"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Dzień Wolny
11 kwietnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 20 - - -

 


SIŁA WSPOMNIEŃ!

 
Przeczytaj czytankę " Góra królowej Bony" D.D Stawicka str.182-183. Naucz się pięknie czytać wiersz " W pamietniku Zofii Bobrówny" str 184. Wykonaj pisemnie ćwiczenie 1 str.184 i ćwiczenie 4b str184. ( na podstawie czytanki)
Zapamiętaj z poprzedniej lekcji , że Mieszko I był pierwszym władcą Polski , a Bolesław Chrobry pierwszym królem Polski. Obaj byli przedstawicielami dynastii Piastów na tronie Polski.

 

 

2020-03-31 11:42:57 ET

Alina Kozak
4 kwietnia 2020

 

 

 

 

TAJEMNICE PRZESZŁOŚCI !

 
Przeczytaj czytankę " Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" W. Chotomskiej str.143-146. wykonaj ćwiczenie 3 str.147 pisemnie .
Przypomnijmy wiadomości o przysłówku: str142. " Telefoniczny Savoir- vivre" - przeczytaj i wykonaj ćwiczenie 1str.142 pisemnie
Proszę przesyłać swoje prace na mój email: ala1000@verizon.net ( prace możecie bezposrednio przesłać za pomocą zdjecia lub emaila)

 

 

2020-03-21 12:48:02 ET

Alina Kozak
28 marca 2020

 


ZAWIESZENIE ZAJĘC SZKOLNYCH DO ODWOŁANIA!

 
Szanowni uczniowie, informuję , że zajęć w najblizszą sobotę tj. 14 marca nie bedzie,aż do odwołania !

 

 

2020-03-12 22:17:40 ET

Alina Kozak
14 marca 2020

 


"PAPIEŻ W NASZYCH MYŚLACH, SERCACH I PAMIĘCI "

 
Klasowy konkurs recytatorski pt. " Papież w naszych myslach, sercach i pamięci" w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę urodzin 1920-2020.
Przesłuchanie uczniów z pamięciowego opanowania wiersza oraz deklamacji przez komisję w składzie p.Małgorzata Zieziulewicz i p.Alina Kozak.
Wszyscy uczniowie wezmą udział w konkursie szkolnym!
Na konkurs obowiązuje strój uczniowski czyli biała bluzka , koszula , spódniczka , spodnie,
Zadanie domowe: doszlifować recytację i pamięciowe opanowanie .

 

 

2020-03-11 23:16:19 ET

Alina Kozak
14 marca 2020

 


FRASZKI JAN KOCHANOWSKI

 
Analiza fraszek pod kątem ich aktualności ( Na lipę i Na zdrowie) . Cechy dobrej reklamy. Przygotowania do stworzenia reklamy obu fraszek.
Spotkanie z oj. Michałem Sochą , który podzielił się z uczniami wrażeniamiz pielgrzymki do Kenii, odwiedził dom Dziecka dla sierot , który prowadzą siostry zakonne.
Zadanie domowe: nauczyć sie już definitywnie wiersza na pamięć, przypominam, że w tę sobotę mamy konkurs klasowy.

 

 

2020-03-04 20:46:03 ET

Alina Kozak
7 marca 2020

 


JAN KOCHANOWSKI - MISTRZ SŁOWA POLSKIEGO !

 
Spotkanie z mistrzem słowa - Janem Kochanowskim. Biogram - najważniejsze informacje o Janie Kochanowskim. Krótka charakterystyka epoki polskiego Renesansu. Najwięksi przedstawiciele: M. Kopernik, M.Rej, Jan Matejko. Jagielloni na tronie polskim ( król Zygmunt Stary, królowa Bona. Zygmunt August ostani król dynastii Jagiellonów.
Fraszki Jana Kochanowskiego : Na zdrowie, Na gospodarza, Na młodość, Na starośc, Na lipę. Język polski Kochanowskiego a obecny?
Zadanie domowe: naucz się całego wiersza na konkurs na pamięć - klasowy konkurs odbędzie się 7- go lutego.Przeczytaj fraszkę na lipę, zmień na język polski obecny, tak jak robiliśmy w klasie z fraszką " Na zdrowie", zastanów się jaką można stworzyć reklamę lipy Kochanowskiego (zachęcić przechodniów do odpoczynku pod lipą) UCZNIOWIE NIEOBECNI ,PROSZĘ WYDRUKOWAĆ FRASZKĘ " NA LIPĘ " Z INTERNETU . opracowywaliśmy temat w klasie str.137-139

 

 

2020-02-26 19:47:59 ET

Alina Kozak
29 lutego 2020

 


- - - Strona 1 z 20 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs