"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 3 | Następna
"Koszulka z numerem sześć" - o przezwyciężaniu uprzedzeń, trudności i uło   "Sprawa honorowa" - końcowe trzy strony czytanki w załączniku Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:   "Sprawa honorowa"- jak nie pogubić się w ocenie innych ludzi. Tadeusz Kościus Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:   Relacje Marty, jej mamy i Wiktora, bohaterami opwiadania "Jestem niepotrzebna".   Powstanie warszawskie na podst. opowiadania "Czy to jest muzeum?"  
Sprawdziliśmy, co uczniowie pamiętają z życia i dokonań Tadeusza Kościuszki, czy potrafią wymienić obiekty nazwane jego imieniem. Omówiliśmy czytankę "Koszulka z numerem sześć", str. 202-203. Dzieci wykonały ćwiczenia doskonalące umiejętności językowe1-3 str. 204-205.
W domu:
* Ćwiczenia 4 i 5 str. 205.
** Wszystkie dzieci z wyjątkiem Adriana : Naucz się czytać rolę redaktora czyli pytania do papieża (w załączniku). Adriana proszę o nauczenie się czytania roli Ojca Świętego.
*** W najbliższą sobotę przeprowadzimy drugą sesją zdjęciową.
**** Wysłałąm do byłych uczących nauczycieli i Pana Dyrektora prośbę o napisanie paru słów do albumu, co spotkało się z pozytywnem oddźwiękiem. Optymistycznie myślę, że będziemy mieć komplet dedykacji na tę sobotę.
Przypominam o zdjęciach w tę sobotę - przychodzimy do szkły punktualnie, bierzemy togi i czapki i dajemy się na górny parking. Rodziców zaangażowanych w robienie zdjęć proszę o wzięcie sprzętu.
W klasie dzieci zapoznały się z czytanką (niestety, nie mogę zamieścić tekstu w załączniku, wyślę na text message). Zdefiniowaliśmy słowo "honor" i wyrażenie "sprawa honorowa", użyliśmy je w zdaniach, podaliśmy wyrazy bliskoznaczne takie jak godność, ambicja, duma. W zeszytach (w tabelce) dzieci porównały sytuację życiową Joli i Ewy, bohaterek opwiadania "Sprawa honorowa" (kategorie: kontakty z rówieśnikami; wyniki w nauce; status materialny; wsparcie ze strony bliskich osób). Określiły postępek Ewy i jego przyczyny. Przeczytały różne oceny postępowania Ewy, wybrały im najbliższą. Lekcja historii poświęcona była Tadeuszowi Kościuszce ze zwróceniem uwagi na następujące fakty: czas, w którym żył, sytuacja chłopów, wykształcenie Kościuszki, organizacja powstania kościuszkowskiego (1794), ogłoszenie "Uniwersału połanieckiego", udział w Ameryce w wojnie z Anglikami o uzyskanie niepodległości, przyjaźń z prezydentami Stanów Zjednoczonych.
Praca domowa:
Wyszukaj 6 informacji o Tadeuszu Kościuszcze i zapisz je w zeszycie.
Znajdź 6 obiektów, które noszą jego imię (gdziekolwiek na świecie). Zapisz w zeszycie: co to jest, gdzie się znajduje. Zadanie dla chętnych: możesz wydrukować i wkleić do zeszytu zdjęcie wybranego obiektu.
(c.d. tematu) Końcówki -ja, -ia, -ji, -ii rzeczowników.
podczas ostatnich zajęć dzieci poznały i ćwiczyły użycie związków frazeologicznych takich jak "umierać ze zdenerwowania", mówić jak do słupa, robić łaskę" i inne (str. 193). Samodzielnie układały i zapisały w zeszycie zdania z tymi wyrażeniami. Omówiliśmy problemy poruszone w czytance (str. 194-195), wykonaliśmy ćwiczenia związane z tekstem (str. 195-198: Uwaga: ćwiczenia 1-8 na str. 196 ustnie). Przeanalizowaliśmy zasady ortograficzne zapisu końcówek rzeczowników -ja, -ia, -ji, -ii (str. 199).
W domu:
Ćwicz. 3 str. 198. Dokończ ćwiczenie 2 str. 199.
Przeczytaj ciekawostki, wybierz jedną i wpisz do zeszytu str. 200).
Bardzo proszę, by dzieci przyniosły na tę sobotę czerwone podręczniki "Czarowanie słowem". Będziemy mieć zajęcia łączone z klasą siódmą i do pracy na lekcji użyjemy tekstu literackiego z tej książki.
UWAGA:
Spotykamy się o 8:30 w klasopracowni na górze z wybranym przez Was zdjęciami. MUSIMY RUSZYĆ Z ALBUMEM. Mile widziany laptop.
(c.d. tematu) Jak napisać rozprawkę?
Wysłałąm Wam na telefony informacje o temacie lekcji i zadaniach. Dzieci zapoznały się z tekstem (str. 182-183), przeczytały ciekawostki (188), wykonaliśmy ćwiczenia na str. 181 i po czytance. Przeanalizowaliśmy formę i słownictwo często wykorzystywane przy pisaniu rozprawki (str. 189, ćwicz. 1 str. 190).
W domu:
Uzupełnij brakujące ćwiczenia pod i przed czytanką. Ćwicz. 3 str. 191.
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs