ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. 14 WRZEŚNIA GODZ. 9:30

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
21 września 2019 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 54 - - -

 


Moje zaangazowanie w sprawy mlodziezy.

 
W klasie powtorzylismy pisownie wyrozow z "ch" i "h". Zapoznalismy sie z trescia wspolczesnego dramatu pt."Podworkowy happening", rozmaiwalismy o rodzajach literackich.
Zadanie domowe: Zaloz, ze nalezysz do organizacji mlodziezowej, ktora dziala lokalnie ale chce rozszerzyc swoj zasieg na szersza skale (regionalna, krajowa a moze nawet nawet miedzynarodowa). Jakimi sprawami bliskimi mlodziezy zajmuje sie ta orgaznizacja? Przedstaw jej program.

 

 

2019-05-07 21:26:00 ET

Małgorzata Momot
11 maja 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

"Wstega pawilonu"- o innosci i niedopasowaniu do swiata.

 
W klasie powtorzylismy reguly pisowni "ch" i "h" oraz przeczytalismy fragmenty powiesci Zofii Chadzynskiej "Wstega pawilonu". Zastanawialismy sie nad pobudkami dzialania nauczyciela i ocenialismy postepowanie kolegow Anny. Omowilismy charakter glownej bohaterki i jej relacje z rodzina.
W domu: Anna jest osoba wartosciowa i inteligentna, ale ma kompleksy, z ktorymi nie potrafi sobie poradzic. Pomoz Annie, skieruj do dziewczyny uwagi mogace pomoc jej w pozbyciu sie "innosci". Wypowiedz sie w formie listu.
Uwaga:
Osoby, ktorych nie bylow w szkole - prosze zapoznac sie z lektura. W skrzynce mailowej kazdy rodzic (takze uczniow obecnych w szkole) znajdzie zalacznik z tekstem przeczytanym w klasie.
Naucz sie pisowni wyrazow: chochla, hultaj, czychal, blahy,ohyda

 

 

2019-04-29 21:28:12 ET

Małgorzata Momot
4 maja 2019

 


Bohaterowie i akcja powiesci Beaty jedryki "Walizka".

 
W klasie zapoznalismy sie z lektura akcji "Bo lubie jezyk polski", powiescia Beaty Jedryki "Walizka". Uczniowie mieli mozliwosc wciac kopie do domu.
1. Prosze nieobecnych uczniow o przeczytanie lektury. Kopie mozna pozyczyc od kolegow.
Sporzadzilismy Bank Wyrazow na konkurs ortograficzny.
2. Osoby nieobecne proszone sa o przepisanie wyrazow z zeszytu kolegi lub za tydzien z tablicy (beda wciaz dostepne).
3. Napisz dialog, jaki moglby odbyc sie na przejsciu granicznym. O co, jaki podrozujacy, moglys zostac poproszony i zapytany? Jakie bylyby Twoje odpowiedzi? Mozesz wykorzystac pytania , ktore inspektor zadal Johnowi ("Walizka")

 

 

2019-03-30 14:03:27 ET

Małgorzata Momot
6 kwietnia 2019

 


Lektura naszych rodzicow - "Pan Samochodzik i tajemnice Fromborka"

 
Bardzo dziekuje Weronice i Paulinie za reprezentowanie naszej szkoly w konkursie recytatorskim i piekne wyrecytowanie wierszy! Wystep Weroniki zostal nagrodzony wyroznieniem. Gratuluje obu dziewczynkom, bylyscie wspaniale!
1. W klasie zapoznalismy sie z fragementem powiesci Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i tajemnice Fromborka". Czy panu Tomaszowi i jego mlodym przyjaciolom uda sie wydostac z krypty? Badz kreatywny/a i napisz zakonczenie tej historii. Minimum 10 zdan. Licze na pelne sensacji i przygod, kreatywne historie!
2. Gdybys mial/a talent literacki, jaki bylby temat (tematy) Twoich powiesci i dlaczego? Kto bylby odbiorca Twojej tworczosci (kto bylby Twoim czytelnikiem)? Napisz w zeszycie.
3. Przygotuj sie do dyktanda i naucz sie pisowni wyrazow: kruzganek, przezycia, ciemnosci, maminsynek, zhanbic.

 

 

2019-03-23 19:43:53 ET

Małgorzata Momot
30 marca 2019

 


Czy mama Ania byla osoba wyjatkowa? Charakterystyka bophaterki opowiadania.

 
W klasie zapoznalismy sie z trescia opowiadania "Kopciuszek" i przeanalizowalismy najwazniejsze wydarzenia. Na podsatawie zachowan i wypowiedzi bohaterow wymienilismy cechy mamy Ani, zapisalismy odpowiednie cytaty do zeszytu.
W klasie odbyl sie klasowy konkurs recytatorski. Do konkursu szkolnego zakwalifikowali sie Julia B., Justyn F., Kacper K., Jan K., Paulina L., Weronika K. i Max T. Prosze pracowac nad opanowaniem tresci wiersza, cwiczyc dykcje, interpretacje i ekspresje.

 

 

2019-03-09 14:05:43 ET

Małgorzata Momot
16 marca 2019

 


Zawod dziennikarz. Konkurs recytatorski.

 
Temat lekcji: Zawod dziennikarz. Charakterystyka pracy dziennikarza na pods. wywiadu z Robertem Konatowiczem.
W klasie przeczytalismy teksty: " Magia radia", Moja zasada - po pierwsze nie nudzic" i Radiowa misja" (podrecznik. str. 169-175). Sporzadzilismy plan dnia dziennikarza radiowego i wypisalismy cechy dobrego dziennikarza.
1. Naucz sie wiersza na konkurs recytatorski. Cwicz interpretacje, pracuj nad dykcja. W nastepna sobote klasowe eliminacje do konkursu szkolnego.
2. Wymysl kilka ciekawych tematow audycji radiowych, zapisz je w zeszycie (lub kartce papieru, jesli Twoj zeszy jest w klasie).

 

 

2019-03-02 14:05:52 ET

Małgorzata Momot
9 marca 2019

 


- - - Strona 1 z 54 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs