ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: Poprzednia | 3 | Następna

 

- - - Strona 3 z 22 - - -

 

Rodzaje dzienników. "Dziennik Kingi"

 
W klasie zastanawialiśmy sie nad rodzajami dzienników, ucniowie zapoznali się z tekstem A. Witowskiej "Dziennik Kingi" (granatowy podręcznik str. 28-29). Uczyli się czytać daty, porównali zasady ortograficzne pisowni dni tygodnia i miesięcy w językach polskim i angielskim, zapisali różnice (ćwicz. 3 str. 31).
Klasa siódma wesprze pierwszaki w ich uroczystości ślubowania, rozdałam prawie wszystkie role, dzieci ćwiczyły ich czytanie i wzięły udział w próbie. Ról tych będą musiały nauczyć się na pamięć.
W domu:
Proszę o naukę czytania rozdanych tekstów. W granatowym podręczniku wykonaj ćwiczenia 2 str. 27, 6 str. 30, 5 str. 31, 4 i 5 str. 35-36.
Praca domowa na sobotę 22 pażdziernika:
Ćwicz. 7 str. 36, a także przeczytaj tekst z podręcznika "Czarowanie słowem" "Oskar i pani Róża" str. 25-27.

 

 

 

2022-10-12 12:11:06 ET
Małgorzata Momot
15 października 2022

 


Legendarne poczAtki paNstwa polskiego. Uczymy się pisać zaproszenie.

 
W klasie dzieci zapoznały się z kreskówka przedstawiającą legendę o Popielu i Piaście. Uzupełnili ze słuchu tekst legendy (w załączniku), ćwiczyły umiejętność redagowania zaproszenia (ćwiczenia str. 21-25, granatowy podręcznik). Odbyły się zajęcia komputerowe.
W domu:
Uzupełnij brakujące ćwiczenia i dodatkowo wykonaj ćwicz. 5 i 6 str. 25 i 26 w granatowym podręczniku, a także ćwicz. 1a, 1b i 2 z kartki ksero otrzymanej w szkole ( w załączniku).

 

 

 

2022-10-05 16:43:39 ET
Małgorzata Momot
8 października 2022

 


"Wybory Najmilszej"

 
W ostatnią sobotę zrobiliśmy zdjęcia szkolne i klasowe, niestety tylko 50% uczniów klasy siódmej było obecnych :( Przeczytaliśmy "Wybory najmilszej" ze str. 16-17 (granatowy podręcznik "Język Polski") ćwicz. 1 str. 17, ćwicz. II str. 17-18ćwicz. 1 str. 19. Przeczytaliśmy informacje ze str. 20 zatytułowane "Warto wiedzieć".
W domu:
Podręcznik granatowy: ćwicz. 6 str. 18 i 2 str. 19.
Książka "Czarowanie słowem": fragment ksiązki B. Ferrero pt. "Modlitwa" (str. 23-24). Naucz się go czytać na ocenę. Tekst jest bardzo krótki.
Przypominam o mojej prośbie obkładania podręczników. Mam nadzieję, że wracacie do zdrowia i w pełnym składzie spotkamy się w pierwszą sobotę października:)

 

 

 

2022-09-27 21:38:53 ET
Małgorzata Momot
1 października 2022

 


Ochrona środowiska. Zdanie bogate w informacje.

 
Za nami pierwsze zajęcia komputerowe! Podczas ostatnich zajęć rozmawialiśmy o ochronie środowiska w Polsce, dzieci zapoznały się z rodzajami lasów, później odszukiwały je na mapce używając kierunków geograficznych (zachód, pólnocny wschód itd. - będziemy do tego nazewnictwa wracać i je szlifować). Dzieci odczytały ciekawostki dotyczące lasu (podręcznik str. 10). Dowiedziały się, czym jest podmiot i orzeczenie w zdaniu, uczyły się odszukiwania tych części zdania wykonując ćwiczenia w książce. Pokazałam im krótki filmik o zagrożeniu cyberprzemocą z cyklu "Bądź z innej bajki", "Czerwony kapturek", na stronie gov.pl.
Praca domowa:
Cwiczenia 2, 5 , 6 str. 12-14, dla ambitnych 7 str. 14.
Korzystając z internetu, dokończ zdania i zapisz je w zeszycie:
Największym parkiem narodowym w Polsce jest ................. .
Najmniejszym parkiem narodowym w Polsce jest ................. .
Najstarszym parkiem narodowym w Polsce jest ............. .
Najmłodszym parkiem narodowym w Polsce jest ................. .
Zaznaz te parki na mapce, którą otrzymałeś /aś w klasie, przynieś do szkoły.
Przypominam o obłożeniu czytanki "Czarowanie słowem", oczywiści można obłożyć też podręcznik "Język polski". Ponadto proszę o rejestrację uczniów na stronie internetowej szkoły.
Dziękuję za wpłacanie pieniążków za podręczniki ($45), w miarę możliwości proszę o regulowanie opłat za szkołe u Pani Halinki.
W tę sobotę zrobimy coroczne zdjęcie szkoły, mam nadzieję, że nikogo nie zabraknie i dopisze nam pogoda!

 

 

 

2022-09-20 22:57:19 ET
Małgorzata Momot
24 września 2022

 


Sąsiedzi Polski. "Zgubieni w lesie".

 
Witam!
Dzieci otrzymały w klasie podręczniki: Cena nowego podręcznika 'Język polski" autorstwa Anny Siek i Anny Witowskiej wynosi $40 (ten podręcznik po rocznej nauce zostanie u Was w domu), natomiast za WYPOŻYCZENIE na rok podręcznika pt. "Czarowanie słowem" szkoła pobiera opłatę w wysokości $5. Bardzo proszę, by pięniądze zostały wpłacone tak szybko, jak to możliwe.
A oto streszczenie tego, co wydarzyło się podczas zajęć:
Uczniowie króciutko opowiadali o swych wakacjach i sobie :) Nastepnie zdefiniowali słowo "sąsiedzi", nazwali i odszukali na mapie sąsiadów Polski. Poznali flagi tych państw, pokolorowali w kolorach flag mapę Polski i państw ościennych. Wyjaśniony został związek frazeologiczny "rzut beretem", uczniowie w praktyce odkrywali co on oznacza rzucając beretem i mierząc dystans rzutu! Uczniowie głośno odczytali tekst "Zgubieni w lesie", wykonaliśmy ćwiczenia na str. 5 i 1-7 na str. 7.
W domu:
* Granatowy podręcznik: ćwiczenie 8 str. 7 i 8 (na stronie siódmej sa niechronologicznie podane wydarzenia, na stronie ósmej miejsce na ich zapis) oraz ćwicz. 2 str. 8 .
* Podręcznik "Czarowanie słowem" - do samodzielnego lub z pomocą przeczytanie tekstu "W poszukiwaniu najwazniejszego. Bajka trochę naukowa" (str. 14-16). W klasie odpowiemy na pytania w jaki sposób autor wyobraża sobie Wszechświat, kim jest Ktoś i inni bohaterowie. Oczywiście można robić notatki.

Zachęcam do wzięcia udziału w dożynkach, które odbędą się w niedzielę 18 września w godzinach 11:00-18:00. Proszę o pomoc panów w rozstawieniu/złożeiu stołów i ustawieniu "pajaca", proszę wyślijcie mi informacje, na czyją pomoc mogę liczyć (gosiamomot@gmail.com). Z góry dziękuję!
Wkrótce odbędzie się zebranie Rodziców klasy siódmej, termin ustalimy wkrótce.
Przydałaby się woda, niektórym dzieciam skończyły się napoje przyniesione z domu, niestety nie mogłam im nic zaofiarować ;( Może uda mi się coś przynieść w następną sobotę.

 

 

 

2022-09-11 22:30:25 ET
Małgorzata Momot
17 września 2022

 


- - - Strona 3 z 22 - - -

 

Strona: Poprzednia | 3 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs