ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. 14 WRZEŚNIA GODZ. 9:30

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
21 września 2019 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 57 - - -

 


Witajcie w szostej klasie!

 
Witam,
Pierwsze zajecia za nami. Bylo mi bardzo milo poznac przybylych uczniow. Mam nadzieje ze frekfencja okaze sie wyzsza w najblizszych tygodniach. Maly skrot tego nad czym pracowalismy:
- rozdalam podreczniki (w tym roku kozystamy z nowego wydania podrecznika Malgorzaty Pawlusiewicz. Zmian polega na tym, iz autorka polaczyla cwiczenia z czytanka I stworzyla jeden podrecznik, moim zdaniem bardziej przystepny)
- koszt podrecznika $32 ( osoby ktore juz zaplacily wiecej, otrzymaja zwrot)
- opracowywalismy KONTRAKT klasowy- stworzylismy plansze, zapisywalismy podpunkty w zeszytach
, czytalismy i omawialismy pierwsza czytanke z podrecznika o "niezapomnianej lekcji" oraz gralismy w gry jezykowe - na tym uplyna nam dzien pierwszy polskiej szkoly
Uczniowie otrzymali oceny za ladne czytanie, oraz plusy za gry jezykowe (Lia, ktora zdobyla najwiecej punktow w grze dostala dodatkowa ocene)
- PRACA DOMOWA:
- narysuj w zeszyscie komiks o wakacjach - przynajmniej 5 obrazkow, kazdy obrazek z krotkim opisem
- czytaj po polski codziennie. Pozdrawiam do zobaczenia
P.s Rodzice nieobecnych w sobote uczniow prosze spodziewajcie sie wkrotce telefonu ode mnie, w celu werfikacji czy dziecko wraca do szkoly po wakacjach.
Jezeli preferujecie wyslanie sms z kr0tka informacja moj numer 857 2513407. Spodziewamy sie iz sklepik szkolny bedzie otwarty w najblizsza sobote
Pozdrawiam Malgorzata Ziezulewicz

 

 

2019-09-15 09:20:50 ET

Małgorzata Zieziulewicz
21 września 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe prosze przeczytać tekst ze str 168 w czytance „Stopka królowej Jadwigi” oraz wykonać cw. 5 i 6 ze str 104 (cwiczenia). Prosze rowniez nie zapomniec o nauczeniu sie na pamięć refrenu piosenki „Teatr”.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-05-15 19:56:48 ET

Magdalena Kasperkiewicz
18 maja 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
W ostatnia sobote, ze wzgledu na zachowanie niektorych dzieci, nie udalo nam sie zrealizowac przewidzianego materialu, z tego wzgledu wiele cwiczen musi zostac uzupelnionych jako zadanie domowe (mielismy na ten temat rozmowe w klasie). Prosze dokonczyc cwiczenie 3 ze str 100, wykonac cw 5 i 7 ze str 101 (mozna dodatkowo korzystac z materialow innych niz ksiazka) oraz wykonac cw 8 i 9 ze str 102 (na podstawie tekstow z czytanki). Prosze przygotowac sie do dydaktanda (w zalaczniku). Dzieci, ktore chca poprawic ocene z czytania tekstu ¨Szczepan Szczygiel¨, prosze sie przygotowac na sobote.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-05-07 20:53:57 ET

Magdalena Kasperkiewicz
11 maja 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
W ostatnia sobote zajmowaliśmy sie tekstem „Ostatni z wielkich - Jan III Sobieski”, odpowiedzieliśmy na pytania pod tekstem i wykonaliśmy cw 4. Rozmawialiśmy bardziej szczegółowo o Odsieczy Wiedeńskiej.
W ćwiczeniach wykonaliśmy cw 20, 21 i 22 ze str 89 oraz cw 27 i 29 ze str 95.
Na zadanie domowe prosze wciąż ćwiczyć czytanie wiersza „Szczepan Szczygieł” (str 96), aby osoby, które nie dostały jeszcze oceny, mogły pięknie przeczytać w sobote. Prosze rowniez ułożyć 5 ładnie zbudowanych pytań (na poziomie 6 klasy) do cw 7 ze str 81.

Prosze takze zapoznać sie z piosenka, która bedziemy prezentować 1-go czerwca na Dniu Rodziny. Piosenka została nam zamieniona. Nie bedziemy wykonywać „Cup Song”.

https://youtu.be/JitEZdvs0aQ

Dziekuje,
Magda

 

 

 

 

2019-05-01 08:48:26 ET

Magdalena Kasperkiewicz
4 maja 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na dzisiejszych zajęciach przeczytaliśmy powtórnie tekst "Polskie góry" oraz rozmawialiśmy o zwierzętach i roślinności wystepujących w naszych górach. Przypomnieliśmy rowniez spółgłoski miękkie i wykonaliśmy ćwiczenie 21 ze str 89 i ćwiczenie 25 ze str 94 (to ostatnie nie wszyscy dokończyli - prosze uzupełnić- będę sprawdzać na następnej lekcji).
Przeczytaliśmy dziś rowniez opowiadanie "Wielkanocne święcone". Pod koniec dnia Maluszki zaprosiły nas na uroczyste świętowanie zbliżających sie świat Wielkanocnych i na przepyszny poczęstunek. Dziękujemy! Przy okazji obchodziliśmy razem z nimi urodziny Izy i Zosi.
Na zadanie domowe prosze, na podstawie przeczytanego tekstu "Wielkanocne święcone", wykonać ćwiczenie 12 ze str 85 i ćwiczenie 14 ze str 86. Prosze rowniez ćwiczyć czytanie wiersza ze str 96 (ćwiczenia) "Szczepan szczygieł". Będziemy go czytać na ocene, ale dopiero 2 tygodnie po świętach. Natomiast na naszych kolejnych zajęciach napiszemy test z zadanej wcześniej lektury "Walizka", czego nie zrobiliśmy dzisiaj ze względu na to, ze nie wszystkim dzieciom udało mi sie dostarczyć tekst książki. Dlatego prosze, aby ci, którzy ja otrzymali dopiero dziś, przeczytali ja dokładnie we własnym zakresie.
Wszystkim Państwu oraz dzieciom życzę radosnych Świat Wielkanocnych wypełnionych radością i pokojem, a dzieciom dodatkowo bezpiecznych i udanych ferii. Do zobaczenia 27-go kwietnia.
Pozdrawiam,
Magda.

P.s.
Święconka dla dzieci w Wielka Sobotę o 12:00.

 

 

2019-04-13 21:41:08 ET

Magdalena Kasperkiewicz
28 kwietnia 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na ostatnich zajeciach czytalismy na oceny wiersz ¨Spotkanie pod leszczyna¨. Dzieci bardzo ladnie sie przygotowaly i wszyscy dostali bardzo dobre oceny. W cwiczeniach wykonalismy cw 1 i 2 ze str 77 oraz cw 4 ze str 88 (na podstawie wiersza ¨Piesn o ziemi naszej¨z czytanki na str 135).
Na zadanie domowe prosze przeczytac tekst ze str 136 ¨Polskie gory" (czytanka) oraz prosze wykonac cwiczenie 9 ze str 82 (cwiczenia).
Wszystkie dzieci na ostatnich zajeciach dostaly kopie ksiazki ¨Walizka¨, ktora rowniez zdazylismy przeczytac na lekcji. Prosze, aby kazdy jeszcze raz przeczytal ja sam poniewaz bedziemy pisac test z jej znajomosci. Jest to dodatkowa lektura w ramach akcji ¨Bo lubie jezyk polski¨ jednak w tym roku akcja ta nie odbedzie sie az na taka skale jak w zeszlym. Ograniczymy sie tylko do tej dodatowej lektury, a test napiszemy prawdopodobnie po swietach, poniewaz na ostatnich zajeciach brakowalo nam kilka osob.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-04-09 19:19:14 ET

Magdalena Kasperkiewicz
13 kwietnia 2019

 


- - - Strona 1 z 57 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs