"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
14 grudnia 2019 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa IV AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 58 - - -

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym zajmowalismy sie podzialem wyrazow na litery, gloski i sylaby. Wykonalismy cwiczenia: 1, 2, 3, 4 i 5 ze str 16 - 18 w cwiczeniach (prosze uzupelnic, kto nie dokonczyl) oraz czytalismy tekst ¨ Krol Macius I¨ ze str 21 (czytanka).
Na zadanie domowe prosze wykonac cwiczenia 6, 7 i 8 ze str 18 - 19 oraz prosze przygotowac sie do dyktanda ze str 18 (czytanka), ktore napiszemy w najblizsza sobote. Chetne dzieci moga rowniez wykonac cw 3 ze str 23 w czytance, na ocene celujaca.
Chcialam serdecznie podziekowac wszystkim dzieciom za przepiekne, wlasnorecznie wykonane laurki na Dzien Nauczyciela, a Wam Rodzice, za pamiec, zyczliwosc i piekne kwiaty/upominki.
Na koniec chcialam Was prosic o pomoc. Na ostatnich zajeciach jednemy dziecku z naszej klasy zaginal portfel z zawartoscia (czarny z czerwonymi autkami na froncie). Sprawdzcie, prosze, u swoich dzieci w plecakach, czy czasem przez roztargnienie nie zapakowal ktos razem ze swoimi rzeczami. Bardzo liczymy na to, ze zguba sie odnajdzie.

Serdecznie dziekuje!
Magda

 

 

2019-10-13 02:04:32 ET

Magdalena Kasperkiewicz
19 października 2019

 


Zadanie domowe dla last IV

 
W dniu dzisiejszym przeczytaliśmy tekst ze str 15 w czytance pt. "Wrzesień 1939 roku". Mieliśmy bardzo burzliwa dyskusje na ten temat, która będziemy jeszcze kontynuować na następnych zajęciach. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem.
W ćwiczeniach wykonalismy ćwiczenia 6, 7, 8 i 9 ze str 13 - 15. Prosze uzupełnić, kto nie dokończył.
Na zadanie domowe prosze jeszcze raz przeczytać powyższy tekst (o II wojnie światowej) i zastanowić sie na jakie dwie części można go podzielić. Za tydzień będziemy go rowniez czytać na oceny.
Prosze rowniez powtorzyć jeszcze raz co to sa spółgłoski miękkie i na jakie dwie grupy sie dziela (wszystko omawialiśmy na lekcji) oraz napisać 5 wyrazów ze spółgłoska miękka długa i 5 ze spółgłoska miękka krótka.
Dziękuje,
Magda

 

 

2019-10-05 19:44:33 ET

Magdalena Kasperkiewicz
12 października 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na ostatnich zajeciach kontynuowalismy przypomnienie wiadomosci na temat czesci mowy. Przypomnielismy rowniez co to sa spolgloski miekkie. Wykonalismy cwiczenia 1, 2, 3 i 4 ze str 10-12 (prosze sprawdzic czy dzieci uzupelnily, a jesli nie prosze dokonczyc w domu). Przeczytalismy czytanke ¨Po wakacjach¨.
Na zadanie domowe prosze jeszcze raz przeczytac powyzsza czytanke (str 9) oraz wykonac cw 2 a, b, c ze str 11 ( w czytance), a takze wykonac cw 1 ze str 12 (czytanka) oraz cw 2 (dla chetnych). Prosze JESZCZE RAZ przypomniec jakie mamy 3 podstawowe czesci mowy i na jakie odpowiadaja pytania (ostatnio bylo kiepsko).
Chcialabym, aby kazde dziecko zapamietalo te podstawy, bo bez nich bedzie ciezko isc dalej i zaleglosci beda rosnac (notatka w zeszycie).
Dodatkowo wspolnie napisalismy w klasie (notatka rowniez w zeszycie) co nalezy spakowac do swojego plecaka przed wyjsciem do Polskiej Szkoly (ksiazka, cwiczenia, zeszyt oraz piornik, a w nim: conajmniej 2 zatemperowane olowki, gumka do mazania, dlugopis i kredki/flamastry). Prosze Was o pomoc, aby te wszystkie rzeczy znalazly sie w plecaku, bo ich brak utrudnia nam prace.
Na koniec chcialam dodac, ze w ostatnia sobote zostalo wykonane szkolne zdjecie.
Dziekuje,
Magda

 

 

2019-09-30 16:39:22 ET

Magdalena Kasperkiewicz
5 października 2019

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na zadanie domowe prosze, aby każde dziecko napisało kilka zdań (conajmniej 5) na temat swoich wakacji: gdzie było, co widziało, co podobało mu sie najbardziej. Chętne dzieci mogą dodatkowo wykonać ilustracje (na ocenę celująca). Prosze rowniez przypomnieć co to sa spółgłoski miękkie i jakie mamy 3 podstawowe części mowy (zajmowaliśmy sie tym na lekcji, ale po wakacjach potrzebujemy podwójnego przypomnienia😄).
W najbliższa sobotę zapraszam rodzicow na krótkie spotkanie o godzinie 9:30. Naszym zadaniem bedzie m.in. ustanowienie Trójki Klasowej oraz delegata do 11-osobowego Zarządu Komitetu Rodzicielskiego (moze to być osoba z Trójki). Prosze, zastanówcie sie nad swoją kandydatura, wtedy spotkanie pójdzie nam szybko i sprawnie😀. Lista Trojek Klasowych oraz członków Zarządu musi zostać dostarczona do Dyrekcji w sobotę.
Na ostatnich zajęciach zostały rozdane książki i ćwiczenia. Koszt to $43 za komplet. W sobotę na biurku bedzie leżał woreczek, do którego prosze włożyć opłatę za książki oraz lista - na nią sie zapisać, ze oplata została dokonana (prosze o drobne!). Ponadto prosze tez o wypełnienie i zwrócenie do mnie klasowego formularza, który został rozdany dzieciom w ostatnia sobotę. Jest to dodatkowy formularz, który nie ma nic wspólnego z tym, który wypelnialiscie w sekretariacie.
Dziękuje i do zobaczenia w sobotę.
Magda

 

 

2019-09-25 19:03:42 ET

Magdalena Kasperkiewicz
28 września 2019

 


Zadanie domowe

 
Zadanie domowe:
1. Dyktando strona 109 (ksiazka czytanka)
2. zad. dom. strona 109 (ksiazka czytanka)
3. zad. 7-10 strona 105 i 106 (ksiazka cwiczenia)

Przypominam o konkursie recytatorskim, ktory odbedzie sie w najblizsza Sobote!

Do zobaczenia
Ania Nagrabska

 

 

2019-03-04 16:13:24 ET

Anna Symbor-Nagrabska
9 marca 2019

 


- - - Strona 2 z 58 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs