"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Msza dziecieca kl.7
17 listopada 2019 | 11:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa I AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 69 - - -

 


ZAdanie domowe

 
Czerwona ksiazka- czytanka str.17
Niebieska ksiazka - cwiczenia str. 16-17
Biala ksiazka- uzupelniaj cwiczenia do str. 17

W bialej ksiazce dzieci nie musza laczyc liter tak jak w szkolach w Polsce aby nie nabraly innych przyzwyczajen niz te ktore obowiazuja w szkolach amerykanskich
( rozmawialismy na ten temat podczas pierwszego naszego zebrania). Kaligrafia amerykanska rozni sie od naszej. Wazne aby dzieci pisaly wyrazy i aby litery miescily sie w liniach. Moga tez wymienic polskie male "s" pisane na male "s" drukowane.

Bardzo prosze aby kazde dziecko mialo w piorniku 2 kolory pisakow do tablicy ( Dry Erase)- najlepiej czerwony i niebieski. Uzywamy malych tablic do pisania i latwiej by im bylo zaznaczac i zapamietac samogloski i spolgloski.

 

 

2019-11-10 22:23:26 ET

Dorota Kapcia
16 listopada 2019

 

 

 

 

Zadanie domowe

 
Na zadanie domowe bardzo prosze aby dzieci nauczyly sie pieknie recytowac wyznaczone im wierszyki ( dzieci powinny mowic wolno i dokladnie). Prosze rowniez aby kazde dziecko nauczylo sie spiewac refreny piosenek o ktorych pisalam w ostatnich zadaniach domowych. Wyznaczone dzieci musza znac przeznaczone im zwrotki piosenek.W najblizsza sobote na drugiej godzinie lekcyjnej planuje zrobic probe generalna, wiec obecnosc dzieci na zajeciach jest obowiazkowa.

Nasze slubowanie odbedzie sie 11/02/19 o godz 10 lub 10:30 ( dam jeszcze znac o ostatecznej decyzji). Po slubowaniu bedziemy musieli odstawic krzesla na miejsca a nastepnie przejdziemy do klasy na integrujacy poczestunek . Dzieci nie beda mialy lekcji tego dnia, wiec nie musza przychodzic z plecakami. Stroj tego dnia dla dzieci w kolorach bialo-czarnych.

Do zobaczenia w sobote

 

 

2019-10-22 21:02:14 ET

Dorota Kapcia
26 października 2019

 


Zadanie domowe

 
Biala ksiazka str. 10-11

W zeszycie narysuj ilustracje na temat " Moj dom" ( prosze podpisac obrazek).

Uczymy sie na pamiec tekstow na slubowanie ( wklejone na ostatniej stronie zeszytow). Dzieci ktore nie mialy do tej pory tekstow, wyslalam je email do kazdego dziecka osobno.Prosze aby rodzice przepisali je albo wkleili na ostatnia strone zeszytu.

Prosze aby dzieci cwiczyly piosenke "Jestesmy Polka i Polakiem" ( zwrotka 1-Maya Janasik,
zwrotka 2 -Victoria Niejadlik, zwrotka 3- Adam Ciezkowski , zwrotka 4 Mia Rozwadowska, refren wszystkie dzieci) oraz piosenke " Piosenka o rzasadach na jezdni" ( zwrotka1-Eliza,Michalek , zwrotka 2 -Ola Guziewicz , zwrotka 3- Amelia. Nowakowski, refren wszystkie dzieci)

Ogromnie dziekuje wszystim dzieciom za przepiekne laurki i za kwiatki dziekuje rowniez Gabrysiowi, Victorii oraz ich mamie Marzenie za dostarczenie ich do mnie do domu. Bylo mi ogromnie milo .Jeszcze raz serdecznie dziekuje !!!

 

 

2019-10-13 13:30:56 ET

Dorota Kapcia
19 października 2019

 


Zaanie domowe

 
Ksiazka czerwona - Czytanka str. 11
Ksiazka niebieska-Cwicz str. 10,11
Ksiazka biala Cwicz. str. 6,7
Zeszyty- na ostatniej stronie w zeszytach dzieci wkleily wierszyki i piosenki . Bardzo prosze aby nauke ich rozpoczely juz teraz.Do slubowania zostalo nam pare tygodni ale dni w szkole bardzo malo . Prosze aby dzieci cwiczyly piosenke "Jestesmy Polka i Polakiem" ( zwrotka 1-Maya Janasik,
zwrotka 2 -Victoria Niejadlik, zwrotka 3- Adam Ciezkowski , zwrotka 4 Mia Rozwadowska, refren wszystkie dzieci) oraz piosenke " Piosenka o rzasadach na jezdni" ( zwrotka1-Eliza,Michalek , zwrotka 2 -Ola Guziewicz , zwrotka 3- Amelia. Nowakowski, refren wszystkie dzieci). Piosenki sa dostepne na youtube.com
Uczymy sie rowniez wiersza " Katechizm Malego Polaka" tylko odpowiedzi

RAP ” KATECHIZM MALEGO POLAKA “ Konrad K

- Kto ty jestes? - POLAK MALY
- Jaki znak twoj ? - ORZEL BIALY
- Gdzie ty mieszkasz? - MIEDZY SWYMI
- W jakim kraju ? -W POLSKIEJ ZIEMI
- Czym ta ziemia ? - MA OJCZYZNA
- Czym zdobyta ? - KRWIA I BLIZNA
- Czy ja kochasz ? – KOCHAM SZCZERZE
- A w co wierzysz / - W POLSKE WIERZE !!!!

 

 

2019-10-06 18:39:28 ET

Dorota Kapcia
12 października 2019

 


Zadanie domowe

 
Czerwona ksiazka- Naucz sie czytac czytanke str.7
Niebieska ksiazka- Uzupwlniaj cwiczenia do str.9
biala ksiazka- Cwiczenia str. 6 i 7

Bardzo prosze aby wszystkie dziewczynki przyszly do szkoly w bialych bluzeczkach ( podkoszulki zwykle ) a chlopcy w czerwonych podkoszulkach. Chce zrobic naszej klasie bialo-czerwone zdjecie.

 

 

2019-09-29 19:57:17 ET

Dorota Kapcia
5 października 2019

 


Zadanie domowe

 
Dokoncz cwiczenia na str.7 (niebieska ksiazka).
Przeczytaj czytanke str. 5 ( czerwona ksiazka).
Biale ksziazki sa cwiczeniami w ktorych mamy na celu rozbudzanie rozwoju ruchowego dziecka, szczegolnie rowijanie motoryki rak i koordynacji wzrokow-ruchowej, prawidlowego uchwytu olowka , dlugopisu czy kredki. Bardzo wiec prosze aby dzieci pisaly powoli , starannie i probowaly utrzymac pismo w liniach. Literki moga byc takie jakich dzieci ucza sie w szkole angielskiej. Nie chce aby nabraly innych , odmiennych nawykow. Jezeli raczka dziecka jest zmeczona nie musi uzupelniac wszystkich zadanych linijek do konca (tak aby sie nie zniechecilo do pisania).
Bardzo prosze, aby rodzice jako pierwsi oceniali wszystkie prace domowe stawiajac 5 albo przyklejajac naklejki .

 

 

2019-09-22 11:36:40 ET

Dorota Kapcia
28 września 2019

 


- - - Strona 1 z 69 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.6

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs