"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 20 | Następna
MOJA RODZINA - Dzien Babci i Dziadka Zadanie domowe: strona 122, Prosimy przynieść uzupelniona książkę na następne zajęcia. Zaczniemy książkę cześć II Przypominamy w najblizszą sobotę mamy KARNAWAL. Kostiumy mile widziane. Przebieg ostatnich zajęć: 1. Przywitanie dzieci. Piosenka przywitalna”Hej Witam Was" oraz witanie indywidualne. Pozdrawiamy Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:   Nowy Rok - Sporty zimowe Aneta & Małgorzata Załącznik nr 1: Załącznik nr 2:   Wesołych Świąt Załącznik nr 1:   Święta tuż tuż Pozdrawiamy   Mikołaj - Paradygmaty LA LO LU ... Dzień dobry Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:  
Dzień dobry
2. Ćwiczenia ;”Niezpodzianki w skarpetach” – pokoloruj rysunek według kodu. Oraz „Pingwinek w drodze”- poprowadz pingwina do własciwego opienka i wpisz odpowiednia sylabe we właściwe okienko(załacznik).
3. Dzieci dzielą się wiadomościami. Utrwalanie zadawania pytań i odpowiedzi. Tematyka w tym tygodniu : "Co wydarzyło się w ostatnim tygodniu?"
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia (przypomnienie piosenki Dni Tygodnia), Pogodę, Liczby
4. Powtórzenie paradygmatów: "Sylaby pingwinkowe" (załacznik)
(I wariant: Dziecko lub rodzic losuje pingwinka i ma zadanie umieścic na krze lodowej pingwinka z wlasciwa sylaba. Jesli nie ma kry lodowej z odpowiednia sylaba to czyta dziecko/rodzic sylabe i odkłada na bok.
II Wariant :Wskazujemy sylabę (rodzic), a dzieci mają za zadanie umieścić na krze pingwinka z taką samą sylabą.
LA, LO, LU, LÓ, LE, Li, LY oraz AL, OL, UL, ÓL,, EL, iL, YL
SA, SO, SU, SÓ, SE, Si, SY oraz AS, OS, US, ÓS, ES, iS, YS.
TA, TO, TU, TÓ, TE, Ti, TY oraz AT, OT, UT, ÓT, ET, iT, YT
MA, MO, MU, MÓ, ME, Mi, MY oraz AM, OM, UM, ÓM, EM, iM, YM
5. Rodzina. Dzień Babci i Dziadka. Nauka właściwego słownictwa dotyczącego najbliższej i dalszej rodziny (mama, tata, brat, siostra, babcia, dziadek, wujek, ciocia, kuzynka, kuzyn).
"Robimy zdjęcie rodzinne", dramatyzacja:
Dzieci wybieraja role w rodzinie oraz przygotowują się do zrobienia zdjęcia. Opisują swoją "rodzinę", mówia kto jest kim i ostatecznie ustawiają sie wszyscy do zrobienia zdjęcia (wykorzystywanie stosunków przestrzennych: za, przed, z lewej, z prawej (np. babcia stoi/ siedzi za wnuczkiem, tata stoi za mamą itp...)
6. Wprowadzenie nowych paradygmatów :
DA, DO, DU, DÓ, DE, Di, ,DY oraz AD, OD, UD, ÓD, ED, iD, YD
– śpiewanie, powtarzanie, układanie wyrazów z sylab; pisanie sylab w zabawie ze słuchu.
Pisanie zdania ze słuchu: MAMA DA MI LALE.
7. Praca z książką do strony 112. Prosimy przynieść uzupelnioną książkę na następne zajęcia. Zaczniemy książkę część II.
8. Opisuje słowami "Moje Drugie Śniadanie". Utrwalanie słownictwa: owoców, kolorów, smaków; co lubie? czego nie lubie?
9. Zabawy ruchowe: ”Deszczyk”, „Gram na gitarze", Dni tygodnia”.
Aneta&Małgorzata
Dzień Dobry
Wszystkiego dobrego życzymy w Nowym Roku.
ZADANIE DOMOWE: strona 106-107, 114-115 oraz uzupełnić brakujące ćwiczenia do strony 110-112. Naucz się czytac czytankę ze strony 113.
Przebieg ostatnich zajęć:
1. Przywitanie dzieci
2. Ćwiczenia "Swiąteczne różności".?(załącznik).
3. Dzieci dzielą się wiadomościami. Utrwalanie zadawania pytań i odpowiedzi. Tematyka w tym tygodniu : "Jak minęły święta?"
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby
4. Powtórzenie paradygmatów:
LA, LO, LU, LO, LE, Li, LY oraz SA, SO, SU, SO, SE, Si, SY
AL, OL, UL, OL, EL, iL, YL oraz AS, OS, US, OS, ES, iS, YS.
5. Zima – sporty zimowe. Temat przewodni lekcji. Zabawy ruchowe.
6. Wprowadzenie nowych paradygmatów :
TA, TO, TU, TÓ, TE, Ti, ,TY, oraz
MA, MO,MU,MO, ME, Mi, MY – śpiewanie, powtarzanie, ukladanie wyrazow z sylab; pisanie sylab w zabawie "Sniezka sylabowa".
7. Praca z książką
8. Praca plastyczna – jazda na sankach 3D dla chętnych.(w zalacznik i pomoc jak złożyć)
9. Opisuje słowami "Moje Drugie Sniadanie". Utrwalanie słownictwa: owoców, kolorów, smaków; co lubie? czego nie lubie?
10. Zabawa z zabawkami w sekcjach na podlodze ; akcentowanie i utrwalanie zwrotów grzecznościowych.
pozdrawiamy
Dzień dobry
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, by te Święta upłynęły w zdrowiu i radości. Dzieciom dużo prezentów od Mikołaja.
Dziękujemy Wam wszystkim za cudowne upominki, karteczki i piękna klasową Wigilie. Zadania domowego nie ma - ćwiczymy poznane paradygmaty (LA..., SA...).
Do zobaczenia w Nowym Roku- wracamy 9 stycznia
Aneta & Małgorzata
Dzień dobry:)
Zadanie domowe: strona 98,99 oraz uzupełnić brakujące ćwiczenia z lekcji. Utrwalamy paradygmaty : AL, OL, UL, ÓL, EL, iL, ,YL oraz poznanie nowego paradygmatu: SA, SO, SU, SÓ, SE,Si,SY.
Przebieg ostatnich zajęć:
1.Przywitanie dzieci.
2. Ćwiczenia manualne. Kula śnieżna.
3. Dzieci dzielą się wiadomościami. Utrwalanie zadawania pytań i odpowiedzi. Tematyka w tym tygodniu : "Prezenty"
4. Zabawa "Ja mam_____, kto ma____?" wykorzystując zdjęcia uczniów naszej całej klasy, na przykład: "Ja mam Max, kto ma Zosie?"
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby.
Śpiewanie z pokazywaniem „ O dobry Świętym Mikołaju”.
5. Utrwalanie paradygmatu : AL, OL, UL, ÓL, EL, iL, ,YL – zawody pomiędzy zespołami.
6.Wprowadzenie paradygmatu : SA, SO, SU, SÓ, SE, Si, ,SY – pisanie sylab oraz ćwiczenia wzrokowe i słuchowe; utrwalanie w formie zabaw (znikające sylaby, najpierw jedna sylaba,później dwie sylaby na raz).
7. Wyszukiwanie liter S, s w zbiorach liter, pisanie po śladzie; praca z książką.
8.Próbna inscenizacja przygotowań do świąt; dramatyzacja wykonana przez dzieci.
Aneta & Małgorzata
MIKOŁAJ - PARADYGMATY LA LO LU ...
Zadanie domowe: strona 86, 90 ,91 oraz uzupełnić brakujące ćwiczenia do strony 91. Utrwalamy paradygmaty : LA, LO, LU, LÓ, LE, Li, ,LY (zabawa z Mikołajem – jaki to prezent) Załącznik na zabawy z paradygmatem poniżej.
Polecenie:
Dzieci czytają sylabę. Następnie wyszukują ją na pasku i zakreślają. Dzieci czytają sylaby, mogą przeczytać wszystkie sylaby napisane na pasku (zawsze czytamy od lewej strony do prawej ).
Przebieg ostatnich zajęć:
1. Przywitanie dzieci
2. Ćwiczenia manualne. Ćwiczenia pisowni samogłosek oraz kolorowanie Świętego Mikołaja według wzoru.
3. Zabawa "Ja mam_____, kto ma____?" wykorzystując zdjęcia uczniów naszej całej klasy, na przykład: "Ja mam Mia, kto ma Dominika?"
Utrwalamy kalendarz: Pory roku, Miesiące, Dni tygodnia, Pogodę, Liczby
4. Odwiedziny Świętego Mikołaja i Aniołków
5. Zapoznanie się z nową piosenką „ Świętym Mikołaju” ( https://www.youtube.com/watch?v=HKH1O6Q8bnw )
6. Występ dzieci dla Mikołaja - dzieci otrzymały słodkie upominki
7. Utrwalanie samogłosek : AA, AO, Ei, UÓ, iY (łączenie liter)
8. Wprowadzenie pierwszych paradygmatów : LA, LO, LU, LÓ, LE, Li, ,LY – pisanie oraz ćwiczenia słuchowe. Utrwalanie formie zabaw,np. jak nazywa się prezent?
Zabawy kierowane przez dzieci
9. Wyszukiwanie liter L,l w zbiorach liter, pisanie po śladzie; praca z książką
10. Praca plastyczna – Mikołaj
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs