ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
16 grudnia 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 3 | Następna

 

- - - Strona 3 z 20 - - -

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 
Spotykamy się w szkole o godź. 9:30. W klasie ubieramy togi i czapki. Uroczystość zakończenie roku szkolnego odbędzie się w sali Jana Pawła II o godź. 10:00. Po uroczystości na sali, wracamy do klasopracowni na ostatnie spotkanie i rozdanie świadectw. Zakończenie zajęć o godź. 12:00

 

 

 

2023-06-06 20:14:15 ET
Alina Kozak
10 czerwca 2023

 


DZIEŃ DZIECKA !

 
W najbliższą sobotę tj. 3 czerwca zajęcia odbędą się w szkole, ponieważ wyjazd na oglądanie wielorybów został odwołany ze względu na pogodę. W sali Jana Pawła II odbędzie się pokaz zwierzątek z " Akwarium". Uczniowie otrzymają pizzę na długiej przerwie.
Bardzo proszę o przyniesienie do szkoły tog.

 

 

 

2023-06-02 08:01:41 ET
Alina Kozak
3 czerwca 2023

 


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - POEZJA MARII KONOPNICKIEJ

 
ZADANIE DOMOWE: przeczytaj czytankę na str .202-203 " Koszulka z numerem sześć " Barbara Kosmowska. Przygotuj krótka informację na temat sportu , który aktualnie uprawiasz . Proszę przynieśc te kartki , które wam rozdałam z narysowaną pierwszą strona dla mamy.

W najbliższą sobotę będzie można odebrać legitymacje szkolne w obecności rodziców w sali Jana Pawła II od godziny 1:15 do 1:30.

 

 

 

2023-05-17 23:07:07 ET
Alina Kozak
20 maja 2023

 


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "POEZJA MARII KONOPNICKIEJ"

 
Ponowne wykonanie zdjęć klasy do książki na zakończenie nauki w szkole.
Klasowy konkurs recytatorski " Poezja Marii Konopnickiej". Udział w akademii z okazji Święta 3 Maja.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się na konkurs szkolny: Kuba Fiedorczyk, Kuba Kowal, Julia Kulakowski, Helena Win, Maya Nogalska, Nadia Świąder , pamietajcie o stroju uczniowskim . ( Janek, Dominik, Nicholas, jeśli perfekcyjnie przygotujecie deklamację swego wiersza, jeden z was będzie mógł wystąpić na konkursie szkolnym. )
O godź. 12:45 będzie serwowana pizza w klasie.
Konkurs szkolny rozpocznie się o godź. 10:00 w sali Jana Pawła II, zaproście swoich rodziców na prezentację wierszy Marii Konopnickiej.

 

 

 

2023-05-10 19:22:39 ET
Alina Kozak
13 maja 2023

 


ŚWIAT SŁOWEM MALOWANY. CZESŁAW MIŁOSZ "OJCIEC OBJAŚNIA"

 
Spotkanie z Mokką, psem, którego treserem jest pani Ewelina. Zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z nieznajomym psem.
Krótka informacja o autorze i nobliście w dziedzinie literatury.
"Ojciec objaśnia" wiersz Cz. Miłosza .Odczytanie tekstu przez uczniów. Rozmowa kierowana z tekstem literackim. Uczniowie wyszukują z wiersza środki poetyckie ( podmiot liryczny, metafora,epitety,porównanie, przenośnie, zdrobnienia) Analiza każdej zwrotki.
Wykonanie zdjęć grupowych do książki na zakończenie nauki w szkole.

Zadanie domowe: wiersz na pamięć na konkurs klasowy. Wykonaj ćwiczenie 3 str.138
W sobotę powtórzymy zdjęcia zbiorowe z uczniami, którzy byli nieobecni w ubiegłym tygodniu.

 

 

 

2023-05-03 20:58:05 ET
Alina Kozak
6 maja 2023

 


- - - Strona 3 z 20 - - -

 

Strona: Poprzednia | 3 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs