"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
14 grudnia 2019 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 57 - - -

 

" Marcin Kozera" Maria Dąbrowska

 
Informacje na temat opowiadania, sytuacja Polski - zabory. Czytamy pierwszy rozdział lektury. Spotkanie z byłą absolwentka naszej szkoły Moniką Sobieszek.
Zadanie domowe: przeczytaj rozdział " Wyprawa z Krysią " . Napisz plan wydarzeń.

 

 

2019-10-11 18:44:22 ET

Alina Kozak
19 października 2019

 


Wiemy wszystko o odmianie czasownika?

 
Przypomnienie o częściach mowy : rzeczownik, czasownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik,zaimkek. Rozpoznawanie w tekście i wypowiedziach części mowy (czasownik). Bezosobowe formy czasownika. Odmiana czasownika przez osoby, liczby, rodzaje i czasy- ćwiczenia utrwalające wykonywane indywidualnie.
Poznajemy Marcina Kozerę bohatera powieści Marii Dąbrowskiej " Marcin Kozera" , która bedzie naszą lekturą w tym semestrze.
Poznajemy państwa, które graniczą z Polską, oraz ich stolice .
Zadanie domowe: W niżej podanych czasownikach określ :osobę, liczbę, rodzaj i czas:
oddał,niosła,przybiegł,wynosił,rozważali,uczył, siedzę , zastanawiała się, odeszli, odpłynęły. Zapamietaj państwa graniczace z Polską oraz ich stolice.
Uczniowie, którzy byli nieobecni, proszę przed wykonaniem zadania przeczytać informację o czasowniku na stronie 28 w czytance .

 

 

2019-10-05 20:22:28 ET

Alina Kozak
12 października 2019

 


Jak sobie radzić z negatywnymi emociami?

 
Zapoznanie się z tekstem Jacka Podsiadły " O natręctwach". Definiowanie na podstawie tekstu pojeć: stres,tik, natręctwo. Omówienie przyczyn i objawów zachowania Dorotki. Tworzene pracy na temat rozładowywania stresu: Gdy jest mi smutno, wtedy....( praca pisemna indywidualna)
Zadanie domowe: wykonaj pisemnie polecenie nr 2 strona 26 w czytance " Między nami", odszukaj i przeczytaj w tekscie fragmenty wyjasniajace przyczyny i zachowanie Dorotki
Przypominam o przyniesieniu kwoty $16 za podręcznik.

 

 

2019-09-29 13:15:42 ET

Alina Kozak
5 października 2019

 


ENTUZJAZM MOŻE BYĆ ZARAŹLIWY.

 
Zapoznanie z tekstem czytanki "Nowy dyrektor" A. Załazińska,M.Rusinek. Głośne czytanie tekstu, opracowanie niezrozumiałych wyrazów. Wyrazy do zapamietania: entuzjazm,emotikon,apostrof,werbalny, niewerbalny. Analiza sytuacji komunikacyjnej ukazanej w utworze. Werbalne i niewerbalne środki komunikacji. Prezentacja własnego pomysłu na funkcjonowanie szkoły. (. Jestem nowym dyrektorem szkoły, przedstawiam swój plan edukacyjny na bieżący rok szkolny).
Zadanie domowe: 1 naucz się poprawnie czytać czytankę " Nowy dyrektor" str 11-12.
2 jako nowy dyrektor szkoły przedstaw swój entuzjastyczny plan edukacyjny na bieżący rok szkolny ( praca ustna, korzystaj z treści przemówiena dyrektora z czytanki)

 

 

2019-09-21 20:59:46 ET

Alina Kozak
28 września 2019

 


Moja wakacyjna przygoda!

 
Czy moje wakacje były wspaniałe? Indywidualne wypowiedzi uczniów o przebiegu wakacji w/g sporządzonego planu w klasie. Rozwijanie i wzbogacanie słownictwa.
Informacje na temat pracy w bieżącym roku szkolnym, najwazniejsze wydarzenia oraz uroczystosci szkolne, obowiazki ucznia, zachowanie podczas lekcji i przerw.
Obowiazujacy podrecznik " Miedzy nami" Agnieszka Łuczaj i Anna Murdzek. Podreczniki będą rozdane uczniom w sobotę.
Zadanie domowe: Moja wakacyjna przygoda - praca pisemna.

 

 

2019-09-17 18:29:34 ET

Alina Kozak
21 września 2019

 


- - - Strona 2 z 57 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs