ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025, 14 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
3 maja 2025 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa II A



Strona: Poprzednia | 5 | Następna

 

- - - Strona 5 z 29 - - -

 

Jesien/ rzeczownik

 
Witam serdecznie!
W ubiegla sobote podsumowalismy temat jesieni. Dzieci opowiadaly o tym, co znalazly w lesie lub parku. Podziwialismy "jesienne skarby"- liscia giganta, kasztany, zoledzie, ciekawe owoce lesne, ktore sa przysmakiem dla wielu zwierzat. Zapisalismy w zeszycie mala notatke. Przypomnielismy sobie, ze jesienne miesiace to: wrzesień, październik, listopad. Zapisywalismy nazwy miesiecy w zeszycie. Prosze,pocwicz pisanie wyrazow: wrzesień, październik, listopad. Dolaczymy je do obiecanego dyktanda, ktore ze wzgledu na mala liczbe dzieci w klasie ( 5 dzieci byla na probie) musielismy przelozyc. Dzieci czytaly na ocene tekst "Zlota jesien". Dziekuje bardzo Heniowi za policzenie wszystkich pestek duzej dyni! Okazalo sie, ze bylo ich az 803. Henio przyniosl uprazone pestki do klasy i byly pyszne:) jNastepnie przypomnielismy sobie co to jest RZECZOWNIK i zapisalismy w zeszycie. Dzieci moga napisac w zeszycie kilka przykladow wybranych rzeczownikow.
Druga czesc dnia poswiecilismy wydarzeniom jesiennym, ktore mialy miejsce w Polsce wiele lat temu: wybuch II wojny swiatowej, odzyskanie niepodleglosci przez Polske, bohaterska walka powstancza w Warszawie 44 roku. Dzieci z duzym zainteresowaniem wysluchaly fragmentu opowiadania pt. " Harcerska Poczta". Zdjecia wyslalam na telefon, by mozna bylo jeszcze raz przeczytac w domu. Mysle, ze wszystkie dzieci zrozumialy dobrze tresc opowiadani. Prosze, by nauczyc sie ladnie opowiadac ten tekst na nastepna lekcje( praca ustna na ocene). Dziekuje! Dodatkowo dzieci chetne moga zrobic w zeszycie piekna ilustracje do opowiadania "Harcerska Poczta". Na ostatniej godzinie udalismy sie na piekna lekcje historii w wykonaniu kl.7 i z pomoca kilku naszych uczniow: Jana, Piotrusia, Charliego, Charlotte oraz Danielka. Dziekuje Wam za wspaniala gre aktorska i piekne kostiumy przygotowane na te uroczystosc. Dzieci ogladaly program w ciszy i w duzym skupieniu, wiec mysle, ze bardzo im sie spodobal! Mysle, ze rodzicom, ktorzy tez zdecydowali sie przyjsc rowniez!
Podsumowujac: przygotowac sie do dyktanda "W ogrodzie mojej babci..." oraz nazwy jesiennych miesiecy tj. wrzesień, październik i listopad, nauczyc sie opowiadac "Harcerska poczta", zrobic ilustracje do opowiadania ( opcjonalnie) oraz przypomniec sobie rzeczowniki i napisac kilka w zeszycie.
Pozdrawiam i zycze milego tygodnia.
Asia

 

 

 

2024-10-27 13:10:23 ET
Joanna Momot-Shulman
2 listopada 2024

 


Dynia, Dzien Dwujezycznosci

 
Witam serdecznie! Duzo sie dzialo w klasie drugiej i szkole jez. polskiego.
Ubiegle zajecia rozpoczelismy tradycyjnie od czytania. Wiekszosc dzieci wybrala wiersz o Pani i ladnie nauczyla sie czytac. Dziekuje! Te dzieci, ktore maja klopoty z czytaniem, prosze poswieccie w domu wiecej czasu. Na nastepne zajecia prosze naucz sie czytac tekst "Zlota jesien" w podreczniku "Niezapominajki" na str. 87. i zrob cw. 2 w cwiczeniach "Niezapominajki" na str. 86. W przyszlym tygodniu zamykamy temat jesieni i utrwalimy co to sa rzeczowniki. Dziekuje dzieciom, ktore przyniosly "jesienne skarby"- piekne, kolorowe liscie, kasztany i ludziki kasztanowe oraz inne jesienne skarby. W przyszlym tygodniu tez mozna przyniesc do klasy cos ciekawego z parku lub lasu, poswiecimy na to pierwsza godzine lekcyjna. Wiekszosc dzieci przyniosla pieknie pomalowane kasztany i liscie kasztanowca, ktore zawisly na naszym klasowym drzewie. Najladniej wyszly te, z przyklejonym zdjeciem, wiec zachecam wszystkich, by tak zrobili. Rezultaty za tydzien!
Ogromna radosc sprawila dzieciom dynia! Dzieci podzielone na dwie grupy (chlopcy i dziewczynki) pracowaly nad poszczegolnymi etapami: bezpieczenstwo i przygotowanie stanowiska pracy, higiena pracy (dziekujemy Charlie za piekne fartuszki ochronne), drazenie dyni, samodzielny pomysl na wzor dyni, zabezpieczenie pestek dyni i szacowanie ich liczby, sprzatanie po wykonanej pracy, wspolne zdjecia z dynia. Mysle, ze to byl niezapomniany dzien gdzie dzieci zdobyly nie tylko wiedze o dyni, ale tez nauczyly sie pracowac w grupie. Henio i Ola zaoferowali, ze policza pestki i przyniosa uprazone do szkoly, a kazde dziecko napisze w zeszycie szacunkowa liczbe pestek w obu dyniach. Dzieci, ktore beda najblizej prawdy, otrzymaja niespodzianke. Kazde dziecko chcialo wziac dynie do domu, zdecydowalismy wiec, ze w najblizsza sobote zrobimy losowanie i dwie dynie znajda swoj nowy dom. Mnostwo zdjec z dynia wyslalam na wiadomosci klasowe:)
W sobote swietowalismy tez Dzien Dwujezycznosci. Dzieci mialy godzinne spotkanie autorskie z pisarka i autorka ksiazek, p.Eliza Sarnacka- Mahoney. Mysle, ze zachecila dzieci, by mowic, czytac i pisac po polsku! Dzieci wkleily do zeszytu symbol Dnia Dwujezycznosci, koguta. Pisalismy na piorkach wyrazy po polsku i angielsku. Mozna dokonczyc i napisac wiecej wybranych slow w obu jezykach.
Niestety nie udalo nam sie napisac dyktanda ( po prostu nie starczylo nam czasu). Czesc dzieci byla rozczarowana, a zatem dyktando o tej samej tresci napiszemy w najblizsza sobote!
Pozdrawim i zycze milego tygodnia!
Asia

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2024-10-21 12:17:45 ET
Joanna Momot-Shulman
26 października 2024

 


Dwuznaki, Dzien Drzewa

 
Witam serdecznie! Przede wszystkim jeszcze raz ogromne DZIEKUJE za wspaniale niespodzianki z okazji Dnia Nauczyciela! Sprawiliscie mi ogromna radosc! Dzieci rowniez sprawily mi mnostwo niespodzianek swoja ciezka praca, rzetelnie odrabiana praca domowa, pieknym czytaniem i duza aktywnoscia podczas zajec. To cieszy mnie najbardziej! Postawilam sporo szostek za prace domowa! Czasem dzieci nie pokazuja mi wszystkiego co robia w domu, wiec wczoraj poswiecilam wiecej czasu, by zajrzec do folderkow i przyznaje, ze byla pod wrazeniem, jak ciezko pracuja dzieci w domu. Ogromne dziekuje za Wasze poswiecenie w domu. Przez pierwsza godzine utrwalalismy dwuznaki. Cwiczylismy czytanie dwuznakow z poszczegolnymi samogloskami (cza, czo, cze,czy, cha,cho, chi, chu, chy, itp). Szukalismy wyrazow, ktore maja dwuznaki w naglosie, srodglosie i wyglosie. Dzieci radzily sobie bardzo dobrze. Dzieci otrzymaly do folderkow dwie kartki z dwuznakami, do dodatkowego pocwiczenia pisania. Dzieci wkleily do zeszytu dwa wiersze, jeden jesienny dla Pani, a drugi pt. "Drzewo pokoju". wybierz jeden wiersz i naucz sie go pieknie czytac. Nastepnie wybierz z kolorowych lisci dwa WAZNE slowa z wiersza "Drzewo pokoju" i napisz je na kartce z drzewem (kserowka, ktora dzieci wkleily do zeszytu). Ktore marzenie dzieci jest wg. Ciebie najwazniejsze. Wybierz sie z rodzicami lub dziadkami na jesienny spacer. Poszukaj ciekawego liscia lub innego jesiennego "skarbu". Przynies do klasy! Przygotuj sie do pierwszego w tym roku dyktanda " W ogrodzie mojej babci rosna pyszne warzywa i owoce."
Prosze, dokoncz malowanie kasztana i liscia kasztanowca. Powiesimy je na naszym klasowym drzewie. Dzieci mogla wkleic w srodek kasztana swoje zdjecie lub narysowac siebie.
Dziekuje i zycze milego tygodnia.
Asia

 

 

 

2024-10-13 12:20:47 ET
Joanna Momot-Shulman
19 października 2024

 


Smacznego!

 
Witam serdecznie!
Dziekuje bardzo wszystkim Rodzicom,ktorzy znalezli czas, by przyjsc na 15 min.spotkanie z wychowawca. Najwazniejsze tematy:
- systematyczne przychodzenie do szkoly i usprawiedliwienie przed planowanym nieprzyjsciem do szkoly
- systematyczne odrabianie prac domowych
- praca w domu, by mowic do dziecka tylko w jez.polskim
-najblizsze wydarzenia szkolne
- oczekiwania i nadzieje w zakresie zdobytej wiedzy na rok 2024/2025
- wybor trojki klasowej ( dziekuje Angelice i Tomkowi za chec kontynuacji pracy w naszej jklasie)
Zapomnialam wspomniec, ze dzieci przychodza do szkoly bez sniadania i tuz po wejsciu do klasy prosza o czas na lunch. Przypominam, ze lunch rozpoczynamy o godz. 11. Zapomnialam rowniez poprosic Panstwa, by nie wchodzic do klasy po rozpoczeciu zajec. Rodzice zegnaja sie z dziecmi na korytarzu. Chetnie przywitam sie lub porozmawiam z kazdym, kto bedzie chcial po lekcjach.
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o warzywach, dlaczego sa waznym skladnikiem naszej diety. Dzieci rozroznialy: 1.warzywa lisciowe np. salata, kapusta, por, 2.warzywa korzeniowe (burak, marchew, seler) 3. warzywa owocowe np. pomidor, dynia, ogorek. 4. warzywa, ktorych czescia jadalna jest pak kwiatowy lub lodyga np. kalafior. Zastanow sie jakim warzywem jest lubiany przez nas brokul? Poszukaj odpowiedzi i napisz w zeszycie. Dzieci otrzymaly roznorodne typy warzyw i zastanawialy sie jaka jest ich czesc jadalna? Zrobilismy rowniez krotka notatke do zeszytu i kazdy pisal swoje ulubione warzywo. Dzieci otrzymaly dwie kserowki do folderkow. Prosze, wykonaj cwiczenia. Zrob wraz z rodzicami lub dziadkami swoja ulubiona surowke. Napisz w zeszycie jakich warzyw uzyles. Zrob ilustracje lub zdjecie surowki. Naucz sie spiewac piosenke "Alfabet warzywno- owocowy". Dzieci bardzo ladnie czytaly tekst z ubieglego tygodnia "Ogrod pelen zdrowia"- dziekuje! W podreczniku "NIezapominajki" naucz sie pieknie czytac tekst "Zdrowa dieta" na str. 111.
Ostatnia godzine poswiecilismy sylwetce patrona naszej szkoly, Sw. Jana Pawla II. Sluchalismy opowiesci o jego zyciu, zainteresowaniach gdy byl dzieckiem i mlodym mezczyzna. Ogladalismy fotografie przedstawiajace Papieza Polaka. Dzieci otrzymaly kserowki, moga sobie dodatkowo poczytac o najwazniejszych wydarzeniach z jego zycia.
Do zobaczenia za tydzien!

https://www.youtube.com/watch?v=gMZDply5YCg
https://www.youtube.com/watch?v=Nk9C7r3dtxI

 

 

 

 

 

 

 

2024-10-06 17:30:37 ET
Joanna Momot-Shulman
12 października 2024

 


Dzien Jabłka

 
Witam serdecznie! Za nami kolejna pracowita sobote. Obchodzilismy w tym dniu Dzien Jablka. Dzieci otrzymaly spora dawke wiedzy, zabawy i witamin. Dzieci otrzymaly piekny list od Jablka i przykleily go do zeszytu. Mozecie przeczytac list rodzicom. Przeczytalismy opowiadanie "Szarlotka -jablkowa ksiezniczka", a nastepnie pracowalismy z tekstem (sluchanie ze zrozumieniem) Dzieci otrzymaly piekne jablka- najpierw analizowalismy je wszystkimi zmyslami- ksztalt, kolor (wewnatrz, na zewnatrz), zapach, dotyk, a wreszcie smak! Dzieci doszly do ciekawych spostrzezen i z apetytem zjadly jablka. Na podstawie obserwacji w klasie, prosze zrob kserowke, ktora dzieci otrzymaly do folderkow i napisz przymiotniki do danego zmyslu. Szukalismy rowniez pestek w naszych jablkach i okazalo sie, ze ich liczba w tym samym gatunku moze sie bardzo roznic ( od 2 do 8 w jednym jablku). Nastepnie zrobilismy krotka notatka w zeszycie. Dzieci pracowaly nad budowa drzewa jabloni, poznalismy nowe slownictwo jak korona drzewa, pien, kora, korzenie, liscie i owoc. Dzieci same zapisywaly czesci i malowaly je. Na ostatniej godzinie zaprosilismy do klasy kl.3 i wraz z nimi dalej swietowalismy Dzien Jablka- dzieci losowaly kartonowe jabluszka i czytaly swoje pytania, nastepnie musialy popisac sie wiedza o jablkach. Wiekszosc dzieci wspaniale radzila sobie z calkiem trudnymi pytaniami. W nagrody dzieci wyrzucaly kostka nagrody. Wspolnie budowalismy ukryte w jablkach wyrazy i probowalismy laczyc je w zdania. Okazalo sie, ze jablkowe kalambury sa wspaniala i edukacyjna zabawa. Dzieci malowaly rowniez wlasna jablon metoda paluszkowa. Mam nadzieje, ze to byl mily dzien,ktory pozostanie nam w pamieci. Na zadanie domowe prosze naucz sie pieknie czytac tekst w podreczniku "Niezapominajk" na str. 79 "Ogrod pelen zdrowia" oraz zrob cw. 4 i 5 na str.79. W cwiczeniach "Niezapominajki" prosze zrob cw. 3 i 4 na str. 79
Dla chetnych: zrob rodzicom eksperyment z jablkiem i woda i wytlumacz dlaczego tak sie zachowuje! Na pewno beda dumni z Waszej wiedzy.
Dziekuje za ladnie odrobiona prace domowa- wiekszosc dzieci nie tylko bardzo ladnie przeczytala wiersz, ale rowniez nauczyla sie spiewac piosenke "Abecadlo z pieca spadlo". Byly szostki!
Pozdrawiam,
Asia

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2024-09-29 16:08:33 ET
Joanna Momot-Shulman
5 października 2024

 


- - - Strona 5 z 29 - - -

 

Strona: Poprzednia | 5 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs