ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 23 - - -

 


praca domowa

 
Dzień dobry!
przypominam, że w najbliższą sobotę nie ma zajęć szkolnych.
Spotykamy się 1 czerwca na kręglach (proszę sprawdzać maila i ogłoszenia Komitetu Rodzicielskiego).
Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-05-23 14:08:51 ET
EWELINA OLSZEWSKA
25 maja 2024

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

praca domowa

 
W poprzednią sobotę poznaliśmy czym jest przymiotnik i na jakie odpowiada pytania. Pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, odbyły się także zajęcia komputerowe.
Jako praca domowa proszę wykonać ćwiczenie 5 str. 123 w ćwiczeniach oraz napisać w zeszycie co robiliście w tym tygodniu.
W następną sobotę odbędę się ostatnie zajęcia w klasie. Kończymy omawiać tematy w książkach przewidziane na ten rok szkolny. Proszę pamiętać, że ten podręcznik i ćwiczenia będą nam jeszcze służyć w klasie 3.
Za tydzień odbędzie się Dzień Patrona Szkoła. Uroczysta akademia zaplanowana jest w godzinach 12:00-13:15. Serdecznie zapraszamy na te obchody także Rodziców!
Dnia 25 maja nie ma zajęć szkolnych (Memorial Day).
1 czerwca- Dzień Dziecka- Dzień Rodziny. Jest to w naszej szkole dzień poświęcony Rodzinie. Zachęcam abyście wszyscy Państwo wzięli udział w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że będziemy się wszyscy dobrze bawić.
8 czerwca- uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Pozdrawiam,
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2024-05-14 14:28:02 ET
EWELINA OLSZEWSKA
18 maja 2024

 


praca domowa

 
Witam serdecznie!
W minioną sobotę pisaliśmy test z czasownika, który wypadł wspaniale! Dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do testu! Dzieci, które były nieobecne napiszą test w najbliższą sobotę.
Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o polskich świętach majowych. Poznaliśmy krótką historię, obejrzeliśmy film edukacyjny, przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje o Polsce, pracowaliśmy w zeszytach i na kartach pracy.
Rozpoczęliśmy także przygotowania do Dnia Patrona Szkoły, który będzie obchodzony 18 maja. Uczymy się śpiewać piosenkę i poznajemy historię Jana Pawła II.
Jako praco domowa proszę wykonać zadania, które dzieci otrzymały na kserówkach. Przeczytać tekst i wykonać polecenia związane z mapą Polski.
1 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka oraz Dzień Rodziny. W tym roku jest to związane z wyjściem na kręgle. Jest to rodzinny czas, więc zapraszam wszystkich rodziców do udziału w tym dniu!
Do zobaczenia,
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-05-08 09:55:01 ET
EWELINA OLSZEWSKA
11 maja 2024

 


praca domowa

 
witam serdecznie :)
na poprzednich zajęciach powtórzyliśmy poznane wiadomości, pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach. Odbyły się także zajęcia komputerowe.
W najbliższą sobotę odbędzie się test z czasownika. Test dzieci dostały do domu, wyślę go także w wiadomości sms. Nie ma innej pracy domowej, proszę jedynie przygotować się do testu.
Pozdrawiam
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-04-30 15:34:28 ET
EWELINA OLSZEWSKA
4 maja 2024

 


Praca domowa

 
Witam serdecznie!
Drodzy Rodzice, temat z książki został zrealizowany, ale bardzo proszę aby jako praca domowa przejrzeć ćwiczenia i książkę na stronach 116-117 i uzupełnić jeśli czegoś brakuje. W wolnym czasie proszę powtarzać alfabet, samogłoski oraz czasownik (na jakie pytania odpowiada, przykłady, odmiana przez osoby).
Do zobaczenia w sobotę!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-04-09 10:32:03 ET
EWELINA OLSZEWSKA
13 kwietnia 2024

 


praca domowa

 
W ostatnią sobotę odbył się szkolny konkurs recytatorki. Gratuluję wszystkim uczestnikom i Rodzicom! Jesteście wspaniali!
W najbliższą sobotę nie ma zajęć. Spotykamy się 6 kwietnia.
Jako praca domowa: czytanie w podręczniku na stronie 115 pt. "Mamy gości".
Życzę wszystkim wspaniałych, radosnych. rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Pozdrawiam
Ewelina Olszewska

 

 

 

2024-03-28 09:31:36 ET
EWELINA OLSZEWSKA
6 kwietnia 2024

 


- - - Strona 1 z 23 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs