"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Msza dziecieca kl.7
17 listopada 2019 | 11:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 57 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach przypomnielismy kiedy w jezyku polskim uzywamy wielkiej litery. Wykonalismy w cwiczeniach cw. 4, 5, 6 i 7 ze str 52 - 53 oraz cw 8 i 9 ze str 55. Na zadanie domowe dzieci mialy przypomniec sobie jak nazywamy znak interpunkcyjny, ktorego uzywamy do pisania tytulow i cytatow (nikt w kasie nie pamietal:-)). Prosze jego nazwe zapisac duzymi literami w zeszycie i uzyc go do zapisania dowolnego tytulu (rowniez w zeszycie). Prosze rowniez aby kazde dziecko umialo powiedziec na jakie pytania odpowiada przymiotnik i podac jakis przyklad (powtarzamy to przez ostatnie kilka zajec). Ponadto prosze cwiczyc czytanie czytanki ¨O bramce z kluska¨"str 45.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-11-11 11:29:27 ET

Magdalena Kasperkiewicz
16 listopada 2019

 

 

 

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o dniu Wszystkich Swietych i Zaduszkach. Przypomnielismy rowniez kiedy uzywamy wielkich liter. Wykonalismy cwiczenia 2 i 3 ze str 51 (cwiczenia) oraz przeczytalismy czytanke ¨Dla tych, ktorzy odeszli¨ ze str 57.
Na zadanie domowe prosze uzupelnic krzyzowke (dzieci otrzymaly na lekcji) i wkleic ja do zeszytu. Dzieci, ktorych ostatnio nie bylo lub ktore wyszly wczesniej, otrzymaja ja w najblizsza sobote. Prosze rowniez poszukac w internecie i wydrukowac zdjecie cmentarza w dniu Wszystkich Swietych (lub narysowac) i napisac kilka zdan na temat co to za swieto, dlaczego je obchodzimy, jak je obchodzimy, kogo wspominamy, kiedy je obchodzimy...itp. (conajmniej 5 ladnych zdan). Prosze cwiczyc czytanie wymienionej czytanki.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-11-03 22:15:56 ET

Magdalena Kasperkiewicz
9 listopada 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy sie tekstem „O poznańskich koziolkach” i wykonaliśmy cwiczenia 2, 3 i 4 ze str 34 - 35 w czytance. Ponadto wciąż zajmowaliśmy sie rzeczownikiem i jego liczbami (notatka w zeszycie). W ćwiczeniach wykonaliśmy cw 1, 2, 3 i 4 zębate 28 - 29.
Na zadanie domowe prosze powtórnie przeczytać tekst o poznańskich koziolkach oraz wykonać cw 5 i 6 ze str 30 (cwiczenia). Prosze rowniez napisać po 5 rzeczowników rodzaju me księgi, żeńskiego i nijakiego oraz utworzyć od nich liczbę mnoga, np:
koziołek - koziołki
lalka - lalki
ciasto - ciasta
W sumie 15 rzeczowników.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-10-26 18:53:09 ET

Magdalena Kasperkiewicz
1 listopada 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na wczorajszych zajeciach zajmowalismy sie rzeczownikiem (notatka w zeszycie). Wykonalismy cwiczenia 1, 2, 3 i 4 ze str 21 - 25 oraz przeczytalismy tekst ¨O krolewnie Juracie¨ ze str 27 w czytance. Napisalismy tez dyktando, ktore wypadlo calkiem niezle, ale dzieci, ktore nie dostaly oceny prosze, aby przygotowaly sie do niego ponownie i napisza je jeszcze raz w najblizsza sobote (to samo dyktando).
Prosze nauczyc sie ladnie czytac tekst o Juracie oraz wykonac cwiczenie do tekstu (cw. 1) ze str 28 w czytance. Ponadto prosze wykonac cwiczenie 5 i 6 ze str 26 (w cwiczeniach).
Rodzice, chcialam Was prosic, abyscie zwrocili uwage na to, co dzieci pakuja do plecakow przed wyjsciem do szkoly - czy jest tam ksiazka, cwiczenia, zeszyt i piornik (liste potrzebnych rzeczy zapisali sobie na naszych pierwszych zajeciach w zeszycie). Naprawde ciezko jest nam pracowac jesli dzieci nie maja z czym pracowac i siedza caly dzien patrzac w sciane lub przeszkadzajac innym (bo im sie poprostu nudzi). Zwroccie rowniez uwage na to, aby dzieci wykonywaly CALE zadanie domowe, nie tylko jego czesc, bo tylko za CALE zadanie dostaja nagrody/naklejki i niejednokrotnie jest im przykro, ze tej naklejki dostac nie moga, a skarza zawsze na Was - ¨mama lub tata nie powiedzieli, ze mam zrobic cos jeszcze albo powiedzieli, ze to wystarczy albo wogole nic nie powiedzieli¨ :-))
Mamy w klasie duzy zbior czasopism ¨Ksiezniczka¨ i czesc dzieci (dziewczynek) wybrala sobie po kilka egzemplarzy do przeczytania w domu. Dzieci maja przyniesc je z powrotem w najblizsza sobote i wtedy beda mogly zabrac kolejne do przeczytania. Chetne dzieci moga napisac (na ocene celujaca) kilka zdan na temat, co najbardziej podobalo im sie w przeczytanej gazetce. Postaram sie zalatwic czasopisma, ktorymi zaintersuja sie rowniez chlopcy (bo raczej nie Ksiezniczka). A jesli ktos ma w domu jakies czasopisma dla dzieci, ktorymi chcialby sie podzielic, to zachecam do przyniesienia i dolaczymy je do naszego klasowego zbioru (oczywiscie w jezyku polskim).
Dziekuje i zycze udanego tygodnia.
Magda

 

 

2019-10-20 10:11:02 ET

Magdalena Kasperkiewicz
26 października 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym zajmowalismy sie podzialem wyrazow na litery, gloski i sylaby. Wykonalismy cwiczenia: 1, 2, 3, 4 i 5 ze str 16 - 18 w cwiczeniach (prosze uzupelnic, kto nie dokonczyl) oraz czytalismy tekst ¨ Krol Macius I¨ ze str 21 (czytanka).
Na zadanie domowe prosze wykonac cwiczenia 6, 7 i 8 ze str 18 - 19 oraz prosze przygotowac sie do dyktanda ze str 18 (czytanka), ktore napiszemy w najblizsza sobote. Chetne dzieci moga rowniez wykonac cw 3 ze str 23 w czytance, na ocene celujaca.
Chcialam serdecznie podziekowac wszystkim dzieciom za przepiekne, wlasnorecznie wykonane laurki na Dzien Nauczyciela, a Wam Rodzice, za pamiec, zyczliwosc i piekne kwiaty/upominki.
Na koniec chcialam Was prosic o pomoc. Na ostatnich zajeciach jednemy dziecku z naszej klasy zaginal portfel z zawartoscia (czarny z czerwonymi autkami na froncie). Sprawdzcie, prosze, u swoich dzieci w plecakach, czy czasem przez roztargnienie nie zapakowal ktos razem ze swoimi rzeczami. Bardzo liczymy na to, ze zguba sie odnajdzie.

Serdecznie dziekuje!
Magda

 

 

2019-10-13 02:04:32 ET

Magdalena Kasperkiewicz
19 października 2019

 


Zadanie domowe dla last IV

 
W dniu dzisiejszym przeczytaliśmy tekst ze str 15 w czytance pt. "Wrzesień 1939 roku". Mieliśmy bardzo burzliwa dyskusje na ten temat, która będziemy jeszcze kontynuować na następnych zajęciach. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem.
W ćwiczeniach wykonalismy ćwiczenia 6, 7, 8 i 9 ze str 13 - 15. Prosze uzupełnić, kto nie dokończył.
Na zadanie domowe prosze jeszcze raz przeczytać powyższy tekst (o II wojnie światowej) i zastanowić sie na jakie dwie części można go podzielić. Za tydzień będziemy go rowniez czytać na oceny.
Prosze rowniez powtorzyć jeszcze raz co to sa spółgłoski miękkie i na jakie dwie grupy sie dziela (wszystko omawialiśmy na lekcji) oraz napisać 5 wyrazów ze spółgłoska miękka długa i 5 ze spółgłoska miękka krótka.
Dziękuje,
Magda

 

 

2019-10-05 19:44:33 ET

Magdalena Kasperkiewicz
12 października 2019

 


- - - Strona 1 z 57 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.6

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs