ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
16 grudnia 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: Poprzednia | 3 | Następna

 

- - - Strona 3 z 20 - - -

 

WSPOMNIENIE Z WAKACJI !

 
Spotkanie z uczniami klasy VI. Zapoznanie się z nową wychowawczynią. Omówienie regulaminu ucznia na rok szkolny 2023/2024. Przywitanie nowych uczniów. Zapoznanie się z podręcznikiem do klasy VII " Język Polski klasa 7" autorstwa Anny Siek i Anny Witowskiej.
Swobodne wypowiedzi uczniów na temat wakacyjnych wyjazdów, kolonii, zwiedzania atrakcyjnych miejsc , zawarcia nowych znajomości z rówieśnikami.
Praca z mapą Polski , ogólne wiadomości : granice Polski, z jakimi państwami graniczymy, wyspy należące do Polski, głowne rzeki, miasta, pasma górskie, morze i województwa.
Przedstawienie lektury na ten okres " Rodzina Miziołków", wspólne czytanie pierwszych rozdziałów.

Zadanie domowe: Zapamiętaj informacje dotyczące Polski, o których mówiliśmy na lekcji.

Podręcznik do języka polskiego kosztuje $45, ( błędnie podałam cenę w klasie $40, ponieważ nie uwzględniłam kosztów przesyłki)
Opłatę za podręcznik proszę przekazywać do mnie.

 

 

 

2023-09-13 19:14:53 ET
Alina Kozak
16 września 2023

 


ZakoNczenie roku szkolnego. Lektura "Ten obcy"

 
Przede wszystkim chcę bardzo podziękować za Waszą obecność w ostatnią sobotę i zaangażowanie, by ten dzień upłynął w pozytywnej atmosferze. Dziękuję za przepiękne kwiaty, hojne prezenty i miłe słowa.
Przesyłam linki do wakacyjnej lektyry "Ten obcy". Można słuchać, można czytać, ale proszę o robienie krótkich notatek, aby wciąż pamiętać lekturę po wakacjach. Ponadto przypominam, że nadobowiązkowo można uzupełnić ćwiczenia z siódmej klasy (granatowy podręcznik).
Do zobaczenia w sobotę na wielorybach, a tym, którzy na rejs się nie wybierają, życze bezpiecznych, relaksujących wakacji.

Ten obcy - link do lektury online
https://docplayer.pl/10634664-Ten-obcy-irena-jurgielewiczowa.html

Audiobook za darmo, rozdzial 1 (kontynuujemy az do pietnastego)
https://www.youtube.com/watch?v=UsT_fRrEtng&list=PLIRwF5qFgXr-heTEMBqbip1dh--e0rpfm

 

 

 

 

 

2023-06-13 20:42:38 ET
Małgorzata Momot
9 września 2023

 


Lektura na wakacje.

 
Witam serdecznie!
* Przede wszystkim zacznę od gratulacji dzieciom reprezentujących SJP w Bostonie w Webster i ich Rodziców. Nasza szkoła wypadła wspaniale, a z naszej siódmej klasy wyróznienie otrzymał Adrian, Matylda zaś zajęła I miejsce! Brawo!
** Przypomnam, w tę sobotę nie ma zajęć lekcyjnych. Natomiast w następną sobotę, dzieci jadą albo na wycieczkę statkiem, albo przychodzą do szkoły, gdzie będzie kilku nauczycieli dyżurnych i spotkanie "reptile-circus". Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego podał link z inforamcjami, proszę Rodziców dzieci uczestniczących w tym spotkaniu o zaznajomienie się z nimi.
https://www.reptile-circus.com/
***W granatowych podręcznikach pozostało kilka tematów lekcji (bajka Krasickiego "Kruk i lis", str. 136, a także wiersz Słowackiego "W pamiętniku Zofii Bobrówny", str. 148). Ponieważ te dwa utwory można wykorzystać do wpólnej pracy dziecka i rodzica (dyktando), zachęcam do ich wykonaia. Każda jednostka lekcyjna ma też materiał gramatyczno-stylistyczny, zachęcam do ich zrobienia. Wszyscy, którzy w czasie wakacji uzupełnią brakujące ćwiczenia, otrzymają we wrześniu szóstki!

 

 

 

2023-05-25 17:02:32 ET
Małgorzata Momot
9 września 2023

 


Uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Recytacje .

 
(c.d. tematu) wierszy Marii Konopnickiej.
Wszystkim bardzo gratuluję pięknie wyuczonych i świetnie odegranych ról ról, wyglądaliście wspaniale i zachwycililiście publiczność! Wszyscy występujący otrzymują szóstke z języka polskiego i zachowania za aktywną postawę, włączanie się w życie szkoły i jej godne reprezentowanie. Dziękuję też wszystkim Rodzicom za Wasze przygotwania strojów i dopilnowanie wyuczenia się roli.
Zapraszam Natalię, Zosię, Vanessę, Matyldę i Adriana do szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbędzie się w następną sobotę. Proszę o szlifowanie wiersza, by brzmiały piękniej i nie było pomyłek.

 

 

 

2023-05-09 20:42:37 ET
Małgorzata Momot
13 maja 2023

 


Z wizytą w Wilanowie. Przygotowania do konkursu recytatorskiego i akademii ...

 
(c.d. tematu) majowej.
Jest to temat zajęć i praca domowa z zajęć w dniu 29 kwietnia. Nieobecni: proszę zapoznać się z tekstem czytanki. Wszyscy: proszę pracujcie nad ćwiczeniami pod czytanka "Z wizytą w Wilanowie", str. 128-133, termin wykonania sobota 20 maja..

 

 

 

2023-05-09 20:34:25 ET
Małgorzata Momot
6 maja 2023

 


- - - Strona 3 z 20 - - -

 

Strona: Poprzednia | 3 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs