"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Dzień Wolny
11 kwietnia 2020

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 17 - - -

 


Cyceron w obronie sprawiedliwosci.

 
Zanim przystapisz do czytania tekstu, zastanow sie, czym jest dla Ciebie sprawiedliwosc. Nastepnie przyjrzyj sie ilustracji na str. 223 i NAPISZ w zeszycie, jakie znaczenie maja atrybuty upersonifikowanej sprawiedliwosci (definicja pojecia "atrybut" w zielonej ramce). W zeszycie napiszesz wiec: miecz - symbolizuje ... itd., mozesz siegnac do internetu. Nastepnie przeczytaj krotkie informacje o Cyceronie, Werresie i Hortalusie (cwicz, 4 str. 222). Zapoznaj sie z informacja o prawie rzymskim i przeczytaj fragment powiesci historycznej Roberta Harrisa pt. "Niebezpieczna sprawa" (podrecznik str. 218-221). Czytajac, zapisuj w punktach najwazniejsze wydarzenia, tlumacz nieznane Ci wyrazy. Nastepnie wykonaj w zeszycie cwicz. 3 str. 22 uzupelniajac ramke podanymi wyrazeniami. Zapoznaj sie z trzema sentencjami Cycerona (cwicz 6 str. 223) , wybierz jedna z nich i napisz kilka zdan o jej slusznosci.

 

 

2020-03-17 12:17:03 ET

Małgorzata Momot
21 marca 2020

 

 

 

 

O zawilych relacjach miedzy czlonkami rodziny -rozwazania na podst. opow. "Buba"

 
Dokonczenie tematu: Eufemizmy.
W klasie uczniowie zapoznali sie z pojeciem eufemizmu. Wykonalismy cwicz 1-3 ze str. 183. Po odczytaniu fragmentu opowiadania 'Buba" Barbary Kosmowskiej (str. 185-187) i przeanalizowaniu wydarzen, uczniowie ustnie opisywali zachowania poszczegolnych bohaterow. Za pomoca mimiki przedstawialismy takie stany uczuciowe jak przytloczenie, niezdecydowanie, podekscytowanie itd. W klasie odbyl sie konkurs recytatorski. Do etapu szkolnego zakwalifikowaly sie nastepujace osoby: Gabi Gradziuk, Paulina Leskow, Veronica Serwatko, Weronika Kasperkiewicz, Kuba Pronczuk, Max Tomczak. Serdecznie gratuluje! Prosze o ubrania galowe, cwiczenie opanowania pamieciowego utworu jak i doskonalenie interpretacji.

 

 

2020-03-10 20:35:10 ET

Małgorzata Momot
14 marca 2020

 


Poezja Jana Pawla II. Pamiec o "Zolnierzach Wykletych"

 
W ostatnia sobote uczniowie cwiczyli recytacje wierszy. Odczytalismy informacje o historii opomnika "Zolnierzy Wykletych" w Bostonie, po czym udalismy sie do Soth Boston, by zlozyc bohaterom walczacym o niezalezna Polske kwiaty i zrobic pamiatkowe zdjecie. Ponadto w klasie odbylo sie spotkanie z Ojcem Michalem Socha, ktory opowiedzial nam o misji w Kenii.
W najblizsza sobote odbeda sie eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego. Ostatnio nie zadawalam duzo pracy domowej, tylko po to, aby kazdy mial wystarczajaco duzo czasu do nauki wiersza na pamiec. Prosze doszlifowac dykcje i ekspresje, powodzenia!
Ponadto prosze o zrobienie w zeszycie krotkiej notatki nt. Zolnierzy Wykletych, mozna skorzystac z nastepujacych stron internetowych:
https://www.prezydent.pl/kancelaria/zolnierze-wykleci/kim-byli-zolnierze-wykleci/
https://wykleci.ipn.gov.pl/

 

 

2020-03-04 21:58:58 ET

Małgorzata Momot
7 marca 2020

 


Czy reklama ogranicza nasza wolnosc? - rozmowa kierowana. Analiza wiersza ...

 
cd. tematu: "Mozliwosci" Wislawy Szymborskiej.
W klasie przeanalizowalismy oba teksty literackie, wykonalismy test po odczytaniu tekstu dotyczaego reklamy. Zastanawialismy sie nad wpywem reklamy na nasze wybory. Po odczytaniu bigrafii W. Szymborksiej, kazdy uczen pisemnie wypowiedzial sie nt. swoich preferencji ("Wole ..."). Uczniowie czytali/recytowali swoje wiersze.
Chcialabym przypomniec, ze kazdy uczen zobowiazany jest nauczyc sie jednego wiersza w roku na pamiec. Klasowy konkurs recytatorski odbedzie sie 7 marca. Osboy nieobecne tego dnia wyrecytuja swoje wiersze w pozniejszym terminie. Niestety, w ostatnia sobote tylko jedna osoba miala opanowany wiersz w 75%, pozostali ucziowie albo nauczyli sie na pamiec kilku linijek, albo dopiero wydrukowali wiersze i nawt nie potrafili ich dobrze czytac. Mam nadzieje, ze w te sobote bedziemy pracowali nad ekspresja a nie nad nauka czytania utworow.
Ponadto, zastanow sie i zapisz w zeszycie swoje przemyslenia, czy media spolecznosciowe (social media) ograniczaja nasza wolnosc i dlaczego?

 

 

2020-02-25 20:53:52 ET

Małgorzata Momot
29 lutego 2020

 


wiersz

 
Prosze o przyniesienie wiersza.

 

 

2020-02-21 07:28:06 ET

Małgorzata Momot
21 lutego 2020

 


Konkurs recytatorski

 
Przynies wiersz na konkurs recytatorski, naucz sie go czytac (na ocene).
W klasie wyslchalismy i zapozanlismy sie ze slowami piosenki "Acidland" zespolu "Myslovitz". Czy nastepujace slowa: "Przed siebie idź, bierz życie takim jakie jest
I zmieniaj je, i ciągle walcz, przed siebie idź" z tejze piosenki sa wciaz aktualne? Napsz kilka polecen, ktore zachecaja do przezwyciezania trudnosci (zadanie obowiazkowe,). A moze napiszesz tekst pozytywnej piosenki? Sprobuj swoich sil (zadanie nieobowiazkowe).

 

 

2020-01-29 21:51:43 ET

Małgorzata Momot
1 lutego 2020

 


- - - Strona 1 z 17 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs