ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
16 grudnia 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


Praca domowa

 
Na poprzednich zajęciach dużo czasu poświęciliśmy czytanej przez nas lekturze, wypełniliśmy "lekturniki" oraz wykonaliśmy plakat zachęcający do jej przeczytania. Przypominaliśmy poznane wiadomości oraz pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach. Dzieci napisały także list do Świętego Mikołaja.
Jako praca domowa: uzupełnij zeszyt, napisz co robiłeś w tym tygodniu, naucz się czytać tekst w podręczniku na stronie 91, wykonaj ćwiczenie 2 i 4 na stronie 90-91 w ćwiczeniach.
Jeśli możesz podarować ozdoby, lampki, gwiazdę na naszą klasową choinkę, chętnie wszystko przyjmiemy w najbliższą sobotę:)
Pozdrawiam
EWELINA OLSZEWSKA

 

 

 

2023-12-05 19:07:39 ET
EWELINA OLSZEWSKA
9 grudnia 2023

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

praca domowa

 
W poprzednią sobotę pracowaliśmy w ćwiczeniach i książce, kontynuowaliśmy temat kim chcemy zostać w przyszłości. Odbyły się zajęcia komputerowe oraz warsztaty muzyczne z Panią Agatą Kuliś. Obchodziliśmy także Dzień Tolerancji, który wypada 16 listopada.
Jako praca domowa: podręcznik strona 86 oraz ćwiczenia strona 85 i 86. W zeszycie proszę napisać, jak spędziliście Thanksgiving.
W następną sobotę nie ma zajęć. Spotykamy się 2 grudnia.
Życzę wszystkiego najlepszego z Okazji Thanksgiving.
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-11-21 10:21:34 ET
EWELINA OLSZEWSKA
2 grudnia 2023

 


Praca domowa

 
W poprzednią sobotę obchodziliśmy Święto Niepodległości. W klasie rozmawialiśmy o symbolach narodowych, stolicach i sąsiadach Polski oraz najważniejszych miejscach w Polsce. Poznaliśmy także krótką historię Polski pod zaborami oraz jak udało się odzyskać niepodległość, następnie wzięliśmy udział w uroczystej akademii. Rozpoczęliśmy temat "Kim chce zostać w przyszłości?" oraz wykonaliśmy pocztówki przedstawiające Boston, które w ramach akcji "Życzliwa szkoła" zostaną wysłane do 16 szkół polonijnych w Stanach.
Jaka praca domowa:
1. Napisz w zeszycie kim chcesz zostać w przyszłość i dlaczego.
2. Naucz się czytać czytankę na stronie 83 w podręczniku.
3. Wykonaj ćwiczenie 5 str. 83 w ćwiczeniach.
Do zobaczenia!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-11-13 19:03:40 ET
EWELINA OLSZEWSKA
18 listopada 2023

 


praca domowa

 
W minioną sobotę wzięliśmy udział w Pasowaniu 1 klasy. Miło było przypomnieć sobie jak to my w tamtym roku staliśmy na scenie w tym wyjątkowym dniu. Kontynuowaliśmy temat owoców i warzyw, pracowaliśmy w książce i ćwiczeniach, powtarzaliśmy i utrwalaliśmy poznane w tym roku wiadomości. Ciszę się, że wszystkie dzieci były przygotowane i gotowe na to by przeczytać czytankę na ocenę. Jeśli dany tekst sprawia dzieciom trudność proszę wracać do tekstów z klasy 1 i na nich praktykować naukę czytania. Dziękuję za zaangażowanie i pracę w domu!
W najbliższą sobotę będziemy obchodzić 11-go Listopada- Święto Niepodległości. Odbędzie się uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego i Akademia upamiętniająca odzyskanie wolności. Zachęcam do udziału i ubioru wszystkich w barwach biało-czerwonych.
Jako praca domowa: ćw. 10 s. 81 w ćwiczeniach oraz napisanie w zeszycie co robiłem w tym tygodniu.
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-11-07 10:13:21 ET
EWELINA OLSZEWSKA
11 listopada 2023

 


Praca domowa

 
Dzień dobry :)
Ostatnia sobota października za nami:) Obchodziliśmy tego dnia Dzień Dyni, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na ten temat. Zapytajcie o to dzieci, z pewnością Was zaskoczą! Na koniec czekał na nas wybuchowy, dyniowy eksperyment. Przypomnieliśmy sobie również różne nazwy owoców i warzyw oraz segregowaliśmy je właśnie według tych kategorii. Oprócz tego dzielnie i wytrwale pracowaliśmy w książce, ćwiczeniach, przeczytaliśmy kolejny rozdział naszej lektury.
Jako praca domowa: czytanie w podręczniku na stronie 79, ćwiczenie 3 i 5 na stronie 79 w ćwiczeniach oraz napisz w zeszycie co robiłeś w tym tygodniu.
Do zobaczenia!
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-10-30 10:26:51 ET
EWELINA OLSZEWSKA
4 listopada 2023

 


Praca domowa

 
Witam:)
Miniona sobota to czas intensywnych powtórzeń. Cały czas pracujemy w obrębie alfabetu- liter i głosek, samogłosek i spółgłosek oraz rzeczownika. Będziemy to robić w każdą sobotę, ponieważ widzę jak dobrze dzieci utrwalają wiadomości dzięki powtórzeniom. Część dzieci zna już prawie cały alfabet! Proszę powtarzajcie go w domu a już niedługo będą gotowi zaliczyć go na ocenę!
W sobotę odbyły się zajęcia komputerowe, pracowaliśmy w książkach oraz czytaliśmy naszą lekturę. Już niedługo zaczniemy wykonywać zadania z nią związane (w planach mam plakat, makietę przedstawiająca Bullerbyn, uzupełnienie zeszytu pt. "Lekturnik" oraz zorganizowanie Dnia Tolerancji w okolicach 16 listopada). Działania te musimy zakończyć do ostatniego dnia grudnia i następnie przejdziemy do następnej książki. Przypominam, że hasłem przewodnim jest dobroczynność.
W sobotę odwiedziła nas także Pani Jesień, która przypomniała czym się charakteryzuje, przeczytała wiersz pt. "Dwa wiatry", zadała dzieciom pytanie, na które wspaniale odpowiedzieli oraz przyniosła niespodziankę- dary jesieni- jabłka.
Praca domowa- ćw. 9 s. 77 oraz napisanie w zeszycie kilku zdań co robiliście w tym tygodniu.
W najbliższą sobotę w nawiązaniu do Halloween będziemy obchodzić Dzień Dyni. Dzieci mogą przyjść przebrane.
Pozdrawiam
Ewelina Olszewska

 

 

 

2023-10-24 13:39:59 ET
EWELINA OLSZEWSKA
28 listopada 2023

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs