"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
25 stycznia 2020 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 58 - - -

 


"CUDOWNE DZIECI, ALE CZY CUDOWNE ŻYCIE?"

 
Losy trójki młodych, znanych ludzi : Jadwiga Andegaweńska, Shirley Temple i Judy Garland. Dyskusja , porównanie ich historii do naszego zwykłego życia.
Stopnowanie przymiotnika - formy i ćwiczenia doskonalące. Wybieramy wiersz na konkurs recytatotrski - poświęcony 100 leciu urodzin Jana Pawła II.
Zadanie domowe: Wybierz 10 przymiotników ( mogą być wybrane z poprzednich czytanek lub swoje własne, ale nie używaj tych , które były na lekcji), dokonaj ich
stopniowania. Naucz się pięknie czytać swój wiersz na konkurs.

 

 

2020-01-22 17:18:08 ET

Alina Kozak
25 stycznia 2020

 

 

 

 

POZOSTAĆ SOBĄ CZY DOSTOSOWAĆ SIĘ DO GRUPY?

 
Zapoznanie się z tekstem czytanki " Porozmawiajmy "Frances O'Roark Dowell, str.52-56 . Schemat przedstawiający relacje miedzy bohaterami ( Kate, Marylin,Ashley i Elyse ). Dyskusja o słusznosci stwierdzenia związanego z sytuacją opisaną w czytance. Znaczenie słowa "bojkot", synonimy. Najlepszy przyjaciel - kim powinien być? Wspólne czytanie wiersza " Przyjaciele" A. Mickiewicza, analiza przyjaźni Mieszka i Leszka . Związek rzeczownika z przymiotnikiem - ćwiczenia.
Zadanie domowe: Poszukaj w dostępnych źródłach wiersza Jana Pawła II ,wydrukuj i przynieś do szkoły . W tym roku Konkurs Recytatorski poświęcony jest 100 rocznicy urodzin papieża 1920-2020. Temat konkursu " Papież w naszych myslach, sercach i pamięci." Wykonaj ćwiczenie nr2 str.57 pisemnie.
Zadanie dla chętnych na szóstkę- napisz swój wiersz o przyjaźni "Najlepszy Przyjaciel"

 

 

2020-01-15 19:21:25 ET

Alina Kozak
18 stycznia 2020

 


Posrednia charaketrystyka bohaterow opow. J. Podsiadly. Konkurs recytatorski

 
Pelny temat lekcji: "Posrednia charaketrystyka bohaterow opowiadania J. Podsiadly. Kazdy ma prawo do prywatnosci - refleksje inspirowane fragmentem powiesci Z. Orlinskiej.
W klasie uczniowie zapoznali sie z dwoma tekstami literackimi, strony 113-115 i 116-118. Omowilismy tresc obu otworow. Opisalismy trzy rozne domy i osoby, ktore je zamieszkuja (tekst nr 1), podsumowalismy rozmowe zapisujac na tablicy dwie przeciwne tezy i argumenty je potwierdzajace. Zastanowilismy sie, czym jest granica prywatnosci ( poczucia komfortu), co zapewnia domownikom prywatnosc w ich domach, czy osoby publiczne maja prawo do prywatnosci (tekst 2).

Temat tegorocznego konkursu recytatorskiego brzmi nastepujaco : „Papież w naszych myślach, sercach i pamięci” w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę urodzin 1920-2020.
Praca domowa:
* Z perspektywy zwierzat lub ludzi (muchy, mrowek, psa itp. lub siostry, mamy, brata, sympatii itd. - wybierz jedna) napisz opowiadanie, w ktorym przedstawisz dzien jednej z siostr Swiniarskich (na pods. opowiadania nr 1)
** Poszukaj wiersza na konkurs, wydrukuj go i przynies do szkoly. W tym roku final konkursu 21 marca, tak wiec prosze o powazne potraktowanie zadania domowego.

 

 

2020-01-12 21:55:30 ET

Małgorzata Momot
18 stycznia 2020

 


POZNAJEMY TAJEMNICĘ KLASY VI B !

 
Wspólne czytanie czytanki " W tajemnicy" Jacek Podsiadło. Analiza słowa " tajemnica" , synonimy. Rodzaje tajemnic. Wyrażanie własnego sądu o bohaterach czytanki. Dyskusja na temat postawy głównego bohatera Sprężyny, oraz jego kolegów. Połozenie geograficzne Mazur - Krainy Tysiąca Jezior - krotki film o Mazurach.
Zadanie domowe: praca stylistyczna do wyboru: dopisz dalszy ciag. 1) " Sprężyna samotnie spędza noc w altanie, nagle....... 2) " W środku nocy w domu Sprężyny rozlega się dźwięk telefonu...... Czytanka str.46 podręcznik " Między nami"

 

 

2020-01-07 10:30:38 ET

Alina Kozak
11 stycznia 2020

 


BOŻE NARODZENIE !

 
Polskie tradycje świąt Bożego Narodzenia: choinka, św. Mikołaj,wieczór wigilijny,dodatkowe miejsce przy stole, sianko, łamanie się opłatkiem, kolędy, pierwsza gwiazdka. Symbolika tradycji.
Zadanie domowe: Kazdy uczeń przygotuje swoje przydzielone zadanie do zreferowania podczas naszej klasowej wigilijki.( Amelka Pł.- choinka, Zosia Z.- św. Mikołaj i Mikołajki,Amelka Ł.-pierwsza gwiazdka,Konrad-kolędy , Cicha Noc,Zosia R.-wieczór wigilijny,Zuzia-sianko, nakrycie stołu,Sebastian-łamanie się opłatkiem.
Zaproście swoich rodziców na naszą klasową wigilikę.

Przebieg zajęć w sobotę tj.21 grudnia: przedstawienie szkolne jasełek godź. 10:00, nasza klasowa wigilijka rozpocznie się o godź.12:00.

 

 

2019-12-18 18:00:13 ET

Alina Kozak
21 grudnia 2019

 


LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM!

 
Legenda o Smoku Wawelskim - wspólne czytanie. Spektakl teatralny " Smok Wawelski" w wykonaniu aktora Artura Gotza . Udział w przedstawieniu.
"Mikołajki" - postać św. Mikołaja , krótka biografia.
Zadanie domowe: Napisz swoje wrażenia z obejrzanego spektaklu " Smok Wawelski"

 

 

2019-12-11 11:39:13 ET

Alina Kozak
14 grudnia 2019

 


- - - Strona 1 z 58 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs