ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
3 grudnia 2022 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa I AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie po Święcie Dziękczynienia, które mam nadzieję minęło Państwu w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Mam nadzieję, że ta świąteczna aura będzie nam towarzyszyć każdego dnia.
W poprzednią sobotę rozmawialiśmy o owocach i warzywach. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych owoców i warzyw. Nazywaliśmy i segregowaliśmy na obrazkach wybrane owoce i warzywa do odpowiednich koszyków. Następnie czytaliśmy i omawialiśmy wiersz Jana Brzechwy pt. "Na Straganie". Na zakończenie omawianej lektury pobawiliśmy się w mały teatrzyk. Kolejnym krokiem była praca w podręczniku i ćwiczeniach. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie literę Z i I. Dzieci uczestniczyły w zajęciach komputerowych. Na koniec poznaliśmy cechy charakterystyczne i właściwości przyniesionych przez dzieci owoców i warzyw.
Jako praca domowa proszę o uzupełnienie ćwiczeń do strony 23 (będę to sprawdzała na następnych zajęciach) oraz nauczenie się czytać kilku zdań w podręczniku na stronie 7,11,16 i 19 ( niebieski napis "Już czytam" na żółtym tle).
Życzę owocnej pracy i do zobaczenia w następną sobotę!
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2022-11-26 12:33:40 ET
EWELINA OLSZEWSKA
3 grudnia 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

praca domowa

 
W minioną sobotę uroczyście obchodziliśmy Niepodległość Polski. Z tej okazji wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Dzieci uczyły się o naszej Ojczyźnie, oglądały film edukacyjny, wykonały karty pracy i wspólnie pokolorowały mapę Polski. Jako praca domowa proszę wspólnie z dziećmi przeczytać wiersz pt. "Kto Ty jesteś? Polak mały!" Władysława Bełzy (jest to lektura klasy 1) oraz przypomnieć, jakie miasto jest stolicą Polski i jakie mamy symbole narodowe- Flaga, Godło i Hymn.
Na następną sobotę proszę, aby dzieci przyniosły jeden wybrany owoc lub warzywo.
Pozdrawiam,
Ewelina Olszewska

 

 

 

2022-11-14 13:25:03 ET
EWELINA OLSZEWSKA
19 listopada 2022

 


Praca domowa

 
Za nami Ślubowanie - najważniejsza uroczystość w życiu "Pierwszaka". Cieszę się, że zdrowie nam dopisało i wszystkie dzieci były obecne! Jeszcze raz dziękuję Rodzicom za liczną obecność i wszelką pomoc. Drodzy Rodzice - bez Was nie byłoby tak wspaniale! Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała tak samo dobrze przez cały rok! Praca domowa jest taka sama, jak w poprzednim tygodniu- pisanie w ćwiczeniach na stronie 19. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić w klasie Święto Niepodległości. Dzieci mogą przyjść ubrane w kolorach biało-czerwonych. Pozdrawiam i życzę ciepłego tygodnia.
Ewelina Olszewska

 

 

 

2022-11-07 18:46:26 ET
EWELINA OLSZEWSKA
12 listopada 2022

 


zadanie domowe

 
Witam serdecznie. Miniona sobota przebiegła bardzo szybko i dotyczyła głównie przygotowań do ślubowania. Nie zabrakło nam jednak czasu na naukę i wspólną zabawę. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy literę J i wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną pt. "Jesienny słoik" . Dużo radości sprawiła nam jesienna zabawa z latarką. Jako praca domowa proszę wykonać pisanie po śladzie na stronie 19 w ćwiczeniach. W najbliższą sobotę - 5 listopada o godzinie 10:30 odbędzie się ślubowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców klasy 1 na uroczystość i poczęstunek. Przypominam, aby dzieci były ubrane ładnie, elegancko. Proszę powtórzyć z dziećmi wiersz "Stoją przed Wami dawne maluchy", piosenkę "Puk, puk to ja- mały uczeń pierwszaczek" oraz oddzielną rolę dziecka do przedstawienia pt. "Rzepka". Dziękuję i do zobaczenia w sobotę!
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2022-11-01 09:37:01 ET
EWELINA OLSZEWSKA
5 listopada 2022

 


Praca domowa

 
Miniona sobota przebiegła nam bardzo pracowicie, ale i radośnie. Dzień rozpoczęliśmy próbą na ślubowanie, która wypadła całkiem dobrze:) Następnie odbyły się zajęcia na komputerach, przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie literę Y, pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, układaliśmy literki z kasztanów oraz rozwijaliśmy kreatywność z wykorzystaniem ciastoliny i darów jesieni. W tym tygodniu nie ma pracy domowej w ćwiczeniach. Bardzo proszę o sumienną naukę piosenki, wiersza oraz roli do "Rzepki" do naszego klasowego ślubowania.
Pozdrawiam, miłego tygodnia i słonecznej pogody!
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2022-10-24 10:29:37 ET
EWELINA OLSZEWSKA
29 listopada 2022

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie!
Na poprzednich zajęciach kontynuowaliśmy temat o jesieni. Wykonaliśmy plakat z użyciem "burzy mózgów"- każdy wypowiedział się z czym kojarzy mu się jesień. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny opisujący co dzieje się jesienią w lesie, w parku, jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy, dlaczego liście zmieniają kolor i spadają z drzew. Przypomnieliśmy sobie dary jesieni. Pracowaliśmy w ćwiczeniach z literką S i W. Jako pracę domową proszę wykonać pisanie- ćwiczenie 6 na stronie 16. Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2022-10-17 09:52:53 ET
EWELINA OLSZEWSKA
22 października 2022

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs