazdych zajeciach. Zapoznalismy sie rowniez z naszym podrecznikiem do klasy I- "Polskie niezapominajki". Jest to podrecznik, z ktorego bedziemy korzystac przez 3 lata, a wiec prosze, by obie ksiazki byly ladnie oblozone na nastepne zajecia. Na kazdych zajeciach bedziemy korzystac zarowno z podrecznika jak i cwiczen. Komplet jest darmowy, ale prosze o $5.00 za koszty wysylki. Dzieci otrzymaja rowniez dodatkowy podrecznik do zadan domowych, ktory wkrotce powinien dotrzec z Chicago. Poinformuje Panstwa o cenie. Bardzo prosze, by dzieci zrobily cw. 3 i 4 w cwiczeniach na str.5. Bardzo prosze, o zdjcia z wakacji. Jesli ktos nie ma, moze narysowac jedno wydarzenie wakacyjne. Prosze, by dzieci umialy ustnie opowiedziec o tym, co robily podczas wakacji, lub jedno wydarzenie z wakacji. Bardzo dziekuje!
Tak jak wspominalam w ubieglym emailu, 23 wrzesnia serdecznie zapraszam WSZYSTKICH RODZICOW na spotkanie z rodzicami w sali Sw. Jana Pawla II o godz. 1.30. Obecnosc obowiazkowa! Omowimy sprawy organizacyjne, plany i oczekiwania na rok szkolny oraz zblizajace sie pasowanie na pierwszaka, ktore bedzie mialo miejsce 4 listopada. Prosze juz teraz zarezerwowac sobie te sobote w kalendarzyku!
Do zobaczenia za tydzien,
Asia
PS. Bardzo prosze o punktualne przyprowadzanie i odbior dzieci ze szkoly. Godziny lekcyjne 9.30-1.30. Bardzo dziekuje!!

 

 

 

2023-09-09 22:43:07 ET
Joanna Momot-Shulman
16 września 2023

 


Praca domowa

 
W poprzednią sobotę był z nami pies, z którym bawiliśmy się doskonale. Ciężko pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, dzięki czemu udało nam się ukończyć wszystkie tematy zaplanowane w 1 klasie. Proszę pamiętać, że na tych samych podręcznikach i ćwiczeniach dzieci będą pracować jeszcze w klasie 1 i 2. Tematem zajęć były wakacje, rozmawialiśmy o naszych planach, oraz o tym, jak można spędzić wakacje w Polsce. Cieszę się, że tak dużo dzieci spędzi wakacje w naszym kraju! W najbliższą sobotę nie ma zajęć, jest długi weekend. Proszę jednak o wykonanie quizu pierwszoklasisty w ćwiczeniach na stronie 65. Proszę dać szansę dzieciom, aby wykonały go samodzielnie. Ja wiem, że to potrafią! Jak tylko dostaniemy informację od Komitetu Rodzicielskiego odnośnie Dnia Dziecka, będę do Państwa pisać na bieżąco.
Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-05-23 09:48:39 ET
EWELINA OLSZEWSKA
27 maja 2023

 


Praca domowa

 
Tematem zajęć poprzedniej soboty była nasza stolica. Poznawaliśmy i opisywaliśmy ważne i piękna miejsca Warszawy. Poznaliśmy literę "Dź" oraz co to są przeciwieństwa. Pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach. Uczestniczyliśmy w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego. Dziękuję Rodzicom, którzy przygotowali dzieci do tego występu! Przygotowaliśmy prezent z okazji Dnia Matki. Zajęcia zakończyliśmy czytaniem, krótkiego opowiadania. Jako praca domowa proszę wykonać ćwiczenie 7 i 8 na stronie 61 oraz nauczyć się czytać tekst w podręczniku na stronie 59.
W najbliższą sobotę dzieci będę odbierana w sali Jana Pawła II, gdzie będą mogli Państwo odebrać także legitymacje szkolne.
Pozdrawiam
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-05-17 14:01:05 ET
EWELINA OLSZEWSKA
20 maja 2023

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie. W minioną sobotę przeprowadziliśmy w klasie przesłuchanie recytacji wierszy Marii Konopnickiej. Każde dziecko, które nauczyło się wiersza przechodzi do etapu szkolnego, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Z okazji Święta 3go Maja rozmawialiśmy o Polsce i wzięliśmy udział w Apelu. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Flaga Polski". Jako praca domowa proszę wykonać ćwiczenia na stronie 56 i 57. Do zobaczenia w sobotę!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-05-09 14:02:52 ET
EWELINA OLSZEWSKA
13 maja 2023

 


praca domowa

 
W poprzednią sobotę odbyło się kolejne spotkanie z Moką, która przygotowała dzieciom liczne zadania. Po ich wykonaniu dzieci mogły ją nakarmić z ręki lub przy użyciu specjalnej łyżki. Pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach. Uczyliśmy się piosenki pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem". Na zakończenie graliśmy w grę "Ja mam...kto ma...? - literki". W najbliższą sobotę odbędzie się recytacja wierszy- etap klasowy. O godz. 13 w sali Jana Pawła II odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3go maja. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w tym apelu.
Praca domowa: czytanie w podręczniku na stronie 55, proszę także uzupełniać ćwiczenia do strony 55 i powtarzać systematycznie poznane nowe litery.
Do zobaczenia w sobotę!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-05-04 10:22:38 ET
EWELINA OLSZEWSKA
6 maja 2023

 


- - - Strona 1 z 19 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs