"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zakończenie Roku Szkolnego
13 czerwca 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Ogłoszenia SzkolneStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 3 - - -

 


COVID-19

 
KOMUNIKAT.

Szanowni Rodzice , Nauczyciele i Uczniowie ,

Podczas piątkowego zebrania Zarządu Komitetu Rodzicielskiego z dyrekcją szkoły przedyskutowano najważniejsze problemy i zagadnienia związane z funkcjonowaniem szkoły podczas pandemii koronawirusa . Na spotkaniu nie było przedstawicieli rodziców z kl .VI , VII , VIII. Dyrekcję reprezentowali : p. Małgorzata Klincewicz i Jan Kozak .

W zakresie rozkładu zajęć i realizacji programu do zakończenia roku szkolnego, ustalono następujące postępowanie :

-zajęcia programowe online odbędą sie we wszystkie weekendy do 14 czerwca włącznie ,

-podczas 45 min. lekcji obowiązują zasady tak jak podczas lekcji w klasopracowni : uczeń jest fizycznie obecny i widoczny na ekranie , nie używa telefonu komórkowego , nie spożywa posiłku , siedzi przy biurku lub stole ( nie w łóżku w piżamie ) , nie znika z ekranu lub wylącza wizję!

- w przypadku braku czasu na dokończenie zaplanowanych zajęć , nauczyciel może połączyć się na krótko powtórnie w celu zakończenia nie omówionych kwestii i podsumowania lekcji ( istnieje generalne zalecenie lekcji 45 min. )

- zgodnie z zaleceniami Centrali Polskich Szkół Dokształcających w NY. wszyscy uczniowie zostaną promowani do klas następnych , lub ukończą szkołę jak ma to miejsce w przypadku kl. VIII.

- świadectwa zostaną wręczone na rozpoczęcie nowego roku szkolnego ,

- ceremonia pożegnania kl.VIII odbędzie się we wrześniu po szczegółowych ustaleniach organizacyjnych ,

- wszystkie sprawy dotyczące opłat za bieżący rok szkolny zostały ujęte w komunikacie P. Przewodniczącej Kom. Rodz. Magdy Bogusz ,

-rodziny które wniosły opłatę do końca roku , powinny zadeklarować się indywidualnie co do wysokości sumy w miesiącach marzec – czerwiec 2020r . Dziękujemy rodzinie pp. Szymańskich za 100% opłatę należności do końca roku .

Uczestnikom zebrania dziękuję za poświęcony czas , konstruktywne wypowiedzi i troskę o dobro szkoły . Nauczycielom za odpowiedzialną postawę , kreatywność i wkład w programowe zasoby szkoły z których będą mogły korzystać w przyszłości następne roczniki . Uczniom za najlepszą frekwencję ze wszystkich dotychczasowych zajęć .

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 maja o godz. 7pm , na które zapraszamy przedstawicieli Zarządu Kom , Rodz. z wszystkich klas .

Z poważaniem ,

Jan Kozak

 

 

2020-04-28 13:22:49 ET

Tomasz Danicki

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

Rocznica

 
Szanowna Wspólnoto Szkoły Jęz.Polskiego im . św. Jana Pawła II w Bostonie .

W dn. 2 kwietnia 2005 r , odszedł do domu Ojca ,Papież Jan Paweł Ii , patron szkoły polskiej w Bostonie . W 15 –tą rocznicę Jego śmierci , proszę wszystkich Państwa , rodziców , uczniów i nauczycieli o duchową łączność z apelem jego osobistego sekretarza kardynała Stanisława Dziwisza ( treść prośby w załączniku ). I wspólną modlitwę . Niech będzie ona wyrazem naszej pamięci o ,, Najwybitniejszym Synu Narodu Polskiego ‘’ w stulecie Jego urodzin i soldarności w modlitwach na całym świecie o zatrzymanie pandemii koronawirusa .Szczęść Boże wszystkim .

Z poważaniem ,

Jan Kozak

 

 

 

 

2020-04-02 09:45:36 ET

Tomasz Danicki

 


COVID-19 ZAJĘCIA

 
COVID-19 ZAJĘCIA

 

 

 

 

2020-03-20 21:49:44 ET

Tomasz Danicki

 


ODWOŁANE zajęcia

 
Szanowni Państwo i Drodzy Rodzice
W związku z lawinowo narastającym zagrożeniem rozprzestrzeniania się epidemii wirusem COVID-19 decyzją Centrali Polskich Szkół Dokształcających zostają zawieszone zajęcia w szkołach polonijnych. Tym samym zajęcia w Szkole Języka Polskiego w Bostonie zostają z dniem 12 marca 2020 zawieszone aż do odwołania. Informacja powyższa czyni nieważną wiadomość wysłaną dzisiejszego dnia dotyczącą sobotnich zajęć.
Dalsze informacje dotyczące funkcjonowania szkoły będą zamieszczane na stronie internetowej sukcesywnie w zależności od rozwoju sytuacji.
Z poważaniem dyrektor szkoły
Jan Kozak.

 

 

2020-03-12 22:39:08 ET

Aneta Kowalska

 


Ważne !!! Sobotnie zajęcia

 
Szanowni Państwo i Drodzy Rodzice

Po wnikliwym rozpatrzeniu opinii rodziców (Zarząd Komitetu Rodzicielskiego) i nauczycieli (Rada Pedagogiczna) związanej z zagrożeniem epidemiologicznym wirusem COVID-19 informujemy:
1. Planowany w najbliższą sobotę konkurs recytatorski zostaje odwołany. Termin przesłuchań zostanie ustalony w późniejszym terminie.
2. Zajęcia lekcyjne odbędą się w normalnym trybie 9:30 – 13:30
3. Apelujemy aby osoby niepewne co do swego stanu zdrowia (przeziębione, kaszlące , z temperaturą itp.) pozostały w domu.
Dotyczy to rodziców, uczniów i nauczycieli.Uprasza się, aby uczniowie naszej szkoły, których amerykańskie placówki zostały zamknięte ze względu na epidemię również pozostali w domu.
Podczas zajęć lekcyjnych prosimy o przestrzeganie zalecanych środków ostrożności.

Dyrekcja Szkoły Języka Polskiego w Bostonie.

 

 

2020-03-12 19:20:44 ET

Aneta Kowalska

 


Program szkolnego konkursu recytatorskiego

 
W najbliższą sobotę 17 marca 2020 r. o godz. 10.00 zapraszamy na szkolny konkurs recytatorski. Program konkursu w załączniku.

 

 

 

 

2020-03-11 22:24:08 ET

Aneta Kowalska

 


- - - Strona 1 z 3 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs