"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 16 - - -

 

Niecodzienna lekcja języka angielskiego z profesorem Keatingiem.

 
Witam serdecznie w Poniedziałek Wielkanocny, który nie szczędził nam dziś polewania wodą:)

Życząc jeszcze raz wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości z przebywania z rodziną, proszę o przygotowanie się do ząjęć w ten piątek, godz. 4:15 po południu poprzez przeczytanie tekstu pt. "Lekcja na dziedzińcu", podręcznik s. 239-240, a także sporządzenie KRÓTKIEGO planu wydarzeń.

Pragnę też przypomnieć, że otrzymałam tylko kilka prac domowych (termin wykonania 10 kwietnia). Zastanawiam się, czy zmobilizuje naszych "prawie absolwentów" sporządzenie listy uczniów z wykonanymi i brakującymi pracami domowymi tak z ostatniego, jak iz poprzednich tygodni.... Odwołuję się raczej do Waszej obowiązkowości i prosze o przesyłanie zadań domowych na mój email.

 

 

2020-04-13 20:00:05 ET

Małgorzata Momot
17 kwietnia 2020

 


Ludzie miecza- rycerze. Wesołych Świąt!

 
Witam serdecznie!
Drugie, moim zdaniem bardzo udane spotkanie za nami! Frekwencja 100%, za co bardzo dziękuję. Omówiliśmy kulturę rycerska, pokazałam uczniom wiele ilustracji, krotkie filmy, wzbogacaliśmy słownictwo korzystając z interaktywnych gier, które na to spotkanie przygotowałam.
Proszę, aby uczniowie pisemnie odpowiedzieli na jedno z dwóch zagadnień:
1. Czy rycerstwo należy do skansenu? Czy nalezy zepchnąć go do lamusa? (nawiasem mówiąc, co to lamus?:) Uzasadnij swoją odpowiedź.
2. Czasem marzę, aby być rycerzem. Dokonuję wtedy niezwykłych czynów. Oto jeden z nich.

Ponadto: W języku polskim zachowały sie zwroty sięgające do kultury rycerskiej. Napisz, co oznaczają następujące określenia:
puścić płazem, dziedzictwo po mieczu i po kądzieli, stawać w szranki, dotrzymać pola, walczyć z podniesioną przyłbicą, kruszyć kopię, być pasowanym na, być czyimś rycerzem, zachować się rycersko, podjąć rękawicę, wyzwać na udeptaną ziemię.
Ponieważ za tydzien święta, życze wszystkim spokojnego zdrowego Alleluja, wiary w szybkie wyjście z kryzysu, i miłości każdego dnia.
Do zobaczenia w piątek 17 marca o 4:15. Prześlę informacje w nastepnym tygodniu, jaki tekst należy przeczytać na następne spotkanie.

Gosia

 

 

2020-04-05 09:52:23 ET

Małgorzata Momot
17 kwietnia 2020

 


Cyceron w obronie sprawiedliwosci.

 
Zanim przystapisz do czytania tekstu, zastanow sie, czym jest dla Ciebie sprawiedliwosc. Nastepnie przyjrzyj sie ilustracji na str. 223 i NAPISZ w zeszycie, jakie znaczenie maja atrybuty upersonifikowanej sprawiedliwosci (definicja pojecia "atrybut" w zielonej ramce). W zeszycie napiszesz wiec: miecz - symbolizuje ... itd., mozesz siegnac do internetu. Nastepnie przeczytaj krotkie informacje o Cyceronie, Werresie i Hortalusie (cwicz, 4 str. 222). Zapoznaj sie z informacja o prawie rzymskim i przeczytaj fragment powiesci historycznej Roberta Harrisa pt. "Niebezpieczna sprawa" (podrecznik str. 218-221). Czytajac, zapisuj w punktach najwazniejsze wydarzenia, tlumacz nieznane Ci wyrazy. Nastepnie wykonaj w zeszycie cwicz. 3 str. 22 uzupelniajac ramke podanymi wyrazeniami. Zapoznaj sie z trzema sentencjami Cycerona (cwicz 6 str. 223) , wybierz jedna z nich i napisz kilka zdan o jej slusznosci.

 

 

2020-03-17 12:17:03 ET

Małgorzata Momot
21 marca 2020

 


O zawilych relacjach miedzy czlonkami rodziny -rozwazania na podst. opow. "Buba"

 
Dokonczenie tematu: Eufemizmy.
W klasie uczniowie zapoznali sie z pojeciem eufemizmu. Wykonalismy cwicz 1-3 ze str. 183. Po odczytaniu fragmentu opowiadania 'Buba" Barbary Kosmowskiej (str. 185-187) i przeanalizowaniu wydarzen, uczniowie ustnie opisywali zachowania poszczegolnych bohaterow. Za pomoca mimiki przedstawialismy takie stany uczuciowe jak przytloczenie, niezdecydowanie, podekscytowanie itd. W klasie odbyl sie konkurs recytatorski. Do etapu szkolnego zakwalifikowaly sie nastepujace osoby: Gabi Gradziuk, Paulina Leskow, Veronica Serwatko, Weronika Kasperkiewicz, Kuba Pronczuk, Max Tomczak. Serdecznie gratuluje! Prosze o ubrania galowe, cwiczenie opanowania pamieciowego utworu jak i doskonalenie interpretacji.

 

 

2020-03-10 20:35:10 ET

Małgorzata Momot
14 marca 2020

 


Poezja Jana Pawla II. Pamiec o "Zolnierzach Wykletych"

 
W ostatnia sobote uczniowie cwiczyli recytacje wierszy. Odczytalismy informacje o historii opomnika "Zolnierzy Wykletych" w Bostonie, po czym udalismy sie do Soth Boston, by zlozyc bohaterom walczacym o niezalezna Polske kwiaty i zrobic pamiatkowe zdjecie. Ponadto w klasie odbylo sie spotkanie z Ojcem Michalem Socha, ktory opowiedzial nam o misji w Kenii.
W najblizsza sobote odbeda sie eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego. Ostatnio nie zadawalam duzo pracy domowej, tylko po to, aby kazdy mial wystarczajaco duzo czasu do nauki wiersza na pamiec. Prosze doszlifowac dykcje i ekspresje, powodzenia!
Ponadto prosze o zrobienie w zeszycie krotkiej notatki nt. Zolnierzy Wykletych, mozna skorzystac z nastepujacych stron internetowych:
https://www.prezydent.pl/kancelaria/zolnierze-wykleci/kim-byli-zolnierze-wykleci/
https://wykleci.ipn.gov.pl/

 

 

2020-03-04 21:58:58 ET

Małgorzata Momot
7 marca 2020

 


- - - Strona 2 z 16 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs