Zapisy na Dyżur Dyżury szkolne na rok szkolny 2018/2019: wrzesień - klasy siódma i ósma, październik - klasa szósta, listopad - klasa piąta, grudzień - klasa czwarta, styczeń - klasa trzecia, luty - klasa druga, marzec - klasa pierwsza, kwiecień - klasa maluszków, maj - klasa starszaków, czerwiec - klasa zerowa. Zapisy na Dyżur

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 54 - - -

 


Moje zaangazowanie w sprawy mlodziezy.

 
W klasie powtorzylismy pisownie wyrozow z "ch" i "h". Zapoznalismy sie z trescia wspolczesnego dramatu pt."Podworkowy happening", rozmaiwalismy o rodzajach literackich.
Zadanie domowe: Zaloz, ze nalezysz do organizacji mlodziezowej, ktora dziala lokalnie ale chce rozszerzyc swoj zasieg na szersza skale (regionalna, krajowa a moze nawet nawet miedzynarodowa). Jakimi sprawami bliskimi mlodziezy zajmuje sie ta orgaznizacja? Przedstaw jej program.

 

 

2019-05-07 21:26:00 ET

Małgorzata Momot
11 maja 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

"Wstega pawilonu"- o innosci i niedopasowaniu do swiata.

 
W klasie powtorzylismy reguly pisowni "ch" i "h" oraz przeczytalismy fragmenty powiesci Zofii Chadzynskiej "Wstega pawilonu". Zastanawialismy sie nad pobudkami dzialania nauczyciela i ocenialismy postepowanie kolegow Anny. Omowilismy charakter glownej bohaterki i jej relacje z rodzina.
W domu: Anna jest osoba wartosciowa i inteligentna, ale ma kompleksy, z ktorymi nie potrafi sobie poradzic. Pomoz Annie, skieruj do dziewczyny uwagi mogace pomoc jej w pozbyciu sie "innosci". Wypowiedz sie w formie listu.
Uwaga:
Osoby, ktorych nie bylow w szkole - prosze zapoznac sie z lektura. W skrzynce mailowej kazdy rodzic (takze uczniow obecnych w szkole) znajdzie zalacznik z tekstem przeczytanym w klasie.
Naucz sie pisowni wyrazow: chochla, hultaj, czychal, blahy,ohyda

 

 

2019-04-29 21:28:12 ET

Małgorzata Momot
4 maja 2019

 


Bohaterowie i akcja powiesci Beaty jedryki "Walizka".

 
W klasie zapoznalismy sie z lektura akcji "Bo lubie jezyk polski", powiescia Beaty Jedryki "Walizka". Uczniowie mieli mozliwosc wciac kopie do domu.
1. Prosze nieobecnych uczniow o przeczytanie lektury. Kopie mozna pozyczyc od kolegow.
Sporzadzilismy Bank Wyrazow na konkurs ortograficzny.
2. Osoby nieobecne proszone sa o przepisanie wyrazow z zeszytu kolegi lub za tydzien z tablicy (beda wciaz dostepne).
3. Napisz dialog, jaki moglby odbyc sie na przejsciu granicznym. O co, jaki podrozujacy, moglys zostac poproszony i zapytany? Jakie bylyby Twoje odpowiedzi? Mozesz wykorzystac pytania , ktore inspektor zadal Johnowi ("Walizka")

 

 

2019-03-30 14:03:27 ET

Małgorzata Momot
6 kwietnia 2019

 


Lektura naszych rodzicow - "Pan Samochodzik i tajemnice Fromborka"

 
Bardzo dziekuje Weronice i Paulinie za reprezentowanie naszej szkoly w konkursie recytatorskim i piekne wyrecytowanie wierszy! Wystep Weroniki zostal nagrodzony wyroznieniem. Gratuluje obu dziewczynkom, bylyscie wspaniale!
1. W klasie zapoznalismy sie z fragementem powiesci Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i tajemnice Fromborka". Czy panu Tomaszowi i jego mlodym przyjaciolom uda sie wydostac z krypty? Badz kreatywny/a i napisz zakonczenie tej historii. Minimum 10 zdan. Licze na pelne sensacji i przygod, kreatywne historie!
2. Gdybys mial/a talent literacki, jaki bylby temat (tematy) Twoich powiesci i dlaczego? Kto bylby odbiorca Twojej tworczosci (kto bylby Twoim czytelnikiem)? Napisz w zeszycie.
3. Przygotuj sie do dyktanda i naucz sie pisowni wyrazow: kruzganek, przezycia, ciemnosci, maminsynek, zhanbic.

 

 

2019-03-23 19:43:53 ET

Małgorzata Momot
30 marca 2019

 


Czy mama Ania byla osoba wyjatkowa? Charakterystyka bophaterki opowiadania.

 
W klasie zapoznalismy sie z trescia opowiadania "Kopciuszek" i przeanalizowalismy najwazniejsze wydarzenia. Na podsatawie zachowan i wypowiedzi bohaterow wymienilismy cechy mamy Ani, zapisalismy odpowiednie cytaty do zeszytu.
W klasie odbyl sie klasowy konkurs recytatorski. Do konkursu szkolnego zakwalifikowali sie Julia B., Justyn F., Kacper K., Jan K., Paulina L., Weronika K. i Max T. Prosze pracowac nad opanowaniem tresci wiersza, cwiczyc dykcje, interpretacje i ekspresje.

 

 

2019-03-09 14:05:43 ET

Małgorzata Momot
16 marca 2019

 


Zawod dziennikarz. Konkurs recytatorski.

 
Temat lekcji: Zawod dziennikarz. Charakterystyka pracy dziennikarza na pods. wywiadu z Robertem Konatowiczem.
W klasie przeczytalismy teksty: " Magia radia", Moja zasada - po pierwsze nie nudzic" i Radiowa misja" (podrecznik. str. 169-175). Sporzadzilismy plan dnia dziennikarza radiowego i wypisalismy cechy dobrego dziennikarza.
1. Naucz sie wiersza na konkurs recytatorski. Cwicz interpretacje, pracuj nad dykcja. W nastepna sobote klasowe eliminacje do konkursu szkolnego.
2. Wymysl kilka ciekawych tematow audycji radiowych, zapisz je w zeszycie (lub kartce papieru, jesli Twoj zeszy jest w klasie).

 

 

2019-03-02 14:05:52 ET

Małgorzata Momot
9 marca 2019

 


- - - Strona 1 z 54 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs