"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 19 - - -

 

" PAN TADEUSZ" ADAM MICKIEWICZ " POLOWANIE" DOWEYKO I DOMEYKO

 
Humorystyczne aspekty wynikające ze zbieżnosci nazwisk DOWEYKO i DOWEYKO podczas polowania na niedźwiedzia. Fragmenty "Pana Tadeusza". Przedstawiciele polskiego Romantyzmu : Mickiewicz, Słowacki, Fredro,Norwid,Krasiński. Wielka Emigracja.
Czytanie fragmentów dotyczących nieporozumień wynikajacych ze zbieżności nazwisk. Krótki filmik o Adamie Mickiewiczu.
Zadanie domowe: Przeczytaj tekst, który został wysłany w załączniku , wykonaj ćw. 1 pisemnie , 2 ustnie , zapoznaj się z życiorysem A. Mickiewicza na str.196 w czytance.

 

 

2020-04-21 18:40:32 ET

Alina Kozak
25 kwietnia 2020

 


WIELKANOC!

 
" Baba wielkanocna" upiecz ciasto z przepisu na str.212 podręcznik , moze byc wersja bez migdałów. Zrób zdjęcie swego wypieku!

 

 

2020-04-10 11:09:11 ET

Alina Kozak
18 kwietnia 2020

 


SIŁA WSPOMNIEŃ!

 
Przeczytaj czytankę " Góra królowej Bony" D.D Stawicka str.182-183. Naucz się pięknie czytać wiersz " W pamietniku Zofii Bobrówny" str 184. Wykonaj pisemnie ćwiczenie 1 str.184 i ćwiczenie 4b str184. ( na podstawie czytanki)
Zapamiętaj z poprzedniej lekcji , że Mieszko I był pierwszym władcą Polski , a Bolesław Chrobry pierwszym królem Polski. Obaj byli przedstawicielami dynastii Piastów na tronie Polski.

 

 

2020-03-31 11:42:57 ET

Alina Kozak
4 kwietnia 2020

 


TAJEMNICE PRZESZŁOŚCI !

 
Przeczytaj czytankę " Legenda o Lechu, Czechu i Rusie" W. Chotomskiej str.143-146. wykonaj ćwiczenie 3 str.147 pisemnie .
Przypomnijmy wiadomości o przysłówku: str142. " Telefoniczny Savoir- vivre" - przeczytaj i wykonaj ćwiczenie 1str.142 pisemnie
Proszę przesyłać swoje prace na mój email: ala1000@verizon.net ( prace możecie bezposrednio przesłać za pomocą zdjecia lub emaila)

 

 

2020-03-21 12:48:02 ET

Alina Kozak
28 marca 2020

 


ZAWIESZENIE ZAJĘC SZKOLNYCH DO ODWOŁANIA!

 
Szanowni uczniowie, informuję , że zajęć w najblizszą sobotę tj. 14 marca nie bedzie,aż do odwołania !

 

 

2020-03-12 22:17:40 ET

Alina Kozak
14 marca 2020

 


- - - Strona 2 z 19 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs