Zapisy na Dyżur Dyżury szkolne na rok szkolny 2018/2019: wrzesień - klasy siódma i ósma, październik - klasa szósta, listopad - klasa piąta, grudzień - klasa czwarta, styczeń - klasa trzecia, luty - klasa druga, marzec - klasa pierwsza, kwiecień - klasa maluszków, maj - klasa starszaków, czerwiec - klasa zerowa. Zapisy na Dyżur

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Wielkanoc
21 kwietnia 2019 | 00:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 64 - - -

 


Praca domowa

 
Serdecznie dziekuje wszystkim dzieciom, ktore przyszly na konkurs recytatorski. Podczas wystepu muzycznego udowodniliscie, ze wszyscy jestescie zwyciezcami! Nawet nie domyslacie sie, ile zebralam pochwal i gratulacji. Piosenka "Hej, hej ulani" tak spodobola sie wszystkim, ze zostalismy poproszeni, by zaspiewac ja jeszcze raz w przyszla sobote na miedzyszkolnym konkursie recytatorskim. Dzieci, ktore wziely do domu wianuszki i czapki, bardzo prosze, by nie zapomnialy przyniesc w najblizsza sobote. Oczywiscie biale sukienki i stroje galowe rowniez! Dziekuje bardzo rodzicom, ze tak pieknie ubrali dzieci. Gratulacje Isabelli Kloczkowskiej za zajecie 3 miejsca w szkolnym konkursie recytatorskim. Isabella reprezentowac bedzie klase II w konkursie miedzyszkolnym, a my oczywiscie trzymamy kciuki!
Samodzielnie przeczytaj opowiadanie pt. " Golab i sroka". Zrob pytania pod tekstem na str. 73-74. W zeszycie napisz jakis przyklad na to, ze ktos ma "golebie serce".
Pozdrawiam,
Asia

 

 

2019-03-17 21:00:11 ET

Joanna Momot- Shulman
23 marca 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Praca domowa

 
WItam w sniezny, niedzielny poranek. Chcialam bardzo serdecznie pogratulowac wszystkim dzieciom, ktore nauczyly sie na pamiec wiersza i daly z siebie wszystko, by go wyrecytowac. W tej kwestii wszyscy jestescie zwyciezcami, bo nauczyliscie sie bardzo trudnych wierszy polskich poetow i to dziedzictwo pozostanie w waszych glowach na zawsze. Za tydzien szkolny konkurs recytatorski. Gratulujemy i zyczymy samych sukcesow: Mai Borkiewicz, Isabelli Kloczkowskiej, Konradowi Kaczkowskiemu, Tessie Michalek, Rozy Sadowskiej oraz Hani Mudrewicz, ktorzy reprezentowac beda nasza klase. Ciesze sie, ze cala nasza klasa pokaze sie na konkursie z piosenka "Hej, hej ulani", ktora wychodzi nam calkiem niezle. Piosenke wykonamy podczas przerwy konkursowej, a wiec bardzo prosze o 100% frekwencje. Dzieci, ktore spiwaja solowki prosze jeszcze powtorzyc tekst. Bardzo prosze, by wszystkie dziewczynki mialy biale sukieneczki, a chlopcy na galowo (biala koszula i ciemne spodnie).
Dziekuje dzieciom, ktore wykonaly piekne prace plastyczne na nasza patriotyczna galerie. Wszystkie prace mozna bedzie podziwiac w sali Sw. Jana Pawla II.
Na konkurs zapraszam wszystkich chetnych rodzicow.
Zrob poprawe dyktanda jesli zrobiles blad w wyrazach z "o"kreskowane. Pocwicz czytanie ostatniej czytanki.
Nie jestem pewna, czy w sobote bedzie otwarty sklepik szkolny, prosze sledzic komunikaty.
Do zobaczenia w sobote!
Asia Momot- Shulman

 

 

2019-03-10 11:09:29 ET

Joanna Momot- Shulman
16 marca 2019

 


Praca domowa- A to pech!

 
WItam serdecznie. W ubieglym tygodniu nie wszyscy rodzice otrzymail email z praca domowa za co bardzo przepraszam. Mam nadzieje, ze w tym tygodniu nie bedzie takich problemow technicznych z nasza strona do zadan domowych. W najblizsza sobote (9 marca) odbeda sie klasowe eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego. Bardzo prosze przygotuj sie do pieknej recytacji wiersza, zwroc uwage na dykcje, tempo i ekspresje! Trzymam za wszystkie dzieci kciuki i zycze samych sukcesow. Dzieci, ktore jeszcze nie przyniosly mi kopii wiersza, bardzo prosze o wyslanie droga emailowa. Przypominam, ze konkurs szkolny odbedzie sie juz za dwa tygodnie, czyli 16 marca. Nasza klasa wykona podczas konkursu znana i lubiana przez wszystkich piosenke "Hej hej ulani", ktora Juz nam fajnie wychodzi. Prosze, by dzieci pocwiczyly jeszcze partie solowe i refren. Bardzo dziekuje! Czy moge prosic, by dziewczynki mialy wszystkie biale sukieneczki? Chlopcy moga miec biale koszule i eleganckie spodnie. Bardzo dziekuje. Prosze pocwicz czytanie czytanki "A to pech!" str. 62-63. Jestem bardzo zadowolona z postepow w czytaniu. Wiekszosc dzieci, czyta juz dosc plynnie. Z materialu gramatycznego zrobilismy rodzaje zdan (pytajace, oznajmujace i wykrzyknikowe) oraz rodzaj zenski, meski i nijaki. Dokoncz cwiczenia na str. 67-71. W cwiczeniu 7 sprobuj uwzglednic w liscie wszystkie 3 rodzaje zdan. Przygotuj sie do dyktanda. Beda to wyrazy z cw. 1 na str. 64 ( 9 wyrazow).
Pozdrawiam,
Asia Momot- Shulman

 

 

2019-03-03 11:18:30 ET

Joanna Momot- Shulman
9 marca 2019

 


Aneks do pracy domowej. Piosenka zolnierska

 
Kochani Rodzice, bardzo prosze, by dzieci nauczyly sie pieknie czytac slowa piosenki zolnierskiej pt."Hej, hej ulani".
Wykonamy ja na szkolnym konkursie recytatorskim.
Dziekuje i do zobaczenia za dwa tygodnie!
Pozdrawiam.
Asia

Hej hej ułani - tekst piosenki

Ułani ułani
Malowane dzieci,
Niejedna panienka
Za wami poleci.

Hej hej ułani,
Malowane dzieci
Nie jedna panienka
Za wami poleci

Niejedna panienka
I niejedna wdowa
Za wami ułani
Polecieć gotowa

Hej, hej ułani

Jedzie ułan jedzie
Szablą pobrzękuje,
Uciekaj dziewczyno
Bo cię pocałuje.

Hej hej ułani...

Jedzie ułan, jedzie
Konik pod nim pląsa
Czapkę ma na bakier
I pokręca wąsa

Hej, hej ułani

Bo u nas ułanów
To taka ochota
Lepszy wąs ułański
Niż cała piechota

Hej hej ułani...

Nie ma takiej wioski
Nie ma takiej chatki
Gdzie by nie kochały
Ułana mężatki.

Hej hej ułani...

Babcia umierała,
Jeszcze się pytała:
,,Czy na tamtym świecie,
Ułani będziecie?"

hej hej ułani...

 

 

2019-02-12 20:34:06 ET

Joanna Momot- Shulman
23 lutego 2019

 


Praca domowa

 
Bardzo prosze, by dzieci nauczyly sie pieknie czytac czytanke "Koncert" str. 44. Zapytam na ocene! Przygotuj sie do dyktanda- jest to fragment czytanki "Koncert" zaczynajacy sie od slow:"Adam uderza w klawisze i wszyscy....., a konczy na slowach :"...slychac glosne brawa." Prosze, zrob cwiczenia 49-53. Ucz sie na pamiec wybranego przez siebie wiersza na konkurs recytatorski. Masz na to dwa tygodnie. Przypominam, ze w nastepna sobote nie ma zajec szkolnych ze wzgledu na ferie zimowe i spotykamy sie 23 lutego. Zycze wszystkim dzieciom milego wypoczynku!
Pozdrawiam. Asia

 

 

2019-02-10 19:01:56 ET

Joanna Momot- Shulman
23 lutego 2019

 


Konkurs Recytatorski

 
Drodzy Rodzice Klasy II i Kochane Dzieci, chcialam przypomniec, ze szkolny konkurs recytatorski zbliza sie wielkimi krokami, a tylko 3 dzieci przynioslo mi wybrany wiersz. Temat "DLA NIEPODLEGLEJ"- wiersze patriotyczne. Bardzo prosze potraktowac temat powaznie, w tym roku jestesmy organizatorami miedzyszkolnego konkursu recytatorskiego i byloby milo, pokazac, ze klasa II potrafi recytowac wiersze. Wiersz nie moze byc krotszy niz 22 linijki. To naprawde nie jest duzo! Wiersze patriotyczne nie musza (ale moga) odnosic sie do pol bitewnych), moga opiewac piekno polskich krajobrazow, tesknote za krajem, milosc do ojczyzny w szerszym slowa rozumieniu. Przyznaje, ze przejrzalam niemal wszystko co bylo na internecie i nie znalazlam wiele. Czesto wiersze sa bardzo trudne, dojrzale, ale o te tez mozna sie pokusic jesli porozmawiamy z dzieckiem o wierszu. Proponuje, by siagnac do bibloiteczek i ksiazek z wlasnych ksiegozbiorow- tu mozna znalezc wiersze mniej znanych autorow, wiersze, ktore nie beda sie powtarzac w kazdej klasie. Obawiam sie, ze wiersze latwiejsze, ktore udalo mi sie znalezc na internecie beda bardzo popularne i czesto powtarzane. Jesli znajda Panstwo jakis wiersz, to prosze wyslac mi go droga internetowac, moze bede mogla cos pomoc lub doradzic. Trzymam za wszystkie dzieci kciuki i czekam na piekne wiersze.
Wiecej informacji i dat odnosnie konkursu mozna znalezc w kalendarzu szkolnym.
Pozdrawiam,
Asia Momot- Shulman

 

 

2019-02-06 04:26:27 ET

Joanna Momot- Shulman
2 lutego 2019

 


- - - Strona 1 z 64 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs