ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zakończenie Roku Szkolnego
10 czerwca 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa I AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 24 - - -

 

praca domowa

 
Witam serdecznie po Świętach Wielkanocnych, które mam nadzieję, że minęły Państwu w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Na poprzednich zajęciach rozmawialiśmy o wiośnie, Wielkanocy, pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach. Jako praca domowa proszę uzupełnić ćwiczenia do strony 47 oraz nauczyć się czytać tekst w podręczniku na stronie 47. W najbliższą sobotę będzie z nami w klasie pies. Przypominam o konkursie recytatorskim (etap klasowy odbędzie się 6 maja) i służę pomocą w wyborze wiersza. Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-04-10 14:20:35 ET
EWELINA OLSZEWSKA
15 kwietnia 2023

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie!
Ostatnia sobota była dla naszej klasy bardzo intensywna! Odbyły się pierwsze zajęcia z dogoterapii! Tematem pierwszych zajęć było hasło "Bezpieczne dziecko- bezpieczny pies". Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z Moką. Jestem z Nich bardzo dumna, ponieważ przestrzegali wszystkich zasad bezpieczeństwa! Oprócz tego dzieci uczestniczyły także w zajęciach komputerowych, rozmawialiśmy o "Byciu Eko"- czyli jak możemy dbać o naszą planetę, a także pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach.
Jako praca domowa proszę o uzupełnienie ćwiczeń do strony 45 oraz nauczenie się czytać tekst w podręczniku na stronie 44.
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2023-03-28 14:12:38 ET
EWELINA OLSZEWSKA
1 kwietnia 2023

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie:) W minioną sobotę głównym tematem naszych zajęć było powiedzenie "W marcu jak w garncu". Dowiedzieliśmy się co ono oznacza czytając i analizując wiersz pt. "Marzec ma ogromny garniec". Wykonaliśmy pracę plastyczną oraz stworzyliśmy wspólną kolorowankę o tej tematyce. Pracowaliśmy w ćwiczeniach z literą "Ż" i "ń" a na zakończenie odwiedziła nas "Pani Wiosna", która opowiedziała nam czym się charakteryzuje i jakie są jej pierwsze oznaki.
W następną sobotę zaczynamy zajęcia z dogoterapii. Przeprowadziłam z dziećmi na ten temat pogadankę, ale bardzo proszę, aby przypomnieć w domu, że nie biegamy, nie krzyczymy, a do psa podchodzimy tylko wtedy, kiedy będzie na to wyznaczony czas i tylko z moim pozwoleniem. Są to zasady bardzo ważne, ponieważ pies będzie w z nami w klasie przez cały dzień. Proszę o zwrot zgód na udział w zajęciach, jeśli ktoś ich jeszcze nie przyniósł. Przysyłam link z informacją czym jest dogoterapią, jakie są jej cele, założenia itp: https://1drv.ms/w/s!AnUgDGh9vdsYdnVWiJgiV50Xn_k
Jako praca domowa proszę nauczyć się czytać tekst w podręczniku na stronie 40 oraz nauczyć się odpowiadać na pytania znajdujące się pod tekstem.
Życzę słonecznego tygodnia i do zobaczenia w sobotę!
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2023-03-21 09:50:40 ET
EWELINA OLSZEWSKA
25 marca 2023

 


praca domowa

 
Tematem ostatnich zajęć były nasze hobby i zainteresowania. Dzieci pracowały w parach, opowiadały sobie co lubią robić. Następnie musiały przekazać całej grupie, czym interesuje się jego kolega/koleżanka, z którą byli w parze. Stworzyliśmy wspólny plakat naszych zainteresowań. Pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach. Poznaliśmy litery Ć i Ś. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach komputerowych. Na zakończenie dzieci słuchały krótkiego opowiadania pt. "Gol", którego motywem przewodnim było przysłowie "Trening czyni mistrza". Uświadomiliśmy sobie, że warto rozwijać nasze zainteresować, trenować i próbować od nowa, ponieważ tylko to jest gwarancją osiągnięcia zamierzonego celu.
Jako praca domowa proszę uzupełnić ćwiczenia do strony 41.
Pozdrawiam i proszę o zwrócenie zgód na udział w zajęciach dogoterapii.
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2023-03-15 16:02:00 ET
EWELINA OLSZEWSKA
18 marca 2023

 


Praca domowa

 
W poprzednią sobotę rozmawialiśmy o tym, jakie mamy rodzaje sklepów. Poznaliśmy ich polskie nazwy i co możemy w nich kupić. Pracowaliśmy w książce na stronach 34-37. Poznaliśmy także literę "Ć". Oprócz tego mieliśmy dużo zabaw z piłką oraz grę "Ja mam... Kto ma...?" dotyczącą produktów spożywczych. Jako praca domowa proszę o wykonanie w ćwiczeniach strony 35 i 36, a także aby dzieci przygotowały się do wypowiedzi na temat tego co lubią robić, jakie są ich zainteresowania?
Pozdrawiam
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2023-03-07 13:53:41 ET
EWELINA OLSZEWSKA
11 marca 2023

 


- - - Strona 2 z 24 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs