Zapisy na Dyżur Dyżury szkolne na rok szkolny 2018/2019: wrzesień - klasy siódma i ósma, październik - klasa szósta, listopad - klasa piąta, grudzień - klasa czwarta, styczeń - klasa trzecia, luty - klasa druga, marzec - klasa pierwsza, kwiecień - klasa maluszków, maj - klasa starszaków, czerwiec - klasa zerowa. Zapisy na Dyżur

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 38 - - -

 


PRZYGOTOWANIA DO DNIA RODZINY!

 
Pamiętajcie o święcie " Dzień Rodziny", czyli celebrujemy Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty. Ubierzcie się na sportowo, ponieważ czekają was zmagania i zabawy spotowo-rekreacyjne. Osoby biorące udział w szkolnym przedstawieniu czyli Ania, Emma i Anastazja , przygotowac swoje kwestie do płynnego czaytania z deklamacja, stroje wiecie jakie. Kuba i David obsługują kurtynę podczas przedstawienia. Zaproście swoje Mamy na uroczystość , a po przedstawieniu do nas do klasy na wspólny lunch i poczęstunek.

 

 

2019-05-30 13:27:40 ET

Alina Kozak
1 czerwca 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

PRZYGOTOWANIA DO ZBLIŻAJACEGO SIĘ SWIĘTA RODZINY!

 
Praca plastyczna dla Mamy! Wspólne zdjecie klasy do ksiazki pamiątkowej!
Zadanie domowe: Dziewczeta ( Ania, Anastazja, Emma) przygotują swoje kwestie ze scenariusza do przedstawienia, płynne czytanie z recytacją. Przypominam o przyniesieniu prac niedokończonych w klasie. Jeszcze raz w sobotę bedziemy robić zdjecie klasowe.
Proszę przynieść swoje podreczniki do szkoły , być może przekażemy je klasie VII.

 

 

2019-05-15 13:34:17 ET

Alina Kozak
20 maja 2019

 


ŚWIETO KONSTYTUCJI 3 MAJA !

 
Jakie ważne święto obchodzili ostatnio Polacy? Rozmowa o bieżących wydarzeniach w Polsce. Historyczne uwarunkowania utworzenia pierwszej w Europie a drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja. Krótka informacja o sytuacji politycznej w Polsce, rozbiory, autorzy konstytucji ,obalenie konstytucji, Odniesienie do konstytucji Stanów zjednoczonych. Prawa i obowiazki obywateli w świetle konstytucji.
Zadanie domowe: napisz jakie obowiązki posiadasz jako obywatel, uczeń, syn/córka

 

 

2019-05-08 09:57:23 ET

Alina Kozak
11 maja 2019

 


DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI - BO LUBIĘ JĘZYK POLSKI !

 
Dzień podporzadkowany zadaniom odnoszącym sie do propagowania dwujęzyczności. Piszemy dyktando, test z opracowanej lektury " Walizka" B.K Jędryka.
Zadanie do wykonania : Odprawa celna na lotnisku.
Zadanie domowe: dokończenie prac związanych z opracowaniem prezentacji znanego Polaka. Zadanie proszę przekazać panu Tomkowi.

 

 

2019-04-26 09:40:34 ET

Alina Kozak
27 kwietnia 2019

 


BO LUBIĘ JĘZYK POLSKI !

 
Dokończenie opracowania lektury " Walizka " B.Jędryka. Bohaterowie opowiadania : John Kowalski, Victoria, Piotr Wawrzyszewski ,Włodzimierz Dzierżanowski, Anna Wiedeńska, Dirk House, Magdalena Nowaczyk, Jens Kaufmann. Dyktando.
Zadanie domowe: na podstawie przeczytanej lektury napisz : Kim była babcja Johna Kowalskiego Anna Wiedeńska ?
Przypominam uczniom, którzy nie napisali odpowiedzi na trzy zagadnienia do ksiegi pamiątkowej , żeby przyniesli dobrze wykonane polecenia do szkoły w sobotę.
Proszę na jutro założyć koszulki "Bo lubię język polski", które otrzymaliście w ubiegłym roku!

 

 

2019-04-10 22:07:36 ET

Alina Kozak
13 kwietnia 2019

 


NASZA LEKTURA "WALIZKA" B.K JĘDRYKA

 
Opracowanie nastepnych rozdziałów. Na lotnisku: układamy dialog na temat podróży samolotem do obcego kraju ( potrzebne dokumenty, rutynowe pytania urzędnika na odprawie paszportowej , cel podróży itd.)). Tworzymy bank wyrazów do dyktanda.
Zadanie domowe: przeczytaj rozdział III i IV z ksero " Walizka", zapamiętaj wyrazy do dyktanda.
Wasi rodzice przygotowują " ksiazkę pamiatkową " na zakonczenie nauki w polskiej szkole. W związku z tym proszę o przygotowanie zdjęć z pobytu w szkole , tych które wam się najbardziej podobają.
Podaję pytania, na które proszę napisać dosłownie 2,3 zdania , które będą umieszczone w książce i przynieść je do szkoły w sobotę:
1.Co dała ci polska szkoła? ( czego się nauczyłeś?)
2.Twoje najfajniejsze wspomnienie ze szkoły polskiej.
3. Jak widzisz siebie za 20 lat?

 

 

2019-04-03 17:07:06 ET

Alina Kozak
6 kwietnia 2019

 


- - - Strona 1 z 38 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs