https://forms.gle/G3L9YSvetNb98qFCA Dzisiaj, 26 sierpnia o godzinie 7pm rozpocznie się druga tura rejestrcji uczniów do Szkoły Języka Polskiego Im. Jana Pawła II w Bostonie. Nauczanie odbywać będzie się w systemie stacjonarnym (ilość miejsc ograniczona) oraz online (ilość miejsc nieograniczona). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest rejestracja ucznia oraz opłacanie czesnego (miesięcznie). Wolne miejsca na dzień dzisiejszy: Maluchy- 12 miejsc Starszaki - 10 wolnych miejsc Zerówka- 4 wolne miejsca Klasa 1 - 11 woplnych miejsc Klasa 2 - 3 wolne miejsca Klasa 3 - 8 wolnych miejsc Klasa 4 - 8 wolnych miejsc Klasa 5 - 7 wolnych miejsc Klasa 6 - 8 wolnych miejsc Klasa 7 - 8 miejsc Klasa 8 - 5 wolnych miejsc

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa I AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 18 - - -

 


Praca domowa

 
Kochani Pierwszoklasisci i Drodzy Rodzice,
Pierwsze koty za ploty! Za nami pierwszy dzien w pierwszej klasie i pierwsze spotkanie z nowa pania. Mam nadzieje, ze ten dzien pozostawil mile wrazenia. Bylo nas osmioro i mam nadzieje, ze wkrotce bedzie nas jeszcze wiecej! Dzien minal bardzo przyjemnie, na wspolnym poznawaniu sie, rozmowach o minionych wakacjach, zabawie i nauce. Poznalismy znak graficzny dwoch pierwszych literek "a" "A" oraz "m" "M" i probowalismy zapisywac te literki na tablicy i w cwiczeniach. Wszystkie dzieci chetnie wykonywala zadania za co dostaly piekne naklejki. W przyszlym tygodniu bedziemy je oczywiscie utrwalac, cwiczyc czytanie w naglosie, srodglosie i wyglosie, czytac w izolacji oraz w sylabach. Zauwazylam, ze dzieci bardzo ladnie sylabizuja ii sa dobrze przygotowane do nauki czytania. Brawo rodzice i pani Ewa! W domu dokoncz cwiczenia z literka a i m- cw. 3 i 4 na str. 5 cwiczeniach, Prosze, by dzieci nie pisaly literki "T" (jeszcze jej nie poznalismy). Na zajeciach byl rowniez czas na nauke piosenki "Oto morze Baltyckie jest". Dzieci ladnie powtarzaly wybrane slowa, powtarzajace sie w piosence: morze Baltyckie, lodz, czlowiek, rece, sieci, ryby, monety, twarze. Duzo radosci spawil taniec do piosenki. Slowa i link z piosenke zamieszcze w zalaczniku. Na koniec dnia dzieci samodzielnie wykonywaly wakacyjne opaski. Kazde dziecko wybralo sobie gotowy wzor, a nastepnie samodzielnie kolorowalo i wycinalo szablon: motylka, chmurki, sloneczka lub lodki. Przy okazji dzieci ladnie opowiadaly o swoich wakacjach. Zauwazylam, ze wiekszosc dzieci bez problemu operuja nozyczkami co jest swietnym narzedziem do cwiczenia miesni dloni jako przygotowanie do pisania.
Tak jak napisalam w poprzednim emailu, bedziemy korzystac z podrecznikia "Polskie niezapominajki". Link do podrecznika wyslalam wczesniej, ale moge wyslac jeszcze raz w formie PDF do druku. Dzieci otrzymaly folderki, gdzie bedziemy wkladac wszystkie materialy. Prosze, by dzieci przynosily foldery na kazde zajecia, a jak juz dostaniemy podreczniki, to prosze przynosic rowniez podreczniki. Bardzo prosze, by dzieci mialy rowniez zeszyt w linie, bedziemy starali sie, by na kazdej lekcji dzieci mialy cos w zeszycie. Prosze, by wszystko bylo podpisane. Na ostanich zajeciach niektore dzieci nie przyniosly piornikow, mialy w plecaku tylko lunch. Bardzo prosze, by na nastepne zajecia byly dobrze wyposazone piorniki: olowki, kredki, gumka, temperowka, klej, linijka, mazaki, itp. W tym roku, ze wzgledu na Covid- 19 nie mozemy pozyczac sobie tych przyborow. Bardzo prosze rowniez o oplate za koszty przesylki podrecznka $10.00-$15.00. Bardzo dziekuje!
Refleksje: dzieci ladnie przestrzegaly zasad higieny, myly czesto rece, uzywaly hand sanitizer, trzymaly dystans i mialy maseczki na twarzy caly dzien poza posilkiem.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia za tydzien!
Czekam na 3 kandydatow do Trojki Klasowej!
Asia

https://eur05.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dgsm9znBUjZc&data=02%7C01%7C%7Cf8b2ca29b227426a374e08d85b0ed9ed%7C84df9e7fe9f640afb435aaaaaaaaaaaa%7C1%7C0%7C637359466621379635&sdata=KmdsbjSbiNepsi5kq5e9PtMDrQ5lRHEGlOzhA%2FPhgok%3D&reserved=0

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-09-20 13:00:52 ET
Joanna Momot-Shulman
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Zadanie domowe.

 
https://wordwall.net/play/726/262/20940 - podziel wyrazy na sylaby i umieść je w odpowiednie ramki ( 1,2,3 sylabowe)

https://wordwall.net/play/726/262/22677- z rozsypanek literowych ułóż wyrazy. Podziel je na sylaby

W tych ćwiczeniach wykorzystane są te same wyrazy.Różnorodna forma ćwiczeń pozwoli na utrwalenie ich prawidłowej pisowni .

 

 

 

2020-05-27 17:21:37 ET
Dorota Kapcia
30 maja 2020

 


Zadanie domowe.

 
Czerwona książka -naucz się czytać wiersz " Alfabet " str.53
Niebieska książka -ćwiczenia str.54-55

W załączniku przesyłam prezentację ostatniej lekcji na której jest materiał powtórkowy klasy pierwszej.
Rodzice , do tej prezentacji dzieci potrzebują waszej pomocy. Ćwiczcie z nimi układanie prostych zdań i prostych odpowiedzi związanych z ilustracjami na slajdach. Zamieściłam przykłady czasowników i przymiotników, ale dzieci mogą używać innych, nowych, wybranych przez siebie . Ważne aby dzieci zadawały pytania i udzielały odpowiedzi pełnymi zdaniami np. Co to jest? To jest sukienka. Jaka jest sukienka? Sukienka jest zielona. Co robi myszka? Myszka ucieka.
Na koniec roku szkolnego sprawdzę co dzieci zdołały zapamiętać z tych wiadomość.

 

 

 

2020-05-19 00:55:38 ET
Dorota Kapcia
23 maja 2020

 


Zadanie domowe.

 
Wykonaj ćwiczenie : Rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki- na Learningapps.org.( folder Klasa 1) Przypomnij sobie wszystkie litery polskiego alfabetu. Z dowolnej czytanki w czerwonej książce wybierz urywek ( np. 5 linijek) i naucz się go pięknie czytać.

 

 

 

2020-05-13 08:16:20 ET
Dorota Kapcia
16 maja 2020

 


Zadanie domowe.

 
Kochane dzieci pamiętajcie że w niedzielę jest Dzień Matki. W załączniku wysyłam kolorowanki z których możecie zrobić laurkę dla Mamy ( mam nadzieje że przeszło więcej niż jedna kolorowanka-do wyboru.Jeśli nie, to zróbcie laurkę według swojego pomysłu ).
Na zadanie domowe proszę abyście w internecie wyszukali dowolny krótki wierszyk albo życzenia dla Mamy.Przepiszcie do zeszytu i nauczcie się pięknie go czytać
(możecie też wydrukować i wkleić ). Każdy na lekcji przeczyta swój wybrany wierszyk ( na ocenę).
Pomyślcie też nad odpowiedziami na pytania:
-Jaka jest Twoja Mama?
-Za co kochasz swoją Mamę?
-Gdybyś miał czarodziejską różdżkę ,co byś mamie wyczarował w prezencie?

Zapamiętaj co wymyśliłeś, to podzielisz się ze wszystkimi w klasie swoimi pomysłami i wiadomościami.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-05 22:47:36 ET
Dorota Kapcia
9 maja 2020

 


Zadanie domowe.

 
Czerwona ksiażka- ćwicz czytanie czytanki str. 51
Niebieska książka-ćwiczenia str. 52-53.
Wykonaj ćwiczenie umieszczone w załączniku.
Wykonaj ćwiczenie na LearningApps.org. (" Dwuznaki -dz, dź ,dż, cz " - folder -Klasa 1 )

 

 

 

2020-04-26 21:14:35 ET
Dorota Kapcia
2 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 18 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs