"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
14 grudnia 2019 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 40 - - -

 

Wyobrazenia Praslowian o stworzeniu swiata.

 
W klasie odbylo sie przesympatyczne spotakanie z wioslarka Monika Sobieszek, abslowentka SJP w Bostonie. Monika podzielila sie ze swymi mlodszymi kolezankami i kolegami wspomnieniami o nauce jezyka polskiego i karierze sportowej. Zapoznalismy sie z fragmentem historii o stworzeniu swiata, stworzylismy drzewo gealogiczne bostw i zaisalismy imiona bogow, ktore kojarza sie ze wspolczesnymi slowami (np. Bielboh- bialy, Nocena - noc, Mrakota - mrok).
W domu:
* Dokoncz czytanie tekstu "Slowianskie bogi", podrecznik str.17-19
** Kim byli Swiatowid, Hamboh, Ladon i Dziewa? Podaj w punktach jak najwiecej informacji o tych bostwach (zwiezle wypowiedzi).
*** W zeszycie wykonaj cwicz. 2 str. 20 (uzupelnij tabelke odpowiednimi stwierdzeniami)
**** Osoby, ktore nie wykonaly pracy domowej na dzisiejsze zajecia lub musza jeszcze dopracowac temat (mit), proszone sa o nadrobiene zaleglosci. Teksty te po obrobce graficznej podczas zajec komputerowych moglyby zostac wydrukowane w pamiatkowym albumie wreczanym uczniom na koniec nauki w szkole polskiej. Tak wiec prosze o prace uczniow i pomoc rodzicow (w takiej kolejnosci :))

 

 

2019-10-12 14:43:42 ET

Małgorzata Momot
19 października 2019

 


Porownanie opowiesci o mitycznych poczatkach swiata.

 
W klasie odczytalismy, zinterpretowalismy i porownalismy dwa teksty opisujace poczatek swiata: "Narodziny bogow" Hezjoda i "Bogowie i ludzie" Cadzinkalau (str.11-15. Wykonalismy schemat do dwoch tekstow, porownalismy go ze schemat przedstawionym w ksiazce. Zastanowilismy sie nad roznica pomiedzy przekladem a parafraza. Podalismy definicje mitu i yroznilismy ich typy (teogoniczne, antropologiczne, genealogiczne i kosmogeniczne).
Praca domowa:
Utworz mit na wybrany przez siebie temat, np, mit o powstaniu slonca, mit o tym, jak powstaja niespodzianki, mit o wiecznej mlodosci.
W zeszycie napisz co znacza wyrazenia: "pepek swiata", "rog obfitosci", "zloty wiek", "pojsc sladami ojca".
Naucz sie pisowni wyrazow: dzierzacy, porzadek, wierzenia, ksztalt, rog

 

 

2019-10-05 15:24:51 ET

Małgorzata Momot
12 października 2019

 


Lekcja patriotyzmu Aleksandra Kaminskiego

 
W klasie odczytalismy Katechizm Szarych Szeregow i zapisalismy wartosci, jakimi kieruja sie harcerze Szarych Szeregow. Zapoznalismy sie z biografia ALeksandra Kaminskiego i przeczytalismy fragment pierwszego rozdzialu powiesci "Kamienie na szaniec".
Praca domowa:
* Jak rozumiesz slowa autora najpoczytiejszej powiesci okresu wojennego " Łatwiej u nas o wielkie czyny w chwilach zapału niż o wytrwałość i codzienne bohaterstwo przy znoszeniu trudnych obowiązków. Łatwiej u nas umrzeć dla Ojczyzny, niż ofiarnie dla niej żyć."?
Napisz w punktach lub w formie opowiadania swoje przemyslenia
** Naucz sie pisowni wyrazow: najezdzca, cherlak, bohater, przyjazn, katechizm.

 

 

2019-09-28 23:31:18 ET

Małgorzata Momot
5 października 2019

 


Jestesmy spadkobiercami przeszlosci

 
1. Znajdz w tekstach wspolczesnej kultury popularnej (filmie, piosence, komiksie) nawiazania do tradycyjnych watkow kulturowych, zapisz przyklady w zeszycie.
2. Zapoznaj sie z fragmentem tekstu Hezjoda "Narodziny bogow" (podrecznik str. 11-13)
W klasie zaczelam obkladac podreczniki wykorzystujac contact papier, ktory dostarczyla mi Monika, bardzo dziekuje! Oblozenie wszystkich ksiazek zajmie mi troche czasu, a wiec w miedzyczasie prosze o oblozenie podrecznika papierem/gazeta:)

 

 

2019-09-21 14:19:15 ET

Małgorzata Momot
28 września 2019

 


Zrodlo - wyraz wieloznaczny. Wspomnienia z wakacji.

 
1. W klasie podalismy skojarzenia do slowa "zrodlo", zapoznalismy sie z nowymi skojarzeniami. Odczytalismy doslowne i przenosne znaczenie slowa "zrodlo", objasnilismy znaczenia zwiazkow frazeologicznych (np. zrodlo energii, zrodlo nieszczesc, zrodlo radosci). Zabawilismy sie w reportera, kazdy ukladal i relacjonowal krotka historyjke, ktorej motywem byl wybrany zwiazek frazeologiczny.
2. Wspomnienia z wakacji- uczniowie ustnie wypowiadali sie jak spedzili wakacje, na mapie Polski odszukalismy miejsowosci
3. Cwiczenie leksykalne - charaketerystyka bohatera historyjki.
W domu: * Uzupelnij kartke ksero (m. in. odmiana czasownika przez osoby). Osoby nieobecne dostana kserowke w nastepna sobote.
** Napisz, jak wygladalyby Twoje wymarzone wakacje.

 

 

2019-09-15 22:27:12 ET

Małgorzata Momot
21 września 2019

 


- - - Strona 2 z 40 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.7

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs