ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
16 grudnia 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 20 - - -

 

"Braterstwo skrzydeł" - o dzielnych polskich pilotach Dywizjonu 303.

 
W ostatnią sobotę dołączyła do nas Emma - serdecznie witamy :). Jak zwykle dużo się działo: próba tańca i śpiewu w ramach przygotowań do ślubowania klasy pierwszej no i oczywiście spotkanie z Rodzicami :)
Uczniowie zapoznali się z czytanką " Bratertwo skrzydeł"str. 40-41, odczytali ciekawostki na str. 48, wykonali ćwicz. I str. 41 i 5 str. 43
W domu:
Ćwicz. II i III str. 41-42, ćwicz. 4 str. 43, 8 i 11 str. 44-451-3 str. 46-47.

 

 

 

2023-10-11 08:58:09 ET
Małgorzata Momot
14 października 2023

 


"Chciałem, by Warszawa była wielka".

 
Coś dziejesię z naszym internetem: tak jak w ubiegłym tygodniu wysłałam pracę domową a ta nie pokazuje się. W wielkim skrócie przekaże więc, ze podczas ostatniej soboty wybraliśmy Komitet Rodzicielski w składzie Gosia Pezaris (przewodniczaca),Julita Kowal będę prosiła o podwierdzenie), Arek Jankowski i Bartek Bańburski. Dziękuję! Składam też podziękowania Arkowi za zawieszenie odbiornika TV, wygląda świetnie:) W następną sobotę 7 pażdziernika zapraszam Rodziców na ostatnią godzinę lekcyjną. Rodzice będą mieli okazje skosztować próbek lunchu serwowanego w szkole, proszę nie zapomnieć zaopatrzyć dzieci w lunch lub złożyć zamówienie online lub w szkole. Przypominam też, że w następna sobotę odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Helenki i Ani Win.
W klasie odwiedziły nas absolwentki naszej szkoły i zaprosiły dziewczynki do przyłączenia się do właśnie tworzonej grupy MAGIS. Ania i Weronika podały telefony kontaktowe, zainteresowane dziewczynki mogą do nich pisać. Klasa ósma wzięla w próbie pierwszaków. Ponadto dzieci zapoznały sie z tekstem "Niezłomny prezydent Warszawy ", wykonały kilka ćwiczeń związanych z tematem lekcji.
W domu:
Ćwicz. 9 i 10 str. 32, uzupełnij zdanie nad ćwicz. 1 str. 33 i całość czyli trzy zdania przepisz do zeszytu, przeczytaj słownictwo z ćwicz. 1 str. 33-34 i wykorzystując je, wykonaj ćwicz. 2 str. 34.

 

 

 

2023-10-03 23:52:03 ET
Małgorzata Momot
7 października 2023

 


Wspaniały prezydent Warszawy Stefan Starzyński. Imiesłów przysłowkowy.

 
Ze względów mi niezrozumiałych, pracy domowej nie ma na internecie (dziękuję Arku za wiadomość:)), więc w wielkim skrócie napiszę, że na lekcji dzieci napisały test historyczny (krzyżowka na str. 15), przeczytały info o Starzyńskim (str.45), utrwaliliśmy inormacje o imiesłowie przymiotnikowym i przeanalizowaliśmy gramatykę imiesłowów przysłówkowych (ćwicz. 3 str. 20, 1-4 str. 22-24, 6-8 str. 25-26). Zrobiliśmy zdjęcia klasowe i szkolne. W ramach przygotowań do ślubowania klasy pierwszej ćwiczyliśmy krok poloneza i melodię piosenki (jakiej? niech to będzie niespodzianką:))
W domu:
Ćwicz. 5 str. 24, 1-2 str. 27 i czytanie na ocenę informacji o przysłówkach (tekst na szarym polu pod strzałką od słów "Utraciwszy ..." do "...walki o wolność"). W tę sobotę planowałam zebranie o godz.9:30. Na prośbę jednej osoby zapytuję, czy godz. 10:15 też pasowałaby? Jeśli nie otrzymam emaili w tej sprawie, pozostanie godz. 9:30.

 

 

 

2023-09-26 16:52:54 ET
Małgorzata Momot
30 września 2023

 


Wspomnienia o Józefie Piłsudskim. Imiesłowy przymiotnikowe.

 
Dotarły do mnie informacje, że niektórzy nie otrzymują zawiadomień o wprowadzeniu pracy domowej na stronę szkolną. Mamy przypuszczenia że są to głównie posiadacze konta na yahoo. W związku z tym prośba, aby sprawdzać stronę szkolną lub - jeśli ktoś ma dodatkowo konto na gmail - podać mi nazwę tego konta, abym mogła wprowadzić je do systemu szkolnego. Dziś o zamieszczeniu pracy domowej wyślę dodatkowo informację na prywatne maile z mojego indywidualnego konta mailowego.
Chcę też przypomnieć, że wszystkie zadania domowe są tylko w nowym podręczniku (zdarzyło się, że jedna z osób szukała zadań w podręczniku do klasy siódmej, oczywiście ich nie znalazła :)
Ponadto ktoś wykonał ćwiczenia, które NIE BYŁY ZADANE, ale zaplanowane na omówienie w klasie. Idea ambitna, ale mogła wymusić dodatkową pracę rodzica, której chciałabym uniknąć. Oczywiście, wynikało to z braku zawiadomienia o zamieszczeniu pracy domowej, więc ponowię prośbę, by wchodzić na psboston.org by sprawdzić, które zadania są zadane.
Podsumowując: takie są początki roku szkolnego, będzie łatwiej :)
W klasie dzieci samodzielnie rozwiązywały krzyżówkę partiotyczną. Niektórzy poradzili sobie z nią bardzo dobrze, inni potrzebowali pomocy. Przeczytaliśmy ciekawostki dotyczące Józefa Piłsudskiego (str. 21), uzupełniliśmy wyrazy z tekstu o Piłsudskim (tekst z trudnościami ortograficznymi czyli ćwicz. 7 str. 19), przeczytaliśmy fragment książki Aleksandry Piłsudskiej pt. "Wspomnienia". Omówiliśmy tekst i nadaliśmy tytuły paragrafom. Poszerzyliśmy wiedzę nt. imiesłowów przymiotnikowych dzieląc je na czynne i bierne, analizowaliśmy końcówki w poszczególnych kategoriach, tworzyliśmy imiesłowy (ćwicz. 5 str. 13).
W domu:
* W podręczniku: ćwicz. 6 str. 14, ćwicz. 2 str. 15, ćwicz 4 i 5 str. 18, ćwicz. 2 str. 20.
** W następną sobotę dzieci napiszą krótki sprawdzian, a będzie nim samodzielnie rozwiązanie krzyżówki (tej samej, nad która pracowaliśmy w klasie, str. 15)
*** W zeszycie wykonaj ćwicz 6 str. 18, czyli NAPISZ jak wygląda dzień w twoim domu.
**** Przypominam o opłacie za podręczniki w wysokości $45.
***** Bardzo dziękuję Arkowi Jankowskiego za jego czas przeznaczony na przegląd zasobów klasy i sprzętu pod względem możliwości zawieszenia odbiornika TV :)

 

 

 

2023-09-18 18:41:57 ET
Małgorzata Momot
23 września 2023

 


"U legionistów w Reggio". Niezwykłe wakacje bohaterów powieści "Ten obcy".

 
Podczas pierwszych zajęć lekcyjnych wspólnymi siłami dzieci rozwiązały quiz ze znajomości lektury. Muszę powiedzieć, że parę osób potrafiło podać wszystkie właściwe odpowiedzi, co mnie bardzo ucieszyło :) Ponadto dzieci zapoznały się z czytanką "U legionistów w Reggio", głośno czytały tekst opowaidania (str. 6-7), ciekawostki (str. 10) i informacje nt. imiesłowów przymiotnikowych (str. 11). Wiedzę tę poszerzymy na następnych zajęciach, w związku z tym do wykonania TYLKO ćwicz. 1-2 str. 12, ćwicz. 5 str. 8, a także 2 str. 9. Ponadto w zeszytach proszę napisać przemyślenia na JEDEN z dwóch tematów (minimum 9 zdań).
Temat nr 1. "Z którym bohaterem powieści "Ten obcy" chciałbyś się zaprzyjażnić i dlaczego"
Temat nr 2. "Co sądzisz o postawie bohaterów podczas wyprawy na jabłka? Gdybyś był wtedy z nimi, w jaki sposób byś postąpił?"
Osoby, które nie przeczytały powieści, niech opiszą swoje ostatnie LUB wymarzone/wymyślone wakacje.
Informacje ogólne:
* Dzieci obecne w szkole otrzymały podręczniki. Cena $45, proszę w miarę możliwości o szybkie wpłaty lub inormację, kiedy pieniązki będą Państwo w stanie wpłacić.
** Z przyjemnościa zawiadamiam, że klasa powiększyła nam się o nowego ucznia, jest nim Kuba, którego witamy :)
*** Wciąż myślę o zawieszeniu telewizora, ale nie mam haka, proszę o pomoc w ustaleniu co jest potrzebne i zawieszeniu sprzętu. Dziękuję!
**** Przypominam, że w tym roku przygotowujemy album, więcej na ten temat podczas zebrania klasowego. Termin zebrania podam wkrótce.
***** Proszę porozmawiać z dziećmi, by nie odchodziły od nauczyciela po skończonych lekcjach, ale RAZEM GRUPĄ udawały się na miejsce spotkania z rodzicami. Niektóre dzieci mają niesamowite umiejętności szybkiego znikania z oczu, a chcę przypomnieć, że to nauczyciel odpowiada za bezpieczne dostarczenie dziecka na miejsce zbiórki. Wykluczone jest samodzielne wchodzenie ucznia na parking. Jeśli ktoś z państwa ma problem ze znalezieniem parkingu i bardzo się śpieszy, proszę o wiadomość na telefon, że np. dziecko może odejść z upoważnioną przez Państwa osobą. Takiej treści sms MUSI jednak do mnie dotrzeć, aby dziecko mogło się ode mnie oddalić.

 

 

 

2023-09-11 17:41:31 ET
Małgorzata Momot
16 września 2023

 


- - - Strona 2 z 20 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs