RUSZYŁY ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2021/2022!!!!!!!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 22 - - -

 

W rocznicę 11 listopada. Bohaterskie dzieci z Wrześni.

 
Witam serdecznie!
Ostatni raz w szkole dzieci miały możliwość porozmawiania o rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, więc spojrzeliśmy na to niezwykle ważne dla Polaków wydarzenie z szerszej perspektywy - wspomnieniliśmy daty rozbiorów, Sejmu Wielkiego i Konstytuchi 3 maja, powstań narodowych; rozmawialiśmy nt. traktowania Polaków przez zaborców (definicje rusyfikacji i germanizacji) i możliwości obchodzenia rocznic narodowych w zaborze austriackim; szukaliśmy synonimów wyrazu "autonomia"; wspomnieliśmy bohaterów okresu zaborów, m.in. Marię Konopnicką, której hymn "Bogurodzica" odsłuchaliśmy, a także dzieci z Wrześni (obejrzeliśmy fragmenty filmu o dzieciach wrześnieńskich); opowiedziałam o I wojnie światowej w kontekście walki pomiędzy zaborcami i udanej próbie wykorzystania tego momentu do walki, zarówno tej zbrojnej jak i dyplomatycznej, o przywrócenie Polsce niepodległości; wreszczie, rozmawialiśmy nt. kształtowania się granic kraju po I wojnie światowej. Dzieci uzupełniały kartę pracy z wykorzystaniem PP.
W domu:
Proszę o dokończenie ćwicz. 2 (zastanowić się i określić swój wybór) i 3 (ksero rozdane w szkole, przesyłam w załaczniku uczniom nieobecnym; dodatkowo podaję w załączniku nr 2 powiększoną mapę, aby łatwiej było odczytać miasta - można zadanie wykonać na tej większej mapce). Proszę wkleić do zeszytu tekst kopii "Bogurodzicy" Marii Konopnickiej (rozdany w szkole), a potem nauczyć się go czytać. Proszę pracować nad poprzednimi pracami domowymi, na sobotę 20 listopada przypada termin wykonania komiksu:)
Podsumowując, chciałabym podkreślić, że dziewczynki były skupione i zaangażowane, serdeczne podziękowania Lidii za sprawną obsługę komputera :)

Film o dzieciach z Wrześni:
https://www.youtube.com/watch?v=N1UjlAcilIc

 

 

 

 

 

2021-11-16 10:28:41 ET
Małgorzata Momot
20 listopada 2021

 


Adam Mickiewicz - biografia wieszcza. "Świtezianka" czyli ballada o pannie ..

 
(dokończenie tematu) z jeziora.
W klasie zapoznałam dzieci z faktami dotyczącymi życia i twórczości Adama Mickiewicza (do okresu Filomatów), temat będzie kontynuowany. Pokazałąm im film będący adaptacją utworu "Świtezianka". Film spotkała się z bardzo dobrym odbiorem i dzięki niemu było nam łatwiej zrozumieć wymowę utworu. Odczytaliśmy głośno balladę. Dzieci uczestniczyły w ślubowaniu pierwszej klasy, w podziękowaniu zostały zaproszone na poczęstunek. Dziewczyny wprowadziły sztandar szkoły bez potknięć, dziękuję!
W domu:
W miarę możliwości wypełnij otrzymane kartki ksero z wyjątkiem ćwiczeń 2, 5, 6,10 - te zrobimy w klasie, a więc nie zapomnij przynieść kserokopii do szkoły. Ćwiczenie 8 wykonaj w zeszycie, a nad ćwiczeniem 4 (komiks) możesz pracować przez dwa tygodnie, czyli do oddania albo 13, albo 20 listopada. Wykonaj go na kartkach do drukowania - może zrobimy wystawkę na korytarzu?

Poniżej film i ksero w załączniku. Pozdrawiam i do soboty.

Filmik "Świtezianka"
https://www.youtube.com/watch?v=pOlcUf6Ftxw

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-11-09 11:52:50 ET
Małgorzata Momot
13 listopada 2021

 


"ŻONA MODNA" KRASICKIEGO I "ŻONA UPARTA" MICKIEWICZA - CHARAKTERYSTYKA

 
(c.d. tematu) bohaterów utworów satyrycznych polskich poetów.
W tę sobotę w szkole odbędzie się impreza ślubowania pierwszoklasistów. Obecność ograniczona do pierwszaków, klasy siodmej i trzech osób z klasy siódmej wnoszących sztandar szkoły, rodzice maluchów i nauczyciele ich uczący (ja będę na zastępstwie). Bardzo proszę o strój galowy.
W domu: naucz się czytać na ocenę utwór "Zona uparta" Mickiewicza (srebrna książka s. 67) i napisz w kilku zdaniach, o jakicj cechach charakteru pisali Krasicki i Mickiewicz? Czy uważasz, że te cechy charakteru utrudniają życie?
UWAGA: Dostałam kilka telefonów, że pracę domową zamiast na stronie klasy ósmej zamieściłam na stronie klasy siódmej. W związku z tym czasu na odrobienie pracy jest mało i nie będę egzekwowała jej wykonania. Kto może, niech pracę domową odrobi, ale jeszcze raz podkreślam, nie będę jej oceniać. Przepraszam za pomyłkę.

 

 

 

2021-11-05 09:52:47 ET
Małgorzata Momot
6 listopada 2021

 


Roland - średniowieczny rycerz.

 
Kochani! Przede wszystkim dziękuję za życzenia i prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jak zwykle zaskoczyliście mnie swoja pomysłowością :)
Jeśli chodzi o ostatnią sobotę, to dzieci po raz pierwszy w tym roku uczestniczyły w zajęciach komputerowych. Rozpoczęliśmy lekcję od odgadywania imion/przydomków superbohaterów (wykorzystaliśmy grę interaktywną Learningapps a także grę "Kim jestem?", po czym uczniowie zapoznały się z fragmentami "Pieśni o Rolandzie" (s. 43-47, srebrny podręcznik) czyli superbohaterem VIII wieku Rolandem. Poza głośnym czytaniem i omawianiem wydarzeń, przy okazji ćwiczyliśmy odczytywanie cyfr rzymskich.
W domu:
W zeszycie zapisz temat i datę lekcji. Sporządż listę cech, którymi – Twoim zdaniem – powinien charakteryzować się współczesny żołnierz. Uzupełnij tak jak najlepiej potrafisz zestaw ćwiczeń, który otrzymałeś/otrzymałaś w klasie (podam w załączniku dla tych, którzy zestaw zgubili). Naucz się czytać na ocenę tekst ze s. 2 zestawu pt. "Etos rycerski i jego odmiany".

 

 

 

2021-10-20 13:48:33 ET
Małgorzata Momot
23 października 2021

 


Porównanie tekstO literackich Biblii - przypowieści o siewcy" wg św. Łukasza

 
(dokończenie tematu) Mateusza. Nie szata zdobi człowieka - a więc co?

W klasie dzieci odczytały fragment Ewangelii wg św. Lukasza ("srebrny" podręcznik s. 26) i obejrzały fragment filmu zawierający "Przypowieść o siewcy" wg św. Matuesza (link poniżej). Wskazaliśmy różnice i podobieństwa. Zastanawialiśmy się, po co została opowiedziana przypowieść, kim jest naprawdę siewca, czym ziarno i gleba. Dzieci wykonały w zeszycie tabelkę zawierającą informacje: "Gdzie padło ziarno?" i " Co się z nim stało?" (zdjęcia nie zrobiłąm, niestety nie miałam telefonu). Zapisaliśmy w zeszytach definicję przypowieści. Wykorzystaliśmy ćwiczenia interaktywne do tej lekcji, sprawdzające zrozumienie tematu. Na koniec zapoznaliśmy się z tekstem "Nie szata zdobi człowieka" (podręcznik "Bliżej słowa").

https://www.youtube.com/watch?v=lmL_H-Z2DGw
W domu: W klasie czytaliśmy, że siewca próbiował zasiać ziarno kilkakrotnie i dopiero kolejna próba zakończyła się sukcesem. Napisz w zeszycie kilka zdań, w jaki sposób można to odnieść do naszych sukcesów i porażek. Może podasz przykład tkaiego zachowania? Naucz się czytać "Przypowieść o siewcy (s. 26) - na ocenę.

 

 

 

 

 

2021-10-12 07:54:13 ET
Małgorzata Momot
16 października 2021

 


- - - Strona 2 z 22 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs