Zapisy na Dyżur Dyżury szkolne na rok szkolny 2018/2019: wrzesień - klasy siódma i ósma, październik - klasa szósta, listopad - klasa piąta, grudzień - klasa czwarta, styczeń - klasa trzecia, luty - klasa druga, marzec - klasa pierwsza, kwiecień - klasa maluszków, maj - klasa starszaków, czerwiec - klasa zerowa. Zapisy na Dyżur

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Wielkanoc
21 kwietnia 2019 | 00:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 56 - - -

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe prosze przeczytac tekst "Henryk Walezy i Stefan Batory - pierwsi krolowie elekcyjni" ze str. 104 (czytanka). Prosze rowniez pisemnie odpowiedziec w zeszycie na pytanie 3 ze str. 106 (krotko).

W ostatnia sobote odbyl sie nasz klasowy konkurs recytatorski, ktory wypadl bardzo dobrze - wszystkie dzieci nauczyly sie swoich wierszy i dostaly szostki. W najblizsza sobote o godzinie 10:00 odbedzie sie konkurs szkolny . Z naszej klasy zakwalifikowalo sie do niego szescioro uczniow, ktorym serdecznie gratuluje i zycze powodzenia w sobote: Amelia Lysakowski, Amelia Platkowski, Zuzia Kaczkowska, Zosia Zielinski, Konrad Kloczkowski i Tony Gryciuk. Nasza klasa bedzie sie prezentowac w grupie V, po lunchu. Przypominam, ze utwor nie moze byc dluzszy niz 3 minuty (prosze sprawdzic), a z racji tematyki konkursu (poezja patriotyczna), obowiazuje stroj galowy (biala gora, czarny/granatowy dol).
Uczniowie, ktorzy byli nieobecni w ostatnia sobote, zaprezentuja swoje wiersze w tym tygodniu.

Dziekuje rowniez wszystkim uczniom, ktorzy przyniesli swoje prace plastyczne. Beda one dekorowac sale Jana Pawla II podczas konkursu szkolnego i miedzyszkolnego. Ich autorzy rowniez otrzymaja szostki.

Dziekuje i do zobaczenia,
Magda

 

 

2019-03-14 00:31:54 ET

Magdalena Kasperkiewicz
16 marca 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Zadanie domowe dla klasy VI

 
Kochani,
W ostatnia sobote niestety nie udalo mi sie dojechac do szkoly, za co bardzo przepraszam. Dlatego na najblizsza sobote wciaz obowiazuje zadanie domowe z zeszlego tygodnia, a dodatkowo pieknie wyuczone wierszyki na konkurs klasowy (w najblizsza sobote!). Poprosze rowniez o kopie. Przypominam, ze do uzyskania zaliczenia roku w klasie szostej obowiazuje nauczenie sie jednego utworu w ciagu roku na pamiec - dlatego nie jest to opcja, ale wymaganie.
Zapewne dostaliscie tez email z informacja o konkursie plastycznym pt. "Dla Niepodleglej". Czekam na Wasze prace.
Do zobaczenia,
Magda

 

 

2019-03-05 15:18:39 ET

Magdalena Kasperkiewicz
9 marca 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe prosze wykonac cwiczenie 9, 10 i 11 ze str 38 - 39 (cwiczenia). Prosze ponownie pocwiczyc tekst ¨Zimowiska¨ ze str 100 - bedziemy czytac na oceny.
Przypominam o wierszykach - jednym z warunkow zaliczenia klasy szostej jest nauka jednego w roku utworu na pamiec. Otrzymalam dotad kopie zaledwie od kilku osob. Konkurs klasowy odbedzie sie 9-go marca. Konkurs szkolny tydzien pozniej - 16-go marca i miedzyszkolny 23-go marca (w naszej szkole).
Na zadanie domowe dzieci rowniez mialy dowiedziec sie, co to jest gzegzolka (zapisane w zeszycie - przepraszam za brak polskiej czcionki).
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-02-26 20:08:24 ET

Magdalena Kasperkiewicz
2 marca 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe prosze, na podstawie tekstu „Wyżyny Polskie” oraz wybranych źródeł, dokończyć cwiczenia 4 i 5 ze str 35 i 36 (cwiczenia). Prosze rowniez przeczytać tekst „Zimowiska” str 100 (czytanka).
W ostatnia sobote zaczęliśmy uczyć sie piosenki oraz zabawy do tzw. „Cup song”, która najprawdopodobniej przedstawimy na tzw. Dniu Rodziny 1-go czerwca (bedzie to połączony dzien mamy, taty i dziecka). Dla dzieci, których ostatnio nie było załączam tekst, a dla wszystkich link z piosenka i link do nauki „cup game”.
Dzieci obecne w ostatnia sobote dosc dobrze juz opanowały zabawę, ale prosze ja wciaz ćwiczyć i powtarzać, zeby nie zapomnieć i jednocześnie dojść do perfekcji😁. W szkole rowniez bedziemy ja sobie w soboty przypominać.
Przypominam jeszcze, ze w najbliższa sobote nie ma zajęć. Spotykamy sie dopiero 23 lutego.
Życzę przyjemnego wypoczynku.
Do zobaczenia,
Magda

https://www.youtube.com/watch?v=M2Vh0bJAe_k

https://www.youtube.com/watch?v=Y5kYLOb6i5I

 

 

 

 

 

 

2019-02-13 14:22:29 ET

Magdalena Kasperkiewicz
23 lutego 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na zadanie domowe prosze przeczytać ponownie tekst „Polskie wyżyny” i odpowiedzieć w zeszycie na pytania do tekstu - cw. 2 str 99 (czytanka). Odpowiedzi beda ocenione. Przypominam rowniez, ze bede pytac z kierunków swiata (większość dzieci nie zna polskich nazw: wschód, zachód, północ, południe).
Prosze, aby dzieci których nie było ostatnio, nie zapomniały przynieść w zeszytach opisu ulubionej sceny z filmu „Magiczne drzewo”.
Prosze także o przynoszenie kopii wybranych i podpisanych wierszy na konkurs. Zachęcam, aby juz zacząć sie ich uczyć.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-02-06 09:48:33 ET

Magdalena Kasperkiewicz
9 lutego 2019

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
W dzisiejszym dniu czytaliśmy na oceny zadany tekst oraz napisaliśmy test z wiadomości na temat Zygmunta II. Przez pozostała cześć dnia oglądaliśmy film „Magiczne drzewo - czerwone krzesło”. Na zadanie domowe prosze wybrać sobie ulubione zdarzenie z filmu i opisać je w zeszycie (conajmniej 10 zdań). Dla nieobecnych załączam link z filmem do obejrzenia.
Znany juz jest temat tegorocznego konkursu recytatorskiego: „Dla Niepodległej - polska poezja patriotyczna”. Konkurs klasowy odbedzie sie na początku marca. O dokładnej dacie poinformuje w najbliższym czasie. Długość wiersza nie powinna przekraczać 3 minut. Chciałam dodać, ze w tym roku nasza szkoła bedzie gospodarzem konkursu międzyszkolnego, a zatem nasi finaliści nie beda musieli podróżować.
Życzę udanego tygodnia.
Dziekuje,
Magda

https://m.youtube.com/watch?v=8YMjBThSkos

 

 

 

 

2019-01-27 00:53:36 ET

Magdalena Kasperkiewicz
2 lutego 2019

 


- - - Strona 1 z 56 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs