ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023, 10 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 18 - - -

 

Porównanie treści baśni "Śpiąca królewna" Mrożka i autorstwa Charles'a Pe

 
Po obejrzeniu tradycyjnej bajki animowanej pt "Śpiąca królewna" przeczytałyśmy tekst z podręcznika pod tym samym tytułem (s. 136-138), ćwiczone były dłuższe słowne wypowiedzi (relacja wydarzeń). Porównane zostały dwie baśnie, wskazane podobieństwa, różnice oraz wskazane elementy świata realnego i fantastycznego.
W domu: Napisz zakończenie przeczytanej historii.

 

 

 

2022-02-15 09:06:16 ET
Małgorzata Momot
19 lutego 2022

 


Czytamy lekturę "Marcin Kozera" rozdział czwarty "PRZEDSTAWIENIE"

 
Witam serdecznie! Zimowa pogoda zepsuła nasze plany spotkania się po tak długiej przerwie, nie widzieliśmy się już 7 tygodni a tu jeszcze jeden... Proszę o przeczytanie kolejnego rozdziału tj. CZWATREGO, a iwięc następujące polecenia: na podstawie przeczytanego tekstu proszę na[isać jak wypadły dzieci w swoich rolach? Jak wyglądały, co czuły (emocje). Następnie napisz, co czul Marcin w trakcie przedstawienia? Jego ojciec? Jak zareagowała pani na wybuch Marcina? A jak dzieci? Krótko opisz scenę kończąca opowiadanie, której bohaterami są Marcin i ojciec.

 

 

 

2022-02-06 08:12:08 ET
Małgorzata Momot
12 lutego 2022

 


"Marcin Kozera" rozdział III "Przygotowania do jasełek""

 
Witam serdecznie! Bardzo proszę o nadsyłanie prac domowych. Do tej pory otrzymałam tylko jedna prace domowa, wiec trochę martwię się, czy jesteście zdrowi.... Proszę przynajmniej o usprawiedliwienie braku zadania domowego, dziękuje. Jak idą wpisy do albumu na koniec ósmej klasy?
Na następną sobotę proszę zapoznać się z trzecim rozdziałem lektury "Marcin Kozera", link do bezpłatnej lektury online poniżej. Na podstawie przeczytanego tekstu proszę sporządzić plan rozdziału czyli zapisać w punktach najważniejsze wydarzenia.

https://docplayer.pl/9722323-Marcin-kozera-maria-dabrowska-nieznajomy-chlopiec.html

 

 

 

2022-01-30 07:42:03 ET
Małgorzata Momot
5 lutego 2022

 


Wpis do albumu

 
Bardzo proszę o przesyłanie prac domowych na moj prywatny email gosiamomot@gmail.com. Prace będa miały wpływ na ocenę końcowa.
Myślę, że warto zaczać pracować nad tradycyjnym już pamiatkowym albumem na zakończenie ósmej klasy. Proszę, aby każde dziecko i rodzice/opiekunowie zastanowili się nad kategoriami wpisu i przesłali mi te propozycje. Nie ma złych pomysłów :)
Ponadto proszę odpowiedzieć na następujace pytanie: Jakie wydarzenie (z okresu nauki w szkole polskiej oczywiście) utkwiło Ci w pamięci? Postarajcie się napisać to tak ładnie, jakby to miał być wpis do fotoalbumu.

 

 

 

2022-01-21 17:30:24 ET
Małgorzata Momot
29 stycznia 2022

 


"Marcin Kozera"

 
Proszę o zapoznanie się z trzecim rozdziałęm lektury pt. "Dzieci uczą się jasełek". Zachęcam do robienia notatek, aby nie "pouciekały" nam wydarzenia.
Do zobaczenia w sobotę.

 

 

 

2022-01-09 18:33:20 ET
Małgorzata Momot
15 stycznia 2022

 


- - - Strona 2 z 18 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs