"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 19 | Następna
Kuchnia ZADANIE DOMOWE: strona 38- 43, prosimy ćwiczyć czytanie sylab oraz czytanki ze strony 41-42. Przebieg ostatnich zajęć: Piosenka "Szczotka, pasta, kubek, ciepla woda". Pozdrawiamy, Załącznik nr 1: Załącznik nr 2:   Łazienka - dzien zakochanych ZADANIE DOMOWE: strona 30- 35, prosimy ćwiczyć czytanie sylab oraz czytanki ze strony 33. Przebieg ostatnich zajęć: pozdrawiamy   Dzień Pluszowego Misia Przebieg ostatnich zajęć: 3. Powtórzenie poznanych paradygmatów: Karty pracy (załącznik). Szukanie par sylab, kolorowanie zakodowanego obrazka. 4. Dzień Pluszowego MISIA. 5. Wprowadzenie nowych paradygmatów : 6. Przerwa na drugie śniadanie. Utrwalanie słownictwa owoców, warzyw, kolorów, lubie/ nie lubie. "Małe co nieco- czyli to co misie lubią najbardziej” - degustacja miodu. 7. Zabawy: Dzieci na pocztąku zajęć otrzymały karte.:”MISIOWA KARTA ZADAN”, do ktorej zbierały pieczątki za wykonanie zadania: Jedna łapka, druga łapka (podnoszą prawą, potem lewą rękę) Pozdrawiamy, Załącznik nr 1: Załącznik nr 2:   DOM. SYPIALNIA Przebieg ostatnich zajęć: Pozdrawiamy, Załącznik nr 1: Załącznik nr 2:   KARNAWAŁ - Powtórzenie materiału Dziękujemy serdecznie rodzicom za udział w środowym (klasowym) i piątkowym spotkaniu (indywidualnym- wywiadówce) z nami. Przypominamy, że ciągle można zapisywać sie na wywiadówkę, środa 3 lutego w godzinach od 18:00 do 19:00. W ostatnią sobotę dzieci otrzymały drugą część podręcznika „ Kubuś idzie do szkoły”. Przebieg ostatnich zajęć: 1. Przywitanie dzieci. Pozdrawiamy Załącznik nr 1: Załącznik nr 2: Załącznik nr 3:  
Dzień dobry,
1. Przywitanie dzieci. Piosenki ruchowe na dzien dobry.
2. Ćwiczenie manualne– składanie sylab, wyrazów z play-doh (plasteliny), samodzielne czytanie, karty pracy.
3. Powtórzenie poznanych paradygmatów, czytanie czytanki na ocene z ostatnich zajęć.
Pisanie sylab/zdan ze słuchu na białych tablicach.
4. Dzieci dzielą się wiadomościami. :Czesc/ Co nowego? Cwiczenia zadawania pytan i odpowiedzi.
5. Wprowadzenie nowych paradygmatów :
NA, NO, NU, NÓ, NE, Ni, ,NY oraz AN, ON, UN, ÓN, EN, iN, YN
– śpiewanie, powtarzanie, układanie wyrazów z nowych i poznanych wcześniej sylab; pisanie sylab w zabawie ze słuchu. Pisanie i czytanie wyrazów.
6. Przerwa na drugie śniadanie. Utrwalanie słownictwa owoców, warzyw, kolorów, lubie/ nie lubie.
7. Kuchnia – co znajduje się w kuchni, jakie czynności wykonujemy w kuchni, zabawa w kuchnie.
Ćwiczenia używania czasowników: gotuje, smaże, mieszam, zabawa w Kalambury.
Aneta & Małgorzata
Dzień dobry,
1. Przywitanie dzieci.
2. Ćwiczenie manualne– układanie sylab, wyrazów z play-doh (plasteliny)
3. Powtórzenie poznanych paradygmatów, sprawdzenie czytania czytanki z ostatnich zajęć.
Pisanie ze sluchu na bialych tablicach.
4. Wprowadzenie nowych paradygmatów :
CA, CO, CU, CÓ, CE, Ci, ,CY oraz AC, OC, UC, ÓC, EC, iC, YC
– śpiewanie, powtarzanie, układanie wyrazów z nowych i poznanych wcześniej sylab; pisanie sylab w zabawie ze słuchu. Pisanie i czytanie wyrazów dwusylabowych.
5. Przerwa na drugie śniadanie. Utrwalanie słownictwa owoców, warzyw, kolorów, lubie/ nie lubie.
6. Łazienka – co znajduje się w łazience, jakie czynności wykonujemy w łazience. Piosenka "Szczotka, pasta, kubek, ciepla woda".
Ćwiczenia używania czasowników: myję, wycieram, mydle ręce. Kalambury.
7. Praca plastyczna – walentynka dla rodziców
8. Obchodziliśmy urodziny Max na ostatnich zajęciach. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i gratulacje dla Rodziców.
Aneta & Małgorzata
Dzień dobry,
ZADANIE DOMOWE: strona 22- 29, prosimy ćwiczyć czytanie sylab oraz czytanki ze strony 25. Obejrzenie bajki "Przygody Misia Uszatka" oraz "Mis Kolargol" z YouTuba.
Dziękujemy bardzo za przyniesienie pluszaków.
1. Przywitanie dzieci.
2. Ćwiczenie manualne– malowanie misia – praca plastyczna.
Dzieci pokazują i opowiadają o swoim misiu. Jak ma na imie? Co ma na sobie? itp.
Dzieci dowiedziały się : Skąd narodził się pomysł na stworzenie maskotki misia?
Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.
JA, JO, JU, JÓ, JE, Ji, ,JY oraz AJ, OJ, UJ, ÓJ, EJ, iJ, YJ
– śpiewanie, powtarzanie, układanie wyrazów z nowych i poznanych wczesniej sylab; pisanie sylab w zabawie ze słuchu. Pisanie i czytanie wyrazów dwusylabowych.
Zabawy/Zadania : Gra Memory, Wyturlaj Misia, Puzzle, Kodowanie drogi, dopasowaywanie sylab, ćwiczenia na spostrzegawczość, układanie sekwencji, odczytywanie wyrazów i doposowanie do obrazka.
Zabawa ruchowa: "Stary Niedźwiedz Mocno Śpi", „Jadą Misie”- zabawa ruchowa z misiami.
Zabawa ruchowo – naśladowcza "Niedźwiadek" (śpiewamy na melodię "Mam Chusteczkę Haftowaną")
ja jestem niedźwiadek. (pokazują na siebie)
Trzecia łapka czwarta łapka (pokazują prawa, lewą nogę)
a to jest mój zadek. (klepią się po pupie)
Lubię miodek, kocham miodek (masują brzuszek prawą, lewą ręką)
Wybieram go pszczółkom (pokazują wybieranie miodu)
Jedną łapką, drugą łapką ( podnoszą prawą, lewą rękę)
Albo piję rurką. (naśladują picie rurką).
Aneta&Małgorzata
Dzień dobry,
ZADANIE DOMOWE: strona 14- 19, prosimy ćwiczyć czytanie sylab oraz czytanki ze strony 17. Będziemy oceniać czytanie sylabowe.
W przyszlą sobotę będziemy obchodzić „Dzień Pluszowego MISIA” . Prosimy, aby dzieci przyniosly swojego misia i jeśli mają dla niego ubranka. Wszystko niech będzie złożone w plastikowej torbie.
1. Przywitanie dzieci.
2. Ćwiczenie manualne– wycinanie śnieżynki.
3. Powtórzenie poznanych paradygmatów: Karty pracy (załącznik). Zakodowane Sylaby, Wyszukaj Ukryte Wyrazy.
4. Wprowadzenie: Tematu lekcji DOM: - SYPIALNIA
Dzieci opowiadają o swoim pokoju. Co znajduje sie w moim pokoju? Lóżko, stolik, szafa, półka, lampa, dywan, krzeslo,zabawki.
Ćwiczenia używania czasowników: śpi, leży, stoi, idzie, budzi się, zdejmuje, ubiera. Demonstrowanie czynnosci w opowiadaniu "Idziemy do szkoly".
5. Wprowadzenie nowych paradygmatów :
KA, KO, KU, KÓ, KE, Ki, ,KY oraz AK, OK, UK, ÓK, EK, iK, YK
– śpiewanie, powtarzanie, układanie wyrazów z nowych I poznanych wczesniej sylab; pisanie sylab w zabawie ze słuchu. Pisanie I czytanie wyrazow dwusylabowych.
6. Przerwa na drugie śniadanie. Utrwalanie słownictwa owoców, warzyw, kolorów, lubie/ nie lubie.
7. Zabawy ruchowe. Nowa zabawa "Reka prawa, reka Lewa". Zabawy z zabawkami na podłodze.
8. Obchodziliśmy urodziny Gabriela – dziękujemy za pyszne galaretki. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i gratulacje dla Rodziców.
Aneta&Małgorzata
Dzień dobry,
https://www.signupgenius.com/go/60b0e48afa62ba2f94-spotkanie
ZADANIE DOMOWE: str 5 - 11
2. Wycinanie Spirali – dekoracja klasowa na bal karnawałowy.
3. Powtórzenie paradygmatów: Karty pracy (załącznik)
4. Dzieci dzielą się wiadomościami. Prezentacja i odgadywanie kostiumów- „ Kim jestem? Ćwiczenia zadawania pytań i opisów kostiumów.
Przerwa na drugie śniadanie. Utrwalanie słownictwa owoców, warzyw, kolorów, lubie/ nie lubie.
5. Temat przewodni lekcji : Co to jest Karnawał?, Co robimy w karnawale? Ćwiczenia używania czasowników.
6. Zapoznanie się II częścią podręcznika. Opis okładek ksiązki oraz opisy wybranych, interesujacych części książki.
7. Zabawy ruchowo - karnawałowe:
Mucha – Skoncentruj się: (wyjaśnienie zabawy w załączniku.)
A ty skacz: (ma macie)
Boby rurki
Aneta&Małgorzata
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs