ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. 14 WRZEŚNIA GODZ. 9:30

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
21 września 2019 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 65 - - -

 


Praca domowa

 
Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci, za nami prawie caly rok szkolny. Jeszcze tylko dwa tygodnie i pozegnamy sie na wakacje. Przypominam, ze w najblizsza sobote, 25 maja szkola jest zamknieta (Memorial Day), a wiec spotykamy sie 1 czerwca. Beda to ostatnie "robocze zajecia" w tym roku szkolnym. Bardzo prosze, by dzieci dokonczyly testy gramatyczne, ktore wspolnie robilismy w klasie. Testy te mialy zebrac cala nasza wiedze gramatyczna i niejako podsumowac wiadomosci. Wierze, ze dzieci bez trudu poradza sobie z tym zadaniem. Bardzo prosze, by wszyscy przyniesli uzupelnione testy za dwa tygodnie. Dzieci otrzymaja oceny! Prosze przyniesc ksiazke do polskiego. Nie wszystkim dzieciom sprawdzilam cwiczenia. Czy ktos przez przypadek wzial moja ksiazke( nie byla podpisana)? 1 czerwca, jak wspominalam w poprzednim mailu, odbedzie sie Dzien Rodziny w naszej szkole i obchody Dnia Dziecka. Dzieci przygotowuja rodzicom wystep artystyczny. Odbedzie sie on w sali na dole o godz. 10 rano, ale spotykamy sie o godz. 9.30 w klasie! Bardzo prosze, by wszyscy chlopcy przyszli ubrani w czarny T-shirt i czarne spodnie, natomiast dziewczynkom kupilismy kostiumy. Bardzo prosze, by dziewczynki mialy zebrane wlosy w koczek oraz zeby mialy biale rajstopy lub biale leginsy. Prosze, by dzieci mialy cos wygodnego na przebranie po wystepie, gdyz beda zabawy na podworzu.
Pozdrawiam i do zobaczenia za dwa tygodnie,
Asia Momot- Shulman

 

 

2019-05-21 15:48:35 ET

Joanna Momot- Shulman
1 czerwca 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Praca domowa

 
To juz jedna z ostatnich prac domowych w tym roku szkolnym! Przy tej okazji chcialabym Wam kochane Dzieci i Wam kochani Rodzice serdecznie podziekowac i pogratulowac za caloroczny trud i czas, ktory poswieciliscie na jezyk polski. Na pewno Wasza systematyczna praca przynosi i bedzie dalej przynosic wspaniale efekty. W ubiegla sobote rozmawialismy o dawnych czasach, czasach krola Zugmunta Starego. Mam nadzieje, ze lekcja historii przypadla do gustu wszystkim dzieciom. Na zadanie dodatkowe na szostke, napisz w zeszycie mala rozprawke na temat: Gdybym byl krolem Polski, jak rzadzilbym swoim krajem? Co bym zrobil dla swojego ludu? Napisz kilka zdan.
Prosze, przygotuj sie do gramatycznego testu, o ktorym pisalam w ubieglym tygodniu. Nie bedzie trudny dla tych, ktorzy systematycznie odrabiali prace domowa:) Dzieci poprosily mnie, by przelozyc dyktando na kolejna sobote. A wiec odbedzie sie rowniez krotkie dyktando, ktore mialo byc w ubiegla sobote. Prosze przeczytaj czytanke "Dzwon Zygmunta" w podreczniku i zrob cwiczenia pod czytanka w miare mozliwosci.
Pozdrawiam,
Asia Shulman

 

 

2019-05-12 12:07:26 ET

Joanna Momot- Shulman
18 maja 2019

 


Praca domowa

 
Bardzo prosze nauczyc sie czytac czytanke pt."Matka Natura* str.103. Dokoncz cwiczenia pod czytanka str.109-111. Przygotuj sie do kolejnego dyktanda. Jest to fragment czytanki Matka Natura i zaczyna sie od slow "Cieple Slonce zrozumialo prosbe....a konczy :"Wkrotce caly swiat byl pelny kwiatow." Prosze, by nikt nie zapomnial zeszytu do jez.polskiego!
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobote!
Asia Shulman

 

 

2019-05-07 22:59:12 ET

Joanna Momot- Shulman
11 maja 2019

 


Praca domowa

 
Na zadanie domowe prosze napisz w zeszycie kilka zdan (przynajmniej 4) dlaczego dzieci na calym swiecie kochaja Kubusia Puchatka? Czy jest to postac ponadczasowa? Dlaczego Kubusia Puchatka kochaja tez dorosli? Nastepnie w swojej pracy podkresl na czerwono wszystkie rzeczowniki, na zielono czasowniki i na niebiesko przymiotniki. Bardzo prosze, by wszystkie dzieci przyniosly do szkoly podreczniki. Bede sprawdzac zalegle cwiczenia. Chcialam tez dodac, ze wiekszosc dzieci wspaniale poradzila sobie z quizzem do lektury. Wypadlismy lepiej niz klasa III. Gratulacje! Dziekuje i do zobaczenia w sobote. Asia

 

 

2019-04-30 21:53:57 ET

Joanna Momot- Shulman
4 maja 2019

 


Praca domowa

 
Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci, mam nadzieje, ze Wielkanoc uplynela wszystkim w atmosferze radosci, pokoju i wyciszenia duchowego. Na zadanie domowe bardzo prosze, by dzieci przygotowaly sie do dyktanda "Ogrodek Kubusia Puchatka". Dzieci zapisywaly slowa z trudnoscia ortograficzna do zeszytu. Prosze, pocwicz rysowanie Kubusia. Konkurs plastyczny, dyktando i quizz do lektury "Kubus Puchatek- wiosna" odbedzie sie w najblizsza sobote w ramach dnia "Bo lubie Jezyk polski". Planujemy tez rozne gry i zabawy z Kubusiem. Bardzo prosze, by dzieci zrobily brakujace cwiczenia pod czytanka " Dywan z kwiatow" str. 96-102,
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobote.
Asia

 

 

2019-04-22 13:40:53 ET

Joanna Momot- Shulman
27 kwietnia 2019

 


Praca domowa

 
Naucz sie pieknie czytac czytanke pt. " Nasza rodzinne tradycja" na str. 84. Prosze, dokoncz cwiczenia na str. 89-92. Dzieci nieobecne rowniez odrabiaja prace domowa!! W zeszycie napisz swoimi slowami odpowiedz na pytanie 6 do lekury "Patyki i patyczki", ktora dzieci wkleily do zeszytu. Pytanie brzmi "Jak myslisz, czy rzeczy, ktore dla jednych sa brzydkie, dla innych moga byc piekne? Uzasadnij wypowiedz i daj przyklad.
13-tego kwietnia zapraszam wszystkie dzieci na szczegolny dzien zwiazany z akcja "Bo lubie jezyk polski". Czeka nas moc wrazen, zabawy i nauki!
Pozdrawiam,
Asia

 

 

2019-04-02 12:23:47 ET

Joanna Momot- Shulman
6 kwietnia 2019

 


- - - Strona 1 z 65 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs