"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
25 stycznia 2020 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 59 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym powtarzaliśmy wiadomości o czasowniku (notatka w zeszycie). Z ćwiczeń wykonaliśmy cwiczenia 1 - 6a ze str 74 - 78. W czytance przeczytaliśmy opowiadanie „Chce robić to, co chce”. Musze pochwalić dzieci (PRAWIE wszystkie) za piękne czytanie mimo, ze nie zapowiadałam, ze bedziemy czytac. Widać ze ćwiczycie!
Na zadanie domowe prosze wykonać cw 7 i 7a ze str 79. Proszę przynieść również do oceny dokończona laurkę na Dzień
Babci i Dziadka (dzieci zaczęły prace na
lekcji). Umawialiśmy sie na jedna laurkę dla babci i druga dla dziadka lub jedna wspólna dla babci i dziadka. Rozumiem, ze cześć dzieci bedzie chciała wysłać laurki do Polski wiec, aby doszły na czas trzeba bedzie je wysłać jak najszybciej, dlatego rodzice sfotografujcie laurkę na dowód ze była skończona i podeślijcie do mnie (albo wydrukujecie zdjęcie do szkoły jeśli wolicie).
Za tydzień napiszemy test z nazw miesięcy.
Dziękuje,
Magda

 

 

2020-01-18 13:31:21 ET

Magdalena Kasperkiewicz
25 stycznia 2020

 

 

 

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
W ostatnia sobotę czytaliśmy tekst „Zazdrosna Klara” i rozmawialiśmy na temat zazdrości, przyjaźni oraz zachowania. Przypomnieliśmy także zasady pisowni wyrazów z „ó” wymiennym i niewymiennym. W ćwiczeniach wykonaliśmy cw 1 - 8 ze str 64 - 67 oraz cw 1 - 7 ze str 68 - 71. Prosze uzupełnić, kto nie dokończył i kogo nie było.
Przypominam o dyktandzie w najbliższa sobote, które zostało zadane w poprzednim tygodniu. Mam również nadzieje, ze wszyscy powtarzają nazwy miesięcy, bo zbliża się test.
Dzieci, które nie napisały opowiadania na zeszła sobotę proszę, aby miały je gotowe w najbliższa.
Chciałam Was rowniez poinformować, ze tematem tegorocznego konkursu literackiego będzie: „Papież w naszych myślach, sercach i pamięci” w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę urodzin 1920-2020. Wybieramy wiersze o papieżu, dla papieża lub jego własne.
Konkurs klasowy odbędzie się 7 marca, a z niego zostaną wyłonieni finaliści, którzy wezmą udział w konkursie szkolnym 14 marca. Laureaci konkursu szkolnego wezmą udział w konkursie międzyszkolnym, który odbedzie się w Webster 21 marca. Zachęcam do poważnego potraktowania wiersza ponieważ każdy uczeń musi umieć go wyrecytować w klasie - jest to warunek zaliczenia roku. Dlatego wszyscy narciarze i piłkarze, których może w szkole nie byc podczas konkursu klasowego zostaną przepytani w późniejszym terminie. W naszej grupie wiekowej wiersz nie może być recytowanymi dłużej niż 3 minuty.
Na koniec, dla dzieci chętnych jest zadanie (na ocenę celująca). Proszę wykonać cw 8 i 9 ze str 72 (czytanka). Powtarzam, NIE JEST to zadanie obowiązkowe.
Dziekuje!
Magda

 

 

2020-01-15 22:56:48 ET

Magdalena Kasperkiewicz
18 stycznia 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Witam wszystkich w Nowym Roku! Mam nadzieje, ze wystarczyło Wam czasu na choć odrobine relaksu i spędziliście te przerwę owocnie. Dzieciom, choć nie było ich dzis duzo, zdecydowanie cieżko było wrócić do szkolnej rutyny😁.
Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o świętach, Nowym Roku i o tym jak spędziliśmy ten czas, co dobrego jedliśmy, itp.
Zajęliśmy sie dzis związkiem rzeczownika z przymiotnikiem. Wykonaliśmy cwiczenia 1 - 11 ze str 56 - 62.
Na zadanie domowe prosze napisać krótkie opowiadanie o swojej przerwie swiateczno-noworocznej: gdzie byłem, jak spędziłem wigilie, co jadłem, jak spędziłem Nowy Rok (conajmniej 10 zdań).
Za dwa tygodnie napiszemy dyktando ze str 70 (czytanka) - prosze zacząć sie przygotowywać. Prosze rowniez, aby dzieci ćwiczyły nazwy miesięcy - za jakis czas zrobimy test sprawadzajacy. Prosze rowniez, aby dzieci choć przez krotka chwile codziennie starały sie czytac po polsku (dzis mieliśmy rozmowę na ten temat). Prosze wybrać sobie jakis krotki tekst (albo długi) i codziennie starać sie przeczytać z niego krotki fragmencik (3 - 4 zdania). I powtórzyć go 2-3 razy. 10 minut w zupełności wystarczy. Szczególnie te dzieci, które maja z czytaniem problemy. Zobaczycie, ze konsekwencja popłaca.
Dziekuje.
Do zobaczenia!
Magda

 

 

2020-01-04 14:00:39 ET

Magdalena Kasperkiewicz
11 stycznia 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Kochani,
Wczoraj wieczorem dowiedziałam sie, ze w ostatnia sobote z jakiegoś powodu dyktando nie zostało przeprowadzone, mimo ze prosiłam o to moje zastępczynie. Dlatego napiszemy je jutro, bo napewno wszyscy juz dawno sa do niego przygotowani. Przepraszam tych, którzy chcieli mieć to juz z głowy tydzien temu.☹️
Magda

 

 

2019-12-13 10:27:17 ET

Magdalena Kasperkiewicz
14 grudnia 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajęciach czytaliśmy tekst „O stworzeniu Podhala” str 151, wykonaliśmy cw. 2 i 3 ze str 52-53 oraz ćwiczenie ze str 54, próbowaliśmy zrozumieć gwarę góralska zna przykładzie wiersza „We skole” (str 53). Przypomnieliśmy również stopniowanie przymiotników na str 45 (cwiczenia) oraz na str 46 - 40 (cw 1, 2, 3 i 4).
Na zadanie domowe prosze przygotowac sie do dyktanda (które było zapowiedziane 2 tygodnie temu - str 48 w czytance) oraz napisać swoją charakterystykę na podstawie imienia (ci, którzy nie napisali), np:
A - ambitny w szkole
D - denerwuje sie gdy musi wcześnie wstawać , itd...
A - ....
M- ...
W najbliższa sobote nie bedzie mnie w szkole - dzieci beda mialy zastępstwo, ale prosze aby były przygotowane do dyktanda.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-12-02 18:20:34 ET

Magdalena Kasperkiewicz
7 grudnia 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach zajmowalismy sie w dalszym ciagu przymiotnikiem. Niestety wciaz nie wszystkie dzieci potrafily powiedziec co to jest przymiotnik i na jakie odpowiada pytania, mimo ze bylo to zadanie domowe :-(( Dzieci obwiniaja rodzicow, ze nic na ten temat nie powiedzieli (??). Szkoda, bo w dalszym ciagu nie mozemy przejsc do kolejnego tematu, a wiekszosc dzieci jest juz bardzo znudzona ciaglym powtarzaniem tego samego. Jednak musicie sobie zdawac sprawe, ze jesli Wasze dziecko nie zna takich podstaw, nie bedzie w stanie przyswoic kolejnych zasad jezyka. Zauwazylam tez, ze niektore dzieci wciaz przychodza do szkoly z ¨niekompletnym wyposazeniem¨, tzn albo bez zeszytu, albo tylko z zeszytem lub tylko z czytanka, itp. Tak jak pisalam na poczatku roku jest to duzy problem poniewaz jest to rownoznaczne z kilkoma godzinami siedzenia przy pustej lawce.
W ostania sobote pracowalismy nad czytanka ¨O bramce z kluska¨. Wiekszosc dzieci ladnie przygotowala sie z czytania, ale znow niestety nie wszystkie (akurat te, ktore powinny byly szczegolnie popracowac nad czytaniem przyznaly sie, ze wogole nie siegnely w domu po czytanke). NIe wiem, Rodzice, jakich oczekujecie efektow pracy w Polskiej Szkole, ale po dwoch miesiacach nauki z niepokojem musze stwierdzic, ze zaczyna sie formowac (sama!) lista dzieci, ktorych nie bedzie z czego sklasyfikowac, a co sie z tym wiaze - brak swiadectwa ukonczenia klasy czwartej (rozmawialismy o tym na spotkaniu w druga sobote wrzesnia). Kochani, jesli dzieci nie beda mialy w Was wsparcia, to chocbysmy stawali na glowie, cztery godziny pracy w tygodniu, z 14-osobowa klasa nie naucza Waszych dzieci czytac. Do tego jest potrzebna systematyczna praca.
Na zadanie domowe ponownie prosze, aby dzieci potrafily powiedziec co to jest przymiotnik, na jakie odpowiada pytania i aby potrafily podac ze dwa przyklady. Bede pytac tych, ktorzy byli nieprzygotowani.
Prosze ponadto wykonac ¨zadanie domowe¨ ze str 48 w czytance. Prosze rowniez, aby kazdy umial przeczytac zart znajdujacy sie w czytance na str 48 na dole.
Zapomnialam jeszcze dodac, ze wykonalismy na lekcji cwiczenia 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 9 ze str 39 - 43. Prosze uzupelnic niedokonczone cwiczenia.
Zaraz po Swiecie Dziekczynienia, czyli 6-go grudnia, mamy zaplanowane kolejne dyktando - ze str 48 (prosze zaczac sie przygotowywac).
Dziekuje.
Magda

 

 

2019-11-18 22:52:42 ET

Magdalena Kasperkiewicz
22 listopada 2019

 


- - - Strona 1 z 59 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs