"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Dzień Wolny
11 kwietnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 13 - - -

 


Poprawka do zadania domowego.

 
Kochani, ponieważ w czytance jest błąd (jeśli chodzi o numerację stron) prosze zamiast cw 2 ze str 126 (której nie ma) wykonać zadanie domowe str 127 (cw 1 a, b i c - również w czytance). Reszta pozostaje ta sama.
Dziękuję i przepraszam za niedopatrzenie.
Magda

 

 

2020-03-24 18:30:05 ET

Magdalena Kasperkiewicz
28 marca 2020

 

 

 

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na zadanie domowe prosze przeczytać czytankę „Magiczne słowa” ze str. 125 i wykonać ćwiczenie do czytanki ze str. 126 (czytanka) oraz wykonać ćwiczenie 2 i 3 ze str 129 - 130 w ćwiczeniach. Rodzice, prosze abyście poczytali/przypomnieli z dziećmi zasady pisowni wyrazów z „u” i „ó” (str 128 - 132 ćwiczenia).Proszę przesłać do mnie wykonane zadanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w emailu, który przesłałam wczoraj - prosze sie zapoznać. Czekam na Wasze sugestie co do spotkania online.
Dziękuję,
Magda

 

 

2020-03-24 13:39:56 ET

Magdalena Kasperkiewicz
28 marca 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach czytalismy na oceny czytanke "Polowanie na slonia". Uczylismy sie rowniez budowac pytania i odpowiedzi na podstawie podanych zdan. W cwiczeniach wykonalismy cwiczenie 1 A-G ze str 113 - 114. Ponadto dzieci czytaly swoje opowiadania o przygodzie w Afryce i niektore dodatkowo prezentowaly swoje projekty dotyczace znanych Polakow. Poniewaz opowiadania o Afryce byly bardzo ciekawe zdecydowalismy, ze milo byloby sie podzielic nimi z innymi i dlatego dzieci (wyrazily zgode :-)) maja przepisac je na duze kartki, lacznie z rysunkiem i podpisem i zrobimy wystawe na korytarzu obok klasy, aby rodzice i inni uczniowie mogli poczytac ciekawe historie. Do wystawy dolaczymy takze plakaty o znanych Polakach.
Podczas ostatnich zajec dzieci mialy tez mozliwosc zarobic troche dobrych ocen poniewaz rozwiazywalismy krzyzowki, mielismy konkursy i byla to praca w grupach.
Na zadanie domowe prosze wykonac cwiczenie 1 H-N ze str 115 oraz cwiczenie 2 ze str 116.
Za tydzien odbeda sie eliminacje klasowe konkursu recytatorskiego. Mam nadzieje, ze wszystkie dzieci juz umieja swoje wierszyki. Niestety dotad nie otrzymalam kopii od wszystkich dzieci, dlatego w sobote, w razie pomylki lub zapomnienia niestety nie beda mogla pomoc tym, ktorzy ich nie przyniesli :-((
Chcialam Was prosic, abyscie zwrocili uwage na kupowanie lunchu przez dzieci. Bardzo czesto dzieci kupuja lunch, ktorego pozniej nie zjadaja i prawie cala zawartosc laduje w koszu na smieci. Wiem, ze w amerykanskich szkolach jest to powszechna praktyka, ale mysle, ze warto byloby poruszyc z dzieciakami ten temat. Nie wiem czy wszyscy sa zorientowani, ale w sklepiku mozna kupic pol gofra, jesli ktos nie jest w stanie zjesc calego, a dla tych ktorzy nie lubia bulki z szynka i serem jest opcja tylko z szynka albo tylko z serem. Przyuwazylam niestety niejednokrotnie, ze dziecko kupilo bulke, otworzylo, stwierdzilo ze nie lubi sera i cala buleczka szla do kosza. A jesli dzieci nie lubia tego, co jest serwowane w sklepiku, dawajcie im lunch z domu - najprosciej i najbezpieczniej (wtedy macie pewnosc, ze zjedza). Prosze, szanujmy prace rodzicow, ktorzy udzielaja sie w sklepiku, szanujmy pozywienie, a przy okazji Wasze ciezko zarobione pieniazki.
Na koniec chcialam Was jeszcze prosic, abyscie sprawdzili plecaki Waszych dzieci, czy czasem ktores z nich nie przywedrowalo do domu z dodatkowa ksiazka. Jeden z uczniow poszukuje swojej zaginionej czytanki. Zrobcie to, prosze, w miare mozliwosci osobiscie, bo byl juz przypadek, ze dzieci zarzekaly sie, ze nie maja dodatkowej ksiazki, ale jednej z mam udalo sie ja jednak znalezc w plecaku ucznia - i bynajmniej nie podejrzewam tu nikogo o kradziez, ale dziecko jest dzieckiem i widzac lezaca obok ksiazke spakuje ja poprostu do swojego plecaka, myslac, ze to jego i zapominajac o tym, ze jedna juz wczesniej spakowalo. Zwlaszcza, ze wszystkie sa jednakowe.
Dziekuje, zycze Wam udanego tygodnia i do zobaczenia w sobote.
Magda

 

 

2020-03-01 21:38:36 ET

Magdalena Kasperkiewicz
7 marca 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym zajmowaliśmy sie zdaniem prostym, rozwiniętym oraz złożonym, a także spójnikiem.
Wykonaliśmy ćwiczenia 1 - 7 ze str 107 - 112. Przypomnieliśmy również czytankę o Rekinie ze str 107.
W dniu dzisiejszym obecne dzieci zaprezentowały swoje projekty o słynnych Polakach. Dzieci, które dziś były nieobecne prosze, aby były przygotowane do prezentacji na następna sobotę. Bardzo prosze, aby dzieci umiały przeczytać to, co napisały! I prosze również, aby dzieci wybierały informacje, które sa w stanie zrozumieć i umieć przekazać pozostałym uczniom w klasie. Chodzi nam o to, aby z każdej prezentacji dzieci mogły dowiedzieć się czegoś ciekawego (rownież na miarę swoich możliwości wiekowych😀). Wcale nie musi byc dużo, grunt żeby było ciekawie.
Prosze również o resztę wierszy - dostałam dotąd zaledwie polowe, a konkurs juz za pasem. Mam nadzieje, ze dzieci się uczą wybranych wierszyków.
Na zadanie domowe prosze przeczytać czytankę „Polowanie na słonia” ze str 111. Będziemy czytać na oceny. Z ćwiczeń prosze wykonać cw 3 ze strony 117 (jeśli ktoś woli, moze napisać w zeszycie).
Dziekuje,
Magda

 

 

2020-02-22 13:44:00 ET

Magdalena Kasperkiewicz
29 lutego 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Dzis zajmowaliśmy sie przysłówkiem. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-7 ze str 96 - 99 (proszę uzupełnić kto nie dokończył).
Rozmawialiśmy o tym, czym różni się przysłówek od przymiotnika (notatka w zeszycie).
Napisaliśmy dziś rownież test z nazw miesięcy. Dzieci, które nie dostały oceny z testu lub, te których dziś nie było, napiszą go powtórnie za tydzień.
Nie dostałam od niektórych dzieci laurek na dzień babci i dziadka, które również były zadaniem domowym. Proszę przynieść na następna sobotę.
Na zadanie domowe prosze wykonać cw 8 ze str 100 (ćwiczenia) i nauczyć sie ładnie czytać o „Dziewczynce z zapałkami” (na oceny).
Dodatkowo, dzieci maja dwa tygodnie na przygotowanie projektu o słynnym Polaku lub Polce. Forma - plakat, na którym ma znajdować się zdjęcie oraz najważniejsze informacje na temat danej osoby (kiedy i gdzie sie urodził, z czego zasłynął, ciekawostki na jego temat, itd...). Może to być postać współczesna lub historyczna (artysta, sportowiec, itp).
Prosze, aby NIE wszystkie informacje były wydrukowane i wklejone - pozwólcie dzieciom trochę popracować nad ręcznym pisaniem. Proszę również, aby zdjęcie nie zajmowało 80% plakatu 😁 - niech będzie tam tez trochę informacji.
Termin wykonania: 8 luty.
Kochani, konkurs recytatorski zbliża sie wielkimi krokami, a ja dostałam dopiero jeden wiersz. Proszę przynosić kopie wierszy i zaczynać sie ich uczyć.
Dziękuje,
Magda

 

 

2020-01-25 13:55:51 ET

Magdalena Kasperkiewicz
1 lutego 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym powtarzaliśmy wiadomości o czasowniku (notatka w zeszycie). Z ćwiczeń wykonaliśmy cwiczenia 1 - 6a ze str 74 - 78. W czytance przeczytaliśmy opowiadanie „Chce robić to, co chce”. Musze pochwalić dzieci (PRAWIE wszystkie) za piękne czytanie mimo, ze nie zapowiadałam, ze bedziemy czytac. Widać ze ćwiczycie!
Na zadanie domowe prosze wykonać cw 7 i 7a ze str 79. Proszę przynieść również do oceny dokończona laurkę na Dzień
Babci i Dziadka (dzieci zaczęły prace na
lekcji). Umawialiśmy sie na jedna laurkę dla babci i druga dla dziadka lub jedna wspólna dla babci i dziadka. Rozumiem, ze cześć dzieci bedzie chciała wysłać laurki do Polski wiec, aby doszły na czas trzeba bedzie je wysłać jak najszybciej, dlatego rodzice sfotografujcie laurkę na dowód ze była skończona i podeślijcie do mnie (albo wydrukujecie zdjęcie do szkoły jeśli wolicie).
Za tydzień napiszemy test z nazw miesięcy.
Dziękuje,
Magda

 

 

2020-01-18 13:31:21 ET

Magdalena Kasperkiewicz
25 stycznia 2020

 


- - - Strona 1 z 13 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs