ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
23 września 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 15 - - -

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
W ostatnia sobotę zajmowaliśmy sie tekstem „Walentynki” ze str 119 w czytance. Odpowiedzieliśmy na część pytań do tekstu. W ćwiczeniach wykonaliśmy ćw. 1 i 2 ze str 124, ćw. 3 i 4 ze str 125 oraz ćw 5 - 7 ze str 126 - 127.
W ostatnią sobotę odbył sie również bal walentynkowy oraz rozmaite konkursy i zabawy, na którym dzieci sie doskonale bawiły.
Na zadanie domowe proszę odpowiedzieć pisemnie w zeszycie na pytania „g” i „h” ze str 120 w czytance (na podstawie tekstu „Walentynki”) oraz nauczyć sie czytać na ocenę wiersz ze str 122 (w czytance) „Rozmowa ze świętym Walentym”.

Jak Państwo zapewne juz czytali w szkolnym komunikacie, z racji narastających problemów związanych z telefonami komórkowi, wszyscy uczniowie, którzy posiadają telefony podczas zajęć lekcyjnych, zobowiązani są do zdeponowania ich u nauczyciela, a zostaną im one oddane na zakończenie zajęć. Tyczy sie to również przerwy (telefony zostają u nauczyciela przez cały czas trwania zdjeć). Jeśli uczeń nie zdeponuje telefonu (bo np stwierdzi ze go nie przyniósł), a zostanie złapany na jego posiadaniu, zostaje odesłany do sekretariatu, rodzice zostają poinformowani i zobowiązani do odbioru dziecka dziecka ze szkoły. Bardzo proszę, porozmawiajcie na ten temat z Waszymi dziećmi, aby nie było niepotrzebnych nieporozumień.
Dziekuje i do zobaczenia!
Magda

 

 

 

2023-02-15 14:25:12 ET
Magdalena Kasperkiewicz
18 lutego 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach zajmowalismy sie tekstem "Na targowisku w Afryce", odpowiedzielismy na pytania do tekstu. Rozmawialismy tez o pisowni wyrazow z "rz", o jej zasadach, podawalismy przyklady. W cwiczeniach wykonalismy nastepujace cwiczenia: 1 ze str 118, 2 ze str 119, 3 ze str 120, 4 i 5 ze str 121 oraz 6 ze str 122. Na zadanie domowe prosze wykonac cw 7 ze str 122 (cwiczenia) oraz punkt 1 z "Zadania domowego" ze str 117 (w czytance). W najblizsza sobote poczytamy rowniez na oceny poznany tekst (Na targowisku w Afryce, str 115), dlatego prosze, aby dzieci jeszcze w domu go kilka razy pocwiczyly.

Kochani, wraca jak bumerang problem telefonow w klasie. Niestety sa to na ogol te same osoby. Rodzice, jesli Wasze dziecko nie ma potrzeby kontaktowania sie z Wami po lekcjach, nie dawajcie mu telefonu do szkoly. Naprawde nie ma takiej potrzeby. Wiem, ze wielu uczniow jeszcze nie ma telefonow (i slusznie - to jest dopiero 4 klasa! - i oczywiscie ten problem sie ich nie tyczy). Mam nadzieje ze wreszcie uda nam sie ta kwestie rozwiazc.

Dziekuje,
Magda

 

 

 

2023-02-02 12:18:39 ET
Magdalena Kasperkiewicz
4 lutego 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach dokończyliśmy pracę z przysłówkiem. Wykonaliśmy ćwiczenie 4 ze str 98 oraz cw 7 ze str 99. W czytance przeczytaliśmy tekst „Rekin” ze str 107 i odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu.
W ćwiczeniach dodatkowo zajmowaliśmy sie budową zdania i wykonaliśmy cw 1 ze str 107 - 108.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćw 2 ze str 109 i ćw 3 ze str 110.
Przypominam, ze w najbliższą sobotę napiszemy zapowiadane wcześniej dyktando (czytanka, str 103).
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2023-01-23 13:15:49 ET
Magdalena Kasperkiewicz
28 stycznia 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach poznaliśmy kolejną część mowy - przysłówek. Wykonaliśmy ćwiczenia 1 - 3 ze str 96 - 97. W czytance przeczytaliśmy tekst „Dziewczynka z zapałkami” i odpowiedzieliśmy na pytania do tekstu.
Na zadanie domowe proszę wykonać „zadanie domowe” ze str 102 (w czytance) oraz ćwiczenie 5 ze str 98 i cw 8 ze str 100 (w ćwiczeniach).
Za dwa tygodnie (28go stycznia) napiszemy nasze kolejne dyktando ze str 102 w czytance. Proszę sobie już zacząć utrwalać pisownię.
Na ostatnich zajęciach napisaliśmy test z części mowy. W większości wypadł bardzo dobrze. Osoby, które go nie zaliczyły lub których ostatnio nie było na zajęciach, napiszą go ponownie w najbliższa sobotę. Proszę sie przygotować. Rodzice, proszę spytajcie dzieci, czy ktoś nie potrzebuje pomocy w nauce do testu ponieważ są dzieci, które nie radzą sobie jeszcze z samodzielnym przyswajaniem materiału.
Prosze również aby dzieci, które miały ostatnio niepoprawnie wykonane zadanie domowe (cw 7 ze str 105) przyniosły je w sobotę poprawione.
Pod koniec ostatnich zajęć spędziliśmy trochę czasu w grupie zerowej. Uczniowie rozmawiali po polsku z młodszymi kolegami, czytali im polskie książki, zadawali pytania. Będziemy kontynuować te spotkania przez resztę roku, gdyż jest to świetna forma nauki przez zabawę zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Uczniowie beda również wspólnie wykonywać rożne projekty artystyczne, beda uczyć sie polskich piosenek.
Na koniec chciałam Was zaprosić na naszą comiesięczną mszę dziecięcą w najbliższą niedzielę o godz. 11:00. W tym miesiącu wypada kolej na naszą klasę jeśli chodzi o przygotowanie czytań, a zatem uczniowie naszej klasy będą w niej brali czynny udział. Jeśli są jeszcze osoby chętne do czytania to bardzo proszę o kontakt.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2023-01-19 09:35:10 ET
Magdalena Kasperkiewicz
21 lutego 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem „Noworoczne postanowienia”. Przypomnieliśmy sobie nazwy miesięcy i dowiedzieliśmy sie skąd pochodzą ich nazwy. W ćwiczeniach wykonaliśmy cw. 1 ze str 101, cw 2 i 3 ze str 102 oraz cw 5, 6, 8 i 9 ze str 104 - 105, a także 10 ze str 106.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 7 ze str 105. Prosze również dokładnie zapoznać sie z notatką, którą dzieci maja w zeszytach na temat części mowy. Części mowy powtarzamy od początku roku i dlatego w najbliższa sobotę napiszemy krotki test. Proszę aby dzieci umiały wyróżnić jakie mamy części mowy (3 podstawowe), na jakie odpowiadają pytania i aby umiały podać po 3 przykłady dla każdej z nich (inne niż w notatce): 3 przykłady czasownika, 3 przykłady rzeczownika i po 3 przykłady dla każdego z pytań przymiotnika. Poniżej załączam notatkę z lekcji dla uczniów których nie było w ostatnia sobotę - proszę aby również oni przyszli przygotowani do testu.
Dziękuję i do zobaczenia.
Magda

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2023-01-10 19:56:49 ET
Magdalena Kasperkiewicz
14 stycznia 2023

 


- - - Strona 2 z 15 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs