"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."

JAN PAWEŁ II (Karol Wojtyła) (1920-2005)

Email:

Hasło:    

           Przypomnij kod dostępu...

 

Zadania domowe - KLASA IIIPrzedszkole | Zerówka | Klasa I | Klasa II | Klasa III | Klasa IV | Klasa V | Klasa VI | Klasa VII | Klasa VIII | IX Licealna | X Licealna | XI Licealna | XII Licealna | Klasa PSL

Strona: Poprzednia | 7 | Następna

--Strona 7 z 24--

Zamieszczono w dniu: 2014-04-15 21:14:54 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 26 kwietnia 2014
Temat: Praca domowa
Na podstawie informacji uzyskanych od Pani Wiosny i tego o czym mowilismy w klasie, uzupelnij informacje w "wiosennym pakiecie". Dzieci otrzymaly pakiet w ubiegla sobote. Przeczytaj czytanke"Wielkanocny dzwon" na str.163 lub "Wykluwa sie piskle" (zalacznik z tekstem wysle poczta). Przygotuj sie do dyktanda na str. 163. Zrob cw. 5 i 7 w ksiazce do gramatyki na str. 82. Cwicz piosenki na Dzien Mamy. Zycze wszystkim spokojnych, radosnych Swiat Wielkanocnych i do zobaczenia po swietach! Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na uroczystosc z okazji kanonizacji Jana Pawla II, w sobote 26 kwietnia. Serdecznie dziekuje wszystkim dzieciom za dobre przygotowanie do quizu o Janie Pawle II.

 

Zamieszczono w dniu: 2014-04-07 20:37:11 -0500Instruktor: Marek Kowalski
Termin wykonania: 12 kwietnia 2014
Temat: quiz
Zakres tematyczny na konkurs O ŻYCIU PAPIEŻA JANA PAWŁA II

1. Życie przed wyborem na papieża

- data, miejsce urodzenia

- najbliższa rodzina (imiona rodziców, brata, ile lat miał gdy zmarła mu mama)

- pseudonim szkolny

- ulubione ciasto

- najczęściej w dzieciństwie grywał

- jak nazywała młodzież Ks. Karola Wojtyłę

2. Pontyfikat Jana Pawła II

- data, miejsce wyboru na papieża,

- oznaki wyboru na papieża

- jakie imię przyjął Karol Wojtyła, - gdy został wybrany papieżem czym poruszał się Jan Paweł II

- najsłynniejsze słowa Jana Pawła II (Habemus Papam)

- zamach na Jana Pawła II – data,

- jakiego koloru jest flaga papieska i gdzie mieści się „siedziba” Papieży

- co oznacza symbol M w herbie papieskim

- ulubiona pieśń oazowa Jana Pawła II

- gdzie najlepiej wypoczywa Jan Paweł II – jakie polskie góry ukochał

- czy napisał „listy do dzieci”

- data, miejsce śmierci Jana Pawła II

- ile lat trwał pontyfikat Papieża Jana Pawła II

Pytania na konkurs: WIEDZY O ŻYCIU PAPNIEŻA JANA PAWŁA II

1. Rodzice Karola Wojtyły to :

2. Data urodzenia Karola Wojtyły to:

3. Miejsce urodzenia Karola Wojtyły to:

4. Na Karola Wojtyłę, kiedy był małym chłopcem, wołano:

5. Papieżowi zmarła matka, gdy miał:

6.Jak miał na imię brat Karola Wojtyły?

7. Czy Karol Wojtyła był ministrantem?

8. Najczęściej Karol Wojtyła w dzieciństwie grał:

9. Ulubionym ciastem Karola Wojtyły z czasów gimnazjum była:

10. Jak nazywała młodzież ks. Karola Wojtyłę?

11. Podaj rok wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża:

12. Jakie imię przyjął Karol Wojtyła, gdy został wybrany papieżem

13. Po czym ludzie poznają że Papież został wybrany

14. Papież najchętniej wypoczywał:

15. Jak nazywał się samochód, którym jeździł Jan Paweł II?

16. Co oznacza zwrot: HABEMUS PAPAM?

17. Jaki tytuł nosi ulubiona pieśń oazowa Jana Pawła II?

18. Gdzie mieści się „siedziba” Papieży?

19. Jakiego koloru jest flaga papieska?

20. Co oznacza symbol M w herbie papieża?

21. Jakie polskie góry najbardziej ukochał Papież?

22. Kiedy miał miejsce zamach na życie Ojca Świętego?

23. Czy Ojciec Święty napisał list do dzieci?

24. Wymień datę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.?

25. Ile lat trwał pontyfikat Papieża Jana Pawła II?

 

Zamieszczono w dniu: 2014-04-06 10:39:05 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 12 kwietnia 2014
Temat: Praca domowa
W klasie robilismy szkice portretow z Janem Pawlem II. Wszystkie dzieci wybraly sobie jedno zdjecie usmiechnietego papieza i probowaly narysowac lub namalowac wlasny portret. Dzieci, ktorych nie bylo w szkole bardzo prosze o samodzielne wybranie jednego zdjecia z papiezem, ktore podkresla jego humor. Na sobote przynies gotowy portret wykonany dowolna technika pt. "Swiety- usmiechniety". Pamietaj, by kartka byla mniejsza niz format A-4. Prosze, by prace byly estetyczne i starannie wykonane. Portret moze miec krotki tekst, np. gdzie bylo wykonane zdjecie lub w ktorym roku. Przygotuj sie do quizzu o papiezu. Quizz odbedzie sie 12 kwietnia, czyli w nastepna sobote. Wszystkie dzieci otrzymaly gotowe pytania oraz zrodla, gdzie szukac odpowiedzi na te pytania. Dzieci nieobecne moga zapoznac sie z pytaniami na psboston.org. Bardzo prosze rodzicow o pomoc w przygotowaniu dzieci do quizzu. Beda nagrody! Przeczytaj czytanke pt. "Gdzie ukryla sie wiosna?"na str. 161 lub wiersz "Wiosenny wietrzyk"str.162.Zrob poprawe dyktanda. Cwicz piosenki o Mamie. Pozdrawiam.

 

Zamieszczono w dniu: 2014-03-30 05:11:03 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 5 kwietnia 2014
Temat: Praca domowa
Przeczytaj "Bajke" H. Sienkiewicza na str. 155. W zeszycie w linie napisz w kilku zdaniach jakim czlowiekiem chcialbys byc kiedy dorosnies i dlaczego. Wykorzystaj tabelke (zolta) z przymiotnikami na str. 156. Poprawione dyktanda przyniose na nastepna sobote! Przygotuj sie do konkursu plastycznego pt. "Swiety-usmiechniety". Wystawa portretow z Papiezem Janem Pawlem II odbedzie sie podczas uroczystosci Kanonizacji. Masz na to dwa tygodnie. Technika dowolna, portret nie moze byc wiekszy niz kartka formatu A-4. Moze byc mniejszy. W przyszlym tygodniu przyniose albumy z Papiezem. Pozdrawiam.

 

Zamieszczono w dniu: 2014-03-26 19:51:48 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 29 marca 2014
Temat: Praca domowa
Naucz sie pieknie czytac czytanke "Przebisniegi" na str. 143lub wiersz "Wiosna" na str.146. Przygotuj sie do dyktanda na str. 147. Pamietaj o zeszycie do dyktand. Zastanow sie jaka jest Twoja ulubiona bajka? Mozesz przyniesc ksiazke lub nagranie video do szkoly. Przypominam o zebraniu z rodzicami o godz. 9.30! Serdecznie zapraszam i do zobaczenia w sobote.

 

Zamieszczono w dniu: 2014-03-16 21:39:36 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 22 marca 2014
Temat: Praca domowa
Serdecznie gratulujemy Maksymilianowi, Gabrielowi, Ani i Anastazji za zakwalifikowanie sie do szkolnego konkursu recytatorskiego, ktory odbedzie sie w najblizsza sobote. Dzieci te reprezentowac beda nasza klase i walczyc z klasa IV o dalsze nagrody. Trzymamy za Was kciuki! Gratuluje wszystkim dzieciom, ktore nauczyly sie wiersza na pamiec. Naucz sie pieknie czytac opowiadanie"Przebisniegi"na str. 143. Korzystajac ze zgromadzonego w ksiazce slownictwa na str. 145 oraz z informacji uzyskanych w klasie wybierz jeden z obrazow wiosny (wiosna sloneczna i ciepla lub pochmurna i dzdzysta) i opisz go w zeszycie. W opisie uzyj jak najwiecej przymiotnikow. Zadanie dodatkowe na szostke: narysuj piekna kartke dla Pani Wiosny, w podziekowaniu za wizyte w naszej klasie. Zatytuuj kartke "Droga Pani Wiosno!" Na kartce mozesz narysowac Pania Wiosne (czy pamietasz jak byla ubrana?)lub napisac na niej wiersz "Wiosna", ktory znajdziesz w podreczniku na str. 146. W ksiazce do gramatyki zrob cw. 1 na str. 78-79. Pozdrawiam.

 

Zamieszczono w dniu: 2014-03-09 14:15:40 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 15 marca 2014
Temat: Praca domowa
Przygotuj sie do pieknej recytacji wiersza. W najblizsza sobote odbeda sie eliminacje klasowe!! Jesli planujesz wykorzystac rekwizyt podczas deklamacji wiersza, prosze przynies go do szkoly. Dzieci, ktore jeszcze nie nauczyly sie wiersza, bardzo prosze, by rowniez kontynuowaly nauke na pamiec. W zeszycie w linie napisz przyslowie "Prawdziwych przyjaciol poznajemy w biedzie". Czy to przyslowie wydaje Ci sie prawdziwe po przeczytaniu lektury "Nie placz koziolku"? Napisz jakie sa Twoje refleksje na ten temat (2-3 zdania). Zrob dowolna ilustracje do lektury. Zatytuuj swoja przygode podobnie jak robilismy to wklasie ukladajac plan zdarzen. Do zobaczenia w sobote!

 

Zamieszczono w dniu: 2014-03-03 19:59:11 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 8 marca 2014
Temat: Praca domowa
Kontynuuj nauke wiersza. Zwroc uwage na piekna interpretacje wiersza, na wyraz artystyczny wiersza. Byc moze masz pomysl, by wzbogacic recytacje wiersza jakims rekwizytem? W mailu otrzymali Panstwo zeskanowana lekture S.Michalkowa "Nie placz koziolku". Wydrukuj tekst, przeczytaj go samodzielnie lub z rodzicami. Znajdz fragment, w ktorym koziolek prosi o pomoc swinke. Zastanow sie jak ocenilbys postepowanie swinki, a jak kaczki? Napisz w zeszycie 2 zdania na temat swinki i 2 zdania na temat kaczki. Uzyj jak najwiecej adekwatnych przymiotnikow. W ksiazce do gramatyki, na str. 76-77 przeczytaj informacje na temat przymiotnika. Pozdrawiam.

 

Zamieszczono w dniu: 2014-02-24 18:07:15 -0500Instruktor: Joanna Momot- Shulman
Termin wykonania: 1 marca 2014
Temat: Praca domowa
Naucz sie na pamiec wiersza. Przypominam, ze nauka wiersza jest obowiazkowa! Pamietaj,by przyniesc swoj wiersz do klasy. Przeczytaj czytanke "Pierwszy koncert" na str. 131. Przygotuj sie do konkursu o Fryderyku Szopenie (cw. 5 na str. 135). Na pytania mozesz odpowiedziec ustnie lub pisemnie. Jesli masz w domu plyte CD z muzyka Szopena i chcesz sie nia podzielic z kolezankami i kolegami z klasy, prosze przynies do szkoly. Przypomnij sobie wiadomosci o rzeczowniku. Pomoze Ci w tym "Powtorka" na str. 7 w ksiazce do gramatyki. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w sobote. Wszystkich doroslych zapraszam na zabawe ostatkowa w najblizsza sobote, 1 marca!!

 

Zamieszczono w dniu: 2014-02-12 10:32:00 -0500Instruktor: Malgorzata Klincewicz
Termin wykonania: 15 lutego 2014
Temat: Praca domowa
W ksiazce do gramatyki zrob cwiczenie 8 na str.73. Popraw dyktando. W ksiazce Wesole lekcje przeczytaj tekst na str.124. W tej samej ksiazce zrob cwiczenie 2 na str.125. Ucz sie wiersza na konkurs.

 

--Strona 7 z 24--

Strona: Poprzednia | 7 | Następna 


Przedszkole | Zerówka | Klasa I | Klasa II | Klasa III | Klasa IV | Klasa V | Klasa VI | Klasa VII | Klasa VIII | IX Licealna | X Licealna | XI Licealna | XII Licealna | Klasa PSL


 

 


2008-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny: internetowyserwisedukacyjny@comcast.net.

 

?>