ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
3 grudnia 2022 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: Poprzednia | 4 | Następna

 

- - - Strona 4 z 21 - - -

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 2021/2022

 
" Poezja Jana Pawła II i dla Jana Pawła II " - wiersze polskich autorów. Prezentacja wybranego wiersza na konkursie.
Zadanie domowe : uczniowie , którzy jeszcze nie nauczyli się swego wiersza na pamięc, proszę się nauczyć.

 

 

 

2022-04-27 17:58:10 ET
Alina Kozak
30 kwietnia 2022

 


WIELKANOC!

 
Polskie tradycje Świat Wielkanocnych! podręcznik str. 221 -228. Wiersz Feliksa Konarskiego " Hosanna" Analiza wiersza, główne przesłanie - miłość bliźniego, wypowiedzi uczniów.

Klasowy konkurs recytatorski " POEZJA JANA PAWŁA II, O JANIE PAWLE II I DLA JANA PAWŁA II.

Z naszej klasy zakwalifikowali się następujący uczniowie: Nicholas Sokołowski, Zuzanna Danicka,Jan Brucker,Jacob Fiedorczyk, Dominik Kasperkiewicz,Helena Win,Julia Kulakowska, Jakub Kowal. Proszę o douczenie się swoich wierszy, popracować nad deklamacją i koniecznie nauczyć się na pamięć.

ZADANIE DOMOWE: nauczyć się swego wiersza na pamięć.

 

 

 

2022-04-19 09:48:25 ET
Alina Kozak
23 kwietnia 2022

 


JAN KOCHANOWSKI !

 
Zalety lipy na przykładzie fraszki J. Kochanowskiego " Na lipę ". Krótka biografia Jana Kochanowskiego, dworek w Czarnolesie , Jan Kochanowski przedstawiciel polskiego Odrodzenia. Tło historyczne: król Zygmunt August , ostatni Jagiellon na tronie polskim.
Przeczytanie tekstu fraszki w orginalnym staropolskim języku przez nauczyciela i uczniów. Wyjaśnienie znaczenia słów zapisanych w staropolskim języku. (ćw. 1 str.119- 120)
"Korzyści dla ciała i duszy" opisane w wierszu (ćw1 str 117) samodzielne wypowiedzi uczniów, wykonanie ćwiczenia 1 str.121
Poprawa dyktanda.
Zadanie domowe: NAUCZ SIĘ NA PAMIĘC SWÓJ WYBRANY WIERSZ NA KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE POLSKIEGO PAPIEŻA JANA PAWŁA II.

 

 

 

2022-04-05 16:53:18 ET
Alina Kozak
9 kwietnia 2022

 


ROLA OJCA W RODZINIE !

 
Mój TATA - dowolne wypowiedzi uczniów - rozwijanie słownictwa ( określenia dotyczące wyglądu, cech charakteru, wspólnych zabaw i czynnosci dnia codzienneg )
Głośne czytanie czytanki " Pokaż jak mnie kochasz! " Paweł Beręsewicz str. 98,99. Analiza czytanki .Samodzielne wykonanie ćwiczeń str. 97 ćwiczenie 1,2.
Powtórzenie o częściach mowy ( rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik i zaimek ) Pisownia " nie" z róznymi częsciami mowy- dyktando.
Odmiana rzeczowników przez przypadki ( ojciec, ojcowie, rodzice, mama, mamy, tata,ojcowie)
Olsztyn główne miasto Warmii i Mazur, zabytki , ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne. Połozenie geograficzne Olsztyna - praca z mapą Polski. Obejrzenie filmiku o atrakcjach Olsztyna i okolic.

ZADANIE DOMOWE: naucz się pięknie czytać swój wybrany wiersz na konkurs recytatorski .
Wykonaj ćwiczenie 7 str.100 oraz ćwiczenie 8 str.1001
https://www.youtube.com/watch?v=-sjomyiD-xs

 

 

 

 

 

2022-03-29 18:46:52 ET
Alina Kozak
2 kwietnia 2022

 


WIĘZI RODZINNE !

 
Wielopokoleniowa rodzina : rodzice , dzieci i dziadkowie. Dziadkowie w mojej rodzinie. Czy znam swoich dziadków i pradziadków. Głośne czytanie czytanki " Nie tylko kochają" Anna Witowska. Dziadkowie naszych czasów, obecnośc ich w rodzinie, wpływ na wychowanie wnuków. Omówienie ilustracji na str.77 dowolne wypowiedzi uczniów. Rozwiązanie krzyżówki z hasłem. Wykonanie ćwiczenia 6 str 79 i ćwiczeń: 1, 2 str.81. Odmiana przez przypadki rzeczowników: babcia , dziadek, w lpi lmn.
Ocena zachowania babci na podstawie filmiku "Snack Attack".

ZADANIE DOMOWE: Wykonaj ćwiczenie 7 i 8 str. 80 Odmień przez przypadki następujące rzeczowniki: wnuk, wnuczka, pradziadek ,rodzina.
Przygotuj się do dyktanda z pisowni " nie" z róznymi częściami mowy ( ćwiczenia str.74, 75, 76.)
Proszę poszukać wiersz poezji Jana Pawła II, lub o Janie Pawle II na zbliżajacy się konkurs recytatorski, wydrukuj i przynieś do szkoły. Mogą to być wiersze z ubiegłego roku, które przydzieliła wam pani Iwonka .https://www.youtube.com/watch?v=38y_1EWIE9I

 

 

 

 

 

2022-03-22 16:44:34 ET
Alina Kozak
26 marca 2022

 


- - - Strona 4 z 21 - - -

 

Strona: Poprzednia | 4 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs