Zapisy na Dyżur Dyżury szkolne na rok szkolny 2018/2019: wrzesień - klasy siódma i ósma, październik - klasa szósta, listopad - klasa piąta, grudzień - klasa czwarta, styczeń - klasa trzecia, luty - klasa druga, marzec - klasa pierwsza, kwiecień - klasa maluszków, maj - klasa starszaków, czerwiec - klasa zerowa. Zapisy na Dyżur

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Wielkanoc
21 kwietnia 2019 | 00:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 54 - - -

 


Lektura naszych rodzicow - "Pan Samochodzik i tajemnice Fromborka"

 
Bardzo dziekuje Weronice i Paulinie za reprezentowanie naszej szkoly w konkursie recytatorskim i piekne wyrecytowanie wierszy! Wystep Weroniki zostal nagrodzony wyroznieniem. Gratuluje obu dziewczynkom, bylyscie wspaniale!
1. W klasie zapoznalismy sie z fragementem powiesci Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i tajemnice Fromborka". Czy panu Tomaszowi i jego mlodym przyjaciolom uda sie wydostac z krypty? Badz kreatywny/a i napisz zakonczenie tej historii. Minimum 10 zdan. Licze na pelne sensacji i przygod, kreatywne historie!
2. Gdybys mial/a talent literacki, jaki bylby temat (tematy) Twoich powiesci i dlaczego? Kto bylby odbiorca Twojej tworczosci (kto bylby Twoim czytelnikiem)? Napisz w zeszycie.
3. Przygotuj sie do dyktanda i naucz sie pisowni wyrazow: kruzganek, przezycia, ciemnosci, maminsynek, zhanbic.

 

 

2019-03-23 19:43:53 ET

Małgorzata Momot
30 marca 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Czy mama Ania byla osoba wyjatkowa? Charakterystyka bophaterki opowiadania.

 
W klasie zapoznalismy sie z trescia opowiadania "Kopciuszek" i przeanalizowalismy najwazniejsze wydarzenia. Na podsatawie zachowan i wypowiedzi bohaterow wymienilismy cechy mamy Ani, zapisalismy odpowiednie cytaty do zeszytu.
W klasie odbyl sie klasowy konkurs recytatorski. Do konkursu szkolnego zakwalifikowali sie Julia B., Justyn F., Kacper K., Jan K., Paulina L., Weronika K. i Max T. Prosze pracowac nad opanowaniem tresci wiersza, cwiczyc dykcje, interpretacje i ekspresje.

 

 

2019-03-09 14:05:43 ET

Małgorzata Momot
16 marca 2019

 


Zawod dziennikarz. Konkurs recytatorski.

 
Temat lekcji: Zawod dziennikarz. Charakterystyka pracy dziennikarza na pods. wywiadu z Robertem Konatowiczem.
W klasie przeczytalismy teksty: " Magia radia", Moja zasada - po pierwsze nie nudzic" i Radiowa misja" (podrecznik. str. 169-175). Sporzadzilismy plan dnia dziennikarza radiowego i wypisalismy cechy dobrego dziennikarza.
1. Naucz sie wiersza na konkurs recytatorski. Cwicz interpretacje, pracuj nad dykcja. W nastepna sobote klasowe eliminacje do konkursu szkolnego.
2. Wymysl kilka ciekawych tematow audycji radiowych, zapisz je w zeszycie (lub kartce papieru, jesli Twoj zeszy jest w klasie).

 

 

2019-03-02 14:05:52 ET

Małgorzata Momot
9 marca 2019

 


"Czowiek nie jest w stanie prewidziec wszystkich wypadkow, ktore natapia... "

 
W klasie przeczytalismy fragment opwiadania L. Legut "Piotrek zgubil dziadka oko, a Jasiek chce dozyc spokojnej starosci" (Podrecznik str. 163-167, przeanalizowalismy relacje pomiedzy czlonkami rodziny i zmiany w atmosferze domu spowodowane wizyta goscia.
Na podst tekstu "Opowiadanie" (zeszyt cwicz. str.28-30) omowilismy forme opwiadania jako tekstu literackiego.
1. Wykonaj cwiczenia 2 i 3 (str. 32-34) z pakietu ksero (moge przeslac zdjecia na telefony komorkowe).
2. Ucz sie wiersza na pamiec. Przypominam, eliminacje klasowe odbeda sie 9 marca, konkurs szkolny 16 marca, konkurs miedzyszkolny 23 marca. Wiersz nie powinien przekroczyc 3 min.

 

 

2019-02-23 14:10:52 ET

Małgorzata Momot
2 marca 2019

 


Temat: "Sprawa honorowa" - ocena postepowania bohaterow opowiadania

 
1. Prosze uczyc sie na pamiec wiersza. Konkurs recytatorski za cztery togodnie, warto wiec wykorzystac ferie zimowe do nauki tekstu na pamiec.
2. Uzupelnij pakiet ortograficzny (pisownia "rz" i "z") i przynies do szkoly. Dyktando zostanie ocenione.

 

 

2019-02-09 13:46:18 ET

Małgorzata Momot
22 stycznia 2019

 


Postac ekstrawertyczna i introwertyczna - "Pajaczek na rowerze"

 
Przebieg zajec w klasie:
poznanie zwiazku frazeologicznego "byc kozlem ofiarnym; test na podstawie cichego czytania ze zrozumieniem opwiadania "Jablko" (podrecznik str. 73 i cwicz 1-5 oraz 8); psychozabawa "Jak odkryc osobowosc czlowieka i zapoznaie sie z typem ekstrawertyka i introwertyka (podrecznik str. 96-97; odczytanie fragmentu powiesci E. Nowak "Pajaczek na rowerze" (str. 98-101), analiza utworu, zachowan bohaterow, nadanie tytulu przeczytanemu fragmentowi.
W domu:
1. Napisz w zeszycie cechy, jaimi odznacza sie Ola - osoba ekstrawertyczna.
2. Wykonaj cwicz. 7.
3. Powtorz pisownie wyrazow sprzed dwoch tygodni (dyktanda nie zrobilam, poniewaz w jednym z podanych wyrazow znalazlam blad, za co przepraszam, blad poprawilam).
4. Przynies wiersz, ktory bedziesz recytowac na konkursie, naucz sie go czytac.

 

 

2019-02-03 17:58:33 ET

Małgorzata Momot
9 lutego 2019

 


- - - Strona 1 z 54 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs