ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
23 września 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa II AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 18 - - -

 

Dzien Mamy i Szkolny Konkurs Recytatorski

 
Witam,
Mam nadzieje ze mieliscie udany Dzien Mamy i mam nadzieje ze wszystkie mamy polubily wykonany wlasnorecznie przez wasze pociechy piling do rak.
https://photos.app.goo.gl/Jc3Fm1X6bbrenXgX6
Szkolny konkurs recytatorski w tym roku w naszej klasie odniosl ogromny sukces, bo wszystkie 3 miejsca nalezaly do naszej klasy.
Na III miejscu uklasowala sie Zosia V. z wierszem pt. "Stefek Burczymucha", na II miejscu znalazl sie Dominic G. z wierszem "Bocian" , I miejsce zajela Kamila H. z wierszem "Czy to bajka czy nie bajka" serdecznie gratuluje moim zwyciezcom i zycze powodzenia w Webster.
Zamieszczam wiadomosc od organizatorow:
Polska Szkoła Sobotnia im, Marii Konopnickiej w Webster, MA zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim uczniów szkół polonijnych z terenu stanów Rhode Island i Massachusetts.
Tematem tegorocznego konkursu: "Poezja Marii Konopnickiej".
Finał konkursu odbędzie się 20 maja marca 2023 w godz. 9:30 -2:00pm w Webster, 47 Whitcomb St. MA
Kategorie wiekowe:

1. Przedszkole

2. Zerówka

3. Klasy 1-2

4. Klasy 3-4

5. Klasy 5-6

6. Klasy 7-8

Limity czasowe recytacji: 2 minuty w grupach 1-3 oraz 3 minuty w grupach 4-6.

Serdecznie pozdrawiam,

Bożena Jaroszewska
Dyrektor
Polska Szkoła Sobotnia
im. Marii Konopnickiej
Webster, MA 01570
email: director@psswebster.com
tel: 774-452-2602
Na zadanie domowe prosze dokonczyc temat 29. W podreczniku prosze nauczyc sie pieknie czytac tekst s.118 a w cwiczeniach prosze uzupelnic s.120-121.
Pozdrawiam Sylwia Wadach - Kloczkowska

 

 

 

2023-05-15 22:16:12 ET
Sylwia Kloczkowska
20 maja 2023

 


Klasowy Konkurs Recytatorski - Maria Konopnicka

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach duzo sie dzialo...wykonalismy kartki urodzinowe dla ukrainskich dzieci, pracowalismy nad projektem dla mam, obejrzelismy ciekawy program slowno - muzyczny pt. "Konstytucja 3 Maja" w wykonaniu uczniow naszej szkoly pod przewodnictwem p. Malgorzaty Momot - Hurst w sali JPII oraz przeprowadzilismy klasowy konkurs recytatorski. Do szkolnego konkursu recytatorskiego z naszej klasy przeszli nastepujacy uczniowie:
1 Zosia V. "Stefek Burczymucha"
2 Claudia H. "Ogrodek"
3 Kamila H " Czy to bajka czy nie bajka"
4 Dominic G. "Bocian"
5 Mia G. "Kukuleczka"
Serdecznie gratuluje, bedziemy trzymac kciuki w sobote na szkolnym konkursie recytatorskim, ktory rozpocznie sie o10am w sali JPII. Wszystkie dzieci ktore powiedzialy wiersze otrzymaly nagrode ksiazkowa ufundowana przez p. Asie Foley lizaki oraz 6+ do dziennika, nieobecnych przepytam z wiersza na kolejnych zajeciach. W sobote nie bedzie sklepiku lunch przewidziany jest na 1pm, bedzie serwowana pizza. Jesli ktos jeszcze nie zaliczyl alfabetu mozna bedzie to zrobic w sobote. Na zadanie domowe prosze poczytac tekst s.119 w podreczniku oraz wykonac w cwiczeniach strony 118 - 119.
Dziekuje i pozdrawiam Sylwia Wadach - Kloczkowska

 

 

 

2023-05-09 22:51:19 ET
Sylwia Kloczkowska
13 maja 2023

 


Abecadlo

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach zaliczalismy alfabet na pamiec, osoby ktore sie nie nauczyly jeszcze maja szanse to zrobic do konca maja. W sobote odbedzie sie klasowy konkurs recytatorski z nagrodami, bardzo prosze aby dzieci przygotowaly sie do deklamacji utworow Marii Konopnickiej. Nie ma zadania domowego! Prosze powtarzac wiersze, a jesli ktos chce mozna cwiczyc czytanki w podreczniku s.114 -115.
Dziekuje Sylwia Wadach - Kloczkowska

https://www.youtube.com/watch?v=QTdz3p1N64A

 

 

 

 

 

2023-05-02 22:45:26 ET
Sylwia Kloczkowska
6 maja 2023

 


Dzien Ziemi - 22 kwiecien

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o Swiatowym Dniu Ziemi, wykonalismy projekt. Sluchalismy piosenki o ekologii razem z klasa 3, dziekujemy im za goscine. Na zadanie domowe prosze nauczyc sie na pamiec alfabet polski i wykonac karte pracy. Prosze przypomniec sobie czytanke w podreczniku na s.44 i odpowiedziec ustnie na zad.7. W sobote nie bedzie mnie w szkole, zastepstwo poprowadzi pani Asia.
Dziekuje i pozdrawiam Sylwia Wadach - Kloczkowska

https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I&list=RD1MZovZPTP7I

https://www.youtube.com/watch?v=z2FedJPZhXY&list=RDz2FedJPZhXY

 

 

 

 

 

 

 

2023-04-24 20:25:53 ET
Sylwia Kloczkowska
29 kwietnia 2023

 


Jem zdrowo.

 
Witam,
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o zdrowym zywieniu. Widzielismy sie z Moka i uczylismy sie o potrzebach i obowiazkach zwiazanych z posiadaniem psa, szczotkowalismy nasza milusinska, a ona chetnie poddawala sie pielegnacji. Mielismy rowniez komputery. Przypominam ze 29 kwietnia zaczynam pytac polskiego alfabetu na ocene. 6 maja odbedzie sie klasowy konkurs recytatorski z drobnymi nagrodami za zaliczenie nawet najkrotszego wiersza M. Konopnickiej oraz 6 do dziennika, zachecam do nauki wierszy na pamiec. Jesli chodzi o wycieczke statkiem 3 czerwca, wyglada na to ze kazdy uczen z mojej klasy jedzie z rodzicem/opiekunem (prosze mnie poprawic jesli sie myle).
Na zadanie domowe jest katrta pracy do wykonania oraz nauka pieknego czytania tekstu w podreczniku s. 111 i 112.
Dziekuje i pozdrawiam, Sylwia Wadach - Kloczkowska

 

 

 

2023-04-19 18:50:30 ET
Sylwia Kloczkowska
22 kwietnia 2023

 


- - - Strona 2 z 18 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs