ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
16 grudnia 2023 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: Poprzednia | 3 | Następna

 

- - - Strona 3 z 15 - - -

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach zajmowalismy sie czasownikiem, jego funkcja w zdaniu oraz probowalismy zastosowac go w roznych przykladach.
W cwiczeniach wykonalismy cw. 1, 1a, 2 i 2a ze str 80 i 81 oraz 3 i 3a ze str 82 - 83. W czytance przeczytalismy tekst "Nasz kochany Swiety" ze str 83 oraz odpowiedzielismy na pytania do tekstu i wykonalismy cwiczenie 2 ze str 85.
Na zadanie domowe prosze wykonac cw 4 i 5 ze str 83 - 84 (cwiczenia) oraz Zadanie Domowe z czytanki ze str 86.
W najblizsza sobote o godzinie 10:00 odbedzie sie przedstawienie jaselkowe w sali Jana Pawla II, a po nim klasy odwiedzi Mikolaj i odbeda sie wigilijki klasowe (osobny email w tej sprawie przyjdzie niebawem).
Kochani, na koniec chcialam poruszyc pewna wazna sprawe. Otoz doszly do mnie informacje, ze sa w naszej klasie dzieci, ktore notorycznie dokuczaja innym. Bardzo bym chciala, abyscie porozmawiali na ten temat ze swoimi dziecmi. Na temat zachowania, odnoszenia sie do innych uczniow, rowniez pomocy jesli jest taka potrzeba czy nawet zgloszenia mi jesli ktorys z uczniow zauwazy, ze inne dzieci dokuczaja kolegom. Bardzo to bedzie pomocne, bo nie zawsze jestem w stanie wszystko zauwazyc czy uslyszec. Oczywiscie obiecuje dyskrecje w tych sprawach. Jest to bardzo wazna kwestia, gdyz chyba wszystkim nam zalezy zeby wszystkie dzieci czuly sie w klasie dobrze i chetnie przychodzily do szkoly, zwlaszcza, ze jest to ich 6ty dzien nauki w tygodniu i niestety z wiekiem jest coraz gorzej (wiem z doswiadczenia), dlatego kazda dodatkowa nieprzyjemna sytuacja moze przyspieszyc ten proces :-((. Licze na wspolprace w tej sprawie, a jesli niewiele sie zmieni bedziemy niestety musieli w to zaangazowac dyrekcje (czego bardzo chcialabym uniknac).
Dziekuje i do zobaczenia w sobote.
Magda

 

 

 

2022-12-14 12:44:55 ET
Magdalena Kasperkiewicz
17 grudnia 2022

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na dzisiejszych zajęciach kontynuowaliśmy naukę o stopniowaniu przymiotników oraz zaczęliśmy uczyć sie odmieniać rzeczowniki przez przypadki. Wykonaliśmy ćwiczenia 1 i 2 ze str 56 oraz cw 4 i 5 ze str 58 i 59, a także cw 6 i 7 ze str 60. Dziś ubraliśmy tez choinkę i udekorowaliśmy klasę na święta, a na koniec lekcji obejrzeliśmy fragment filmu „Opowiesc wigilijna” w tłumaczeniu polskim.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 3 ze str 57 oraz cw 8 i 9 ze str 61. Natomiast w ćwiczeniu 6 na str 60 prosze uzupełnić ostatnie zdanie, a w ćwiczeniu 5 na str 59 uzupełnić zdanie piąte („Lubię…..”)
Prosze dzieci, które nie zaliczyły wierszyka o zrobienie tego w następna sobotę. Jest to ostatnia szansa na uniknięcie oceny niedostatecznej. W kolejna sobote odbędą sie klasowe wigilijki, a zatem nie bedzie normalnych zajęć, a co za tym idzie możliwości zaliczenia czegokolwiek.
Dziekuje,
Magda

 

 

 

2022-12-03 13:17:43 ET
Magdalena Kasperkiewicz
10 grudnia 2022

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy sie stopniowaniem przymiotników. Wykonaliśmy ćwiczenia 1, 2 i 3 ze str 46 - 48. W czytance przeczytaliśmy tekst ze str 61 „Samolubny Filip”.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćwiczenie 4 ze sr 49 w ćwiczeniach oraz zadanie domowe ze str 64 w czytance.
Przypominam dzieciom, które nie nauczyły sie wiersza na ostatnią sobotę i na dzisiaj, ze ostatnią szansę na zaliczenie go maja na następnych zajęciach. W przeciwnym razie będę musiała wpisać ocenę niedostateczną.
Za tydzień zajęć lekcyjnych nie ma. Spotykamy sie dopiero 3 grudnia.
Życzę Państwu dobrego rodzinnego odpoczynku i udanego Święta Dziękczynienia.
Do zobaczenia!
Magda

 

 

 

2022-11-19 13:30:44 ET
Magdalena Kasperkiewicz
3 grudnia 2023

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach zajmowaliśmy sie czytanką „O bramce z kluską”, a w ćwiczeniach wykonaliśmy cw. 1 ze str 39, cw. 2 ze str 40, cw 3 i 4 ze str 41 oraz 5 i 6 ze str 42.
Dzieci napisały również dyktando, które wypadło całkiem niezle. Prawie wszyscy zaliczyli - jedynie dwie osoby beda musiały napisać je jeszcze raz w najbliższa sobotę.
Jeśli sa uczniowie, którzy chcieliby poprawić swoją ocenę na wyższą, również beda mogli je napisać jeszcze raz w sobotę.
Na zadanie domowe proszę wykonać ćw. 7 ze str 42 oraz ćw. 9 ze str 43. Przypominam również, ze w najbliższa sobotę uczniowie beda recytować wiersz „Dla tych, którzy odeszli” ze str 59 (na pamięć).
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2022-11-08 19:46:21 ET
Magdalena Kasperkiewicz
12 listopada 2022

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym zajmowaliśmy sie pisownią z dużej litery. Omówiliśmy zasady oraz różnice w języku polskim i angielskim. Przeczytaliśmy czytankę „Dla tych, którzy odeszli” i rozmawialiśmy o dniu Wszystkich Świętych, o tym co to za święto, jak wyglądają cmentarze w tym dniu, jak pielęgnujemy pamięć o zmarłych. Obejrzeliśmy krotki film na ten temat.
W ćwiczeniach wykonaliśmy cw 2 i 3 ze str 51, cw 5 ze str 52, cw 6 ze str 53. Rozmawialiśmy tez o przyimkach i wykonaliśmy cw 8 i 9 ze str 55.
Na zadanie domowe prosze wykonać cw 4 ze str 52 (cwiczenia) oraz nauczyc sie na pamięć wiersza ze str 59 w czytance (na za 2 tygodnie). Przypominam, ze w sobotę napiszemy nasze pierwsze odkładane dyktando (str 18). Proszę sie solidnie przygotować.
Kochani, ponawiam prośbę o uregulowanie opłat za podręczniki. Sa wciąż jeszcze dwie osoby na które czekamy. Pani księgowa czeka na nasza klasę, bo również musi się rozliczyć i zamknąć w końcu temat. Jeśli kogoś nie będzie w najbliższa sobotę, proszę podajcie pieniążki przez innych jeśli to możliwe.
Dziękuję,
Magda

 

 

 

2022-11-01 17:12:35 ET
Magdalena Kasperkiewicz
5 listopada 2022

 


- - - Strona 3 z 15 - - -

 

Strona: Poprzednia | 3 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs