"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 13 - - -

 

Zadanie domowe dla klasy IV

 
Witajcie,
Az trudno uwierzyc, ale za tydzien juz bedziemy miec 1 maja!
Na dzisiejszych zajeciach poczytalismy o "Dziewczynie z kraju na niby" ze str 154, odpowiedzielismy na pytania a - f ze str 155 i wykonalismy "zadanie domowe" ze str 157. Zaczelismy przypominac sobie pisownie wyrazow z "ch". W cwiczeniach podpisalismy obrazki na str 156.
Na zadanie domowe prosze wykonac cwiczenie 1 ze str 157, cw 5 ze str 159, dokonczyc cw 6 ze str 160 i wykonac cw 7 ze str 160 (wszystko w cwiczeniach). Prosze rowniez pocwiczyc pisownie z "ch" na learningapps.org (wykonac dodane cwiczenia). Osoby chetne moga wykonac na szostke cwiczenie 2 ze str 156 w czytance.
Dziekuje,
Magda

p.s.
Prosze, aby osoby, ktore maja zaległe cwiczenia na learningapps wykonaly je w najblizszym czasie, gdyz beda one sukcesywnie usuwane przeze mnie, aby nie robic zbyt duzego balaganu i zajac sie cwiczeniami, ktore sa na zadanie domowe w aktualnym tygodniu. Kilkoro dzieci ma zalegle liczebniki, jedna osoba nie wykonala jeszcze zadnego cwiczenia. Prosze uzupelnic do konca tygodnia. Dziekuje.

 

 

2020-04-24 20:23:57 ET

Magdalena Kasperkiewicz
1 maja 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
W dniu dzisiejszym kontynuowalismy poznawanie liczebnikow. Poznalismy 5 kategorii liczebnikow - notatka w zeszycie. Wykonalismy wspolnie cwiczenie z learningapps o liczebnikach. Z czytanki przeczytalismy tekst o Wielkich Polskich Malarzach pt. "Dobry nos pana Jana" i wykonalismy cwiczenie do czytanki ze strony 140. Na zadanie domowe prosze przeczytac notatke ze str 143 w czytance o Janie Matejko i Stanislawie Wyspianskim tak, abyscie potrafili krotko opowiedziec kim byli. W cwiczeniach prosze wykonac cw 1 ze str 144 i cw 2 ze str 145 oraz cw 5 ze str 147. Prosze rowniez wykonac cwiczenie o liczebnikach z LearningApps.com (bardzo podobne do tego, ktore wykonalismy podczas lekcji). Dziekuje wszystkim dzieciom, ktore juz wykonaly swietna robote na tej platformie. Szostki oczywiscie juz trafily do dziennika.
Chcialam jeszcze wspomniec, ze dzieci (i rodzice) pytaly o naklejki, ktore byly rozdawane za odrobione (w calosci) zadania domowe. Wirtualnych naklejek nie udalo mi sie wymyslic, ale mam przygotowane male woreczki z imionami dzieci, do ktorych trafiaja naklejki za kazda odrobiona prace domowa. Na koniec roku (mam nadzieje, ze doczekamy zakonczenia w szkole) kazde z dzieci otrzyma swoje "zarobione" naklejki do rak wlasnych.
To wszystko. Zycze udanego weekendu i kolejnego tygodnia. Do zobaczenia w piatek (informacja do spotkania Zoom zostanie wyslana w czwartek).
Magda

 

 

2020-04-17 20:21:05 ET

Magdalena Kasperkiewicz
24 kwietnia 2020

 


Zadanie domowe dla klasy VI

 
Na ostatnim spotkaniu przeczytalismy czytanke "Wielki polski astronom" ze str 135. Poproscie dzieci, aby opowiedzialy Wam kto to taki. Udalo nam sie rowniez wykonac cwiczenie 5 ze str 138.
Na zadanie domowe prosze wykonac cw 1 ze str 139, cw 2 ze str 140 oraz odpowiedziec pisemnie w zeszycie na pytanie "g" ze str 136 w czytance. Chetne dzieci moga rowniez wykonac cwiczenie 3 ze str 141 (na szostke).
Dziekuje,
Magda

 

 

2020-04-04 14:24:49 ET

Magdalena Kasperkiewicz
10 kwietnia 2020

 


Poprawka do zadania domowego.

 
Kochani, ponieważ w czytance jest błąd (jeśli chodzi o numerację stron) prosze zamiast cw 2 ze str 126 (której nie ma) wykonać zadanie domowe str 127 (cw 1 a, b i c - również w czytance). Reszta pozostaje ta sama.
Dziękuję i przepraszam za niedopatrzenie.
Magda

 

 

2020-03-24 18:30:05 ET

Magdalena Kasperkiewicz
28 marca 2020

 


Zadanie domowe dla klasy IV

 
Na zadanie domowe prosze przeczytać czytankę „Magiczne słowa” ze str. 125 i wykonać ćwiczenie do czytanki ze str. 126 (czytanka) oraz wykonać ćwiczenie 2 i 3 ze str 129 - 130 w ćwiczeniach. Rodzice, prosze abyście poczytali/przypomnieli z dziećmi zasady pisowni wyrazów z „u” i „ó” (str 128 - 132 ćwiczenia).Proszę przesłać do mnie wykonane zadanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w emailu, który przesłałam wczoraj - prosze sie zapoznać. Czekam na Wasze sugestie co do spotkania online.
Dziękuję,
Magda

 

 

2020-03-24 13:39:56 ET

Magdalena Kasperkiewicz
28 marca 2020

 


- - - Strona 2 z 13 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs